עבור לתוכן

שלום אברהם

משתמשים
 • הודעות פעילות

  1601
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  11

יצח לאחרונה ב מאי 24

ל- שלום אברהם היו הכי הרבה סימוני אהבתי לתכנים!

10 עוקבים

אודות שלום אברהם

 • דרגה
  תותח בליגה
 • יום הולדת 05/29/2001

פרטים נוספים

 • מין
  זכר
 • מיקום
  סודי~
 • שם במשחק
  Kill4fun

מבקרים אחרונים

2744 צפיות בפרופיל
 1. שלום אברהם

  ביקורת Super Mario Odyssey

  ביקורת מעולה. כמצופה ממך רק באסה שאתה מעלה רק משחקים לסוויץ' מחכה שתעלה מתישהוא על משחק מחשב/סוני. ובכללי מחכה לביקורת הבאה שלך
 2. שלום אברהם

  מידע | מועדי ישראל

  שם החג: חג שבועות שם הכותב:Kill4fun קישור לאשכול: האשכול ראוי להיות באשכול רשמי זה משום ש:נותן מידע חדש השמות,מנהגים ועוד כמה דברים שקשורים לחג
 3. שלום אברהם

  חג שבועות

  מידע נוסף על החג חג שבועות הוא החג השני מבין שלושת הרגלים (פסח,שבועות וסוכות) חג שבועות הוא החג היחידי מבין שלושת הרגלים שאין לו חול המועד חג שבועות נקרא "שבועות" מכוון שחל יום אחרי ספירת העומר (שבע שבועות) בלוח השנה העברי החג חל תמיד בו' בסיוון סיבת החג זה היום בו עם ישראל קיבל את התורה בהר סיני שמות נוספים לחג חג הקציר: שם נוסף זה מכוון שבתקופה סמוכה לחג שבועות היה מתבצע קציר החיטים שהיה מובא לה' בתור מנחה. יום הביכורים:שם נוסף זה מכוון שהיו מביאים את קרבן מנחת הביכורים ("שתי הלחם") מהחיטה הטובה ביותר באותה שנה חג מתן תורה: שם נוסף זה מכוון שלפי המסורת ביום זה נערך "מעמד הר סיני" שבו חילק ה' את "עשרת הדיברות" הכתובים על "לוחות הברית" אך שם זה אינו מופיע בתורה חג המים: שם נוסף זה מכוון שילדים נוהגים לעשות "מלחמות מים" בעקבות מנהג של יהודי צפון אפריקה מועד החג חג שבועות הוא המועד היחיד שתאריכו לא מצוין בתורה. לפי התורה החג חל ביום החמישים לתחילת ספירת העומר מצוות החג מצוות השביתה ממלאכה-בשבועות יש מצווה אחת מן התורה והיא "לשבות ממלאכה" מנהגי החג שתי הלחם- בזמן בית המקדש היה הקרבת הקורבן "שתי הלחם" קורבן זה היה יחודי מכוון שהוא כלל לחם חמץ בניגוד לרוב הקורבנות. יש האומרים שזה ההתקדמות במאבק נגד יצר הרע מכוון שבפסח היה צריך להתרחק ולשרוף את החמץ ובשבועות משתמשים בו לעבודת ה' ביכורים- בחג שבועות בזמן בית המקדש החלה תקופת "הבאת הביכורים" שזה עלייה לרגל לבית המקדש,במהלך העלייה העם מודה לה' על הארץ שנתן לו טקס ה"ביכורים מוזכר בהגדה של פסח לימוד תורה כל הלילה- בליל החג נוהגים להישאר ערים עד הבוקר וללמוד תורה קוראים לזה "תיקון ליל שבועות" על פי הקבלה יש ערך מיוחד ללימוד התורה בלילה זה ובכוחו להשפיע על איכות הלימוד במשך כל השנה מגילת רות- מגילת רות עוסקת ברות המואבית אמו של דוד המלך קוראים את מגילת רוב מכוון שסיפורה התרחש באותה תקופה וגם קריאת מגילת רוב בחג מתן תורה מסמל שכל הרוצה בתורה יכול לקבל את התורה "גם אם הוא ממואב" עם אשר היה אויב קשה לעם ישראל אכילת מאכלי חלב ודבש- מנהג זה כנראה הגיע מצרפת ואשכנז של ימי הביניים המקור האשכנזי מופיע בחיבור אנונימי "נהגו לאכול בו כל מיני מאכלים מתוקים כגון דבש וחלב משום" הנאמר בפסוק "דבש וחלב תחת לשונך" אבי מנהג אשכנז מביא את המנהג לאכול חלב בלבד. בלי הזכר לדבש במקורות ספרדיים קדומים אין זכר למנהג זה אך כיום הוא נהוג גם אצל יהודי ספרד קרדיט לאתר ויקיפדיה אשר עזר לי מאוד https://he.wikipedia.org/wiki/שבועות#מועד_החג וגם תודה לאתר הידברות שעזר לי לא מעט https://www.hidabroot.org/article/238705 וגם לשחקן Zeref
 4. שלום אברהם

  נעלמו טבעות הגנה

  שם במשחק:Kill4fun קישור לפרופיל: https://www.pokeisrael.net/index.php?page=profile&player=Kill4fun תיאור הבעיה: נעלמו לי 17 טבעות הגנה. שמתי במרכז המסחר 17 טבעות הגנה עשיתי על 1000 סילבר ועל 1 ומלא אפסים. ויצא בסוף המקס של הזהב שאפשר בליגה. אחרי כמה דקות לחצתי בטל והטבעות לא חזרו אליי. http://prntscr.com/nnvx5d אחר כך דיברתי עם Obelisk וניסינו לשחזר את התהליך ולא הצלחנו.. אשמח שתבדקו את מרכז המסחר ותבדקו מה הבאג ותחזירו את ה17 טבעות כי זה מלא תמונה להוכחה: http://prntscr.com/nmvat4
 5. שלום אברהם

  מידע | מועדי ישראל

  שם החג: צום גדליה שם הכותב:Kill4fun קישור לאשכול: האשכול ראוי להיות באשכול רשמי זה משום ש: נותן מידע על צום גדליה
 6. שלום אברהם

  צום גדליה

  הקדמה על הצום לאחר השמדת בית המקדש הראשון הגלה נכודנצר מלך בבל את רוב העם היהודי ממלכת יהודה לבבל והכריז על גדליהו בן אחיקם למנהיג על פליטי החורבן בספר ירמיה גדליה נרצח על ידי קומץ של אנשים בראשם ישמעאל בן נתניה אשר היה נצר לשושלת מלוכה גדליה הוזהר לפני הרצח ע"י יוחנן בן קרח שהיה מפקד הצבא. יוחנן גם ביקש מגדליה להקדים את ישמעל בן נתניה אך גדליה לא הסכים להאמין וסירב גדליה נרצח יחד עם מספר תומכים וגם חיילים בבליים שהיו שם הרצח התבצע בסעודה שערך גדליה לכבוד ישמעל הרצח גרם לכך שכל העם שהיה תחת הנהגתו של גדליה להתפזר וככה הושלם חורבן בית ראשון צום זה הוא אחד מארבעת הצומות אשר קשורים לחורבן בית ראשון יחד עם עשרה בטבת,שבע עשר בתמוז,ותשעה באב מהי סיבת "צום גדליה" צום גדליה נקבע לזכר גדליהו בן אחיקם אשר היה מנהיג על כל פליטי החורבן בית המקדש הראשון מתי חל ומתי נגמר "צום גדליה" צום גדליה חל בג' בתשרי יום לאחר ראש השנה. אלא אם כן זה נופל על יום שבת ואז זה נדחה ליום למחרת הצום מתחיל בעלות השחר ומסתיים בצאת הכוכבים מנהגים ב"צום גדליה" בתפילת 18 מוסיפים את "תפעלת עננו" אמירת סליחות מיוחדת לכבוד הצום קוראים בתורה "ויחל משה" תודה לאתר "ויקיפדיה" אשר עזר לי https://he.wikipedia.org/wiki/צום_גדליה
 7. שלום אברהם

  משהו שכתבתי ..

  וואוו אחי
 8. שלום אברהם

  תחרות לכבוד פסח

  משה בתיבה
 9. שלום אברהם

  תחרות לכבוד פסח

  נרקיס
 10. שלום אברהם

  תחרות לכבוד פסח

  בעמצעות נר, בעל שלהבת אחת המאיר היטב גם את הפינות והחורים.
 11. שלום אברהם

  תחרות לכבוד פסח

  חכם רשע תם וזה שאינו יודע לשאול
 12. שלום אברהם

  תחרות לכבוד פסח

  פאעה
 13. שלום אברהם

  תחרות לכבוד פסח

  תכשיטים,זהב,כסף מהמצרים
 14. שלום אברהם

  תחרות לכבוד פסח

  אליהו הנביא
 15. שלום אברהם

  תחרות לכבוד פסח

  מצה שמורה היא מצה שבמהלך הכנתה נעשתה שמירה מיוחדת על מנת שלא תחמיץ
 • הודעות

  • שם החג: ראש השנה

   שם הכותב : Infinite27

   קישור לאשכול

    

  • ראש השנה 237038a_large.jpg

   מדוע ולמה אנו חוגגים את החג הזה במשך כל שנה?

   מדי שנה בשנה אנו מציינים את ראש השנה ביום בריאת האדם הראשון. כאז, בכל שנה בא' בתשרי אנו ממליכים את האלוקים למלך עלינו. על-ידי תקיעת שופר ואמירת פסוקים מן התנ"ך, אנו מכירים בהכנעה בגדולת הבורא ומבקשים ממנו: “וידע כל פעול כי אתה פעלתו, ויבין כל יצור כי אתה יצרתו, ויאמר כל אשר נשמה באפו: ה' אלוקי ישראל מלך ומלכותו בכל משלה".

   הניסיון הקשה מכולם. יום ראש השנה הוא גם היום בו אברהם אבינו עמד בניסיון הקשה מכולם והוכיח את נכונותו לציית לצו האלוקים גם במחיר הקרבת היקר לו מכל – בנו יחידו. לאחר שאלוקים התגלה אליו וציווהו להעלות לעולה את יצחק, הבן שנולד לשרה אשתו לאחר 90 שנות עקרות, אברהם ציית ויצא אל הר המוריה, שם ביקש להעלות את בנו לעולה. כשאברהם שלח את ידו ולקח את הסכין לשחוט את בנו, התגלה אליו מלאך האלוקים וגילה לו כי היה זה רק ניסיון בו עמד בהצלחה. תמורת יצחק יעלה אברהם איל לעולה, ובשכר נכונותו לקיים את הצו האלוקי זרעו של אברהם ירבה ככוכבי השמים וכחול אשר על שפת הים. בראש השנה אנו תוקעים בשופר בין היתר כדי להזכיר לפני האלוקים את מעשה העקדה.

   מה עושים בראש השנה?

   prd_piller_bigPic.jpg

   הדלקת נרות. כמדי שבת וחג, עם היכנס החג נשים ובנות מדליקות נרות של חג. לאחר ההדלקה הן מברכות "ברוך אתה אד-ני, א-לוהינו מלך העולם, אשר קדשנו במצוותיו וציוונו להדליק נר של יום הזיכרון". כאשר ראש השנה חל בשבת הן מוסיפות "להדליק נר של שבת ושל יום הזיכרון". הברכה השניה: “ברוך אתה אד-ני, א-לוהינו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה". בלילה השני של ראש השנה מדליקים את הנרות לאחר צאת הכוכבים מאש דלוקה (בשל קדושת החג לא יוצרים אש חדשה) ומברכים את אותן הברכות.

   לשנה טובה תכתב ותחתם. לאחר תפילת ערבית של הלילה הראשון, מאחלים איש לרעהו: “לשנה טובה תכתב ותחתם".

   220px-Apples_dipped_in_honey.JPG

   תפוח בדבש לשנה טובה ועוד. בסעודת הלילה הראשון של ראש השנה לאחר הקידוש, נהוג לאכול מאכלים המסמלים את תקוותנו לשנה טובה ומתוקה. טובלים תפוח בדבש, מברכים עליו "בורא פרי העץ" ומוסיפים "יהי רצון שתחדש עלינו שנה טובה ומתוקה". אוכלים רימון (שירבו זכויותינו כרימון) וראש של דג או של איל (שנהיה לראש ולא לזנב) וכן טובלים את החלה בדבש. ישנם המוסיפים ואוכלים מאכלים שונים, לפי מנהג עדתם. 

   250px-Shofar-16-Zachi-Evenor.jpg

   תקיעת שופר. במשך היום הראשון והשני של ראש השנה יש לשמוע את תקיעת השופר (כשהיום הראשון של החג חל בשבת לא תוקעים בו בשופר). למרות שבדרך-כלל תוקעים בשופר בבית הכנסת לאחר תפילת שחרית, ניתן לשמוע את התקיעות עד שקיעת החמה בכל מקום. שלוחי חב"ד רבים ברחבי העולם יוצאים לרחובות הערים כדי לזכות יהודים במצווה חשובה זו. 

   תשליך. לאחר תפילת מנחה של היום הראשון של ראש השנה כשחל ביום חול, או ביום השני כאשר היום הראשון חל בשבת, נהוג ללכת למקור מים עם דגים ולומר תפילה מיוחדת המכונה "תשליך", על פי הפסוק “ותשליך במצולות ים כל חטאתם”. לאחר התפילה מנערים את שולי הבגדים ובכך "משליכים" את החטאים לנהר. 

   פרי חדש. כשאומרים את ברכת "שהחיינו" בהדלקת הנרות וכן בקידוש בלילה השני של ראש השנה, יש לכוון על אכילת פרי חדש שלא אכלו ממנו בעונה האחרונה. את הפרי החדש אוכלים לאחר הקידוש.

    

   המידע נאסף מאתר חבד https://he.chabad.org

    

   נערך על-ידי 1nfinity
  • ביקורת מעולה. כמצופה ממך 

   רק באסה שאתה מעלה רק משחקים לסוויץ' מחכה שתעלה מתישהוא על משחק מחשב/סוני.

   ובכללי מחכה לביקורת הבאה שלך

  • Super Mario Odyssey - ביקורת

   432172312_tn30_0.jpg

   חיכיתי שנתיים לשחק בסופר מאריו אודסי, ואתם כנראה מבינים למה...

   המשחק זכה לטונות של שבחים, פרסים והיה אף מועמד למשחק השנה לשנת 2017, ולכן אין ספק שכשקיבלתי את הסוויץ' שלי, הוא היה בין המשחקים הראשונים ששמתי עליהם עין. ובלי עוד הקדמות, כמה פרטים על המשחק:

   שם המשחק: Super Mario odyssey

   תאריך יציאה: 27 באוקטובר 2017

   ז'אנר: פלאטפורם.

   המשחק זמין רק לנינטנדו סוויץ'.

   mario.png

   עלילת המשחק:

   כמו בכל משחק מאריו שקיים, עלילת המשחק מתמקדת במאריו, שנשלח להציל את הנסיכה פיץ' שנחטפה ע"י הרשע באוסר שרוצה להתחתן איתה, אבל הטוויסט שהמשחק נותן לעלילה שמשתלב גם בגיימפליי (שעליו נדבר בהמשך) הוא שלמאריו מצטרף כובע מדבר בשם cappy (כובעי בעברית) שאחותו (שהיא כתר מדבר) נחטפה ע"י באוסר בגלל שרצה שפיץ' תחבוש אותה בחתונה שלו איתה, וביחד הם יוצאים למסע להצלת פיץ' ואחותו של cappy (שקוראים לה טיארה). העלילה אמנם פשוטה, אבל זה משהו שטיפוסי למשחקים בז'אנר, שבדר"כ מתמקדים בגיימפליי יותר מאשר בעלילה.

    

   ועכשיו, אחרי שעברנו בקצרה על הפרטים החשובים האלו בוא ניכנס ל

   ביקורת:

   אז אני עומד לבקר כל אספקט של המשחק בנפרד, ככה שאם אתם רוצים פשוט לדעת מה אני חושב על המשחק בלי לקרוא הרבה, אז תדלגו לסיכום.

   הסיפור:

   אולי זה נשמע כאילו אני לא מרוצה שהסיפור פשוט, אבל האמת היא שבמשחק הזה זה עובד, זה נותן למשחק צ'ארם והרגשה של cartoon לילדים קטנים והcutscence המעולים של המשחק רק מעצימים את ההרגשה הזאת. אבל הבעיה היחידה שלי עם הסיפור הוא שהוא מאוד קצר, אם אתם פשוט תעשו את המיין קווסט בכל עולם אתם יכולים לסיים את הסיפור תוך יומיים, אבל  בכל עולם יש הרבה יותר לעשות מאשר רק המיין קווסט, אבל אפילו אז עדיין אין יותר מדי, אבל במקרה הזה זה עובד וזה מאוד כיפי ומוסיף לאווירה הקלילה של המשחק, אבל אל תדאגו, כי כשתסיימו את המשחק יפתח ביניכם עוד טון של תוכן (מזל כי אם היה רק את התוכן שפתוח בפניך במהלך המיין קווסט המשחק היה גרוע בהרבה.)  לצערי, רוב החלקים הטובים של המשחק נמצאים רק אחרי שתסיימו אותו, אבל הסיפור והמיין קווסט עדיין די מהנים וכיפים, אבל מאוד קלים ולא טובים כמו התוכן שיפתח אחרי שתסיימו את המשחק, שזה מוריד מהערך שלהם וגורם להם להרגיש פחות חשובים ומספקים.

   super-mario-odyssey_1508831864415.jpg

   הגיימפליי:

   בשתי מילים: הגיימפליי מעולה, כמו שצריך להיות במשחק פלאטפורם טוב. ובזכות "כובעי" (cappy) נוספה למשחק מכניקה חדשה שמאפשרת לך לזרוק אותו ולהשתמש בו כהתקפה וגם מאפשרת להשתלט על אוייבים עם יכולות משונות ומיוחדות. כל אחד מהאוייבים פשוט כיפי לשימוש, בין אם זה בגלל המהלכים שלו, או בגלל האווירה של האזור שבו הוא נמצא, או בגלל שהם פשוט יחודיים ומצחיקים או בגלל שהם פשוט נמצאים בשלב מעולה שמנצל את היכולות שלהם בצורה נכונה. חוץ מזה, הם מעשירים את האווירה הקלילה והמצחיקה ו"קארטוניט" שלו (מלשון cartoon). ובנוסף לאוייבים שאתה שולט בהם, ישנם אוייבים שבהם פשוט כיף להלחם והם ממוקמים במקום הנכון. דיברתי הרבה על האוייבים הרגילים, אבל במשחק טוב חייבים להיות בוסים טובים, ובמשחק הזה יש בוסים טובים, אמנם קלים, אבל כל אחד מיוחד עם מהלכים יצירתיים ופשוט כיף להלחם בו והאווירה בקרבות הבוסים מתאימה להם ולשלב שבו הם נמצאים. דיברתי הרבה על החלקים השוליים יותר של הגיימפליי, אבל כמו שחלקכם יודעים, החלק החשוב ביותר במשחק פלאטפורם הוא השליטה (במקרה הזה השליטה בדמות הראשית- מאריו) והשליטה מעולה, למאריו ישנם מלא מהלכים מיוחדים ומגניבים שהוא יכול לעשות קומבואים איתם ולעשות קפיצות מטורפות ורחוקות שגורמות למשחק להיות הרבה יותר מהנה. אבל תלונה אחת שיש לי לגבי השליטה, הוא שישנם כל כך הרבה מהלכים שהמקשים שלהם מאוד דומים כך שלפעמים כשאני מנסה לעשות מהלך מסויים אז זה עושה לי מהלך אחר כי ההבדל בין שניהם הוא מאוד קטן ולא הצלחתי לעשות את מה שיעשה את ההבדל, אבל זה יותר בעיה שלי מאשר של המשחק. הרבה אנשים התלוננו על הmotion controls שהם הכרחיים לעשות דברים מסויימים בצורה הטובה ביותר, אבל לי זה לא הפריע, האמת שלהיפך, נהניתי להשתמש בmotion controls. חוץ מזה, הם לא הכרחיים לסיום המשחק או לפי מה שראיתי, לא הכרחיים בכלל. כל שלב במשחק הוא כיפי ומיוחד, אבל לצערי הוא יחסית קל והפלאטפורמינג בו הוא טוב ואפילו היית צריך לחקור את עולם השלב, שזה דבר שהמשחק נתן דגש עליו. יש לזה יתרונות כמו למשל שזה פשוט כיף להסתובב בעולם עם המהלכים של מאריו והשלבים פשוט כיפים לחקור בעזרת מאריו, אבל השלבים הרגישו לי קלים ורגועים מדי, אפילו שהם  עדיין כיפים. אבל כמו שאמרתי לפני כן, למזלנו יש את השלבים שנפתחים אחרי המיין קווסט, שהם מלאים באתגרים מהנים וכל אחד יצירתי ומיוחד ודורש גם הרבה exploration והם הטובים ביותר במשחק הזה, שזה חבל שהם לא היו במיין קווסט, הייתי נהנה מהם הרבה יותר אם הם היו חלק מהמיין קווסט, כי זה מוסיף לאווירה שלהם, חוץ מזה, העובדה שהשלבים במיין קווסט הם טובים, אבל ציפיתי יותר, מורידה מהערך של המשחק, זה נותן הרגשה שרוב המשחק אכזב אותי, אפילו שהפוסט גיים לוקח יותר זמן מהמיין קווסט. אבל לסיכום, אם אני משכלל גם את הפוסט גיים וגם את המיין קווסט, המשחק פשוט פנומנלי, אבל המיין קווסט בפני עצמו הוא לא כל כך טוב.

   6bcae32933c0eade8b84b7e7717e338e

   המוזיקה:

   המוזיקה במשחק פשוט מעולה, מלאה בקצב ומתאימה לשלבים שבה היא נמצאת. היא כל כך טובה, שאני בטוח שכשישאלו אותי לגבי שירים טובים ממשחקי מחשב, השירים ממאריו אודסי הם יהיו הראשונים שיעלו לי בראש. כל שיר הוא יחודיי ומעולה, כמו בהרבה משחקים של נינטנדו, אבל במשחק הזה הם פשוט רמה מעל מוזיקה במשחקי מחשב אחרים, היא עד כדי כך טובה.

   maxresdefault.jpg

   לסיכום, מאריו אודסי הוא חוויה מדהימה גם אם אתם לא ממש טובים בפלאטפורם וגם אם אתם טובים, אפילו שלאלו מכם שטובים במשחקי פלאטפורם המיין קווסט לא יהיה טוב כמו שמצופה ממשחקי מאריו, הוא עדיין יהיה מהנה. חוץ מזה, תמיד יש את הפוסט גיים המעולה, שהוא הכי טוב שראיתי במשחק מחשב עד עכשיו. השליטה במאריו מעולה, אפילו שהיא קצת בעייתית, אבל כל המהלכים של מאריו פשוט כיפים לשימוש ולשילוב. ואם אני אסכם את המשחק הזה במילה אחת, זה פשוט כיף, לא משנה באיזה חלק ואיזה משימה במשחק אתה עושה, עדיין תמצא חלק שבו תהנה. ולכן, אני אתן למאריו אודסי 9 מתוך 10.

   vlcsnap_2017_06_13_12h22m50s178.0.jpg

  • לפני 11 שעות שלום אברהם אמר:

   שם החג: חג שבועות 

   שם הכותב:Kill4fun 

   קישור לאשכול:

   האשכול ראוי להיות באשכול רשמי זה משום ש:נותן מידע חדש השמות,מנהגים ועוד כמה דברים שקשורים לחג

    

    

   לפני 7 שעות Raziel אמר:

   שם החג: ט"ו בשבט

   שם הכותב: Raziel

   קישור לאשכול: 

   האשכול ראוי להיות באשכול רשמי זה משום ש:  אשכול מכובד ויפה לחג ט"ו בשבט 

   התווספו ללינקייה. 

   יש לכם מספר שגיאות כתיב, אשמח אם תוכלו לעבור על האשכול ולתקן. 

×