מעבר לתוכן

סיקור ספר| מלחמת האדם הזקן

גילעד

הודעות מומלצות

• אחראי הקהילה

*הסדרה מיועדת לגילאי 16+

סיקור ספר| מלחמת האדם הזקן

שם הספר- מלחמת האדם הזקן

שם הסופר- ג'ון סקאלזי              

מספר העמודים- 311                   

ז'אנר- מדע בדיוני                         

שנת הוצאה לאור- 2005           

הספר הראשון בטרילוגיה. (שמות הספרים הבאים: בריגדות הרפאים, המושבה האחרונה. מלבד הספרים הללו ישנם עוד מספר ספרים המקבילים לעלילת הספרים בטרילוגיה הזו)

פרטי כותר - מלחמת האדם הזקן

תקציר:

בעתיד של עולמנו, כדור הארץ הוא כבר לא המקום היחיד בו חיים בני האדם. במושבות שהוקמו בכוכבים ובגלקסיות רחוקות שנות אור מכדור הארץ חיים בני האדם, אך הם נאלצים להתמודד מול צורות חיים שונות ומשונות המנסות לכבוש אותם תמידית. במטרה למנוע מהן לעשות זאת- הוקם צה"מ- צבא הגנת המושבות. כאשר אדם בכדור הארץ מגיע לגיל 75, הוא מקבל הצעה- להצטרף לצה"מ. במידה והוא יחליט לקבל את ההצעה, הוא יחשב כמת בכדור הארץ, ויאלץ להשאיר מאחוריו את כל המוכר לו, ולעולם הוא לא יוכל לחזור לכדור הארץ. המגוייס ישרת בצה"מ לתקופה של כ- שנתיים עד עשר שנים, ובמידה והוא ישרוד את שנות השירות הוא יוכל לפרוש לאחת מהמושבות שהוקמו בחלל ולחיות שם את שארית חייו. הרעיון קורץ לג'ון פרי, אשר כבר עם הגעתו לגיל 74 הוא החליט שבשנה הבאה הוא יתגייס לצה"מ. השמועות האומרות שהמתגייסים הופכים לצעירים שוב, אם כי אף אחד לא יודע כיצד, קורצות גם הן לג'ון המבוגר. ג'ון מתגייס ועוזב את כדור הארץ, והוא לא יודע במה הוא עתיד לפגוש. כאן מתחיל שלב חדש בחייו. על כל קורותיו תוכלו לשמוע בספר הסוחף שלפנינו.

על הסופר:

ג'ון סקאלזי (או בשמו המלא- ג'ון מייקל סקאלזי השני) נולד בשנת 1969 בקליפורניה, וכיום הוא מתגורר באוהיו עם משפחתו. טרילוגיית מלחמת האדם הזקן היא היצירה המוכרת ביותר שלו. ג'ון שימש בעבר כנשיא אגודת סופרי המדע הבדיוני והפנטזיה של אמריקה. ניתן לראות בספר ששמה הפרטי של הדמות הראשית בסדרה, הוא כשמו של הסופר.

דמויות:

ג'ון פרי- אדם כבן 75, שמעוניין להתגייס לצה"מ. ג'ון לא יודע מה עומד בפניו, אך הוא מחליט לקחת את הסיכון ולהתגייס בכל זאת. הוא משאיר את כל מי ומה שהוא מכיר מאחוריו, ויוצא לשלב הבא בחייו, מרחק שנות אור מהמקום שבו התגורר עד היום.

קאתי- אשתו של ג'ון, שנפטרה בגיל צעיר.

הארי- לימד פיזיקה בתיכון במשך 20 שנה וכאשר הגיע לגיל 75 התגייס גם הוא לצה"מ.

אלן- הכיר את ג'ון לאחר הגיוס, שירתו ביחד למשך תקופת זמן ארוכה. היה יד ימינו של ג'ון.

ד"ר ראסל- אחראי על בדיקת המגוייסים החדשים והטיפול בהם.

ג'יין סייגן- לוחמת בצבא שהצילה את חייו של ג'ון במהלך העלילה. ג'ון וג'יין מוצאים ביניהם מכנה משותף בלתי צפוי.

דעה אישית:

הספר כתוב בצורה טובה והעלילה סוחפת ומעניינת. לא הצלחתי להניח את הספר מהרגע שהתחלתי אותו ועד לסיומו, ולאחר מכן ישר הלכתי לקרוא את הספר הבא בסדרה.

הספר מדבר על העתיד, ועל פיתוחים מדעיים שהיום אפשר רק לחלום עליהם. בנוסף, הספר עוסק סביב הרצון להתיישב בכוכבים וגלקסיות אחרות. אותי אישית הנושא מאוד מעניין, מה שעזר לי להתחבר לעלילה.

הסופר מצליח לבנות עולם סיפורי, שבעצם מראה לך אפשרות לאיך העולם שלנו יראה יום אחד, בעתיד הרחוק. הסופר מצליח להעביר את תחושותיו לגבי הנושא ואת רעיונותיו, אך לא בצורה משעממת וללא הרבה פרטים מדעיים, אלא בצורה מסקרנת המציגה לך את העולם אותו הוא מתאר בצורה פשוטה.

ציון אישי- 9.6

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

• גילעד שינה כותרת לסיקור ספר| מלחמת האדם הזקן

הסיקור ללא ספק מעולה! נהניתי מאוד לקרוא וממש עשיתי לי חשק לקרוא את הספר.

רק שאלה קטנה: בתקציר שלך נתת הקדמה, אבל לא ממש תיארת מה תהיה העלילה בספר- יש נבל? או אולי מלחמה?

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי הקהילה
לפני 1 שעה FreddieNF כתב:

הסיקור ללא ספק מעולה! נהניתי מאוד לקרוא וממש עשיתי לי חשק לקרוא את הספר.

רק שאלה קטנה: בתקציר שלך נתת הקדמה, אבל לא ממש תיארת מה תהיה העלילה בספר- יש נבל? או אולי מלחמה?

שמח לשמוע 😘

ישנה מלחמה תמידית כנגד צורות חיים אחרות על שליטה בכוכבים/ גלקסיות מסויימות. כתבתי את זה שם, אשנה את הניסוח כדי שיהיה יותר ברור.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

וואלה, סיקרנת.

אני כנראה אקנה את הספר הזה, נשמע מעניין רצח.

תודה רבה על סיקור מעולה!

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי הקהילה
לפני 2 דקות shukush202 כתב:

וואלה, סיקרנת.

אני כנראה אקנה את הספר הזה, נשמע מעניין רצח.

תודה רבה על סיקור מעולה!

הייתי מחפש בספרייה קודם ובודק אם הסדרה נמצאת שם, חבל לשלם הרבה כסף מבלי לבדוק אם יש איך להשיג בחינם..

תודה על הקריאה 🙂

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

סיקור מעולה, שמעתי על הסדרה פעם בתור חובב התחום של המדע הבדיוני ושל החלל.

אך עד כה לא יצא לי ההזדמנות לקרוא אותם למרות שזה נמצא ברשימה שלי כבר זמן מה, כיף לראות עוד אחד שמתעניין וחובב התחום 😄

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

סיקור יפה מאוד אהבתי

אשמח אם תוסיף את טווח הגילאים שלדעתך כדאי לקרוא את הספר

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי הקהילה
לפני 28 דקות Whiteknight כתב:

סיקור מעולה, שמעתי על הסדרה פעם בתור חובב התחום של המדע הבדיוני ושל החלל.

אך עד כה לא יצא לי ההזדמנות לקרוא אותם למרות שזה נמצא ברשימה שלי כבר זמן מה, כיף לראות עוד אחד שמתעניין וחובב התחום 😄

תודה על התגובה 🙂 בהחלט ממליץ לקרוא את הסדרה בהזדמנות. אין ספק שזאת סדרה מצויינת לחובבי התחום.

לפני 23 דקות jkk כתב:

סיקור יפה מאוד אהבתי

אשמח אם תוסיף את טווח הגילאים שלדעתך כדאי לקרוא את הספר

רשמתי בתחילת האשכול שהסדרה מיועדת לגילאי 16+, אני הייתי נמנע מלקרוא אותה לפני כן (בגלל התוכן האלים/ הבוגר שבה) מדובר בסדרה שגם הרבה מבוגרים יתחברו אליה לדעתי. תודה על התגובה 🤗

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפות לשיח

באפשרותך לשלוח הודעה כעת ולהירשם מאוחר יותר. אם ברשותך חשבון, ניתן להתחבר עכשיו לשליחת הודעה דרך חשבונך.

אורח
הוספת תגובה

×   הדבקה כטקסט עשיר.   הדבקה כטקסט רגיל במקום

מאושרים אך ורק 75 סמייקונים.

×   הקישור שלך מוצמד אוטומטית.   הצגה כקישור במקום

×   תוכן הקודם שלכם שוחזר.   ניקוי עורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

• אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.
  • פעילות אחרונה

1. 1

פריט חדש

2. 4

לשלם לבעלים כמות מסויימת של זהב כדי לבקש ממנו שיצור לך דמות

3. 1

לשפר את הפרסים של עליית רמה

4. 5

איוונט חבר מביא חבר

• סטטוסים אחרונים