Hahaha

סיקור סרט- אלאדין

4 תגובות באשכול זה

Aladdin- סיקור סרט

MV5BNDg0MTkyNzk0N15BMl5BanBnXkFtZTcwNDM2

אלאדין או Aladdin  הוא סרט אנימציה של דיסני, מז'אנר הפנטזיה.

הסרט יצא לראשונה בנובמבר ב1992, וזכה לביקורות חיוביות ואף היה הסרט הרווחי ביותר באותה שנה.

אורכו של הסרט 90 דקות.

הסרט הוקרן לראשונה בגרסה עברית כשנה לאחר יציאתו ב12 ביוני 1993.

תקציר הסרט:

הסרט מתרחש בעיר אגרבה, שבה יועצו של הסולטן בעיר, ג'פאר, מתכנן להשיג מנורת קסמים שבה מתגורר ג'יני, כדי שיוכל למלא את משאלותיו, אך לצערו רק אדם אחד מורשה להיכנס למערה שבה חבוייה המנורה. לאדם הזה קוראים אלאדין, הוא גנב צעיר שמתגורר בעיר אגרבה בעוני. באותו הזמן, הנסיכה של העיר, יסמין מקבלת הצעות נישואין רבות מנסיכים מממלכות שונות, אך מסרבת לכולם. הסולטן, חושש שביתו תגיע לגיל מבוגר ללא חתן, מפעיל עליה לחצים כדי שתמצא לה בעל, בתגובה הנסיכה בורחת מהארמון. במהלך המסע של הנסיכה בעיר, היא מסתכסכת עם אחד מהמוכרים בשוק, אלאדין מציל אותה ומביא אותה אל ביתו, הם מתאהבים אבל לרוע המזל שומריו של הסולטן מוצאים את הנסיכה עם אלאדין ומכניסים את אלאדין לצינוק. בצינוק הוא פוגש זקן, שהוא בעצם ג'פאר בתחפושת, אותו זקן עוזר לאלאדין להימלט מהצינוק והם יחדיו יוצאים למסע אל המערה שבה חבוייה המנורה. כשהם מגיעים למערה, הזקן שולח את אלאדין לתוכה, לאחר הרפתקאות מסוכנות במהרה, בסופו של דבר אלאדין נותר תקוע במערה עם המנורה שבה חבוי הג'יני ועם חבר חדש שהוא שטיח מעופף. וכך יוצא אלאדין למסע להשגת ידה של הנסיכה יסמין עם הג'יני החדש שלו, השטיח המעופף שלו וקופו הנאמן אבו.

28-magical-facts-about-aladdin-7.jpg

הדמויות:

250px-Aladdin_Disney.jpg

אלאדין:  הוא הגיבור של הסרט, נער טוב לב וערמומי החי בעיר אגרבה, גונב מזון למחייתו. הוא היחיד שמסוגל להיכנס למערת הפלאים בה חבוייה המנורה עם הג'יני.

tumblr_m6va3rkiru1rxnrovo1_500.gif

יסמין: הנסיכה של העיר אגרבה, היא עומדת להגיע לגיל שלפי חוקי אגרבה חייב להיות לה חתן, ולכן אביה, הסולטן לוחץ עליה שתמצא אחד. היא בורחת ומתאהבת באלאדין.

250px-AbuAladdin.jpg

אבו: הקוף הנאמן של אלאדין, הוא מלא אישיות, מעט חסר מעצורים, מעט ביקורתי, אבל זה מה שהופך את דמותו למיוחדת.

250px-GenieAladdin.jpg

ג'יני: הג'יני שחבוי במנורה שנמצאת במערת הפלאים, הוא מסוגל למלא שלוש משאלות לכל אדם שמשפשף את מנורתו, הוא עוזר לאלדין במהלך הסרט להשיג את ידה של הנסיכה יסמין, וגם הופך לחבר טוב של אלאדין.

250px-JafarAladdin.jpg

ג'אפר: יועצו של הסולטן, הוא מכשף אפל, תחמן ורשע. הוא רוצה לשלוט באגרבה ולהשיג כוח ועוצמה, וכדי לעשות זאת הוא זקוק למנורת הקסמים שנמצאת במערת הפלאים.

הדעה שלי על הסרט

אפילו שראיתי את אלאדין רק השנה (26 שנה אחרי שהסרט יצא), הסרט עדיין נראה מצויין, האנימצייה מעולה וגם הסאונד. הסרט יהיה טוב גם בעוד 10 שנים, העלילה טובה ולא משנה באיזה גיל אתה, אני בטוח שתוכל להנות. הסרט מלא בדמויות טובות וכתובות היטב, לא סתם הסרט היה הרווחי ביותר בשנת 1992. (השנה שבה הוא יצא) ויש סיבה שסרטים מצויירים עד היום הם לא זכורים היטב כמו אלאדין, זה העלילה הפשוטה והמעניינת, האנימציה, הסאונד והמראה הכללי של הסרט שלא מתיישנים והדמויות הכתובת היטב שהופכות אותו להרבה יותר מהנה לצפייה ומיוחד מאשר כל הסרטים היום עם העלילות והעולם המסובכים יותר. יכול להיות שכל כך הרבה אנשים זוכרים אותו לטובה גם בגלל טיפת נוסטלגיה, אבל בתור אחד שלא ראה אותו בילדות אני יכול לומר שהוא עומד במבחן הזמן והוא לא רק יראה טוב לילד קטן בלי עירנות לפגמים.

aladdin-live-action-prequel-in-the-works

לסיכום, אני נותן לאלאדין 10\10, אולי הוא לא הסרט המדהים ביותר, אבל לא הצלחתי למצוא בסרט פגמים טובים מספיק בשביל להוריד לא ניקוד.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

סרט שראיתי מיליון ואחת פעמים (בקלטת) ולא נמאס :P 

תודה על הסיקור 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הייתה פעם מנחה מצויינת בערוץ הילדים, הראו בערוץ את הביקור שלה בדיסנילנד
היא גם הוציאה אלבום שירים בנושא.
אחד הביצועים הטובים ביותר ששמעתי לשיר בגרסה העברית.
את הביצוע האנגלי המלא (לא גרסת הסרט אני גם אוהב)

אפשר לדון שעות על אלדין וזה לא הסתיים, אז לא אכלול תיאוריות, סרטי המשך ונושאים פחות מעניינים.

יצא משחק מעולה באותם השנים מחברה בשם VIRGIN שבאותם השנים הוציאה משחקים מעולים על סרטים של דיסני
יש כתבה בבלוג מאוד ישן שכבר לא פעיל כל כך (אם אסור לפרסם כאן קישורים חיצוניים אז אערוך, לא בדקתי את הנושא, סליחה מראש)
http://old.vgfreak.com/articles/disneyeffect.htm

יצא לקונסולות ה SNES ו GENESIS וגם לDOS כלומר למחשב האישי. אפילו לגיימבוי הורידו מהגרפיקה והוציאו.
משחק ממש טוב וכדאי

זהו בגדול, אם אהבת את הסרט לדעתי חובה שתכיר את המשחק וגרסת השיר היפה הזו.

טוב בסדר, אני כן חייב לשים משהו פחות קשור,
אני ממליץ לך לצפות בסרט לילו וסטיטץ', שכמובן ביססו את הטריילרים שלו על חלק מהסרטים המוכרים, אכן כדי למשוך תשומת לב

https://www.youtube.com/watch?v=tCUDS-Q67Mg
אם עוד לא ראית, אז ממליץ, סרט מרגש ויפה.

נערך על-ידי oddish

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.

• תוכן דומה

• על-ידי Master Sword
      סיקור הסדרה - The Mentalist
      שלום לכולם , וברוכים הבאים.
      היום אסקר את הסדרה "המנטליסט".

שם הסדרה בעברית: המנטליסט.
      שם הסדרה באנגלית: The Mentalist
      תאריך יציאה: 23 בספטמבר 2008 ( ארה"ב ).
      ז'אנרים: מתח , פעולה , דרמה , מסתורין ופשע.
      שפה: אנגלית.
      תקציר: אדם בשם פטריק ג'יין, אשר מנצל את יכולת ההבנה והחשיבה המהירה שלו בשביל לרמות אנשים בתור "מדיום", מוזמן יום אחד למהדורת חדשות שבה שואלים אותו שאלה גורלית שתשנה את חייו לנצח : האם הוא מפחד מפני הרוצח רד ג'ון שהיה אז רוצח ידוע. פטריק בטיפשותו הרבה ענה תשובה שזלזלה ברד ג'ון והראתה שפטריק לא מתייחס לרד ג'ון ואף מזלזל בו. רד ג'ון רצח את אשתו וביתו של פטריק באכזריות כנקמה על הזלזול שפטריק הראה כלפיו. כאשר פטריק חזר הביתה וראה שאשתו וביתו נרצחו הוא נהפך לאדם דכאוני ועזב את הקריירה שלו בתור "מדיום". העניינים ממשיכים ופטריק בסופו של דבר מתגייס לCBI. כך פטריק ג'יין מתחיל מסע מופלא שבו הוא מנצל את הכישורים המופלאים שלו כדי לפענח תיקים מסתוריים ומגוונים ותוך כדי עבודתו הוא מנסה לפתור את התעלומה בנוגע לרד ג'ון ולנקום בו.

דמויות:

פטריק ג'יין:
      אני מניח שכבר מובן מי הוא , אך עדין אפרט עליו. הוא אדם מבריק שמנצל את כישוריו המופלאים בשביל לרמות אנשים בתור "מדיום" בעל כוחות על טבעיים. למרות חוכמתו הרבה התהילה עדיין עלתה לו לראש והוא לא חשב לפני שהעליב , השפיל וזלזל ברוצח מסוכן. על טעות זאת הוא שילם , אך הוא גם קיבל חיים מעניינים  ומלאי הפתעות ואפילו קיבל זכות לנקום באיש שרצח את אשתו וביתו. לדעתי , כישוריו מופלאים ומפתיעים בכל פרק מחדש , אך הוא נתן לתהילה שזכה בזכותם לעלות לו לראש ועשה טעות גורלית וחסרת מחשבה ואסטרטגיה. טעויות מסוג זה אינן מאפיינות אותו כלל וכלל. ובסיכום כללי של כל ההתנהגות שלו לאורך הסדרה הוא יצא אדם שלומד מטעויותיו , אסטרטג ואדם בעל תושייה.

תרזה ליסבון:
      היא עובדת עם פטריק בCBI. אולי אתם תוהים למה בחרתי בה מכל העובדים שעובדים איתו בעבודתו CBI, אז למקרה שאתם לא יודעים בחרתי אותה משום שהיא לוקחת חלק גדול יותר בסדרה בתור חברה קרובה יותר של פטריק מאשר השאר ועובדת שיוצא לה לעבוד עמו ביותר משימות. טרזה לפעמים מטילה ספק בפטריק, אך רק בגלל שהיא אדם יותר אחראי ויותר הגיוני ממנו, אבל לבסוף הוא כמעט תמיד מוכיח לה שהיה עליה לסמוך עליו. האחריות שלה גורמת לי ליותר סקרנות וליותר מתח. לסיכום, היא בן אדם אחראי והגיוני , אך לפעמים תכונות אלו אינן עוזרות לה.

כמובן שיש עוד דמויות כגון: קימבול צ'ו וגרייס ואן פלט , אך  הדמויות שבחרתי הן הכי עיקריות , ולכן בחרתי דווקא בהן ולא בשאר.

דעה אישית: הסדרה  מותחת ומסקרנת בצורה מופלאה. כל אישיות והתנהגות של כל דמות מתאימה לעלילה ורק עוזרת לה. כל פרק בה הוא מופלא. הדמות פטריק ג'יין מפתיעה אותי בכל פרק מחדש. העלילה כולה נבנית בצורה טובה וכל פרק הוא דרוש. העלילה כולה מאוד מפתיעה אותי, מרגשת אותי, מסקרנת אותי, ואפילו מותחת אותי.ראיתי כבר סדרות בסגנון הזה, ואני יכול לאמר לכם בוודאות שסדרה זו היא אחת מהטובות ביותר שצפיתי בה ואולי גם אחת מהטובות מכל הסדרות שראיתי אי פעם. סדרה זו היא ממש פלא נהדר. אולי אתם חושבים שהגזמתי עם המחמאות , אבל אני בטוח שאם תצפו בסדרה הזו אתם כבר תבינו שהמחמאות האלו מגיעות לסדרה הזו. לסיכום , אני ממליץ בחום לצפות בסדרה זו.

מקווה שנהנתם :)

קרדיט לIMDb
      http://www.imdb.com/title/tt1196946/
    • על-ידי Ka Ka Carrot Cake

ההד של הצחוק המרושע נשמע במרחב.
      “אני הוא ביל סייפר כפי בטח אתם יודעים, גבירותיי, רבותיי.. ודיפר", אמר בלגלוג המשולש אשר ריחף באוויר. היה הוא צהוב, לפירמידה דומה, בעל זוג ידיים וזוג רגליים שחורות. בראשו הייתה עין אחת, מתחתיה פפיון שחור מהודר. על ראשו התהדר מצנפת שחורה, דומה לקוסמים אך גם שונה.

"אתה עוד תשלם על זה, ביל!” אמר בכעס דיפר. היה הוא ילד נמוך יחסית, בעל כובע מצחיה כחול-לבן שבקדמתו עץ אורן.שיערו היה שחור. הוא לבש חולצה קצרה וכתומה, מכנסיים קצרות ומעיל לא סגור עד סופו. ידו הייתה מאוגרפת בעצבנות בזמן שריחף בחלל האין-סוף.
      “אה, איך? עם אחותך וחזירה? אה, אה, אה..” אמר ביל וריחף. בין ידיו הוא יצר כדור מאש כחולה, כיוון אותו לכיון דיפר.
      דיפר "שחה" ברחבי היקום בזריזות, מנסה למצוא מקום בין שרידי "בקתת המסתורין". הנזק שנגרם למקום כיוון ביל קלט את התוכניות של סטאנלי וסטאנפורד. מצא הוא את ה-”S” מהלוגו של הבקתה והתחבא. כדור האש פיספס והלך לעזאזל.

"מייבל, מייבל?! צעק דיפר בזמן ששחה ברחבי האין-סוף וקיווה לתשובה. הוא התקדם לכיוון רצפת הבקתה שריחפה ברחבי האין-סוף וניסה למצוא מישהו או משהו.
      "דיפר, אני כאן!” ענה קול צווחני מעט, אך מאוד רציני. לרצפה הצתמדה ילד, בערך בגובהו של דיפר. שיער חום וארוך היה לה אשר אסוף בקשת.לבשה היא סוודר ורוד המהודר בציור של כוכב נופל ו חצאית קצרה. לצידה היה "וואדלס" חזירון המחמד המתוק והנהדר.
      היא נתנה תנופה ברגליים והחזיקה את וואדלס, קפצה והחזיקה את ידו של דיפר.
      "מייבל, תוכנית..” אמר דיפר ולחש אל אוזנה של מייבל. “תעסיקי את ביל בזמן שאני אקפוץ ואקח את היומנים!” המשיך דיפר ונעזר בתנועות ידיים. מייבל הדהדה את ראשה.
      "אני מצטערת, וואדלס" אמרה מייבל וזרקה את את חזירה אל האינסוף. “זה לטובת האנושות" אמרה ודמעות יצאו מעינייה.

"היי, דוריטוס! כן, אתה!” צעקה מייבל לעבר ביל בחוצפנות והוציאה לשון. התחילה היא לרקוד את "ריקוד ההשפלה" לעבר ביל. “כן, אתה!” צעקה מייבל והוציעה לשון.
      "אה, אה.. מצחיק מאוד" אמר ביל בציניות. “ועכשיו ברצינות" השיב ביל, “התכונני למות! אמר ביל וכיוון יריית אור אחת לעבר מייבל. שנייה לפני שירה, קפץ עליו דיפר.
      "תן את היומנים!” צעק דיפר וסתר לביל. בזמן שביל התאושש, לקח הוא היומנים.
      “מייבל, בואי! אמר דיפר. מייבל באה איתו למקום בטוח, רצפת "בקתת המסתורין".

"תקראי את הלחן הזה, איתי!” צעק דיפר לעבר מייבל בלחץ והצביע על הכתוב בהמוחבר בין שלושת היומנים.
      “אוקי!” צעקה מייבל. היא ודיפר לקחו נשימה ארוכה והתחילה לדקלם.
      "דיכיאוסטימה, דיגאוסטומה, קלירופאטיה, כולומרמה!!” צעקו בחוזקה דיפר ומייבל לעבר ביל.

"לא, לא! אתם לא תצליחו לעצור אותי!” צעק ביל והאש על ידיו גברה. המקום כול הפך ללבן.
      דיפר ומייבל עפו באוויר.
      אתם לא תצליחו לעצור אותי!” צעק ביל בצחוק מרושע. האור הלבן גבר ופיצוץ גדול נוצר.
      “האפוקליפסה החלה!” צעק ביל בקול רם וצחקק.
      דיפר ומייבל לא היו שם, שום דבר לא היה. פשוט היה.. כלום.

ביל הרס את היקום ומעבר לו.