מעבר לתוכן

טורניר הדיבייט| סבב שלישי

FreddieNF

מי אתם חושבים שניצח?  

6 הצבעות

1. 1. מי אתם חושבים שניצח?

• Valt (לא צריך לתת לאזרחים לשאת נשק)
      1
    • jek123 (צריך לתת לאזרחים לשאת נשק)
      5

This poll is closed to new votes

הודעות מומלצות

היי! אז אחרי כל הטורניר הגענו ל2 הקרבות האחרונים.

יש לנו 2 אנשים שייתחרו בגמר, ו2 שיינסו להשיג לעצמם מקום 3.

*בדומה לסבב הקודם, גם הפעם הגדלנו את מספר התגובות לכל אדם. 

כל אחד צריך לכתוב 4 תגובות!

ועוד משהו, הפעם להצבעות שלכם השחקנים תהיה הרבה יותר השפעה- זו ההזדמנות שלכם להשפיע על זהות המנצחים

להלן הקרבות, הנושאים והצדדים:

valt VS jek123 

בקרב על המקום השלישי!!

הנושא:

האם צריך לתת לאזרחים לשאת נשק?

The Purpose of a Gun Is Not to Kill - Econlib

jek123 בעד, valt נגד

והגמר!!!!!!!!!!!!!:

eri VS DarkGod

הנושא:

האם זה נכון לגנוב מהעשירים ולתת לעניים?

1*VJ9J5ETHC0R8Kdgv2ciglQ.jpeg

DarkGod בעד, eri נגד

קבעו את מועד הקרב שלכם עם היריב, ושלחו לאחד מן השופטים הודעה עם המועד שהוחלט על מנת לתאם איתו את הקרב. (השופטים: @גילעד, @FreddieNF @shukush202)

לצורך קיום כלל הקרבות ולצורך ההצבעות בסקרים יש לכם עד ה26/12

בהצלחה!

image.jpeg

• שווה 1
קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

• FreddieNF נעל את אשכול
  • FreddieNF פתח מנעילה את אשכול

ברוכים הבאים לקרב אחד לפי האחרון בטורניר, הקרב הזה ייקבע מי יהיה מקום שלישי בטורניר הדיבייט של הליגה.

המתחרים שלנו יהיו @valtו @jek123בנושא 'האם צריך לתת לאזרחים לשאת נשק?'.

valt יתחיל בבקשה.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עדיף לא לתת נשק לאנשים כי למשל יש אנשים שרעים וישתמשו בו לאיים על מי שרק רוצים.זה כוח גדול שצריך לשלוט בו. למשל יש בנים ובנות שיריו בבן או בת זוגן על שלא מסכימים או משהו.ולמשל עם אני נהיה שיכור מהר והרבה אז זה מאוד מסוכן.ובכללי ביד הלא נכונה זה יכול להרוג בקלות

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לפני כעת valt כתב:

לדעתי עדיף לא לתת נשק לאנשים כי למשל יש אנשים שרעים וישתמשו בו לאיים על מי שרק רוצים.זה כוח גדול שצריך לשלוט בו. למשל יש בנים ובנות שיריו בבן או בת זוגן על שלא מסכימים או משהו.ולמשל עם אני נהיה שיכור מהר והרבה אז זה מאוד מסוכן.ובכללי ביד הלא נכונה זה יכול להרוג בקלות

הדיון היום הוא אם לתת לאזרחים נשק. לדעתי לא כדי ואני אנמק למה.

היו לא מעט מקרים שלאזרח היה נשק והוא הציל אנשים בפיגוע. או מקרים שאם לאזרח היה נשק הוא היה יכול להציל לא מעט אנשים.

הטענה שלך לא תקפה לדעתי בגלל שכדי לקבל נשק צריך 

א. לעשות הכשרה

ב. ללכת לפסיכולוג שיכול  לדעת שאתה לא יציב רגשית ולא לתת לך נשק

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

עדיין זה יכול להיות מסוכן.כלומר למשל זה נכון עם אני יודע איך לשלוט בו אבל עדיין.יש אנשים שלא לומדים כלומר היה לא מעט מקרים שגבר השתמש באקדח שלו בשביל לשלוט על האישה .יש אנשים שפשוט אכפת להם מעצמם רק ולא ילכו לפסיכולוג או הכשרה שוב אלא יראו רובהה ישתמשו בו לאיים שזה רע  ולכן עדיף שלא להביא לאנשים נזק 

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך מבין  את הטענה.

אם בן  אדם לא עובר הכשרה אין לו דרך להשיג רישיון נשק (גם נשק עצמו מאוד קשה להשיג אבל נניח שהוא ישיג איכשהו)

נכון יכול להיות מקרה שאדם ישתמש בנשק לרעה. אבל הוא הופך לרוצח ברגע שהוא עושה את זה. 

גם במכונית ושכין מטבח אפשר לאיים על אנשים. אז מעכשיו יהיה אסור להחזיק בבית סכין מטבח ללא רישיון?

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לא אבל אקדח זה יותר מסוכן וגם יותר שימושי.למשל נגיד יש לי בעיית כעסים. ואני כעס על מישהו ברחוב ויש לי אקדח אני יוכל לאיים עליו.וזה לא טוב בכלל שמאיימים.למשל בוא ניקח את רצח רבין יגעל עמיר שירה בו פשוט לא הסכים עם הדעה ובמקום להגיד במילים או להתמודד לבחירות לקח רובה ירה ברבין ובמאבטח שלו ובגלל זה רבין מת.כי מישהו לא אהב את הדעה אז החליט להרוג אותו.לכן אסור לתת לאזרחים נשק

• לא אהבתי 1
קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

שוב אני אגיד לפני שאתה יכול להשיג נשק אתה צריך לעבור כל מיני בדיקות פסיכולוגיות. זה לא שמחלקים לאנשים ברחוב נשקים.

כך לדוגמא את הפיגוע בצומת האיקסים, סבארו. אם למישהו היה נשק שם כל זה לא היה קורה!

אני אסביר את מה שאמרתי קודם כי נראה שלא הבנת.

אם מישהו ירצח 8 חיילים עם סכין. כדי לחתוך סלט אצטרך רישיון לסכינים? אותו דבר במקרה הזה. אני לא יכול להגן על עצמי יותר? בגלל שמישהו רצח את רבין 2 מיליון אנשים לא ירגישו בטוחים?

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לא אבל עדיין.זה רק מראה שנשק מסוכן ביד הלא נכונה ויש למשל עוד דברים איך להגין .כל דבר יכול להיות לפעמים יעיל.גם מברשת שיניים אפילו חדר מבולגן .אז לגבי אי בטיחות יש את צהל חייל אוויר גולני וכאלה וגם כל דבר יכול להיות משהו שיגן עליך לדעתי.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין. פעם אחת סכין לא יכולה להזיק כמו נשק ופעם אחרת מברשת שיניים יכולה להציל לך את החיים?

דמיין לך סיטואציה כזאת. 

אתה עולה לאוטובוס כרגיל מתיישב במקום ושם את התיק שלך על המושב שלידך (זה לא נוח שאנשים זרים יושבים לידך) האוטובוס מתחיל להתמלא. אתה מתחיל לחשוש שאולי מישהו זר יישב לידך אבל למזלך אתה רואה את חברך הטוב, אתה מסמן לו לשבת לידך והאוטובוס ממשיך להתמלא. בשלב מסוים אנשים צריכים לעמוד בגלל שאין מקום. אתה רואה שיש ערבי על האוטובוס שמוציא משהו חשוד מהתיק. אתה מסמן לנהג לעצור אבל הוא לא שומע.

עכשיו הסיפור מתפצל לשני אפשרויות 

1. הערבי מוציא פצצה מהתיק ו40 איש בתוך האוטובוס הלכו לעולמם

2. אזרח שהיה מוכן לזה הוציא נשק והרג את המחבל בשלוש יריות. מזל.

מה לדעתך עדיף?

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הקרב נגמר, בהחלט קרב מרשים לסיבוב האחרון.

מוזמנים להצביע את מי שאתם חושבים שניצח בסקר שלמעלה

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

אורח
נושא זה נעול לתגובות חדשות.
  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

• אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.
  • פעילות אחרונה

1. 0

דירוג תלבושות|| met gala 2024

2. 4

3 הבתים היפים בעולם! (לדעתי)