מעבר לתוכן

סיקור ספר| גנבת הספרים

FreddieNF

הודעות מומלצות

שם הספר: גנבת הספרים

סופר: מרקוס זוסאק

תמונה של הספר: עטיפת הספר

ז'אנר: שואה

הגבלת גיל: 13+ (אלימות, קצת שפה בוטה, מוות)

תיאור בקצרה: הסיפור מדבר על גרמניה הנאצית, ועל ילדה יתומה להורים קומוניסטים שנשלחו למחנות ריכוז.

הילדה נשלחת למשפחה חביבה, עם אמא קולנית ועצבנית אבל לב מזהב, ואקורדיוניסט במשרה חלקית מרושש אבל גאון בדרכו.

במהלך הבגרות שלה היא מגלה את תחביבה, גניבת ספרים.

היא לא יודע לקרוא אותם, עדיין- אבל מאז שאחיה מת והיא גנבה את ספרה הראשון, נראה שיש לה משיכה לגניבת הספרים- ובעזרת הפאפא החדש שלה היא גם תלמד מה לעשות איתם.

אה עדכון חשוב שכנראה הייתי צריך להזכיר, מלאך המוות מספר את הסיפור.

מלאך המוות -בניגוד למה שאתם חושבים- הוא יצור שיכול להיות מאוד אדיב, רגשן, אמפתי, סימפתי- רק לא נחמד, נחמדות לא קשורה אליו.

ועוד משהו שאולי יעניין אתכם- ב100 עמודים הראשונים מלאך המוות ייבקר את גנבת הספרים 3 פעמים.

דמויות (כהרגלי, שם הערת ספויילר לכל אחת):

ליזל ממינגר- גיבורת הספר, אחיה מת- אמא שלה נשלחה למחנה ריכוז ואביה נטש אותה בצעירותה, נורא אוהבת ספרים ולאט לאט הפאפא שלה יילמד אותה לקרוא בהם, אבל בגרמניה הנאצית כשכולם מרוששים יש דרך אחת בלבד להשיג ספרים.

לגנוב אותם כמובן.

ספויילר

כותבת ספר משלה בשלב מסויים, בשם 'גנבת הספרים' המוות מוצא אותו כשהוא נזרק לפח.

המוות- מלאך המוות כמו שאנחנו מכירים אותו, רק בלי החרמש, אחד היצורים הכי עסוקים במהלך מלחמת העולם השנייה, שלפעמים מסתקרן יותר מדי.

ספויילר

מסתבר בסוף שלא רק שהמוות אובדני, הוא גם תוהה לגבי קיום אלוקים.

האנס הוברמן- "פאפא" של ליזל, נגן אקורדיון/צבע במקצועו, קורא בינוני ומטה, אבל שמח לעזור לליזל ולנסות ללמד אותה את מה שהוא יודע- חב את חייו לאדם שלימד אותו לנגן באקורדיון, ועלול לשלם את המחיר....

ספויילר

בהחלט שילם, לא אאריך בדברים- אבל הוא מת.

רוזה הוברמן-"מאמא" של ליזל, גברת מאוד עצבנית וקללנית (אל תדאגו- היא מקללת בגרמנית) כובסת העיר, ועמדת מהצד חסרת אונים כשיותר ויותר אנשים מפטרים אותה. מכינה מרק אפונה די מגעיל 🙂 

ספויילר

פגשה בסוף דומה לזה של בעלה

רודי שטיינר- השכן והחבר הכי טוב של ליזל, מרדן וחוצפן, אבל אוהב את ליזל בכל לבו, ולמרות זאת, ליזל נשבעה שלא תתנשק איתו בחיים

ספויילר

ליזל קיימה את ההבטחה, ובכל זאת נישקה אותו- חבל שהוא לא היה חי כדי לחוות את זה.

מקס ונדנבורג- יהודי מתאגרף, מתחבא בבית של גרמנים נחמדים וחווה סיוטי לילה על הפיהרר שבא לתפוס אותו, ולא מורשה לעזוב את המרתף כדי לא לסכן אף אחד.

ספויילר

יכולתם לנחש שהמשפחה הזו היא משפחה של ליזל, משפחת הוברמן- נקשר מאוד לליזל, אבל בורח מהבית בשלב מסויים. שורד את המלחמה ופוגש את ליזל בסוף. אבא שלו הציל את חייו של האנס, ולכן האנס הרגיש הוא חייב לו את חייו. 

אילזה הרמן- אשתו של ראש העיר, אישה נחמדה ושברירית שכולת בן. נקשרת לליזל אבל אחרי שהיא הפסיקה להעסיק את אמא של ליזל, אילזה הפכה להיות מטרה מספר 1 לגנבות של ליזל.

ספויילר

בסוף מגלים שהיא ידעה על הגניבות של ליזל, ואף הקלה עליה בגניבות- כי היא הרגישה אשמה. בסוף גם מאמצת את ליזל אחרי שכל העיירה מתה.

דעתי על הספר: נתחיל בזה, ספר מצויין! אני לא קורא הרבה ספרים עמוקים וספרותיים, אבל האחד הזה באמת שווה את זה- אף פעם לא הייתי מעריץ היסטורי וכל דבר במלחמת העולם השנייה הגעיל וצמרר אותי- אבל אני אומר לכם שאני לא מתחרט ולו על שנייה אחת מהספר הזה.

יש אצלו המון דברים לאהוב: ההעירות של המוות תוך כדי הספר הן לא פחות ממושלמות, פשוט עושות את הספר, לצערי באמצע הספר הוא מפסיק ונותן לעלילה לזרום עם הרבה פחות היערות.

אני גם אוהב את זה שיחסית לספר שואה הוא לא ממש מדכא, חוץ מהסוף, שהוא ממש טרגי.

זו אולי הבעיה בספר- סוף מאוד מאוד טרגי, וכל מי שקרא את ההיערות ספויילר שכתבתי יכול להבין למה אני אומר את זה.

אני עדיין ממליץ בחום, ואל תופתעו מהדירוג של הספר הזה.

ציון: 9.3/10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

***הערת בונוס: לספר הזה יצא סרט, אז תתכוננו שאפרסם את ההשוואה שלי.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

או-אה, איזו השקעה!

כרגיל אשכול מושקע במיוחד שלך, אני נהנה לקרוא את הסיקורים שלך, הם תמיד מצליחים לסקרן אותי בספרים מז'אנרים שסביר להניח לא הייתי קורא.

מחכה לאשכול הבא!

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות shukush202 כתב:

או-אה, איזו השקעה!

כרגיל אשכול מושקע במיוחד שלך, אני נהנה לקרוא את הסיקורים שלך, הם תמיד מצליחים לסקרן אותי בספרים מז'אנרים שסביר להניח לא הייתי קורא.

מחכה לאשכול הבא!

איך אתה תמיד מצליח לכתוב תגובות כאלה? ❤️

תודה רבה, על ההעירה החמה!

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפות לשיח

באפשרותך לשלוח הודעה כעת ולהירשם מאוחר יותר. אם ברשותך חשבון, ניתן להתחבר עכשיו לשליחת הודעה דרך חשבונך.

אורח
הוספת תגובה

×   הדבקה כטקסט עשיר.   הדבקה כטקסט רגיל במקום

מאושרים אך ורק 75 סמייקונים.

×   הקישור שלך מוצמד אוטומטית.   הצגה כקישור במקום

×   תוכן הקודם שלכם שוחזר.   ניקוי עורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

• אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.
  • פעילות אחרונה

1. 2

טורניר "התחלה חדשה"

2. 2

מה האנימות שאתם הכי מופתעים מהם העונה

3. 2

טורניר "התחלה חדשה"

4. 2

טורניר "התחלה חדשה"

• סטטוסים אחרונים