Hahaha

ביקורת - Pokemon Omega Ruby

8 תגובות באשכול זה

ביקורת- Pokemon Omega Ruby

לאחר ההצלחה של משחקי הפוקימון הראשונים-(Pokemon Green , Pokemon Yellow ,Pokemon Blue, Pokemon Red) חברת Game Freak שיצרה את משחקי הפוקימון רצתה לנצל את ההצלחה של פוקימון ברחבי העולם ושחררה משחקים נוספים בשם Pokemon Gold ו Pokemon Silver ואחריהם חברת Game Freak שחררה לGame boy Advanced את Pokemon Ruby ו Pokemon Sapphire שמתרחשים במחוז הואן. (שעליו כנראה כבר שמעתם מהליגה) אבל, הביקורת היום היא לא על Pokemon Ruby, אלא על הרימייק שלו שיצא לנינטנדו Pokemon Omega Ruby- 3DS

250px-Omega_Ruby_EN_boxart.png

שם המשחק: Pokemon Omega Ruby.

מפתח: Game Freak.

שנת יציאה: 2014 (12 שנה אחרי המשחק המקורי שיצא ב2002)

ז'אנר: RPG.

עלילת המשחק:

למשחק אין עלילה מיוחדת כל-כך או שונה מעלילות קודמות, גיבור המשחק מגיע למחוז חדש, בו הוא פוגש את הפרופסור של המחוז- מקבל ממנו פוקימון ויוצא למסע להביס את שמונת המכונים של המחוז ואת האליט 4 ואז להביס את האלוף של המחוז ולהפוך לאלוף של המחוז. אבל, בשונה ממשחקים קודמים נוספה מעת עלילה לגבי העולם של המשחק מעבר למכונים ולליגה שלו, בזמן שאתה מביס את ה"קבוצה הרעה" של המשחק.

139add26-7771-4cf0-9989-3a70a511239d_1.3

הדעה האישית שלי על המשחק:

העלילה של המשחק כמו שאמרתי לא מיוחדת, אבל היא מספיקה למשחק, וחוץ מזה המשחק נתן דגש הרבה יותר גדול על לפתח את עולם המשחק מעבר לליגה שלו. עם תעלומות מסתוריות, אגדות ופוקימונים אגדיים שונים ומיוחדים. ה"קבוצה הרעה במשחק" קיבלה חלק הרבה יותר משמעותי בסיפור, והיא הייתה יותר מעניינת מבמשחקים קודמים. ולמשחק אפילו יש משימה שמתאפשרת רק אחרי שסיימת אותו, שרק מפתחת עוד יותר את עולם המשחק. העלילה אבל כמו שאמרתי מתאימה לו, היא אפית אבל ילדותית באותו הזמן, בדיוק כמו האווירה של המשחק, אבל זה חלק מה"charm" של פוקימון, האווירה הזאתי יוצרת את הנוסטלגיה שיש לאנשים מהמשחקים ביחד עם משחקיות מהנה ומעט ילדותית שעליה אדבר בהמשך.

beautifly1.jpg

המוזיקה במשחק מעולה ומתאימה למשחק וגם היא עוזרת לנוסטלגיה, והיא תמיד גורמת לך להרגיש את הרגשות הנכונים, כמו המוזיקה שבאזור הראשון של המשחק שפשוט נעימה לאוזן וגורמת לעיר כולה להרגיש "חמימה" ו"מקבלת". תלונה אחת שיש לי על המוזיקה היא שברוב הקרבות היא ממוחזרת וזה לקראת סוף המשחק מתחיל להימאס אחרי כל כך הרבה קרבות.

birch2.jpg

המשחקיות במשחק דומה לרוב משחקי הRPG (לכל צד יש תור שבו הוא בוחר התקפה ואז אותו דבר עושה הצד השני, אפשר גם לעשות דברים אחרים כמו לרפא או במקרה של פוקימון ללכוד את הפוקימון שנגדך אם הוא לא שייך למאמן.) רק עם טוויסט משלה, כמו הסוגים השונים של הפוקימונים שמשפיעים זה על זה, או איך שישנם המון דמויות לבחור לשישייה שלך. אבל מה שהופך את המשחקיות למהנה זה העלילה של המשחק, אתה לא גיבור עם חרב מגניבה וקבוצה של קוסמים ולוחמים כמו בהרבה משחקי RPG, זה יוצר אווירה יחודית וחדשה. המשחק המקורי שעליו מבוסס הרימייק גם הוסיף הרבה טוויסטים חדשים למשחקיות של המשחקים הקודמים בסדרה, כמו למשל היכולות של כל פוקימון שמאפשרות לו לבצע דברים מיוחדים במהלך הקרב בהתאם ליכולת, או המצב של הפוקימון שעוזר לקבוע כמה נקודות הפוקימון יקבל לכל סטאט או קרבות של שני פוקימונים על שני פוקימונים.

Primal-Groudon.jpg

המשחק מלא בתוכן שכיף לי לפחות להשלים, בין אם זה להשלים את הפוקדקס (למרות שלא השלמתי את כולו זה עדיין היה כיף לצוד את הפוקימונים השונים, במיוחד את האגדיים) או להשלים את המשימות שנפתחות אחרי סוף המשחק. המשחק מלא בתוכן שרק מוסיף ל"charm" שלו שדיברתי עליו מקודם ואני שמח לומר שלהשלים את הפוקדקס זה לא מעצבן כמו לאסוף את כל הKorok Seeds בThe Legend of Zelda Breath of the Wild, אלו מכם ששחקו יבינו.

Hestu-Korok-Locations-850x479.jpg

לסיכום, אני נותן לPokemon Omega Ruby את הציון 8 מתוך 10, אפילו שהמשחק לא מושלם, רחוק מזה אפילו, הוא בהחלט מהנה מאוד ושווה לכם לשחק אותו, במיוחד אם אתם חדשים לז'אנר הRPG.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הביקורת, לצערי אין לי 3DS ולכן אני לא אוכל לשחק במשחק הזה. מצפה לעוד ביקורות מדהימות בקרוב. :)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 17 דקות w אמר:

תודה רבה על הביקורת, לצערי אין לי 3DS ולכן אני לא אוכל לשחק במשחק הזה. מצפה לעוד ביקורות מדהימות בקרוב. :)

אני שמח לשמוע שאהבת את הביקורת, ולגבי ה3DS אל תתאכזב כל כך כי כבר כמעט ואין משחקים שיוצאים אליו והוא יחסית ישן, עדיף אם כבר אתה רוצה לשחק משחקים של נינטנדו אז כדאי להשיג סוויטץ'

נערך על-ידי Hahaha

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אומגה רובי, כל כך הרבה חוויות עם המשחק הזה.

אני חושב שחלק מרכזי מהמשחק הוא לא העלילה בכלל, אלא מה שבא אחרי. מסכים לגמרי שהמוזיקה מחרפנת את המוח אחרי כמה קרבות ונסיונות כושלים לאמן EV (עד שאתה קולט שיש לך את המשחק כדורגל שם), אבל להשלים את הפוקידקס לא נהיה אתגר עם וונדר טרייד והאפשרות לתקשר עם אנשים שחשוב להגיד קיימת בזכות רשת ה-WiFi המקסימה שלנו שאני אוהב ומוקיר עד היום (אף על פי שאין כמו כבל קאט ישן וטוב לתקשורת חזקה). לפי דעתי, המשחק נותן אווירה חדשה למשחקים המקוריים. הוא נותן למשחק המקורי מראה מרענן בשילוב עם מגות חדשות להתחלתיים האהובים (שאף אחד מהם לא גרוע, רק גרוע יותר מהשני) ומביאה משהו ממשחקי X ו-Y (שהיו מדהימים גם הם ועמדו בזכות עצמם ולא בזכות דור חדש של פוקימונים ולא היו אכזבה מהרגע הראשון, אחמ להוציא משחק לסוויטץ' זו טעות ואני לא הולך לקנות את זה)

לגבי הציון שהבאת- הוא מוסכם אבל הייתי מעלה אותו בקצת כי אחרי הביקורת של IGN על AS אני מרגיש קצת פגוע ('יותר מדי מים').
אישית, אני מרגיש שהביקורות שלך מועילות ואף יכולות לעשות חשק לשחק במשחקים שאתה מציע.

כל הכבוד ואני מקווה שתמשיך!
אשמח לראות ביקורות למשחקים X או Y ו-SS או HG (אף על פי שזה הואן ואף אחד לא אוהב את הדור הזה, זה פשוט meh.)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני כעת GarbageTruck אמר:

אומגה רובי, כל כך הרבה חוויות עם המשחק הזה.

אני חושב שחלק מרכזי מהמשחק הוא לא העלילה בכלל, אלא מה שבא אחרי. מסכים לגמרי שהמוזיקה מחרפנת את המוח אחרי כמה קרבות ונסיונות כושלים לאמן EV (עד שאתה קולט שיש לך את המשחק כדורגל שם), אבל להשלים את הפוקידקס לא נהיה אתגר עם וונדר טרייד והאפשרות לתקשר עם אנשים שחשוב להגיד קיימת בזכות רשת ה-WiFi המקסימה שלנו שאני אוהב ומוקיר עד היום (אף על פי שאין כמו כבל קאט ישן וטוב לתקשורת חזקה). לפי דעתי, המשחק נותן אווירה חדשה למשחקים המקוריים. הוא נותן למשחק המקורי מראה מרענן בשילוב עם מגות חדשות להתחלתיים האהובים (שאף אחד מהם לא גרוע, רק גרוע יותר מהשני) ומביאה משהו ממשחקי X ו-Y (שהיו מדהימים גם הם ועמדו בזכות עצמם ולא בזכות דור חדש של פוקימונים ולא היו אכזבה מהרגע הראשון, אחמ להוציא משחק לסוויטץ' זו טעות ואני לא הולך לקנות את זה)

לגבי הציון שהבאת- הוא מוסכם אבל הייתי מעלה אותו בקצת כי אחרי הביקורת של IGN על AS אני מרגיש קצת פגוע ('יותר מדי מים').
אישית, אני מרגיש שהביקורות שלך מועילות ואף יכולות לעשות חשק לשחק במשחקים שאתה מציע.

כל הכבוד ואני מקווה שתמשיך!
אשמח לראות ביקורות למשחקים X או Y ו-SS או HG (אף על פי שזה הואן ואף אחד לא אוהב את הדור הזה, זה פשוט meh.)

תודה על המחמאות :smile: 

האמת שאני נמנעתי להשתמש בוונדר טרייד בגלל שזה מקל על השלמת הפוקידקס בהרבה. ולגבי X וY אני עומד להתחיל לשחק את X, ואולי לעשות עליו גם ביקורת.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אחלה ביקורת. אם היה אפשר להריץ טיפה את המשחק (כמו שאדום אש וכל שאר המשחקים שלוחצים על רווח) הייתי קונה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בעידן האבן שיחקתי רובי (ילו, רד, סילבר ועוד) ובזבזתי חופשי בטריות XD  הביקורת שלך מוסיפה לסקרנות שלי לראות "בלייב" את השינויים

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו

• צופים לאחרונה   0 משתמשים