מעבר לתוכן

חווית קריאה - ההוביט + שר הטבעות

Aqwaman200

הודעות מומלצות

שלום לכולם היום אני אדבר על סדרת הספרים הקלאסית שר הטבעות עם תוספת של ההוביט.

אתם בטח שאולים את עצמכם "איך ההוביט ושר הטבעות קשורים זה לזה?" ובכן שר הטבעות היא סדרת ספרים בעלת 3 ספרים ושלושה סרטים אך בציר הזמן של הסיפור ההוביט שהוא ספר יחיד מתחיל לפני העלילה של שר הטבעות.

מה שגורם לזה שמומלץ לכל מי שרוצה לקרוא את שר הטבעות שיקרא קודם את ההוביט.

אחרי הפתיחה הקטנה הזו בואו נתחיל.

ההוביט:

ההוביט הוא ספר פנטזיה מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין, הספר עוסק במסעו של ההוביט בילבו באגינס יחד עם חבורת גמדים במטרה לשחרר את ממלכתם האבודה מאחיזתו של דרקון בשם סמאג.

הספר מיועד בעיקר לילדים למרות שיש שם קטעים מפחידים שעלולים "לטרוף את שנתם".

היצורים הפלאיים בסיפור:

יש כמה וכמה יצורים מופלאים בסיפורנו כמו:

ההוביט - יצורים דמויי אדם, ההוביטים הם קטנים וגובהם המקסימלי הוא גובהו של ילד בן 8.

הגמדים - הוא גזע המבוסס על גמדים במיתולוגיה הגרמאנית ובפולקלור האירופאי.

האלפים - יצורים דמויי אדם, האלפים חיים עד נצח והם קשתים מעולם.
המכשפים - גם הם דמויי אדם והם בעלים של יכולות מסתוריות ומשונות.

בנוסף ליצורים יש גם כן בני אדם.

יש עוד הרבה יצורים אבל אלו הראשיים ביותר.

ככה נראים חלק מהיצורים תוצאת תמונה עבור ההוביט בתמונה אפשר לראות הכי מקדימה הוביט, בצד שמאל בן אדם, בצד ימים מקדימה גמד ומאחוריו אלף.

שר הטבעות:

שר הטבעות היא סדרת ספרים  המשכית לסיפור ההוביט, שר הטבעות הוא ספר פנטזיה אפית שנכת על ידי ג'ון רונלד רעואל טולקין.

שם הספר מתייחס לשר האופל סאורון האנטגוניסט הראשי, בתקופה קדומה חישל סאורון את טבעות הכוח וביניהן טבעת השולטת בכל נשק אולטימטיבי בניסיונו להשתלט על הארץ התיכונה.

סדרת הספרים מונה 3 ספרים ושלושה סרטים.

אחוות הטבעת - הספר הראשון בסדרה.

שני הצריחים - הספר השני בסדרה.

שיבת המלך - הספר השלישי והאחרון בסדרה.

בנוסף יש שלושה סרטים שיש דרך מסויות לראות אותה.

איך לראות את הסרטים:

אחרי שקראנו את ההוביט ועברנו לקרוא את ספרי שר הטבעות יש עכשיו 4 סרטים שעלינו לראות.

הסרט הראשון שבו רואים את העלילה של הספר הראשון, בשביל לראות את הסרט ולהבין מה הולך בו צריך לקרוא את כל הספר הראשון + שני הפרקים הראשונים של הספר השני.

הסרט השני שבו רואים את העלילה של הספר השני, בשביל לראות את הסרט ולהבין מה הולך בו צריך לקרוא את הספר השני ( לא כולל את השני פרקים שקראנו כבר).

הסרט השלישי שבו רואים את העלילה של הספר השלישי, בשביל לראות את הסרט ולהבין מה הולך בו צריך לקרוא את הספר השני.

הסרט הרביעי, הסרט הרביעי הוא הסרט שיש על ההוביט בכוונה רואים אותו אחרון כי הוא יכול לעשות ספויליירים על הסרטים והספרים האחרים.

למה אני אוהב את הספרים?

אני אוהב את הספרים בגלל שדבר ראשון אין תמונות בספרים חוץ מבהוביט ששם יש טיפה שזה נותן לך את האפשרות לדמיין את הדמויות כמו שהן,  הספרים הם מאוד מעניינים והעלילה בהם לא משעממת.

בספרים בין סיפורי העלילה יש כל מיני שירים מעניינים שמספרים סיפורים שונים, הספרים אומנם ישנים אבל הם עדיין מעניינים מאוד.

אני חושב שכל מי שאוהב ספרים מסוג פנטזיה יהנה מכל רגע כשהוא קורא את הספרים.

עובדה מעניינת:

שלושת הסרטים של שר הטבעות צולמו בניו זילנד והסביבה ברובה לא נעשתה דרך CGI.

זהו אני סיימתי, מצטער אם זה היה ארוך ועמוס מאוד, תודה לכל מי שקרא והתעניין. 

אם יש לכם כל מיני דברים שאתם חושבים שעלי לשפר בבקשה  תכתבו זה עוזר לי להבין איפה לשנות ולהשתפר.

תודה 

נערך בתאריך - על-ידי Aqwaman200
קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, אבל רוב הדברים שאמרת פה הם פרטי מידע טריוויה. הייתי שמח לשמוע יותר על חוויית הקריאה האישית, כפי שמרמזת הכותרת.

מומלץ להגדיל את הכתב ולהוסיף צבע אם נראה שצריך.

עובדה ששכחת לציין היא שגם על ההוביט יצאו סרטים, ואם יורשה לי לציין הערה משל עצמי, מומלץ מאוד לראות את הסרט הישן של ההוביט, זה המצויר. הוא אומנם עתיק, אבל הוא סרט נחמד.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל- סיקור מצויין, תודה רבה.

העיצוב יוצא מן הכלל, אבל כמו שאמרו מעליי, אשמח לשמוע יותר מה אתה חושב על הספרים מאשר מה שאני יכול למצוא בחיפוש בגוגל.

בכללי אני מאוד אוהב את הסרטים של שר הטבעות ושל ההוביט, וכן קראתי גם את הספרים- שהם היו מעולים, אבל חייבים להחזיק ראש איתם כי הם כבדים

לפני ב-1.5.2024 ב 3:08 PM Aqwaman200 כתב:

זהו אני סיימתי, מצטער אם זה היה ארוך ועמוס מאוד, תודה לכל מי שקרא והתעניין. 

בחיים אל תצטער על זה, יותר עמוס זה רק אומר שהשקעת בזה יותר 😮 

תיקון מינורי:

לפני ב-1.5.2024 ב 3:08 PM Aqwaman200 כתב:

בתמונה אפשר לראות הכי מקדימה הוביט, בצד שמאל בן אדם, בצד ימים מקדימה גמד ומאחוריו אלף.

למען האמת מהפוסטר הזה רואים 3 גמדים והוביט, אין שם בן אדם ואלף, אם כי אני יכול להבין איפה התבלבלת.,

MV5BMzU0NDY0NDEzNV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTIxבתמונה הזו, רואים קוסם, 3 אלפים, הוביט, גמד ובן אנוש- שזה יותר קרוב למה שחיפשת

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפות לשיח

באפשרותך לשלוח הודעה כעת ולהירשם מאוחר יותר. אם ברשותך חשבון, ניתן להתחבר עכשיו לשליחת הודעה דרך חשבונך.

אורח
הוספת תגובה

×   הדבקה כטקסט עשיר.   הדבקה כטקסט רגיל במקום

מאושרים אך ורק 75 סמייקונים.

×   הקישור שלך מוצמד אוטומטית.   הצגה כקישור במקום

×   תוכן הקודם שלכם שוחזר.   ניקוי עורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

• אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.
  • יצירת חדש...