מעבר לתוכן

הבעיה שלי עם הסרט ברבי

Eytan

הודעות מומלצות

שלום לכולם, היום אני אדבר אתכם על אחד הסרטים של שנת 2023, הלו הוא הסרט ברבי, בכיכובו של ריאן גוסלינג (Ryan Gosling). הסרט עצמו לדעתי הוא סרט עם מסר, אבל שהמסר שלו עבר בצורה לא טובה. אז היום אדבר על הסרט, ועל הבעיה שלי איתו. *אגב מכיל ספויילרים*

barbie-BARBIE_VERT_TSR_W_TALENT_2764x4096_DOM_rgb.jpg?w=800

קודם כל תקציר- 

כולנו מכירים את ברבי לנד, המקום בו חיות הברביות המושלמות, אשר שולטות, מסכילות, מתחשבות או בקיצור מושלמות. לצד ברבי יש את קן, קן הוא בעצם החבר של ברבי שנמצא בפרנד זון אבל מאוהב בברבי. כל יום בברבי לנד מתחיל בבוקר מושלם ונגמר במסיבה מושלמת. 

אך לפתע לברבי שלנו העולם השתנה (הברבי הרגילה שהעבודה שלה זה להיות יפה). הבוקר שלה כבר היה לא מושלם, המחשבות שלה התערבבו בראשה והיא החלה לחשוב על העולם האמיתי והכי גרוע, הרגליים שלה היו שטוחות על הרצפה. בשביל לתקן את המצב שלה ברבי הלכה עם קן לעולם האמיתי, אך במציאות שלנו שבה גברים שולטים בעזרת פַּטרִיאַרכִיָה וסוסים קן הגיעה להארה. מה שגרם לקן להשתלט על ברבי לנד בזמן שברבי תקועה בעולם הרגיל. האם ברבי תוכל להציל את ברבי לנד מידיו של קן? התשובה היא כן אבל אבל כאילו תראו את הסרט.

דעתי הכללית על הסרט-

בכללי, לדעתי הסרט ממש סבבה. כאילו יש חלקים שמקרינג'ים אותי כמו סצנת המרדף של ברבי בעולם הרגיל. וכמובן שכגבר לקחתי את הסרט הזה בעיקר בהומור. היה ליהוק דמויות מדהים לדעתי, בין אם ריין גולינג או הנבל מזולנדר שאין לי כוח לבדוק את השם שלו. ובכללי הסרט עצמו בנוי בצורה לא רעה בכלל, תכלס אני מאוד נהנתי מהרוב המוחלט של הסרט (שוב בעיקר חוץ מהסצנות מרדף שהיו בו). גם כן הילדה שהברבי הייתה שלה לדעתי הייתה כתובה בצורה פשוט נכונה, כאילו הקטע שאמא שלה גררה אותה לברבי לנד והיא רק רצתה להכות את ברבי מהסיבה שברבי מייצגת רק חיצוניות. באמת לסרט יש הרבה אספקטים שהם טובים לדעתי. כמובן אי אפשר לזנוח את קן, את המוג'ו דוג'ו קאסה הווס (mojo dojo casa house) ובכללי שהבנים בסרט פשוט יותר מצחיקים. אני בתור קן מוצהר שמאמין בתיאוריית הקנרג'י רואה בסרט רק בעיה אחת רצינית (כאילו מלבד זה שבובת ברבי מהסרט נמכרת במחיר משולש מבובת קן).

הבעיה העיקרית שלי עם הסרט ברבי-

אז בעצם הבעיה העיקרית שלי עם הסרט הוא שהסרט מוצג באור שונה ממה שהוא באמת. כאילו לא בקטע של המסר הפמיניסטי של הסרט, כי כולם, בדגש על כולם יכולים להבין שהוא מיוחצן שם. חוץ מסוג אחד של בני אדם, ילדות קטנות. עכשיו אם נערוך בדיקה קלה בגוגל נגלה כי זה סרט של 13+, זה לא מנע מהאולם קולנוע שהייתי בו להיות מלא בילדות בנות 7… עכשיו בתור אדם מבוגר אני יודע שהסרט טימטם את הגברים (קנים) בכוונה, אם לא אז הסרט היה מתחיל בזה שקן מזמן שולט בברבי לנד. אבל בנות קטנות הן טיפלה "מושפעות" זה מילה טובה למצב לדעתי? אם אתה מראה להן את הסרט הן יכולות לקבל תפיסת עולם מעט שגוייה, שבנות הן ללא כל צל של ספק מעל גברים. עכשיו אני לא אומר שלא צריך להיות שיוויון, אבל קחו את העולם של 1900, תהפכו את היחס כח של גברים ונשים, וזה בערך מה שהולך בברבי לנד. (בין היתר גם יש שם בנות שהן עושות עבודות שלא תראה שבנות עושות בחיים האמיתיים כמו אינסטלציה). ומה שקורה זה שהבנות לוקחות את הסרט ברצינות יתר, וזה לדעתי פשוט פוגע בהן. עכשיו כמובן שזה לא נכון לכולן, ויש גם בנות 20 שהסרט עכשיו הוא המודל חיקוי שלהן. אבל לדעתי זה שפשוט כל כך הרבה ילדות קטנות רואות סרט שלא מותאם לגילן בגלל שזה ברבי נראה לי מעט הזוי.

barbie-ryan-gosling.gif

זה הכל להיום, מקווה שהנהנתם. אשמח את תשתפו את דעתכם על הסרט ברבי, אם הייתי נותן לו ציון זה כנראה היה 7.9 כזה. נתראה באשכול הבא.

נערך בתאריך - על-ידי Eytan
קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

נכנסת לעומק של הסרט, ממש מעולה!

עוד לא ראיתי, אבל אתה חופר לי על זה אז כנראה אראה מתישהו, אבל אם אני רואה זה בשביל השירים 😙

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

ואוו ככל הנראה אחד מהסרטים שאני לא אראה בחיים

אבל אם בנות ישלטו בעולם זה היה טוב אני אפילו לא רוצה לחשוב על זה

עצים שמגדלים מסקרה מזרקות סומק ורובוט שמאפר אותך בתוך שנייה

כל שתי מטר מספרה פאות כל אחד תילך עם פאה בלונדינית עיניים כחולות ועור מושלם

ניתוחים וזה אבל סיקור די טוב  והסברת את זה ממש טוב 

דרך אגב  שתי שורות מלפני התמונה יש שגיאת מקלדת אומרים חיקוי לא חיכוי

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

בחיים לא חשבתי שאראה את הסרט- אבל דווקא ממה שאמרת זה נשמע סרט טוב.

אהבתי את איך שהתייחסת לעומק של כל הסרט- שהיה נראה לי מאוד שטחי מהפוסטר.

אני מסכים איתך למען האמת- לקח לקן יותר מדי זמן לקלוט את היכולות שלו.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני ב-30.10.2023 ב 6:04 PM Eytan כתב:

דעות קדומות

אבל לך תראה את זה באופן הומוריסטי

לא נראה לי... לא כל כך מעניין אותי לראות בובה בוכה על זה שיש לו קראש על בובה בת והיא חושבת שהוא רק חבר רגיל...

נערך בתאריך - על-ידי trenkl
קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות trenkl כתב:

לא נראה לי... לא כל כך מעניין אותי לראות בובה בוכה על זה שיש לו קראש על בובה בת והיא חושבת שהוא רק חבר רגיל...

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפות לשיח

באפשרותך לשלוח הודעה כעת ולהירשם מאוחר יותר. אם ברשותך חשבון, ניתן להתחבר עכשיו לשליחת הודעה דרך חשבונך.

אורח
הוספת תגובה

×   הדבקה כטקסט עשיר.   הדבקה כטקסט רגיל במקום

מאושרים אך ורק 75 סמייקונים.

×   הקישור שלך מוצמד אוטומטית.   הצגה כקישור במקום

×   תוכן הקודם שלכם שוחזר.   ניקוי עורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

• אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.
  • יצירת חדש...