מעבר לתוכן

סיקור דמות| פרופסור סוורוס סנייפ

FreddieNF

הודעות מומלצות

האשכול שוחזר (תודה לגילעד)

אהלן.

אז לאחרונה פתחתי המון אשכולות בדיחה או יצירה, וכבר הרבה זמן לא היה לי אשכול ש... דרש ממני לחשוב או משהו

סוורוס סנייפ: ניתוח מעמיק של גיבור מורכב

tumblr_pwkli1vN651uabu23o1_1280.png

מבוא:
בסדרת הארי פוטר האייקונית של ג'יי קיי רולינג, דמות אחת בולטת כחידה שובת לב - סוורוס סנייפ. הרבה אנשים נוטים להסתכל על סנייפ ולהתייחס אליו כאל הרשע- וזה כואב לי, בתור האדם שסנייפ הוא הדמות האהובה עליו בהארי פוטר.

אז אני עומד לתת עכשיו את כל התכונות שרואים אצל סנייפ בסדרה, נתחיל...

main-qimg-2ba5a0f96c100a02a4abab9ec0db39

נאמנות עמוקה: נאמנותו הבלתי מעורערת של סנייפ
נאמנותו הבלתי מעורערת של סוורוס סנייפ משמשת עמוד תווך בדמותו. נאמנותו של סנייפ, שנקשרה בתחילה עם וולדמורט, מקבלת תפנית עמוקה כאשר הוא מגלה את כוונותיו של אדון האופל לפגוע בחברת ילדותו ובאהבתו הנכזבת, לילי. מונעת על ידי מחויבות בלתי נכנעת להגן על לילי, סנייפ מבטיח התחייבות משנה חיים לדמבלדור, ונשבע לשמור על ביטחונו של בנה, הארי. לאורך הסדרה, נאמנותו הבלתי מעורערת של סנייפ לזכרה של לילי נמשכת, כשהוא מתמסר ללא אנוכיות לשמירה על הארי, אפילו תוך סיכון אישי גדול.

304033051f5a0dec38d027c16ffcf735.gif

ברק אינטלקטואלי: המוח המופתי של סנייפ
בתחום האקדמיה ומחוצה לה, הברק האינטלקטואלי של סוורוס סנייפ זורח באור עז. הידוע כמאסטר שיקויים, שליטתו של סנייפ באמנות המורכבת עולה על זו של בני גילו. המסירות שלו לנושא ניכרת בתפקידו כפרופסור לשיקויים בהוגוורטס, שם הוא מצית תשוקה לנושא באינספור תלמידים. הזוהר של סנייפ משתרע מעבר לשיקויים, שכן החשיבה הדדוקטיבית החדה שלו והחשיבה האסטרטגית שלו מתגלים כמרכזיים בקרבות נגד וולדמורט ועוקביו.

snape-occlumency-lesson.gif

בעל תושייה ומיומן: המומחיות שלא יסולא בפז של סנייפ
תושייה וכושר הסתגלות מסמנים את סנייפ כנכס שלא יסולא בפז למסדר עוף החול. מנווט רשתות סבוכות של הונאה, הוא שומר על מעמדו של הסוכן הכפול תוך איסוף מודיעיני מכריע עבור דמבלדור והמסדר. היכולת של סנייפ ללכת על החבל הדק בין הנאמנות לוולדמורט לבין עבודתו הסמויה מדגימה את מיומנותו יוצאת הדופן בהונאה ותחבולה.

severus-snape-thinking-k2l21zqf8zfeyw9g.

גאולה והקרבה עצמית: המסע אל הגבורה
קשת הדמות של סוורוס סנייפ היא עדות לגאולה ולהקרבה עצמית אולטימטיבית. למרות שמראהו החיצוני המחמיר והיחס הקשה לסטודנטים עשויים להיראות נבלים, כוונותיו האמיתיות של סנייפ מופיעות בהתגלות עוצמתית לאחר מותו. החרטה של סנייפ על טעויות העבר והרצון העמוק להגן על מי שהוא אוהב דוחפים אותו למרחקים יוצאי דופן. כסוכן כפול, הוא פועל באומץ כדי לערער את משטרו של וולדמורט מבפנים, ששיאו באקט האולטימטיבי של הקרבה עצמית החותם את מעמדו ההירואי.

a3d7532d608e16bda50e34687cacf0ff89471336

רגשות ועומק מורכבים: האנושות של סנייפ
מתחת לחזית המחמירה של סנייפ מסתתרת קלחת של רגשות מורכבים. אהבתו הנכזבת ללילי, האשמה שהוא נושא על תפקידו בפטירתה הטרגית, ונטל בחירות העבר תורמים לאישיותו רבת הפנים. העומק הרגשי האמיתי של סנייפ מתגלה דרך זיכרונות בגיגית, וחושפים את מידת הקורבנות שלו ואת עומק אהבתו ללילי. גילויים אלה מציירים את סנייפ כדמות טרגית, המסוגלת לאהבה עמוקה וסבל עצום, לכבוש את לב הקוראים ולהעלות את דמותו לאנושיות יוצאת דופן.

1a95bb8cea321e34852aae5bdf112b0b.gif

סיכום:
סוורוס סנייפ, שלעתים קרובות לא מובן ונשפט בצורה לא הוגנת, יוצא מהצללים כגיבור מורכב הראוי להערצה. נאמנותו הבלתי מעורערת, הברק האינטלקטואלי, התושייה, הגאולה ועומק הרגשות שלו שוזרים יחדיו שטיח של דמות שאורה זורח בתוך החושך. מסעו של סנייפ מעבר בעייתי לסוכן הטוב מדגים את הכוח הטרנספורמטיבי של הגאולה ומציג את החוזק הבלתי נלווה של דמותו. באימוץ המורכבויות של סוורוס סנייפ אנו מוצאים דמות בלתי נשכחת וראויה באמת בתוך עולמו הקסום של הארי פוטר.

Severus Snape | Wiki | Harry Potter Amino

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

אשכול מעולה איך שאתה מסכם ככה דמיות זה מדהים אני מאוד אוהב ארי פוטר תודה על האשכול הזה

נערך בתאריך - על-ידי xtralarg
קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר מנסים להציג את סנייפ כבעל רגשות וגיבור, אבל הוא עדיין עשה הכל בשביל לילי... לא חושב שהוא היה אמור לקבל מקום של גיבור

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

איך אני אמור להגיב שאני מזיל דמעות דה זוו לכל מה שחשבתי על סנייפ

בהתחלה ובסוף איך הסרט הראה לנו את עצמו ומבחינתי זה אחת הסיבות למה זה הסדרה 

הכי נמכרת בעולם סנייפ הדמות האהובה עליי ו

לפני 21 שעות trenkl כתב:

בסופו של דבר מנסים להציג את סנייפ כבעל רגשות וגיבור, אבל הוא עדיין עשה הכל בשביל לילי... לא חושב שהוא היה אמור לקבל מקום של גיבור

אם אתה חושה שהוא לא גיבור יש לך בעיה גדולה

1, הוא שמר על הארי למרות שזה הדבר הכי מסוכן שאפשר לעשות

במיוחד שוולדמרט מכוון עליו

2. הוא סיכן את החיים שלו בשביל הגוורטס כמה  וכמה פעמים

3. בלעדיו וולדמורט היה לוקח הכל בקללל

סנייפ היה בתור סוכן כפול ואני מאמין שלילי זה לא המניע היחיד שלו

אני חושב שבשלב מסוים הוא התחיל לאהוב את הארי ולא עשה את זה

בשביל לילי הוא כמו החבר שלא היה לו הבן שלו 

הוא פשוט מדהים אותייי

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות השועל הלבן כתב:

1, הוא שמר על הארי למרות שזה הדבר הכי מסוכן שאפשר לעשות

במיוחד שוולדמרט מכוון עליו

הוא עשה את זה בשביל לילי, זה מופיע בזכרונות שלו אחרי שולדמורט הורג אותו בסוף שבע אם אני זוכר

לפני 54 דקות השועל הלבן כתב:

2. הוא סיכן את החיים שלו בשביל הגוורטס כמה  וכמה פעמים

אוקיי. הוא עשה מעשה אמיץ. אבל בשביל מה הוא עשה אותו? אותו דבר כמו 1

לפני 55 דקות השועל הלבן כתב:

3. בלעדיו וולדמורט היה לוקח הכל בקללל

אותו דבר כמו אחד ושתיים

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

שמע אחי תחשוב על זה הוא עשה את כל זהה בשביל לילי?

אולי זה מה שהוא חשב שהוא עושה בשביל מטרה הזאת ורק הזאת

אבל לדעתי הוא התחיל לאהוב את הארי והגוורטס שהתירוץ שלו היה לילי

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני כעת השועל הלבן כתב:

שמע אחי תחשוב על זה הוא עשה את כל זהה בשביל לילי?

אולי זה מה שהוא חשב שהוא עושה בשביל מטרה הזאת ורק הזאת

אבל לדעתי הוא התחיל לאהוב את הארי והגוורטס שהתירוץ שלו היה לילי

אתה מחליט להוסיף דברים שאין להם מקור. אני חושב שבכוונה ג'י קיי רולינג השאירה אותו כגיבור מפוקפק.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה trenkl כתב:

אתה מחליט להוסיף דברים שאין להם מקור. אני חושב שבכוונה ג'י קיי רולינג השאירה אותו כגיבור מפוקפק.

ברור כל זה זה השערה אבל אני עדיין חושב שהוא ראוי לתואר גיבור לא משנה מה הניע אותו

הוא עדיין היווה חלק משמעותי בסדרה

נב שמעת על התאוריה שהוא עדיין חי?

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני כעת השועל הלבן כתב:

ברור כל זה זה השערה אבל אני עדיין חושב שהוא ראוי לתואר גיבור לא משנה מה הניע אותו

הוא עדיין היווה חלק משמעותי בסדרה

גיבור מפוקפק... שהמקום של הגבורה שלו מוטל בספק.... הוא לא הגיבור הראשי מה שבטוח.

לפני 1 דקה השועל הלבן כתב:

נב שמעת על התאוריה שהוא עדיין חי?

אני לא אוהב תאוריות כאלה. סליחה.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה trenkl כתב:

גיבור מפוקפק... שהמקום של הגבורה שלו מוטל בספק.... הוא לא הגיבור הראשי מה שבטוח.

אני לא אוהב תאוריות כאלה. סליחה.

הרבה לא אוהבים אבל אני אישית ממש רוצה שהוא יחיה רק בגלל זה אני מאמין

תחשוב איזה סדרה מטורפת זאת שהגיבור הוא צדדי מפוקפק חשוד בגלל זה הוא  דמות כל כך אהובה

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני כעת השועל הלבן כתב:

הרבה לא אוהבים אבל אני אישית ממש רוצה שהוא יחיה רק בגלל זה אני מאמין

תחשוב איזה סדרה מטורפת זאת שהגיבור הוא צדדי מפוקפק חשוד בגלל זה הוא  דמות כל כך אהובה

הוא לא הגיבור. הגיבור הוא הארי. 

מה זה להאמין שהוא חי???? הסופרת הרגה אותו. הלך. מה זה חי?

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הגיבור הוא צדדי מדובר לסנייפ יש כמה גיבורים בסדרה סניי הארי דמבלדור ואולי עוד כמה שהראו מעשות גבורה

יש על זה כמה תאוריות אם הוא מת או לא והסופרת בעצמה לא אמרה שהוא מת אא סרבה לאמת את העובדה

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפות לשיח

באפשרותך לשלוח הודעה כעת ולהירשם מאוחר יותר. אם ברשותך חשבון, ניתן להתחבר עכשיו לשליחת הודעה דרך חשבונך.

אורח
הוספת תגובה

×   הדבקה כטקסט עשיר.   הדבקה כטקסט רגיל במקום

מאושרים אך ורק 75 סמייקונים.

×   הקישור שלך מוצמד אוטומטית.   הצגה כקישור במקום

×   תוכן הקודם שלכם שוחזר.   ניקוי עורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

• אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.
  • יצירת חדש...