מעבר לתוכן

סיקור ספר- חוט של כסף

eri

הודעות מומלצות

היי, מישהו שם?!

הסתובבתי כל כך הרבה בפורום בזמן האחרון שכנראה הלכתי לאיבוד.

פורום ספרות? הו, אני אוהב את פורום ספרות! בואו נראה…

כן, זה יתאים. הכירו את הספר ״חוט של כסף״!

הממ, לא מספיק כותרת…

חוט של כסף

image.jpeg.a4d5916b7296a499ed0886570127864c.jpeg

שם הספר: חוט של כסף

מחבר/ת: נעמי נוביק

הגבלת גיל: 13+ (רמיזות עדינות אך ברורות לדברים מסוימים)

הסבר בקצרה:

הספר ״חוט של כסף״ הוא סיפור מתוחכם ומעניין שמבוסס על אגדת העם הידועה של בת הטוחן, או ״עוץ לי גוץ לי,״ אבל מכיל כל כך הרבה יותר.

הספר, שמתרחש בעולם דומה לשלנו (בארצות אשכנז לפני מלא זמן) אך פנטסטי בהרבה, מכיל הרבה אלמנטים מתוך אגדות עם ישנות דוגמת הכוח של שמות, עסקאות עם ישויות על טבעיות וכו׳, יחד עם אלמנטים מודרניים כמו גיבורות נשיות חזקות ובנייה עצמית.

סגנון הכתיבה, החוקים של העולם והדמויות הם כולם מרתקים, חיסרון בולט הוא שההפרדה בספר בין נקודות המבט השונות לא מספיק ברורה.

דמויות מעניינות:

מרים- בת המלווה בריבית היהודי של הכפר ומלווה בריבית טובה ממנו בהרבה בזכות עצמה. מרים היא הדמות הראשית ביותר בספר, שמסכימה לעסקה מסוכנת במיוחד עם מלך הסטאריק, אבירי הפיות האכזריים של החורף.

ונדה- הבת של שתיין אגרסיבי שנוהג לצעוק ולהכות את ילדיו. היא מוצאת עבודה בתור העוזרת של מרים, ומשם והלאה החיים שלה מתחילים להשתנות.

אירינה- הבת של דוכס תחת שלטונו של הצאר. כבתו של אציל, גורלה נחרץ מהרגע שנולדה להתחתן בחתונה פוליטית עם אדם שהיא לא אוהבת, ולחיות חיים שבהם אין לה כל שליטה. החיים שלה מתחילים לקבל תפנית, לטוב או לרע, כאשר גורלן שלה ושל מרים מצטלב…

דבר סיכום ודעה אישית על הספר:

זה היה ספר מעניין. בעיקר אהבתי את האלמנטים הפנטסטיים והאגדתיים בספר, שמזכירים אגדות עם ישנות, יחד עם האמירה הפשוטה והנכונה של הספר- החיים קשים, זה לא סיפור אגדה, תתמודדו.

החיים של מרים מעולם לא היו פשוטים. את דמות הפיה הסנדקית היא נאלצת למלא בעצמה, ואת דמות הנסיך ממלא מלך קפוא ואכזרי שעלול להרוג אותה בכל רגע.

עם מחשבה מהירה, עם אישיות קשוחה ובלתי מתפשרת. הדמויות בספר מתמודדות עם החיים שלהן ועם הגורל שלהן על מנת לחיות חיים טובים יותר ולהעניק חיים טובים יותר לאלה שסביבם.

מה יכול להיות טוב יותר בסיפור מדמות ראשית שלא נותנת לסיפור להמשיך בלעדיה?

הספר מומלץ מאוד.

מקווה שנהניתם מהסקירה ושהיא תהיה מועילה עבורכם.

כרגיל, אני אשמח לתגובות בונות, הערות והארות, וניפגש שוב באשכול הבא!

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות The king of demons כתב:

סיקור מצוין! אין ספק שנותן חשק לקרוא.

הייתי שמח שתוסיף מחיר הספר + היכן אפשר להשיג.

תודה על התגובה!

אני חושב שהספר זמין בגרסה דיגיטלית או מודפסת במחירים שונים ובמקומות שונים, אז זה נראה כמו הרבה עבודה לכתוב הכל כשפשוט אפשר לעשות חיפוש בגוגל או בספריות.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפות לשיח

באפשרותך לשלוח הודעה כעת ולהירשם מאוחר יותר. אם ברשותך חשבון, ניתן להתחבר עכשיו לשליחת הודעה דרך חשבונך.

אורח
הוספת תגובה

×   הדבקה כטקסט עשיר.   הדבקה כטקסט רגיל במקום

מאושרים אך ורק 75 סמייקונים.

×   הקישור שלך מוצמד אוטומטית.   הצגה כקישור במקום

×   תוכן הקודם שלכם שוחזר.   ניקוי עורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

• אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.
  • פעילות אחרונה

1. 3

5 חיות שלא הייתי רוצה לפגוש

2. 3

3. 3

4. 3

• סטטוסים אחרונים