• הכרזות מערכת

  • Obelisk

   החוקים הגלובאליים - חובה לקרוא!   07/03/15

   יש לקרוא את החוקים הגלובאלים בקפידה. אי ידיעה של החוקים אינה פותרת מעונש.
   אין לפרסם בפורום תוכן המוגן בזכויות יוצרים, כדוגמת הורדות, סרטים, סדרות, או כל חומר אחר שעשוי לעודד הפרה של זכויות יוצרים.
   1.אין להעליב משתמש בשום צורה:
   *אין לקלל (גם לא קללות מצונזרות)
   *למסור מידע שקרי על המשתמש
   *למסור מידע פוגעני על המשתמש
   *להסיט משתמשים נגד משתמש מסויים
   2.אין לאיים: אין לאיים על משתמש בשום צורה או אופן ללא יוצא מן הכלל
   3.בשום פנים ואופן אין לרמות משתמשים! סגרתם עסקה? תעמדו בה
   -למניעת רמאויות צלמו הוכחות לגבי סגירת עסקאות שלכם עם משתמשים אחרים-
   4.אין להתחזות לשחקנים אחרים בשום אופן, לא בצאט, לא בפורום ולא בשום דרך אחרת!
   5.אין לפרוץ לשחקנים אחרים!!!
   6. משתמשים כפולים במשחק - באן לצמיתות.

   חוקי הודעות בפורום:

   1. אין לעשות דאבל פוסטים: אין לעשות דאבל פוסט-כלומר שתי הודעות אחת אחרי השנייה מאותו משתמש (דאבל=כפול באנגלית. פוסט=הדבקה\\\\נושא בפורום)
   2.הודעות לא יכילו קללות!
   3.אין לפרסם הודעות ספאם, המקום היחיד שבו זה מותר הוא ב: :נו"ד -מהר! היא נטענת! אגרוף!"
   דוגמא להודעת ספאם: לכתוב בנושא מכירת פוקימונים אני רעב, יש לי פיפי, הלכתי, פרשתי...
   4.אין לעשות נושאי פרישה(שמשתמש פורש וכותב שהוא פורש, למה הוא פורש וכאלה)
   5.יש לשים לב שההודעות שלכם עונות על החוקים הגלובאליים ועל החוקים שבפורום בו אתם מגיבים!
   6. אין לפרסם הודעות רווח אישי
   7. אין לפרסם תוכן פורנוגרפי / אלים
   8.אין להעתיק ממשתמשים אחרים!
   9. במידת הצורך, יש להשתמש בטופס בפורומים המתאימים.
   10. אין להגיב תגובות ספאם. תגובה של \"בעד\" או \"נגד\" ללא שום תוספת הקשורה להצעה או הרעיון תחשב כספאם.
   11.יש לשים לב שלנושאים אותם אתם מפרסמים בפורום זה אין פורום משלהם, אם כן, לפרסם אותם בפורום המתאים בלבד.
   12. ניתן להגיב בנושא מסוים בכלל הפורומים רק כאשר לא עברו יותר מ7 ימים, למעט פורום מדריכים בו ניתן להגיב עד 30 יום מהתגובה האחרונה במידה ויש שאלה בקשר למדריך או בקשה לתוספת. במידה ונושא האשכול פורסם לפני הרבה זמן, אין להגיב או להקפיץ את האשכול. במידה ובכל זאת הינכם רוצים להקפיץ את הנושא מסיבה כזו או אחרת, ניתן לבקש אישור ממפקח גלובאלי. כמו כן, נושא שלא הגיבו בו 14 ימים יינעל על ידי מפקח גלובאלי ומעלה במידת הצורך. מדריך שלא הגיבו בו 30 יום יינעל ע"י מפקח ראשי ומעלה. 13. בכל אשכול שתוכנו נלקח ממקור אחר יש לצרף קרדיט. לחוק המלא לחצו כאן. 14. אין לבקש מאנשים ללחוץ "אהבתי". אם הם אהבו, הם ילחצו.
  • Obelisk

   חוקי המשחק - ליגת הפוקימונים   04/08/17

   חוקי המשחק חשבונות 1. אין להשתמש במשתמשים כפולים משתמש כפול - שני חשבונות או יותר לאותו אדם זהו משתמש כפול. אין ליצור כפולים, לסחור איתם, להעלות מוניטין או כל אינטרקציה אחרת. במידה ויש לכם אח/ות או חבר או כל אדם אחר שהתחבר מהרשת שלכם, אתם משלו, או שהתחברתם מרשת משותפת (למשל בית ספרית), אסור לכם לקיים אינטרקציה. במקרים חריגים ניתן לבקש אישור ממנהל. העונש: לרוב, באן מהמשחק לצמיתות. ייתכנו קנסות.   2. אין להיכנס לשחקן שלך מרשת אינטרנט אחרת
   במידה ותעשה זאת, להנהלה לא תהיה כל חובה כלפיך. במידה ותיכנס ממחשב של חבר ותבצעו העברות ביניכם, סחר מוניטין, קרבות וכו'', תיחשבו לכפולים ותיענשו בהתאם. משום כך, יש לוודא שהינכם נכנסים אך ורק דרך המחשב שלכם או מחשב אחר בביתכם בעל אותה רשת אינטרנט.
   - במידה ותקבלו עונש, אל תתרצו בטענה, שאינכם כפולים. כל עוד נכנסתם מאותו מחשב או רשת אינטרנט, אתם משתמשים כפולים לכל דבר.
   - ניתן להיכנס ממחשב אחר, ברשת אחרת, שלא משחק בה אדם אחר במשחק, משום שבסיטואציה כזו לא יהיו לכם כפולים. - ניתן לבקש החרגות ממנהל ומעלה. העונש:
   כל מקרה לגופו. החל מקנס וכלה בבאן מהמשחק.   3. אין לתת לאדם אחר לשחק לך בשחקן, אלא אם כן זה חד פעמי ואושר ע"י ההנהלה

   במידה ואדם אחר משחק לך בשחקן והשחקן יעשה עבירה כלשהי או כל דבר אחר שאינו חוקי, האשמה כולה תיפול על בעל השחקן, בין אם זה קנס כספי ובין אם זה באן מהמשחק. דוגמא למקרים בהם האשמה חלה על השחקן: "חבר שלי לקח את המקלדת וקילל בצ'אט", "אח שלי משחק לי בשחקן ובגלל זה הוא לא הגיב להודעה שהמנהל שלח לי בפרטי" וכו'.
   -לגבי שותפים באותו המשתמש: במידה ואחד השותפים מפר את חוקי המשחק, עונש מלא חל כלפי שני השותפים.

   העונש:
   כל מקרה לגופו. החל מקנס וכלה בבאן מהמשחק.   חברתי 1. אין לפרסם סיסמאות  אין לפרסם סיסמאות של אחרים ולא את הסיסמא שלך.

   העונש: באן מהמשחק   2. אין לפרסם שום מידע אישי על שחקן 
   - אין לפרסם שום מידע אישי על שחקן אחר בשום דרך שהיא. לא בצ''אט המשחק ולא בהודעות פרטיות במשחק.
   - אין לפרסם פריטי מידע מהותיים כמו מספרי פלאפון, שמות מלאים, או קישורים לעמוד הפייסבוק גם אם אלו פרטים על עצמכם בצ'אט המשחק.
   אם ברצונכם להביא לחבר מספר פלאפון או כל פרט אחר שקשור אליכם, ניתן לעשות זאת בה\\"פ במשחק בלבד ולא בצ''אט המשחק.

   העונש:
   החל מקנס וכלה בבאן, כתלות בחומרת המעשה.
     3. אין לקלל, לחקות, להעליב, לאיים, להסית או לסחוט שחקנים 
   אדם שיימצא מאיים/סוחט/מעליב/מסית אדם אחר בכל דרך תקשורת במשחק ייענש.

   העונש:
   החל מקנס וכלה בבאן, כתלות בחומרת המעשה.   4. אין לפרוץ לשחקן אחר.
   במידה ושחקן יפרוץ לשחקן אחר הוא ייענש בחומרה רבה. 

   העונש:  באן מהמשחק.
     5. אין להתחזות לשחקן אחר.
   אין להתחזות לכל אחד משחקני המשחק בכלל ולשחקן מההנהלה או מהתמיכה בפרט.

   העונש:
   לרוב, קנסות. כאשר התופעה חוזרת על עצמה בקרב אותו שחקן - באן מהמשחק.   6. חל איסור לחפש שותפים בכל דרך תקשורת במשחק.
   ליגת הפוקימונים לעולם לא תתמוך בשיתוף סיסמאות עם אנשים ברשת, לכן חיפוש שותפים בצ''אט המשחק או בכל דרך אחרת במשחק אסורה בהחלט.
   - בנוסף לכך, אין לדבר אחד עם השני בצ'אט.

   העונש:
   לרוב הרחקה מהמשחק. במקרים חריגים קנסות כבדים.
   7. אין לסחור במוניטין.
   אין לבקש מוניטין, אין למכור מוניטין, אין לשאול מי רוצה מוניטין וכו'. כמו כן, אין לרמוז על כך, כמו "יש לי רק 49 מוניטין, חסר לי מוניטין אחד על מנת שיהיה לי מספר עגול".

   העונש:
   לרוב חסימה + קנס.   8. אין לבקר חברי צוות בפומבי.
   אין לבקר התנהלות של חבר צוות בצ'אט המשחק. במידה וההתנהלות של אחד מחברי הצוות לא לרוחך / שגויה / בלתי תקינה, פנה אליו בפרטי או לאחד המנהלים במקרים חמורים יותר על מנת שהנושא ייבדק/יטופל.

   העונש:
   חסימה מצ'אט המשחק / קנס כספי / באן כתלות בחומרת המעשה ובתדירותו.
     עסקאות, רכוש וממון 1. אין לרמות במסגרת עסקאות על עסקאות שייעשו עם מתווך מההנהלה או התמיכה יהיה ביטוח של ההנהלה, עסקאות שבהן לא יהיה תיווך של ההנהלה או התמיכה, לרוב לא תהיה זכאות להחזר במידה ותהיה רמאות.  העונש: לרוב, קנסות. כאשר התופעה חוזרת על עצמה בקרב אותו שחקן - באן לצמיתות מהמשחק.   2. אין למכור חפצים, זהב, סילבר או פוקימונים בעד כסף אמיתי / חפצים במשחק אחר
   במידה ואין לך שימוש יותר בשחקן או במידה וסתם יש לך הרבה זהב או פוקימונים ובאלך למכור אותם, אין לך אישור לכך. במידה ודבר כזה יקרה שני הצדדים ייענשו. פרט לכך שהקנס יהיה כבד, הצדדים יסתכנו בבאן בהתאם לחומרת המקרה. 

   העונש:
   באן לצמיתות מהמשחק + מחיקת הפוקימונים, הזהב, הסילבר וכל שאר הדברים שנשלחו אל אותו אדם שהפר את החוק.   3. אין לחלק חפצים, פוקימונים, זהב, סילבר או כל דבר אחר במשחק במידה וכבר אינך משחק
   במידה ואין לך שימוש יותר בשחקן או במידה וסתם יש לך הרבה זהב או פוקימונים ובאלך לחלק אותם, אין לך אישור לכך. במידה ודבר כזה יקרה שני הצדדים ייענשו. פרט לכך שהקנס יהיה כבד, הצדדים יסתכנו בבאן בהתאם לחומרת המקרה. 

   העונש:
   מחיקת כל הדברים שהועברו + איפוס כל הזהב והסילבר של השולח והמקבל + קנס. במקרים חריגים באן בנוסף לכל העונשים האחרים.   4. אין לשלוח כסף,זהב או פוקימונים ללא סיבה. חל איסור על שליחת כסף,זהב ופוקימונים למשתמשים אחרים ללא סיבה. אין להביא פוקימונים במתנה ויש למכרם במחיר סביר והגיוני לנדירותם, חוזקם וטווח מחירם העכשווי. כמו כן, ניתן לשלוח רק עד 20 זהב אחד לשני, אחת לשבוע. במקרים יוצאי דופן ניתן לקבל אישור מיוחד מההנהלה. העונש: אזהרה בע"פ / קנס / באן מהמשחק לזמן מוגבל או שאינו מוגבל.   5. אין לבצע עסקה חריגה ללא אישור ויידוע מפקח ומעלה. עסקה חריגה = שליחה של מעל 20 זהב בשבוע, מכירת חפץ/פוקימון במחיר נמוך/גבוה מדי באופן דרמטי - גם אם זה חלק מעסקה או חוב או החלפה. כאשר חבר צוות עובר על היסטוריית העסקאות שבוצעו והוא יראה עסקה שנראית על פניה לא חוקית, יש לו את האפשרות לקנוס ולמחוק את הפריטים שהועברו. שימו לב - במקרה של העברות כחלק מעסקה ו/או חוב ו/או החלפה ו/או אימון פוקימון ניתן לבצע את העסקה ללא אישור גורם הנהלתי כל עוד העסקה מידתית ומטרתה לא חלוקת רכוש. במקרה כזה יש לשלוח הודעת עדכון בלבד לחבר הצוות המכהן כשופט. בהיעדר כיהון התפקיד בלבד - צוות תמיכה. נא להתייחס שאם לא תישלח הודעת עדכון מאחד הצדדים על פרטי העסקה - העסקה עשויה להיחשב כלא חוקית. כמו כן, נאפשר הלוואת פוקימון לרבייה ללא אישור, אך יש צורך בהודעת עדכון שתישלח לצוות התמיכה ומעלה. ניתן להלוות פוקימון למסע - צוות המשחק יוודא בהיסטוריה שהפוקימון אכן חזר לבעליו. במקרה כזה על המשתמש המלווה לשלוח 50 זהב ל- TheUnreal, כך שהצוות יוכל לראות שאכן שולם על ההלוואה של הפוקימון למסע + הפוקימון חזר לבעליו לאחר הניסיון. נא לשים לב שלא ניתן להשאיל יותר מפוקימון אחד ונא לשים לב שאין תיווך על העברות זמניות של פוקימונים. העונש: אזהרה בע"פ / קנס / באן מהמשחק לזמן מוגבל או שאינו מוגבל.   מערכת 1. אין לנצל באגים במשחק או להשתמש בתוכנות בלתי חוקיות  - שחקן שינצל באג במשחק יקבל באן לצמיתות מהמשחק.
   - שחקן שיידע על באג, בין אם הוא ינצל או לא ינצל אותו, ולא ידווח עליו, מבחינתנו הוא מהווה שותף מלא לאותה תופעה ויישא בהשלכות לכך. - שחקן שישתמש בתוכנה בלתי חוקית יקבל באן לצמיתות מהמשחק. כמו כן, אין לדבר על תוכנות בלתי חוקיות במשחק או במשחקים אחרים.

   העונש:
   באן לצמיתות מהמשחק. במקרים חריגים קנסות כבדים.   2. אין לקיים קרבות מכורים  קרבות שנערכים שוב ושוב בין אותם שחקנים על אף שתוצאתם ידועה מראש.
   -חוק זה לא תקף לגבי קרבות ידידות.

   העונש:
   לרוב, קנסות, הורדת מספר קרבות/נצחונות/רייטינג באופן קיצוני.
     3. חל איסור להציף או להספים בצ''אט המשחק
   אין לכתוב הודעות בתדירות גבוהה במשחק ו/או לחזור על אותו משפט מספר פעמים ברציפות (הפרש בין הודעות פרסומיות זהות לא יהיה נמוך מ-3 דקות). אין לבקש ממשתמשים אחרים לפרסם את ההודעה שלך ובכך להימנע מההגבלה הקיימת. 

   כמו כן, אין לכתוב הודעות בעלות תוכן סתמי כמו \\"מכגגיכחכלכל\\" או לעקוף את צנזורת מערכת המשחק בכך שמקלידים ***

   העונש:
   לרוב, חסימות מצ'אט המשחק. במקרים חריגים חסימות + קנסות.

     4. אין לפרסם אתרים מתחרים, אתרים לא ראויים או אתרים למטרות רווח אישי.
   חל איסור לפרסם משחקים מתחרים או אתרים שאינם ראויים, כדוגמת אתרים פורנוגרפיים. כמו כן, חל איסור לפרסם אתרים לצורך רווח אישי.

   העונש:
   באן לצמיתות מהמשחק. במקרים חריגים חסימות מהצ'אט המשחק + קנסות.   5. יש להישמע לחבר צוות במשחק ולהיענות לבקשותיו במסגרת ניהול המשחק צוות התמיכה הוא חלק אינטגרלי מהנהלת המשחק. אין לסרב למסור מידע הכרחי לצוות המשחק, ואין למסור מידע שקרי או שגוי במסגרת תפקידם. העונש: אזהרה / קנס / באן מהמשחק לזמן מוגבל או שאינו מוגבל.   6. אין לשלוח הודעת טיפול ל2 בעלי תפקידים בו"ז אין לשלוח הודעה על טיפול או באג או בקשה ל2 בעלי תפקידים בלא תלות לתפקידם במשחק בו זמנית. במידה ונשלחה הודעה למנהל, אין לשלוח הודעה דומה לתמיכה/בעלים. לא הגיוני שמספר בעלי תפקידים יענו על שאלה זהה. במידה והפנתם שאלה לבע"ת, ניתן להעבירה לגורם אחר, אך לפני כן יש לשלוח הודעה לאותו בעל תפקיד "העברתי את השאלה ל....", ולאחר מכן ניתן לשלוח אותה לאדם אחר.  כמו כן, במידה ושלחתם הודעה על בקשה או טיפול ונענתם בשלילה או בחיוב, ניתן לערער בקרב דרגה גבוהה יותר, אך יש לציין את תשובת אותו בעל תפקיד בפניו. העונש: אזהרה / אי טיפול / קנס.  
   * העונשים הם בגדר המלצה. במקרים חריגים הקונס יוכל להחמיר בעונש או להקל בעונש על פי שיקול דעתו.
   * הנהלת המשחק אינה אחראית על שחקנים שהינם שותפים. משום כך, בבעיות של פריצה, חסרים, קנסות וכו', אותם שחקנים לא יזכו לתמיכה מלאה מהנהלת המשחק.   עודכן לאחרונה ב- 9/5/15

המובילים


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 01/02/19 in all areas

 1. 25 points
  Obelisk

  צוות המשחק

  בעלים TheUnreal ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ מנהל ראשי ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ מפקח ראשי ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ מפקחים Infinite27 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ תומכים Yoel1b edensh ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ האשכול המרכזי של חברי הצוות להסבר על התפקידים - לחצו עלי
 2. 10 points
  Obelisk

  מידע | תיווך

  שלום לכם שחקני "ליגת הפוקימונים", לאחרונה, הרבה משתמשים מתלוננים על גל גניבות ורמאויות. משום כך, אני כאן על מנת לעורר את מודעות השחקנים ולהציע פתרון לאותה בעיה. מהו בעצם תיווך? תיווך הוא עירוב של משתמש בכיר במשחק, לצורך העניין שחקן תמיכה, שמוודא שהעסקה אכן עוברת בהצלחה עם אותו שחקן אותו אתה מבצע את העסקה, תוך שמירה על פרטים זהים לאלו שנכתבו באותו טופס שנשלח למתווך. הטופס: שם המשתמש שאיתו אני עושה את העסקה: מה אני נותן לו : מה הוא מביא לי : הערות: 1. ע"י התיווך אנחנו מעניקים לכם הגנה משחקנים אחרים ותופעות של רמאות במשחק. אם ניתן לכם הגנה כזו ולא תשתמשו בה וננסה לשמור על הזכויות שלכם ועל הנאת משחק מהנה ככל האפשר ותסרבו לקבל את זה, ע"י כך שלא תבצעו תיווך, לא תקבלו שום עזרה או סיוע מההנהלה. 2. יש לשים לב ששני המשתמשים צריכים לשלוח את הטופס למתווך. במידה ולא, או במידה והם לא יהיו תואמים אחד לשני, לא יהיה תיווך. 3. במידה ואחד השחקנים רימה, הוא ייענש בחומרה, החל מקנס וכלה בבאן מהמשחק. 4. תיווך לא יתקיים אם אחד הצדדים בעסקה ישלים את חלקו לאחר זמן מה. העסקה חייבת להיות מיידית. משמע: אין תיווך על אימוני פוקימונים או על "אני אביא לו מחר את החלק שלי". המתווכים: חברי צוות התמיכה ומעכשיו, כל עסקה ללא תיווך לא תהיה תחת האחריות של המנהלים.
 3. 5 points
  tuna

  להחזיר עטרה ליושנה

  קודם כל אהלן ושלום לכל קוראי הפוסט הזה :) המשתמש שלי בליגה הוא: tuna282 אני לא אכתוב את הפוסט הזה בצורה הבאה: (http://prntscr.com/na8k2q) מכיוון שההצעה שלי היא טיפה מסובכת (לפחות לי) ויהיה לי קשה יותר לכתוב אותה בפורמט הזה. במידה וזה ממש משנה אני אנסה לכתוב את ההצעה לפי הפורמט של הפורום. בנוסף לכך אני לא הצלחתי לפתוח סקר. ההצעה שלי היא בנוגע למצב הנוכחי של המשחק (הלא מזהיר לדעתי) ואיך ניתן "להחיות" את המשחק מחדש על ידי עידוד המסחר בליגה. למה לדעתי המצב כיום לא טוב: אני התחלתי לשחק בשנת 2013, אז הייתה תנועה של זהב ועסקאות בין מאמנים בסדר גודל גדול ביחס לעכשיו. לדוגמא ב2013 כאשר תפסת אגדי ניקח לצורך העניין את הפוקימון דיאלגה, היה אפשר למכור אותו בקלות במחיר של 100~ זהב הסיבה שניתן היה למכור אגדיים בקלות כזו ובמחיר כזה הייתה כי הם היו הפוקימונים הכי חזקים(לא היו נכחדים) ואיתם נעשו כל הקרבות בליגה ובין מאמנים. בנוסף לכך היו הרבה מאוד מכירות בפורום מה שמראה על תנועה גדולה של פוקימונים וזהב בין משתמשים. בסביבות אמצע 2014 פרשתי מהליגה ולאחרונה חזרתי למשחק וזה המצב שאני רואה שיש עכשיו: אין יותר העברות של פוקימונים וזהב בין מאמנים, ואין יותר סיבה "לחרוש" כדי להשיג את אותם הפוקימונים. הסיבה שאין סיבה לחרוש ולנסות לתפוס פוקימונים היא כל "תעשיית" הנכחדים. בתעשיית הנכחדים הסיבה היחידה שבגללה חורשים היא כדי למצוא טבעות ולמכור אותם במחיר קבוע של בין 80~-250~ (תלוי בסוג הטבעת) לשחקנים החזקים שמחזיקים בהרבה זהב ובהרבה נכחדים טובים. אני בטוח שהמטרה של הליגה היא לא להילחם בקרבות שדה כדי למצוא טבעות, אלה להילחם כדי למצוא ולהחליף פוקימונים וכך להתקדם במשחק. הגורם שיצר את תעשיית הנכחדים הוא חוסר התחרות של מאמנים בעלי אגדיים רגילים שניתן לתפוס בקרבות השדה(מכיוון שהם חלשים הרבה יותר מהנכחדים) ולכן אין שום סיבה לתפוס אותם מה שגרם למחיר שלהם לרדת בצורה דרמטית. דוגמא לירידת המחירים וחוסר הביקוש באגדיים היא מקרה שראיתי לפני כמה ימים שבו הוצא למכירה רשיראם במחיר של 90 אלף כסף, אף אחד לא קנה אותו אפילו במחיר הנמוך הזה ולבסוף הוא נמכר ב50 אלף כסף (עוד דוגמא למחירים נמוכים מאוד http://prntscr.com/na968y). עצם זה שלא ניתן להתקדם במשחק דרך תפיסת פוקימונים בקרבות שדה ואז למכור אותם בזהב כדי להתקדם(כמו שהיה פעם) פוגעת מאוד במשחק ובעיקר בקהל המשתמשים שאין להם נכחדים. דרך הפתרון שלי למצב: הדרך העיקרת שלי לפתרון המצב היא יצירת עוד ליגה או עוד 2 ליגות ברמה נמוכה יותר מהליגה הנוכחית. יהיו קיימות 2-3 ליגות: הליגה הראשונה (כמו ליגת העל) תהיה הליגה הנוכחית שקיימת כבר, ובליגה הזו ילחמו רק השחקנים הכי טובים The best of the best. לליגה הזו ישאפו להגיע כל שחקני ליגת הפוקימונים. מתחת לליגת העל תהיה הליגה הלאומית, שתהיה גדולה כמה כדי לאפשר לכמה שיותר שחקנים להיות תחרותיים ולנסות להשיג פרסים(השאיפה היא שכל מי שרציני וירצה להכינס לליגות יוכל לעשות זאת). כמו בכדורגל השחקנים בליגה הלאומית יהיו ברמה נמוכה יותר מהשחקנים בליגת העל. בליגה השניה יהיו פרסים גם למקומות הנמוכים יותר (לא בהכרח צריך להיות פרס שווה) והמטרה של הפרסים(בעיקר הפרסים למקומות היותר נמוכים) היא כדי לתמרץ את השחקנים להשתפר ולהצליח יותר(כי ברגע שאתה מקבל פרס אתה ישר רוצה עוד פרס ורצוי יותר טוב). המטרה הכללית של יצירת עוד ליגה גדולה/ ליגות היא לאפשר ליותר שחקנים ברמה נמוכה יותר מהשחקנים בליגה הנוכחית להתחרות אחד בשני, לרצות להשתפר וכתוצאה מכך לתת להם סיבה לקנות ולמכור פוקימונים בכמויות גדולות יותר מהיום(קניה של פוקימונים חזקים יותר משחקנים חזקים יותר ומכירה של פוקימונים חלשים יותר לשחקנים חלשים יותר).המכירה והקניה של פוקימונים תאפשר לשחקנים לתפוס פוקימונים בקרבות שדה, למכור אותם וכך להתקדם ולקנות פוקימונים טובים יותר. העליה במכירות ובפעילות בליגה תגרום לשחקנים חדשים לרצות ולהישאר מכיוון שהם יכולים להתקדם ביחס לשחקנים אחרים מה שלא כל כך מתאפשר להם היום בגלל שהם לא יכולים להתקדם דרך מכירה של פוקימונים שניתן לתפוס בקרבות שדה כי לא ניתן למכור את אותם פוקימונים/ המחיר נמוך מאוד, ולשחקנים לא חדשים להשקיע וגם להם לתת אפשרות להרוויח ולהתקדם במשחק דרך מכירה וקניה של פוקימונים. המצב האידיאלי הוא שבליגה הראשונה יהיו רק מי שנלחם עם נכחדים ובליגה השניה מי שנלחם עם אגדיים ומטה. צריך להגדיל את מספר המקומות בליגת הראשונה כך שכל מי שנלחם עם נכחדים יהיה שם ולא יקרה מצב שבו מישהו עם נכחדים ילחם נגד מישהו עם אגדיים בקרב ליגה. כרגע מי שהוא בעל משתמש פלוס יש לו עדיפות לליגה על פני מי שאין לו, אך ניתן לתת יתרון למשתמשי פלוס גם בליגות החדשות (כי בכל זאת הם תרמו לליגה). לדוגמא: אם משתמש פלוס זוכה בפרס כלשהו למשל: 100 זהב הוא יקבל בנוסף לכך בונוס. הבונוס יהיה כל דבר שההנהלה תראה לנכון לתת אקסטרה למשתמשי פלוס שזכו בפרס במסגרת הליגות. במסגרת הליגות החדשות המעמד, הפרסים, וההשקעה בין אם השקעה של זמן,טבעות וזהב של המשתשים החזקים בעלי נכחדים לא תפגעמכיוון שהם נשארים באותה הליגה עם אותם הפרסים. תהיה אפשרות לכל השחקנים ללא נכחדים להתקדם ולהיות תחרותיים במשחק. כדי לאפשר את הניהול של הליגה השניה,הגדולה ואולי בעלת שחקנים פחות רצניים, צריך יהיה ליצור מערכת(לא יודע אם אפשר בכלל אבל אני מקווה שאפשר), שלתוכה יזינו שני השחקנים שצריכים להתמודד אחד נגד השני במסגרת הליגה את התאריך והשעה המתאימים להם לביצוע הקרב, וכאשר התאריך ושעת הקרב מגיע המסכים של שני השחקנים קופצים ישירות לקרב.במידה ואחד השחקנים לא נמצא במשחק בזמן הקרב הוא יספוג הפסד אוטומטי ואם הוא ימשיך להבריז הוא יודח מהליגה (או כל עונש אחר שההנהלה תחליט). הפיצ'ר הזה נועד למנוע הברזות של שחקנים ולוודא שרק השחקנים הרצניים שרוצים להתקדם ולהשתפר במשחק יהיו בליגה, ולא חבורה של ליצנים. בנוסף לכך כדי למנוע עומס על התמיכה וההנהלה רצוי שמערכת קרבות הליגה תזכור בעצמה מי ניצח את קרב הליגה, מה שיתן לשחקנים לבצע יותר קרבות ליגה בגלל חוסר הצורך במשגיח שיכתוב בסוף את תוצאת הקרב. הדרך המשנית לפתרון היא הוספת האפקטים למתקפות בעלי אפקטים. למי שלא יודע מתקפות בעלי אפקטים הם מתקפות לרוב בעלות 0 עוצמה אך הם משפיעות בצורה כזו או אחרת על הקרב, לדוגמא: המתקפה amnesia היא מתקפה בעלת 0 עוצמה אך כאשר פוקימון משתמש במהלך זה ההגנה המיוחדת וההתקפה המיוחדת של אותו הפוקימון עולים. זוהי רק דוגמא לאין ספור מתקפות בעלות 0 עוצמה אך שיש להן אפקט מסויים. המתקפות האלה נמצאות בליגה אך ללא האפקט שלהן מה שהופך אותן למיותרות במצבן הנוכחי. במידה המתקפות האפקט יתווספו לליגה יהיה ניתן לבנות אסטרטגיות מאוד טובות וחכמות, כך שגם החוכמה של האסטרטגיה שלך תקבע האם אתה תנצח בקרב או תפסיד ולא רק החוזק וסוג הפוקימונים שלך. הינה דוגמא לתיאור קרב שיש בו שימוש במתקפות האפקטים (https://strategywiki.org/wiki/Pokémon/Competitive_battling/Move_Combinations) המדריך באנגלית. הוספת מתקפות האפקטים תגרום לשימוש ומסחר נרחב יותר של פוקימונים שהם לא בכרח אגדיים אך בעלי מתקפות אפקט טובות. השימוש הנרחב יותר של פוקימונים לא בהכרח אגדיים ברמה תחרותית יגרום בדיוק למה שתגרום עוד ליגה/ליגות שפתוחות ליותר שחקנים: שחקנים יעשו יותר עסקות על פוקימונים שמצאו בשדה הקרב וכך הם ירוויחו זהב מה שיגרום להתקדמות ולשיפור שלהם במשחק. מטרת הוספת האפקטים למתקפות היא לא עיקר ההצעה אלה עוד דרך שלדעתי יהיה ניתן להגדיל את המסחר. סיכום: -יצירת ליגות חדשות אשר נגישות לכולם כדי לעודד תחרות שתאפשר לשחקנים להתקדם ולהשיג פוקימונים טובים יותר. -יצירת מערכת שטנתר את קרבות הליגה. -פרסים טובים יותר למשתמשי פלוס שזכו בפרסים בליגות. -פרסים גם למקומות הנמוכים כדי לעודד את הרצון להצליח ולהתקדם. -הוספת אפקטים למתקפות אפקט כדי לקדם את המסחר בליגה מה שיגרום להתקדמות של השחקנים. * מטרתן העיקרית של הוספת עוד ליגות והוספת אפקטים למתקפות אפקט היא כדי לעודד ולהחיות את מסחר הפוקימונים הלא נכחדים בליגה מהסיבות שציינתי לאורך על הפוסט. רשיראם
 4. 3 points
  Hahaha

  ביקורת - Pokemon Omega Ruby

  ביקורת- Pokemon Omega Ruby לאחר ההצלחה של משחקי הפוקימון הראשונים-(Pokemon Green , Pokemon Yellow ,Pokemon Blue, Pokemon Red) חברת Game Freak שיצרה את משחקי הפוקימון רצתה לנצל את ההצלחה של פוקימון ברחבי העולם ושחררה משחקים נוספים בשם Pokemon Gold ו Pokemon Silver ואחריהם חברת Game Freak שחררה לGame boy Advanced את Pokemon Ruby ו Pokemon Sapphire שמתרחשים במחוז הואן. (שעליו כנראה כבר שמעתם מהליגה) אבל, הביקורת היום היא לא על Pokemon Ruby, אלא על הרימייק שלו שיצא לנינטנדו Pokemon Omega Ruby- 3DS שם המשחק: Pokemon Omega Ruby. מפתח: Game Freak. שנת יציאה: 2014 (12 שנה אחרי המשחק המקורי שיצא ב2002) ז'אנר: RPG. עלילת המשחק: למשחק אין עלילה מיוחדת כל-כך או שונה מעלילות קודמות, גיבור המשחק מגיע למחוז חדש, בו הוא פוגש את הפרופסור של המחוז- מקבל ממנו פוקימון ויוצא למסע להביס את שמונת המכונים של המחוז ואת האליט 4 ואז להביס את האלוף של המחוז ולהפוך לאלוף של המחוז. אבל, בשונה ממשחקים קודמים נוספה מעת עלילה לגבי העולם של המשחק מעבר למכונים ולליגה שלו, בזמן שאתה מביס את ה"קבוצה הרעה" של המשחק. הדעה האישית שלי על המשחק: העלילה של המשחק כמו שאמרתי לא מיוחדת, אבל היא מספיקה למשחק, וחוץ מזה המשחק נתן דגש הרבה יותר גדול על לפתח את עולם המשחק מעבר לליגה שלו. עם תעלומות מסתוריות, אגדות ופוקימונים אגדיים שונים ומיוחדים. ה"קבוצה הרעה במשחק" קיבלה חלק הרבה יותר משמעותי בסיפור, והיא הייתה יותר מעניינת מבמשחקים קודמים. ולמשחק אפילו יש משימה שמתאפשרת רק אחרי שסיימת אותו, שרק מפתחת עוד יותר את עולם המשחק. העלילה אבל כמו שאמרתי מתאימה לו, היא אפית אבל ילדותית באותו הזמן, בדיוק כמו האווירה של המשחק, אבל זה חלק מה"charm" של פוקימון, האווירה הזאתי יוצרת את הנוסטלגיה שיש לאנשים מהמשחקים ביחד עם משחקיות מהנה ומעט ילדותית שעליה אדבר בהמשך. המוזיקה במשחק מעולה ומתאימה למשחק וגם היא עוזרת לנוסטלגיה, והיא תמיד גורמת לך להרגיש את הרגשות הנכונים, כמו המוזיקה שבאזור הראשון של המשחק שפשוט נעימה לאוזן וגורמת לעיר כולה להרגיש "חמימה" ו"מקבלת". תלונה אחת שיש לי על המוזיקה היא שברוב הקרבות היא ממוחזרת וזה לקראת סוף המשחק מתחיל להימאס אחרי כל כך הרבה קרבות. המשחקיות במשחק דומה לרוב משחקי הRPG (לכל צד יש תור שבו הוא בוחר התקפה ואז אותו דבר עושה הצד השני, אפשר גם לעשות דברים אחרים כמו לרפא או במקרה של פוקימון ללכוד את הפוקימון שנגדך אם הוא לא שייך למאמן.) רק עם טוויסט משלה, כמו הסוגים השונים של הפוקימונים שמשפיעים זה על זה, או איך שישנם המון דמויות לבחור לשישייה שלך. אבל מה שהופך את המשחקיות למהנה זה העלילה של המשחק, אתה לא גיבור עם חרב מגניבה וקבוצה של קוסמים ולוחמים כמו בהרבה משחקי RPG, זה יוצר אווירה יחודית וחדשה. המשחק המקורי שעליו מבוסס הרימייק גם הוסיף הרבה טוויסטים חדשים למשחקיות של המשחקים הקודמים בסדרה, כמו למשל היכולות של כל פוקימון שמאפשרות לו לבצע דברים מיוחדים במהלך הקרב בהתאם ליכולת, או המצב של הפוקימון שעוזר לקבוע כמה נקודות הפוקימון יקבל לכל סטאט או קרבות של שני פוקימונים על שני פוקימונים. המשחק מלא בתוכן שכיף לי לפחות להשלים, בין אם זה להשלים את הפוקדקס (למרות שלא השלמתי את כולו זה עדיין היה כיף לצוד את הפוקימונים השונים, במיוחד את האגדיים) או להשלים את המשימות שנפתחות אחרי סוף המשחק. המשחק מלא בתוכן שרק מוסיף ל"charm" שלו שדיברתי עליו מקודם ואני שמח לומר שלהשלים את הפוקדקס זה לא מעצבן כמו לאסוף את כל הKorok Seeds בThe Legend of Zelda Breath of the Wild, אלו מכם ששחקו יבינו. לסיכום, אני נותן לPokemon Omega Ruby את הציון 8 מתוך 10, אפילו שהמשחק לא מושלם, רחוק מזה אפילו, הוא בהחלט מהנה מאוד ושווה לכם לשחק אותו, במיוחד אם אתם חדשים לז'אנר הRPG.
 5. 3 points
  GarbageTruck

  מעיף לכם ת'סכך | Talking Heads

  Talking Heads שלום לכם, היום אני אכתוב לכם קצת על להקת הפאנק-רוק האהובה עליי, Talking Heads, או בתרגום חופשי: "ראשים מדברים" (כן, גם אני מעדיף להישאר באנגלית.) מוזמנים לקפוץ בין שוברי השורות ששמתי! לכל ידידיי היקרים שרוצים קצת היסטוריה ופרטים טכניים, אתם מוזמנים: אוי, אז אתם ממש אוהבים סיכומים ושיעורי היסטוריה, לא? אז קבלו, פרטים טכניים אך מועילים: תמונה של חברי להקת Talking Heads. שם הלהקה: Talking Heads (אלא מה?!) ז'אנרה: רוק, פאנק, פוסט פאנק וגל-חדש. מקום ושנת הקמה: ניו יורק, 1975 חברת תקליטים: XL Records חברי הלהקה: דייויד ביירן שם: דייויד ביירן לידה: 14 במאי 1952 (נכון לעכשיו בן 66), דאמברטון, סקוטלנד. תפקיד בלהקה: שירה, גיטרה. מידע נוסף: למרות שבתחילת דרכו עם Talking Heads נחשב לאיש-תרבות חשוב, לא הפסיק והפך להיות גם במאי, כותב שחקן ועוד תפקידים רבים. כריס פרנץ שם: כריס פרנץ לידה: 8 במאי 1951 (נכון לעכשיו בן 67), מבצר קמפבל, קנטאקי. תפקיד בלהקה: תופים. מידע נוסף: נשוי לטינה ווימאות' וביחד הקימו להקה, איזה סיפור אהבה מרגש! ג'רי האריסון שם: ג'רי האריסון לידה: 21 בפברואר 1949 (נכון לעכשיו בן 70), מילוואקי, וויסקונסין. תפקיד בלהקה: גיטרה, קלידים (קלידים!) מידע נוסף: בנוסף ל-Talking Heads, ג'רי האריסון ידוע בתפקיד שנטל בלהקה נוספת. טינה ווימאות' שם: טינה ווימאות' לידה: 22 בנובמבר 1950 (נכון לעכשיו בת 68), קורונאדו, קליפורניה. תפקיד בלהקה: בסיסטית, לא הייתה ברירה. (בסיסטית אישה? הממ. אל דאגה, אכתוב גם על הפיקסיז!) מידע נוסף: טוב, אז יש לה עוד להקה וזה כבר הוזכר בטופס של כריס פרנץ. אבל בטח לא ידעתם שהיא שרה את קולות הרקע ואחראית על הפרקשן בשיר המוכר של Gorillaz "19-2000" (Get the cool shoeshine!)i וקצת רקע: גילוי נאות: Talking Heads לא התחילו בתור Talking Heads. בהתחלה, דייויד, כריס וטינה, חברים לספסל הלימודים הקימו להקה בשם The Artistics בשנת '74. הלהקה התפרקה ושלושתם עברו לניו יורק, העיר הגדולה, ושם הקימו את Talking Heads (מושג המשתמשים בו כאשר מצלמים אנשים המדברים מגובה הכתפיים ומעלה, בעיקר קריינים, בנוסף טינה הפכה להיות בסיסטית כי לא היה מי שינגן על בס). הם לא זכו לפרסום רב עד שיום בהיר בשנת '79 הופיעו ב-SNL עם השיר "קח אותי לנחל". בשנת 1980 התחילו להתנסות קצת עם מקצבים אפריקאיים ונוצר להם אלבום מגניב והפקה מאוד יקרה. לאחר מכן, ב-1983 הכול היה טוב וההצלחה המסחרית שלהם הייתה ענקית ומשגשגת. אך ביירן ניסה להשליט את סגנונו על הלהקה ונוצרו חילוקי דעות רבים אשר גרמו לפירוקה ב-1991. חבל ביותר. לאחר מכן,ב-1996, חברי הלהקה (בלי ביירן!) הקימו להקה בשם 'The Heads' והוציאו אלבום בשם: 'No talking, Just head'. ב-2002 הוכנסו סוף סוף להיכל התהילה של הרוק'נ'רול. ועכשיו.. קצת דיסקוגרפיה. ממליץ לקרוא הכול מפני שיש פה מידע חשוב שיכול לתרום לנקודה שלי! Talking Heads: 77 שנת יציאה: 1977 ז'אנרה: רוק. שירים מוכרים מהאלבום: Psycho Killer מידע נוסף: בשנת '77, השנה בה האלבום יצא, צורף ג'רי האריסון ללהקה. טריוויה: בשירו של ברי סחרוף, '77', קיים אזכור לשיר Psycho Killer מהאלבום. More Songs About Buildings and Food שנת יציאה: 1978 ז'אנרה: נע בין פוסט-פאנק לפאנק פסיכדלי. שירים מוכרים מהאלבום: Found a Job, Artists Only. מידע נוסף: באלבום הזה ההתלהבות מ-Talking Heads, לפחות מצד מי שהכיר אותם נהפכה גדולה יותר ויותר. הבינו שיש בהם משהו מיוחד ובסגנון האישי שלהם שהוא כל כך רחב. Fear of Music שנת יציאה: 1979 ז'אנרה: פוסט-פאנק שירים מוכרים מהאלבום: Life During Wartime מידע נוסף: האלבום עוסק בשאלות קיומיות ופראנויה. כאן, הלהקה כבר מוכרת וכבודה מונח במקומה. ניתן לראות כיצד הנושאים שהאלבום עוסק בהם משתנים ומתגמשים במהלך שנות הפעילות של הלהקה. Remain in Light שנת יציאה: 1980 ז'אנרה: פאנק, גל-חדש, ניסיוני (ניסיונות של הלהקה להתעסק בכל מיני סוגי מוזיקה וז'אנרות שונות) שירים מוכרים מהאלבום: Born Under Punches, Crosseyed and Painless. מידע נוסף: האלבום נחשב לאחד האלבומים המכוננים ביותר בהיסטוריית הרוק. אם המטרה של רוק הייתה לעשות רעש ולהשמיע את קולך, הם הצליחו בזה. הם העלו שאלות קיומיות, השירים שלהם יוחסו לפרשות כמו ווטרגייט והשירים שלהם חזקים ובועטים עד היום. באלבום הזה יש אמירה על טיב האדם והאנושות. טריוויה: לקידום האלבום יצא סינגל שנהפך מוכר גם הוא בשם Once in a Lifetime. ממליץ לשמוע ולהבין יותר את האמירה של האלבום וערעורו כלפי 'עובדות'! The Name of This Band Is Talking Heads שנת יציאה: 1982. ז'אנרה: ניו-וויב, פאנק, פוסט-פאנק. שירים מוכרים מהאלבום: כעיקרון זה אלבום הופעות שאני עדיין לא מבין למה אני כותב עליו. מידע נוסף: שוב- זה אלבום הופעות. לא מעניין במיוחד. Speaking in Tongues שנת יציאה: 1983. ז'אנרה: ניו-וויב, פאנק. שירים מוכרים מהאלבום: Burning Down the House. מידע נוסף: זהו זה. הם בשיאם. העולם הוא אפר ואבק לרגליהם ויש סרט המלווה את סיבוב ההופעות שלהם.רק צריך לזכור שבסוף כל עלייה יש ירידה. קשה מדי, לפעמים. הביקורות לא ממש אהבו את האלבום ורק שיר אחד הפך להיות מוכר. Little Creatures שנת יציאה: 1985. ז'אנרה: פופ, ניו-וויב. שירים מוכרים מהאלבום: And She Was, Road to Nowhere. מידע נוסף: באלבום אפשר לשמוע השפעה רבה מז'אנרת הקאנטרי, אף על פי שזה לא בדיוק קאנטרי. True Stories שנת יציאה: 1986. ז'אנרה: רוק. שירים מוכרים מהאלבום: אין ממש. אלבום כיסוי לסרט באותו שם שביים בירן. מידע נוסף: כפי שכבר הוזכר, זהו אלבום כיסוי לסרט באותו שם שביים בירן. סרט קומי-מוזיקלי, מוזמנים לקרוא עליו עוד. Naked שנת יציאה: 1988. ז'אנרה: שאלה טובה. מושפע ממקצבים אפריקאיים. שירים מוכרים מהאלבום: Flowers. מידע נוסף: האלבום מושפע ממקצבים אפריקאיים ומייצד את הגיוון של הלהקה בז'אנרות במהלך השנים בצורה הטובה ביותר (לפחות לדעתי). כפי שבטח כבר ראיתם אם דאגתם לפתוח את אחד מהתכנים המוסתרים, ללהקה Talking Heads יש השפעה תרבותית גדולה על עולם המוזיקה ועל עולם התרבות בכלל. מהקמתה עד לפירוקה, כמעט ולא היו מקומות לשיפור. ביקורת רצינית על החברה תוך כדי מוזיקה שאפתנית עם סגנון לא ברור- האמ-אמא של הפוסט-פאנק והגל-החדש. לכן, אני מחשיב את Talking Heads כאחת מהלהקות החשובות ביותר בהיסטוריה של הרוק וחלק קטן מהתרבות האמריקאית שייך לה בהחלט. ניתן לראות שההשפעה שלה כה רבה, עד שאמנים ישראליים כמו ברי סחרוף היו מושפעים ממנה. מקווה שהצלחתם לראות את התהליך שקרה בלהקה ואיך המוזיקה שלהם הצליחה להשפיע על אנשים! מכירים עוד להקות שחשובות לדעתכם? משהו שאתם רוצים להוסיף? שמעתם שיר שמזכיר לכם את אחד השירים פה? רוצים סתם לכתוב תגובה יפה? אתם מוזמנים! מקווה שהעפתי לכם את הסכך ושהגגון כבר על הרצפה, רועי. ~דמיינו שחלק מהתוכן מוסתר כי התייאשתי~ *קרדיט לגוגל, ויקיפדיה וכל אתר שתמך בי שכמעט קרסתי כשהאשכול לא נראה איך שרציתי בגלל ספוילרים.
 6. 3 points
  Hahaha

  a link between worlds -ביקורת

  The Legend of Zelda- A Link Between Worlds לאחר שנים שבהם סדרת The Legend of Zelda עקבה אחרי הנוסחה הליניארית של The Legend of Zelda Ocarina of Time, המשחק A Link Between Worlds שובר את כל התבניות וחוזר לשורשים של הסדרה, של משחקים פתוחים יותר ופחות ליניארים. על אף שהמשחק הוא בעצם סוג של רימייק של The Legend of Zelda A link to the past אבל הוא מוסיף טוויסט של משחקיות יותר פתוחה ופחות לינארית אפילו משל A link to the past, ועם מכניקה חדשה ומיוחדת שמאפשרת לגיבור המשחק, Link להתמזג עם קירות ולהפוך לציור על קיר. כמה פרטים על המשחק: המשחק A link between worlds הוא משחק אקשן הרפתקאות מסדרת המשחקים The Legend of Zelda. המשחק יצא בשנת 2015 ופותח והופץ ע"י נינטנדו. ניתן להריץ את המשחק רק על הנינטנדו 3DS והמשחק הוא 2D עם גרפיקה מעת משוכללת משל רוב משחקי ה2D. תקציר המשחק: ממלכת היירול שבה מתגורר לינק, מואיימת שוב פעם בידי רשע נורא. עלילת הסיפור מתחילה בביתו של לינק, שבו הוא מתעורר באיחור להתמחות שלו כנפח, כשהוא מגיע למקום עבודתו של הנפח, הוא בדיוק רואה את קפטן המשמר המלכותי של היירול עוזב את המקום, אך הוא שכח את החרב החדשה שהכינו לו. לינק יוצא אחר הקפטן ובסופו של דבר מגיע לכנסייה שם היה אמור להיות הקפטן, בכנסייה הוא פוגש נזירה ומדבר איתה מעט, הנזירה נכנסת לכנסייה ולאחר מספר רגעים שומעים צרחות מהכנסייה ודלתות הכנסייה ננעלות. לאחר שלינק מוצא דרך חלופית להיכנס לכנסייה הוא מגיע אל ההיכל הראשי שלה, שם הוא רואה אדם מסתורי ומרושע שהופך את הנזירה מסיבה לא ידועה לציור. לינק מנסה להילחם באדם אך מפסיד בקלות, אותו אדם בורח ולינק מתעורר בביתו. את ההמשך אשאיר לכם לגלות בעצמכם, אני רק אוכל לומר שמכאן לינק יוצא למסע חובק עולם להצלת היירול מפני רשע מסתורי. הדעה שלי על המשחק: המשחק אמנם דומה באופן מחריד ל A Link to The Past, אבל אין ספק שהמכניקה החדשה של ההתמזגות עם קירות שעלייה אדבר בהמשך, הטוויסטים הקטנים שהוסיפו לסיפור והפאזלים החדשים שהוסיפו לישנים גורמים למשחק להרגיש אחר לגמרי, אבל עם נוסחה דומה. אם כבר מדברים על הנוסחה, כמו שאמרתי בתחילת הביקורת, המשחק שבר את רצף המשחקים שעקבו אחרי הנוסחה העגומה של Ocarina of Time שלפיה הסיפור המרכזי יועבר באופן לינארי כמו מעין טיול, בשונה מבA Link Between Worlds שבו ניתן לחוות את המערות שעליהן גם אדבר בהמשך, חוץ ממערת הטוטוריאל באיזה סדר שרוצים, טוב, כמעט בכל סדר שרוצים מכיוון שחייבים לעבור את 2 המערות הראשונות לפני שבע המערות האחרונות, אבל ניתן לעבור את 2 המערות הראשונות באיזה סדר שרוצים וכך גם לגבי ה7 האחרונות. החופשיות הזאתי מאפשרת לסיפור להרגיש באמת כמו הרפתקה, ולא כמו טיול שאתה נלקח אליו עם כמה בובות צעצוע שאתה צריך להביס. אבל, גם לנוסחה הזאתי יש את הבעיות שלה, הסיפור הליניארי של Ocarina of Time מאפשר לדמויות בו לקבל יותר פיתוח וניתן לדעת עליהם יותר, להכיר אותן יותר ולהתחבר אליהן יותר. מאשר לדמויות בA Link Between Worlds שכמעט ולא התחברתי אליהן. למשל, כאשר מסיימים מערה בOcarina of Time זה הרבה יותר מספק, כי הצלת דמויות שאתה באמת מכיר, בשונה מכשמסיימים מערה בA link between worlds. למרות שהסיפור בA Link between Worlds יותר חלש מהרגיל, עדין נהניתי ממנו. במהלך הסיפור תצטרכו לעבור מערות שונות, כל מערה מלאה בפאזלים, שאני יכול לומר בביטחון, הרבה יותר טובים מבמשחקים קודמים, ודורשים הרבה פחות ניחוש ויותר חשיבה יצירתית. אבל אני חושב שההבדל העיקרי בין הפאזלים במשחק הזה למשחקים הקודמים הוא העיקרון, במשחקים קודמים כמו Ocarina of Time רוב הפאזלים לפחות מבחנתי, לא היו מאוד ברורים. ולא מבחינה של מסובכים, אלא פשוט לא ברורים, התבקשתי לעשות דברים שלא ידעתי שאני מסוגל ואני לא אמור לדעת על קיומם. לעומת זאת, הפאזלים של A link Between Worlds הם עם כללים ברורים, והאתגר הוא לדעת לחבר את כל המכניקות שהמשחק הציג, בשביל לפתור את הפאזל, ברור מה אתה צריך לעשות, ואין שום דבר לא ברור, והאתגר כולו הוא פשוט לדעת "לחבר את החלקים" והוא דורש יותר חשיבה מאשר ניחוש. חוץ מזה כל מערה בA Link Between Worlds היא יחודית עם פאזלים שמסתמכים על מכניקות מיוחדות שיחודיות לכל מערה. המוזיקה במשחק מעולה, כמצופה ממשחק בסדרת The Legend of Zelda, הרבה מהקטעים המוזיקלים במשחק הן ממשחקים קודמים, אבל אין לי יותר מדי בעיה עם זה, מכיוון שישנם הרבה קטעים חדשים ונפלאים. כל קטע מוזיקלי מתאים למקום שבו הוא נמצא, והוא נשמע פשוט נפלא על ה3DS. המוזיקה במשחק תמיד מעצימה תחושה מסויימת, בין אם זה תחושה של הרפתקה כשאני מסתובב וחוקר את האזורים השונים בממלכה, או מוזיקה מעט קריפית במערה עם אויבים כמו זומבים או מומיות. אחת מהמכניקות המרכזיות במשחק היא המכניקה של להתמזג עם קירות, שמאפשרת לפאזלים ולעולם כולו לקבל מימד חדש לגמרי, המכניקה הזאת עוזרת לעולם המשחק להיראות שונה לגמרי, ולפאזלים להיות מעניינים יותר. בזכות המכניקה הזאתי אתה תמיד הרבה יותר עירני מכיוון שיכול להיות איזשהו סוד מוחבא על הקירות שתוכל לאסוף, או דרך אחרת לפתור פאזל באופן יותר פשוט מהדרך שמצאת, או דרך אחרת להביס אויב. הבוסים והאוייבים במשחק כיפים יותר ללחימה מאשר מבמשחקים קודמים, אפילו שלהילחם יותר פשוט מבמשחקים קודמים, אבל אני חושב שבמשחק הזה מה שכיף הוא שזה פשוט אבל מעט מאתגר באותו הזמן. חוץ מזה הבוסים, יצירתיים ומגוונים והדרך של להביס אותם יצירתית ודורשת מעת מחשבה גם, מה שמוסיף עוד ערך לקרבות הבוסים ועוד עניין. לסיכום, A Link Between Worlds הוא חוויה מהנה, שאני ממליץ לכל אחד שאוהב את ז'אנר האקשן הרפתקאות, גם שחקנים שלא מוכרים עם הז'אנר או עם משחקי מחשב בכללי יוכלו להתחבר עליו בקלות, על זה ועל כל הנקודות הטובות שציינתי לפני כן, אני נותן ל A Link Between Worlds ציון של 9 מתוך 10. שימו לב! במידה ויהיו 5 מגיבים לאשכול הזה יוגרל ביניהם 50 זהב. במידה ויהיו 10 מגיבים לאשכול הזה יוגרל ביניהם 100 זהב.
 7. 3 points
  Hahaha

  Majora's Mask- ביקורת

  Majora's Mask - ביקורת Majora's Mask או בקיצור MM (ככה אני אקרא למשחק בביקורת) הוא משחק בסדרת המשחקים The legend of Zelda, הוא משחק ההמשך של המשחק הקודם בסדרה שיצא שנתיים לפניו The legend of Zelda Ocairna of time שהיה הצלחה מסחררת ונחשב עד היום לבין המשחקים הטובים ביותר שנוצרו (עליו תוכלו לקרוא בביקורת שמצאתי בפורום בלחיצה כאן) כך שבגלל היותו של MM המשך של העלילה של Ocarina of time (או בקיצור Oot) בעיני ובעיני אנשים רבים הוא היה אמור להיכשל בגלל הרף הגבוה שקודמו הציב, אבל למרות כל אלה ועל אף שייצרו את המשחק תוך שנה בלבד MM מצליח לעמוד ואף לעבור את הרף שהציב Oot בדרכו המיוחדת שלו, שלא נראתה בשום משחק לפני כן או לאחר מכן. (שיחקתי את המשחק על הנינטנדו 3DS בגירסה המחודשת שלו Majoras Mask 3D ) שם המשחק: The Legend of Zelda Majora's Mask 3D ז'אנר: אקשן הרפתקאות ניתן לשחק את המשחק על: Nintendo 64, Nintendo Game Cube, Wii, Wii U ואת הרימייק ניתן לשחק על ה3DS תאריך יציאה: 27 לאפריל, 2000 הגבלת גיל: 10 ומעלה. ניתן לשחק את המשחק ע"י שחקן אחד. עלילת המשחק: בתחילת המשחק אנו רואים את גיבור המשחק הקודם, לינק ביער המסתורי "The Lost Woods" במסע אחר הפיה שלו, נאבי שנעלמה במשחק הקודם בסוף המשחק. כשלפתע פתאום, נער מסתורי לבוש מסכה ושתי הפיות שלו מפתיעים את לינק, מפילים אותו מהסוסה שלו וגונבים לו את הOcarina שלו, לאחר מכן הם בורחים על הסוסה שלו לתוך לב היער. לינק יוצא למרדף אחרי הנער שמוביל אותו לגזע עץ חלול שאליו לינק נופל. הנפילה ארוכה ומסוכנת, אבל למזלו של לינק הוא שורד. מולו הוא רואה את אותו נער חבוש מסכה מרחף באוויר כמו שתי הפיות שמלוות אותו, הנער מתגרה בו ומטיל עליו כישוף אפל שגורם ללינק להיכנס לסיוט שבו הוא נרדף על ידי מפלצות מוזרות, וכשלינק מתעורר מאותו סיוט הוא רואה שגופו נהפך לגוף כמו של אותן מפלצות שהופיעו בחלומו. הנער המסתורי מתגרה עוד קצת בלינק ובורח ומשאיר מאחורה את אחות מהפיות שליוו אותו. הפייה מתייחסת בגסות רוח ללינק ודורשת ממנו שיעזור לה לחזור אל אותו נער. לינק והפיה יוצאים למסע אחר הנער ולאחר מספר מקומות מסתוריים בהם לינק עובר עד שהוא מגיע לממלכה חדשה לגמרי, שם הם פוגשים אספן מסכות, הטוען שהוא יכול להחזיר את לינק לצורה המקורית שלו אם לינק יצליח להשיג את הOcarina שלו בחזרה, אבל הוא יצטרך לעשות זאת תוך 72 שעות, אך בתחילת המשחק לא כל כך ברור למה דווקא תוך 72 שעות. וכך לינק יוצא למסע בארץ המסתורית שאליה נכנס בשביל להשיג את הOcairna שלו בחזרה, אבל כשהוא עושה זאת הוא מבין שיש לו בעיות גדולות יותר להתמודד איתן. הדעה שלי על המשחק על אף שהמשחק נוצר תוך שנה, הוא עדין מלא תוכן. אפילו שהסיפור בו די קצר, ויש בו רק 4 מערות (לOot היו 8 לא כולל המערה האחרונה) ומערה אחרונה שהיא בעצם לא ממש מערה אלא כמה mini games קשים במיוחד ומהנים. אבל כל אחת מהמערות היא מהנה, מאתגרת ומיוחדת. כל אחת מהמערות הללו מלאה בפזאזלים שהשחקן יצטרך לפתור כדי להתקדם בה, אבל ישנם גם מיני בוסים ובוסים. לצערי בהרבה מערות היו אותם מיני בוסים, ורוב הבוסים הם בינוניים או לא ממש טובים טובים בלשון המעטה שזה בעיה בגלל שבמשחק ישנם בסביבות ה5 בוסים, בין אם זה שהבוסים קלים מדי ומשעממים או ארוכים מדי ולא מהנים, דבר שהוא בעיה במשחק שבו ישנו טיימר שעליו אדבר בהמשך. אבל חשוב לציין שבמשחק ישנם 2 בוסים שאהבתי מאוד, אחד מהם הוא כיפי מאוד וקצת מאתגר והשני זה הפיינל בוס שהאמת שלא אהבתי בגלל הקרב עצמו שהיה די מאתגר, אבל אהבתי אותו בגלל הסיפור שמאחוריו שגורם לו להרגיש הרבה יותר כיפי ומעניין. חשוב לציין שחלק מהבוסים במשחק המקורי טובים יותר מהבוסים ברימייק ששיחקתי. לפני כל מערה נצטרך לעבור באזור מיוחד עם דמויות שנפגעו בגלל הצרות שגורם אותו נער עם מסכה לעולם, באזור נכיר דמויות מעניינות עם סיפור עצוב ומרגש שעוזרות לאווירה של המשחק. אני נהניתי לעבור לפני כל מערה אצל ערים שונות ולהבין מה קרה לדמויות השונות בעיר. למרות הסיפור הקצר עדין הצלחתי להנות מהסיפור מאוד, אבל יותר מזה מה שהפך את המשחק למהנה באמת זה הדמויות שבו והside quests המעולים שלמשחק היה הרבה מאוד מהם והם עזרו לפתח את העולם של המשחק, אפילו שחלקם היו משימות קצרות ולא מעניינות, עדיין נהנתי מהן בגלל הדמויות המעניינות של MM. ואפילו שישנם מספר side quests לא ממש טובות, הרוב הן מעניינות, מאתגרות ומלוות בסיפור צד מעניין שגורם להן להרגיש כמו משחק בפני עצמו. המוזיקה במשחק מעולה, והיא עוזרת להעביר לנו את המסרים של המשחק ועוזרת לאווירה שלו. בין אם זה במצפה הכוכבים כשהמוזיקה היא מלווה בטון בעיני מעט אפל, או המוזיקה המחרידה ב6 שעות האחרונות שנותרו לנו מתוך אותן 72 שעות שדיברתי עליהן לפני כן אבל מחרידה לא בגלל שהיא גרועה, אבל בגלל שהיא גורמת לי להרגיש נורא בגלל כמה שהיא אפלה במיוחד כשהיא מלווה בעולם שנראה אפל מתמיד ועצוב מתמיד. אבל ישנם גם כמה פעמים שבהם המוזיקה היא גם משמחת, אבל העניין הוא שתמיד המוזיקה מתאימה למקום ולמצב והמוזיקה תמיד מעולה. במשחק ישנם גם מספר מכניקות כמו הטיימר שדיברתי עליו מקודם, שגם הן כמו המוזיקה עוזרות להעביר את הטון של המשחק. כמו למשל אותו טיימר שמגביל אותכם בזמן ומכריח אותכם לחזור בזמן כל פעם שהוא עומד להיגמר, מה שאומר שאם הייתם באמצע מערה כלשהי למשל או side quest כל מה שהצלחתם יחזור לקדמותו. וזה אולי נשמע מתיש וזה באמת מתיש, אבל MM רוצה שתהיו מותשים, הוא רוצה שתרגישו שהזמן כולא אתכם ושאי אפשר לחמוק ממנו. עוד מכניקה מגניבה זה המסכות, במהלך המשחק תאספו מסכות שונות בעלות יכולות שונות ומשונות, רוב המסכות יעילות רק למשימת צד אחת או שתיים, אבל עדיין כיף להשתמש בהן. אבל המסכות הבאמת יעילות זה 3 המסכות שמאפשרות לכם במהלך המשחק להפוך לדמויות שונות שתכירו במהלך המשחק ומאפשרות לכם להשתמש ביכולות יעילות שישמשו אתכם במהלך המשחק. ולכל מסכה כזו גם יש סיפור צד של איך השגתם אותו שהוא אפל וגם הוא עוזר להעביר את הטון של המשחק. אבל אני חושב שהנקודה החזקה ביותר של MM היא לא הסיפור, לא הside quests ואפילו לא המוזיקה והמכניקות המעניינות אלא האווירה והטון של המשחק, הם אפלים ועצובים, אבל באותו הזמן מרגשים. האווירה הזאתי לא עוזבת במשך כל המשחק, ובזכותה המשחק הזה מצליח לעמוד בסטנדרטים של היום אפילו שהוא יצא לפני 19 שנים. ובזכותה לא משנה כמה פעמים שיחקתי בMM עדיין התעניינתי בעולם העשיר שלו אבל למרות כל הדברים הטובים האלו, ישנם גם כמה פגמים במשחק, כמו למשל איך שהוא עוקב אחרי הנוסחה הפגומה של קודמו Oot ונותן לשחקן לשחק בסיפור ליניארי ללא אפשרות בחירה של לאן ללכת, תמיד אם תרצה להמשיך בסיפור ישנו רק מקום אחד שתוכל ללכת אליו שהמשחק קבע מראש, ואחרי שתסיים את אותו אזור ואת הסיפור בו תעבור למקום מסויים אחר וכן הלאה וכן הלאה. זה גורם למשחק להרגיש פחות כמו הרפתקאה והורס מעט מהכיף. אבל ישנה עדיין חופשיות כשזה מגיע למשימות הצד דבר שהוא מהנה מאוד וכן גורם למשחק להרגיש כמו הרפתקאה. חוץ מזה חלק מהפאזלים במערות לא ממש טובים בעיני ואפילו מטופשים בחלק מהמקרים, ולמרות זאת המערות עדיין מהנות. לסיכום, אפילו שלמשחק ישנם פגמים רבים, כל הדברים הטובים שבו ובמיוחד האווירה פשוט גורמים לי להנות ממנו מאוד כל פעם שאני משחק בו ולכן אתן למשחק את הציון 9 מתוך 10.
 8. 3 points
  GarbageTruck

  סיקור | אוקיינוס בקצה המשעול

  אוקיינוס בקצה המשעול ארצה רק לציין כי הספר הזה לא מתאים לכולם ומכיל קטעים העלולים להיות קצת קשים ואלימים. לכן, הגבלת הגיל המומלצת לפי רועי (היי, זה אני!) היא 14+. אם אתם קצת קטנים זה סבבה כל עוד אתם יודעים לעכל תוכן קשה ולעבד אותו. רקע קצר הספר נכתב ע''י ניל גיימן (אחד משלנו, יהודי כשר!). סופר מאוד מוכשר שאישית יש לי אהדה רבה כלפיו, סופר בעל סגנון כתיבה ייחודי ואתם מוזמנים ואף יותר לקרוא את "סנדמן" (אם אתם מרגישים שאתם בוגרים מספיק) או את "קורליין" (מתאים לכולם, אבל בכל זאת חומר לסיוטים) או "ספר בית-הקברות" שהוא גם כן יותר ידידותי. מומלצים לקרוא עליו עוד בקישור שמצורף (הקליקו על השם, זה לחיץ!). הספר שאני אכתוב עליו, "אוקיינוס בקצה המשעול", יצא לאור בעברית בשנת 2014 ע''י הוצאת הספרים 'הכורסא' ו'ידיעות ספרים'. הוא באורך סביל של 199 עמודים של טלטלה רגשית טהורה. מיני-תקציר גבר בן 47 חוזר לעיר הולדתו, סאסקס, אנגליה, כדי להשתתף בלוויה. למרות שביתו שלו נהרס כבר זמן רב קודם לכן, הוא נמשך לחווה קטנה בקצה המשעול. החווה של בנות המפסטוק. שם, לפני 40 שנה פגש ילדה בשם לטי, ילדה שעליה לא חשב כבר עשרות שנים. כשהוא מתיישב לצד בריכת ברווזים קטנה, זכרונות עברו מציפים אותו. אט-אט, הבריכה הופכת לאוקיינוס וחיים ממלאים את ילדותו השכוחה. ילדות מוזרה, מפחידה ומסוכנת לכל אדם, במיוחד עבור ילד. ארבעים שנה קודם לכן, גבר מתאבד במכונית גנובה קרוב לאותה חווה. הדבר גורם לישות אפלה להתעורר וכמו אש המתפשטת בשדה קוצים, שרשרת של התגלויות וחוויות מוזרות קורות לגיבורנו, בעודו בן 7. ישות אפלה ומפחידה המסתובבת חופשיה, ולטי אחת- קסומה, מנחמת וחכמה בהרבה מהצפוי לגילה, עם הבטחה אחת, להגן על גיבורינו בכל מחיר. ביחד, הם צוללים אל האוקיינוס הקטן, בריכת הברווזים. כצפוי מניל גיימן, 'אוקיינוס בקצה המשעול' הינו ספר מתח, פנטזיה ואימה בו זמנית. הספר חושף סיפור ובו הבנה על מה שהופך אותנו, בני האנוש, למי שאנחנו. הוא חושף את כוחה האמיתי של הפנטזיה- להגן עלינו מהלא מוכר, הפנימי והחיצוני. לתיאור אחרון של חוויתי מהספר בתוך התקציר, אקח משפט אחד מהתקציר המקורי: "זוהי אגדה לירית מרגשת ומבעיתה – עדינה ככנף פרפר ומאיימת כסכין בחשכה." דעתי האישית ספר זה הוא אחד מהספרים היחידים שהצליחו לטלטל את הנפש שלי והבעירו בי תובנות רציניות על החיים שלי ועל תהליך ההתבגרות שלי. החוויה האישית שלי עם הספר הייתה אדירה תוך כדי הבנה שבסופו של דבר קיים משהו נוסף אחרי הנעורים הנצחיים והיפים שלי, התבגרות. גיבור הספר הוא איש בגיל-העמידה. זקן משעמם בן 47. כשהוא חוזר לחוות המפסטוק- זרע כלשהו נזרע בתוך ליבו, זרע הבושה. הוא נזכר בילדותו ובחופש נעוריו. היום, הוא איש בנאלי לגמרי, אפילו קצת משעמם. את סיפורי העבר קשה לו לספר ללא התלהבות, וזה מעביר אותי לאחד הנושאים שהספר נוגע בו: התבגרות. כשאדם מתבגר, הוא מוותר על הדמיון והפנטזיה שקיימים בתוכו וכל אחד מתקרב לעולם 'אידיאלי' שבו כולם מתנהגים בצורה כמעט דומה וקשה מאוד למצוא מוחות כמו ניל גיימן שיסבירו לנו את זה שקיים משהו יפה בתקופה הזו, הילדות. קורה משהו קסום שלא קורה בכל מקום והדבר הזה הוא דמיון וחופש טהור- ללא מגבלות. כשאני קראתי את הספר הזה, הרגע הקטן של הבושה על האיש הוא נהפך להיות נגע בי, כי אני עצמי בתקופה של שאלות רבות בחיי. האם אני רוצה לחיות את חיי כאותו איש משעמם ולוותר על קסם הילדות? התשובה שלי הייתה 'לא' חד-משמעי, אבל ככל שעוברות השנים רואים שדבר כזה נהיה בלתי-נמנע ובסופו של דבר גם אני מתחיל להזדקן מעט (מצטער!). בגלל החוויה האדירה והשאלות שהספר החדיר בי וגרם לי למחשבה רבה עליהן ועל החיים שאחרי, ואחרי שיחה עם אנשים נוספים שקראו את הספר וחוו חוויות שונות, לא אוכל אלא לדרג את הספר בתור 10\10. ספר זה מהווה חלק גדול מחווית ההתבגרות שלי וההבנה הנצחית והעמוקה על טיב האנושות וקיומנו. ספר זה גרם לי לחוש כמה רגשות בו-זמנית וערבב לי את הקרביים פנימה והחוצה. 10\10. תודה רבה על הקריאה ואני מקווה שאתם, כמוני, תתבגרו עוד קצת עם הספר (המדהים) הזה! שלכם, רועי.
 9. 3 points
  Obelisk

  סיקור סרט- אלאדין

  סיקור מעולה קיבלת בונוס לחשבונך :)
 10. 3 points
  TheUnreal

  להחזיר עטרה ליושנה

  תודה על הפירוט וההשקעה בכתיבה ובהצעה. כל מה שכתבת נכון ומוצדק. שים לב כי הכלכלה בליגה, כמו בעולם, משתנה. כמה היה עולה מחשב לפני 10 שנים? פי כמה וכמה ממה שהיה עולה לך היום. אותו דבר קורה גם בליגה - התקדמות של שחקנים משפיעים על המחירים במשחק באופן תמידי. לגבי האפקטים - התחלנו להוסיף אותם בעבר בפוקימושן וחלקם גם בליגה. לגבי הליגות - ליגה שנייה לשחקנים חזקים שאינם ב- TOP יכול להיות ריאלי. נשקול לעשות אחת כזאת :)
 11. 2 points
  ג'יראצ'י

  עדכון לדיאוקסיס

  תודה למשתמש Kill4fun על העזרה וחשיבת הרעיון ביחד. (ניסיתי לוסיף סקר ולא עובד אז תגיבו את דעתכם)
 12. 2 points
  Hahaha

  ביקורת- Undertale

  Undertale- ביקורת Undertale - הוא משחק מז'אנר הRPG שנוצר ע"י אדם בשם טובי פוקס, וכן רק ע"י טובי פוקס, או יותר נכון כמעט ע"י טובי פוקס, מכיוון שכמה מהעיצובים של הדמויות הם לא בדיוק שלו... אבל הנקודה היא שהוא יצר בעצמו את הגיימפלי, ייצר את העולם, את רוב הדמויות ואת כל הדיאלוגים השונים שלהן, את הסיפור של המשחק, את המשחקיות, את המוזיקה שלו ותכנת את המשחק על מנוע המשחק Game Maker. בקיצור, הוא עשה המון דברים בעצמו, אבל למרות כל העומס שהיה עליו הוא הצליח לעשות את כל הדברים האלו בצורה מצויינת, לפחות את רובם. המשחק המלא יצא בשנת 2015, אבל לפניו יצא דמו של המשחק באתר kickstarter בשביל לגייס כספים לפיתוח המשחק, והמשחק הצליח לגייס כ-51,000 דולר (המטרה הייתה לגייס 5000). המשחק יצא למחשב, לPS4 (שעליו אשחק אותו) ולנינטנדו סוויטץ' שעליו ניתן לשחק את המשחק בגרסה מיוחדת במיוחד לסוויטץ' שבה יש תוכן מיוחדת שאין בגרסאות האחרות (לא משהו משמעותי רק easter egg אחד וBoss fight קצר.) את המשחק ניתן לשחק רק ע"י שחקן אחד והגבלת הגיל שלו ע"פ ESRB היא גיל 10 ומעלה. עלילת המשחק: עלילת המשחק מתרחשת בעולם שבו בעבר חיו גם מפלצות וגם בני אדם, עד שיום אחד מסיבות שלא הוסברו במשחק (אפילו שזה לא כל כך שינה לי) המפלצות ובני האדם החלו להלחם. בסופו של דבר, בני האדם ניצחו וכלאו את המפלצות מתחת לאדמה. הדבר ששומר על המפלצות מתחת לאדמה הוא מגן קסמים שיצרו בני האדם, אבל למגן הקסמים יש נקודה שאותה הוא לא מכסה והיא בהר אבוט. יום אחד ילד מחליט לצאת להרפתקה ולטפס על הר אבוט, אבל לרוע מזלו הוא נופל אל תוך תהום שנמצאת בהר שדרכה הוא מגיע לאזור בו מתגוררות המפלצות. כך מתחיל מסעו של אותו ילד (אני בכוונה לא מזכיר את שמו זה חלק מהעלילה) למציאת הדרך החוצה. הדעה האישית שלי על המשחק שימו לב- חלק גדול מאוד מהסיפור של אנדרטייל, המשחקיות שלו ובעצם כל אנדרטייל מושפע מהבחירות שאני מבצעים, והכוונה היא שבכל קרב נגד יריב, תהיה לנו הבחירה אם להרוג אותו או לרחם עליו. המשחק והסוף שלו ישתנו בהתאם לדמויות שהרגת ולדמויות שלא הרגת ואפילו בהתאם לחברים שצברת במהלך המשחק. ככה שכל חלק של המשחק שונה בהתאם לדרך שאתה משחק אותו, ולכן אתייחס לכל חלק של המשחק (בין אם זה המוזיקה, הסיפור וכו') ב3 דרכים שונות- הדרך שבה חוויתי אותו כשהרגתי חלק מהדמויות- אותה אני אסמן בניטרלי, הדרך שבה חוויתי את המשחק כשהרגתי את כל הדמויות- אותה אני אסמן ברצח עם, הדרך שבה ריחמתי על כל הדמויות- אותה אני אסמן בשוחר שלום. חלק 1- הסיפור ניטרלי: הסיפור אולי נשמע פשוט, אבל הוא נהפך למעניין מאוד עם הזמן, אפילו שאני חייב לומר שלמשחק יש התחלה די חלשה לפחות כשמשחקים בדרך ה"ניטרלית"- רוב הטוטוריאל משעמם, אפילו שישנם כמה רגעים שגרמו לי לצחוק או ליהנות מהמוזיקה, אבל זה עדיין בעייה שמרוב הטוטוריאל לא נהניתי. אני אישית חושב שמשחק צריך להיות מעניין מהחלק הראשון, והאמת היא שאפילו שהטוטוריאל מיוחד, זה לא הופך אותו לטוב. כי הסיבה שהוא מיוחד היא כי אתה לא באמת משחק ברובו- יש ברוב הטוטוריאל ליטרלי דמות שעושה בשבילך אותו. אבל אחרי שעוברים את החלק המציק של הטוטוריאל, שלצערי הוא דבר נפוץ אצל משחקים מודרנים שבהם במקום לדאוג ללמד אותך את החוקים של המשחק דרך, המשחק, אתה צריך ללמוד אותו בעזרת דמויות מציקות שמתייחסות אליך כאילו אתה לא מבין דברים פשוטים כמו אם יש חור באדמה צריך לקפוץ מעליו. ולצערי, גם לאנדרטייל יש אחת מהדמויות הללו, אבל אני שמח לומר שבמהלך הסיפור היא הופכת לדמות מעולה, מעניינת וכתובה היטב, (כמו רוב הדמויות במשחק). אבל אל תקבלו את הרושם שהסיפור של אנדרטייל לא טוב, הסיפור מאוד טוב, הוא מעניין, מסתורי ומאוד חכם. אבל הדבר שהופך את הסיפור הזה לכל כך טוב זה הדמויות המעולות בו שלכל אחת יש אישיות מעניינת וסיפור רקע טוב. אני גם שמח לומר שבמהלך המשחק ישנו גם הומור מצחיק בין אם זה בדיאלוגים שלך עם הדמויות גם אם הן לא קשורות לסיפור, ובין אם זה במערכת הקרבות שעליה אדבר בהמשך. אבל באנדרטייל לשמחתי ישנם גם רגעים מותחים, עצובים ומסתוריים שעוזרים לעולם של המשחק להיראות מסתורי ומעניין, למשחק ישנם גם הרבה מאוד easter eggs מגניבים שמפתחים את עולם המשחק. זה לא סתם שלאנדרטייל יש מליוני מעריצים מרחבי העולם שניסו יום אחר יום לפצח את התעלומות השונות שהמשחק מחביא. אבל לשמחתי אנדרטייל יודע לשלב בין הרגעים המצחיקים, העצובים, המותחים והמסתוריים בשביל ליצור חווית משחק מעולה, הכוונה שלי היא שהמשחק צריך לדעת לייצר קצב נכון, כלומר לדעת מתי לשים חלק מתיש, קשה ומותח ומתי לשים חלק מרגיע ומצחיק ככה שאני לא אצא מהמשחק, בגלל שאין לי מוטיבציה להשלים חלק קשה אחרי שסיימתי Boss fight מטורף לדוגמא. הסיפור מעט קצר לעומת משחקים אחרים, אבל הוא בדיוק באורך שמתאים למשחק ומאוד מספק להשלים את המשחק על אף הסיפור הקצר. אפילו שכאן האווירה חלשה ביחס לדרכים האחרות, וזה בכלל שלא היה לה כיוון מסויים בין אם זה אווירה אפלה או אווירה אופטימית, ככה שהיא לא הצליחה להעביר איזה שהוא מסר או רגש. בקיצור, הסיפור של אנדרטייל בדרך הניטרלית פנומנלי, קצר, אבל מספק. על אף שהאווירה מעט מאכזבת. שוחר שלום: הסיפור בדרך ה"שוחרת שלום" הוא כמעט זהה לסיפור בדרך "הניטרלית" מלבד הסוף וside quest אחד, אבל זה מה שעושה את ההבדל וגורם לסיפור של הדרך ה"שוחרת שלום" להרגיש הרבה יותר מספק ואתה פשוט יוצא ממנו בהרגשה ממש טובה ומלאת אנדרנלין. הסוף של הסיפור פשוט מעולה והוא הסוף המושלם לסיפור של אנדרטייל, הוא כל כך טוב שהוא סוף יותר טוב מהמטרה המקורית שהמשחק שאתה צריך להשלים במשחק. (שהיא לצאת ממתחת לאדמה ולחזור לעולם בני האדם.) הside quest הנוסף הוא פשוט מעולה, גם מעניין ומלא בתוכן לגבי הרקע של הדמויות ולגבי העולם עצמו ואפילו מעורר כמה שאלות ותעלומות שעד היום מעריצי הסדרה לא הצליחו לפענח. ובנוסף למתח ולמסתורין ישנם גם הרבה דברים משחקים בside quest הזה שנותנים לדמויות הרבה יותר אופי ובמה להראות את האישיות המעניינת והמצחיקה שלהם. זה בדיוק מה שהתכוונתי כשדיברתי על קצב נכון- לדעת מתי לשלב רגעים מותחים ואינטנסיביים עם רגעים רגועים ומצחיקים. הסיפור מעביר באופן מעולה בעזרת הסיפוק וההנאה שיש בו את המסר של לא לפגוע ולהיות שוחרי שלום. האווירה במהלך כל הדרך היא אווירה משמחת ואופטימית שרק תורמת למשחק. בקיצור, גם בדרך השוחרת שלום הסיפור פשוט פנומנלי, והוא עלה על כל הציפיות שלי. רצח עם: הסיפור של הדרך ה"אכזרית" של אנדרטייל הוא שונה בהרבה מהשתיים האחרות, גם לטובה וגם לרעה. אפילו שהסיפור מציג צד אחר של האישיות של כל דמות תוך כדי שהוא משמר את האלמנטים שהפכו כל דמות למה שהיא, אני עדיין מרגיש שכל דמות זכתה לפחות במה מאשר בדרכים קודמות, הדמויות עדיין מעולות, אבל פחות רואים אותם. אני יודע שזאת הייתה הכוונה, אבל גם אם המשחק מנסה להעביר מסר כלשהו, הוא עדיין צריך לחשוב על הכיף שמעבר למסר ולנסות למצוא את האיזון בין השניים, ככה שקצת יותר פיתוח של הדמויות היה מתקבל בברכה. האווירה בדרך של רצח העם היא מעולה, היא גורמת לך להרגיש כמו הfinal boss בעיני המפלצות. חוץ מזה, הסיפור הוא מאוד חכם, מעניין ומסתורי בדומה לסיפור בדרכים האחרות, ומציג רקע נוסף על העולם שלא קיבלנו מהסיפור בדרכים האחרות. הסוף מעולה ומפתיע, הוא טוויסט מצויין ומעט קריפי באותו הזמן- והוא עוזר להעביר את המסר של המשחק של לא לפגוע ולנסות להיות שוחרי שלום. בקיצור, על אף שהסיפור פחות טוב מבפעמים הקודמות, הוא עושה עבודה מעולה בלייצר אווירה אפלה, הדמויות בו טובות אפילו שמעט חסרות והסוף מעולה. חלק 2- המשחקיות ניטרלי: המשחקיות באנדרטייל מתבססת על שני דברים- פתירת פאזלים בעולם של המשחק ולחימה במפלצות. כשתפתרו פאזלים בעולם המשחק תתקלו בפאזלים שונים ומגוונים, ועל אף שהם לא מאוד מאתגרים הם בהחלט מהנים מאוד ומתאימים לאזורים שבהם הם נמצאים והם מאוד הוגנים וברורים, והכוונה שלי בברורים היא שהם לא מסתככים על ניחוש, אלא על היכולות של השחקן "לחבר את חלקי הפאזל" ולהבין מה לעשות. כשתלחמו במפלצות תלחמו בהן במערכת קרב שדומה למערכת קרב במשחקי RPG אחרים, אבל משלבת גם אלמנטים של משחקי bullet hell ככה שהיא מרגישה מהנה הרבה יותר בעיני ממערכת משחקי RPG רגילים וגם שחקנים שלא מתחברים לז'אנר הRPG יוכלו להנות ממנה. בדרך ה"נטרלית" אתם תחוסו על חיי חלק מהדמויות- בשביל לעשות זאת תצטרכו לעשות דברים שונים, מצחיקים לרוב, אבל לפעמים מוזרים או אפילו מפחידים שיגרמו למפלצת לרצות להפסיק את הקרב. זה מוסיף למערכת הקרבות טוויסט מגניב, אבל לאחר שהבסת פעם אחת מפלצת בפעם הבאה שתתקל בה זה כמו לעבור על רשימת קניות, מכיוון שאתה כבר יודע מה צריך לעשות אז כל הקסם שהיה בפעם הראשונה שקרה בגלל שלא ציפית לדברים שהיית צריך לעשות, פשוט נעלם. בשביל להרוג מפלצות גם לזה לא תוכלו פשוט ללחוץ על כפתור המתקפה, אלא יש לכם מעין משחקון קצר שדורש זמן תגובה טוב שבעזרתו נקבע כמה נזק המתקפה תעשה ליריב. המשחקון הוא די כיף והוא לא חוזר על עצמו כמו ההתנהגויות שאתה צריך לבצע כשתרצה לרחם על מפלצת, מכיוון שישנם נשקים שונים שדורשים תזמון שונה. במשחק ישנם בוסים יצירתיים ומעולים ולכל בוס ישנו גימיק יחודי משלו. בקיצור, המשחקיות כיפית, אבל לא מושלמת. עם זאת, היא טובה וחדשנית עד כדי כך שגם אנשים שלא אוהבים משחקי RPG יוכלו להנות ממנה. הבוסים מעולים ומיוחדים. שוחר שלום: בדרך ה"שוחרת שלום" אתם פשוט תצטרכו לרחם על כל הדמויות בדרך שדיברתי עליה מקודם. גם כאן ישנם פאזלים והם זהים לפאזלים בדרך ה"ניטרלית". מבחינת אויבים גם כאן שתי הדרכים זהות מלבד האויבים בSide quest שדיברתי עלייה מקודם והfinal boss המעולה והמספק שעוזר לאווירת המשחק ולמסר שלו. גם כאן למשחקיות ישנה את אותן בעיות שיש למשחקיות הקודמת, היות והן מאוד דומות, אבל בגלל שכאן אנו מרחמים על כל המפלצות נוצרת אווירה הרבה יותר טובה לקרבות, גם אם הם חוזרים על עצמם. האמת היא שאפילו שהמשחקיות טובה, העובדה שהיא דומה למשחקיות בדרך הניטרלית זה די חבל, היה פה הרבה פוטנציאל מבוזבז. בקיצור, המשחקיות כיפית כמו בדרך "הניטרלית", אבל לצערי היה לה הרבה פוטנציאל מבוזבז. בנוסף, האווירה של הקרבות טובה בהרבה מהאווירה בדרך ה"ניטרלית". רצח עם: בדרך ה"אכזרית" תצטרכו להרוג מפלצות בדרך שציינתי בפסקה הראשונה, יש הרבה יותר פוקוס על להתחזק ולעלות לבלים כמו במשחקי RPG רגילים שזה דבר שאני תמיד אוהב. בדרך הזאת אין פאזלים בכלל, דבר שדווקא עובד לטובה מכיוון שזה עוזר לפתח אווירת משחק אפלה ועצובה. אבל אני מרגיש כי לא היה מספיק דגש על נשקים ומגנים שונים ועל סטטים בכללי שזה דברים שהיו אמורים לבלוט בדרך הזאתי של המשחק, אבל לא ניתנה להם תשומת לב מספקת שזה עוד פוטנציאל שהיה למשחק שהתבזבז. בדרך הזאתי הבוסים שונים לגמרי ויש הרבה פחות בוסים, אבל הכמות העצומה של קרבות נגד מפלצות רגילות מפצה על זה. חוץ מזה, הבוסים קשים מאוד דבר שגם הוא מפצה על המחסור בבוסים. בקיצור, הפאזלים אמנם נעלמו, אבל זה לא דבר רע, להיפך- זה תורם לאווירת המשחק! בכללי, המשחקיות מצויינת ונותנת דגש יותר על אלמנטים של RPG שאני אישית אוהב, אבל היה פוטנציאל מבוזבז וחבל. הבוסים מעט חסרים, אבל ישנם מספיק דברים שיפצו על כך. חלק 3- המוזיקה ניטרלית: המוזיקה פשוט מעולה, אין שיר אחד שאני לא שמח לשמוע בזמן שאני משחק. כל שיר מתאים למקום שבו הוא מושמע וחלק בסיפור בו הוא מושמע. אני שמח לומר שאת רוב השירים הללו אני זוכר היטב, ואת האזורים בהם הושמעו את השירים הטובים ביותר אני גם זוכר בצורה הטובה ביותר. אני חושב שאין לי יותר מדי איך לפרט במקרה הזה בגלל שכל השירים היו פשוט מעולים ואין לי אף תלונה אחת על המוזיקה. שוחר שלום: השירים בדרך ה"שוחרת שלום" הם כמעט זהים לשירים בדרך הניטרלית, וגם השירים שלא נמצאים בדרך ה"ניטרלית" והם אקסקלוסיבים לדרך ה"שוחרת שלום" הם פשוט מצויינים ומקדמים את האווירה האופטימית שיש בדרך הזאת. רצח עם: המוזיקה כאן היא מעט פחות בולטת באזורים מסויימים, אבל זה בשביל להבליט את האווירה האפלה והמיוחדת של הדרך הזו, זה עוזר לגרום לך להרגיש רע על המעשים הרעים שאתה מבצע ונותן למשחק יותר עומק ומשמעות, וגם עוזר לך להבין את המסר של המשחק. (דוגמא לשיר מעולה מהמשחק) חלק 4- הגרפיקה הפעם אתייחס לשלושת הדרכים של המשחק כאחד, כי הגרפיקה בשלושתם זהה. הגרפיקה אמנם נראית ישנה, אבל ברוב האיזורים היא נראית מאוד טובה בעיני, אבל זה מנקודת מבט של מישהו שאוהב מאוד גרפיקה נוסטלגית של משחקים ישנים. ישנם מספר איזורים בודדים שלא היו מעוצבים הייטב, אבל רוב האיזורים בהחלט ניצלו את המיטב מהסוג גרפיקה. המראה של הדמויות בזמן הקרבות מצויין וגם המראה של המוכרים בחנויות השונות, הגרפיקה לא תתאים לכולם, אבל אל תתנו לזה לעצור אתכם מלשחק באנדרטייל. הסיכום לסיכום, אנדרטייל זה חוויה מעולה שאני ממליץ לכל גיימר לעבור, בין אם הוא מתחבר לז'אנר הRPG ובין אם לא, בין אם הוא מתחבר לגרפיקה ובין אם לא ובקיצור, זה משחק חובה. כל אלמנט של המשחק הוא מלא ביתרונות והפגמים של המשחק הם כל כך קטנים בהשוואה לחוויה הכוללת שאני יכול להתעלם מהם בציון הסופי שהוא 9 מתוך 10.
 13. 2 points
  ram4861

  אנון רג'י

  שם: ProShot קישור לפרופיל: https://www.pokeisrael.net/index.php?page=profile&player=ProShot בעיה: אני רוצה שהבעלים יענה לא אתה שובל, שובל קנס לי אנון רג'י לא מוצדק וגם אנג'ל זרניאס לא מוצדק בכלל למה? כי הוא שונא אותי. יש לי פה הוכחה שאמרתי בצחוק לשלום שרק לי יש זכות לזלזל בצוות תמיכה וזה היה לגמרי בצחוק אבל שובל לוקח את זה רציני וקנס לי אנון רג'י שהושקע בטבעות, http://prntscr.com/nd9ac6 ואם זה לא מספיק ביקשתי ממנו שיחזיר לי ולא עשיתי כלום ובגלל שאני לא בא לו טוב בעין הוא חסם אותי לשבוע בצ'אט http://prntscr.com/nd9aqy שני דברים לא מוצדקים דרך אגב, השקעתי לא מעט כסף אמיתי על האנון רג'י הזה ועל טבעות לשים אותו ורציני שאני בוכה על זה כי לקח לי הרבה זמן לעבוד ולהשיג את הכסף ואני לא מגזים שאני אומר בוכה כי לא עשיתי כלום וסתם קנסו אותי תחזירו לי אותו בבקשה
 14. 2 points
  Obelisk

  a link between worlds -ביקורת

  זכית בהגרלה ב-50 זהב. תתחדש
 15. 2 points
  Hahaha

  סיקור סרט- אלאדין

  Aladdin- סיקור סרט אלאדין או Aladdin הוא סרט אנימציה של דיסני, מז'אנר הפנטזיה. הסרט יצא לראשונה בנובמבר ב1992, וזכה לביקורות חיוביות ואף היה הסרט הרווחי ביותר באותה שנה. אורכו של הסרט 90 דקות. הסרט הוקרן לראשונה בגרסה עברית כשנה לאחר יציאתו ב12 ביוני 1993. תקציר הסרט: הסרט מתרחש בעיר אגרבה, שבה יועצו של הסולטן בעיר, ג'פאר, מתכנן להשיג מנורת קסמים שבה מתגורר ג'יני, כדי שיוכל למלא את משאלותיו, אך לצערו רק אדם אחד מורשה להיכנס למערה שבה חבוייה המנורה. לאדם הזה קוראים אלאדין, הוא גנב צעיר שמתגורר בעיר אגרבה בעוני. באותו הזמן, הנסיכה של העיר, יסמין מקבלת הצעות נישואין רבות מנסיכים מממלכות שונות, אך מסרבת לכולם. הסולטן, חושש שביתו תגיע לגיל מבוגר ללא חתן, מפעיל עליה לחצים כדי שתמצא לה בעל, בתגובה הנסיכה בורחת מהארמון. במהלך המסע של הנסיכה בעיר, היא מסתכסכת עם אחד מהמוכרים בשוק, אלאדין מציל אותה ומביא אותה אל ביתו, הם מתאהבים אבל לרוע המזל שומריו של הסולטן מוצאים את הנסיכה עם אלאדין ומכניסים את אלאדין לצינוק. בצינוק הוא פוגש זקן, שהוא בעצם ג'פאר בתחפושת, אותו זקן עוזר לאלאדין להימלט מהצינוק והם יחדיו יוצאים למסע אל המערה שבה חבוייה המנורה. כשהם מגיעים למערה, הזקן שולח את אלאדין לתוכה, לאחר הרפתקאות מסוכנות במהרה, בסופו של דבר אלאדין נותר תקוע במערה עם המנורה שבה חבוי הג'יני ועם חבר חדש שהוא שטיח מעופף. וכך יוצא אלאדין למסע להשגת ידה של הנסיכה יסמין עם הג'יני החדש שלו, השטיח המעופף שלו וקופו הנאמן אבו. הדמויות: אלאדין: הוא הגיבור של הסרט, נער טוב לב וערמומי החי בעיר אגרבה, גונב מזון למחייתו. הוא היחיד שמסוגל להיכנס למערת הפלאים בה חבוייה המנורה עם הג'יני. יסמין: הנסיכה של העיר אגרבה, היא עומדת להגיע לגיל שלפי חוקי אגרבה חייב להיות לה חתן, ולכן אביה, הסולטן לוחץ עליה שתמצא אחד. היא בורחת ומתאהבת באלאדין. אבו: הקוף הנאמן של אלאדין, הוא מלא אישיות, מעט חסר מעצורים, מעט ביקורתי, אבל זה מה שהופך את דמותו למיוחדת. ג'יני: הג'יני שחבוי במנורה שנמצאת במערת הפלאים, הוא מסוגל למלא שלוש משאלות לכל אדם שמשפשף את מנורתו, הוא עוזר לאלדין במהלך הסרט להשיג את ידה של הנסיכה יסמין, וגם הופך לחבר טוב של אלאדין. ג'אפר: יועצו של הסולטן, הוא מכשף אפל, תחמן ורשע. הוא רוצה לשלוט באגרבה ולהשיג כוח ועוצמה, וכדי לעשות זאת הוא זקוק למנורת הקסמים שנמצאת במערת הפלאים. הדעה שלי על הסרט אפילו שראיתי את אלאדין רק השנה (26 שנה אחרי שהסרט יצא), הסרט עדיין נראה מצויין, האנימצייה מעולה וגם הסאונד. הסרט יהיה טוב גם בעוד 10 שנים, העלילה טובה ולא משנה באיזה גיל אתה, אני בטוח שתוכל להנות. הסרט מלא בדמויות טובות וכתובות היטב, לא סתם הסרט היה הרווחי ביותר בשנת 1992. (השנה שבה הוא יצא) ויש סיבה שסרטים מצויירים עד היום הם לא זכורים היטב כמו אלאדין, זה העלילה הפשוטה והמעניינת, האנימציה, הסאונד והמראה הכללי של הסרט שלא מתיישנים והדמויות הכתובת היטב שהופכות אותו להרבה יותר מהנה לצפייה ומיוחד מאשר כל הסרטים היום עם העלילות והעולם המסובכים יותר. יכול להיות שכל כך הרבה אנשים זוכרים אותו לטובה גם בגלל טיפת נוסטלגיה, אבל בתור אחד שלא ראה אותו בילדות אני יכול לומר שהוא עומד במבחן הזמן והוא לא רק יראה טוב לילד קטן בלי עירנות לפגמים. לסיכום, אני נותן לאלאדין 10\10, אולי הוא לא הסרט המדהים ביותר, אבל לא הצלחתי למצוא בסרט פגמים טובים מספיק בשביל להוריד לא ניקוד.
 16. 2 points
  ⚡ Eliz ⚡

  4.4 בפורום - מישהו זוכר?

  היום יש יום הולדת 6 לפורום אם אינני טועה, וה4.4 זה היה יום ''הפעלת הפורום הרשמי'' שאני ונועם (fastspeed) קידמנו אז.. גם ההרשמה שלי לליגה הייתה ב4.4 2014 אז אני חוגג 5 שנים להרשמה :) איך זכרתי את זה אינלי מושג.
 17. 2 points
  ⚡ Eliz ⚡

  Majora's Mask- ביקורת

  וואו איזו השקעה
 18. 2 points
  אני זוכר שפתחתי את האשכול הראשון פה ב2017 וב2018. לפני שנתיים בשעה 11 ככה שעתיים לפני ה-1.1 שובל נתן לכולם בצ'אט ניק זוהר בשם משתמש וכולם הספימו וגם ספרו לאחור בצ'אט (כמו בתולי חיבוק טובים) בקיצור היה חוויתי, השנה עשינו עם המשפחה המורחבת סנובם גודם כמו שצריך D: בקיצור תכתבו תגובות התגעגעתי אליכם~ *למה אני פותח אשכול בשעה רבע לחמש בבוקר??..
 19. 2 points
  Obelisk

  דרגון בול

  1. יש את דרגון בול - העונה הראשונה שמתארת את הרפתקאותיו של גוקו בילדותו ועד נערותו. בעונה זו הוא מכיר את כל חבריו הותיקים (Bulma/Yamcha/Picollo/Krilin) ועוד רבים אחרים. הרבה לא מכירים אותה. 2. יש את דרגון בול זי - העונה השנייה של הסדרה המצליחה, בה גוקו כבר בוגר יותר, נשוי ויש לו ילד קטן - גוהאן. שם העונה תתמקד בסאגות מרכזיות שיכללו את פריזה, סל, מג'ין בו. 3. יש את דרגון בול ג'יטי - עונה שבאה לאחר זי, אבל אינה מתבססת על המנגה כפי שמבוססות שאר העונות, והיוצר שלה אינה אקירה, כפי שהיה בעונות הקודמות. העלילה גם שונה בתכלית משאר העונות. גוקו הופך לילד קטן בעקבות בקשה של אויבו מהעונה הראשונה, ובעקבות כך יוצא למסע יחד עם נכדתו - פאן, ועם טראנקס כדי לאסוף כדורי דרגון בול שאינם של כדור הארץ כדי לתקן את הנעשה. במהלך המסע יהיו אתגרים רבים. 4. יש את דרגון בול קאי - זהו רימייק לדרגון בול זי. דרגון בול זי הכיל 276/291 פרקים, תלוי איזו גרסה אתה רואה. קאי מכיל הרבה פחות - אם לדוגמא קרב נגד פריזה היה 25 פרקים, פה הוא יהיה לדוגמא 15 פרקים. 5. יש את דרגון בול סופר - זוהי סדרת המשך לדרגון בול זי (משום שהיא כן מבוססת על המנגה), והיא כוללת את מפגשו של גוקו עם אל ההרס ואתגרים נוספים בעקבות המפגש, תוך גילוי כוח עצום בקרב גוקו וחברו וג'יטה. 6. שמעתי שיש סדרה חדשה דרגון בול סופר הירוס - לא הזדמן לי עדיין לבדוק מהי ומה מסופר, וע"י מי היא נוצרה וכו', אבל נראה לי כדי להעיף מבט אם יתאפשר לאחר כל אלו. סדר שאני ממליץ לצפייה: דרגון בול -> דרגון בול זי (או עדיף דרגון בול קאי) -> דרגון בול ג'יטי -> דרגון בול סופר -> דרגון בול סופר הירוס בנוגע לסרטים יש 2 אפשרויות מומלצות - 1. לצפות בכל הסרטים לאחר שסיימת לצפות בכל הסדרות 2. הסרטים מסווגים לפי העונות השונות, ולכן אחרי סיום דרגון בול ה-1, ניתן לצפות בכל סרטיו, ולאחר סיום דרגון בול זי ניתן לצפות בכל סרטיו וכו'. *אני לא ממליץ לצפות בסרט לפני שגמרת את העונה. לנוחיותך יש גם סיקור שכתבתי אם תרצה להבין על מה מסופר בכל עונה: תהנה :)
 20. 2 points
  מי התגעגע אלינו?
 21. 1 point
  edensh:)

  טבעת יהלום

  אני נגד בגלל שירד כל הערך של הטבעות האחרות
 22. 1 point
  שלום אברהם

  ביקורת- Undertale

  סיקור מצויין :) נשמע די טוב אולי אשחק בזה מתישהוא
 23. 1 point
  שלום אברהם

  הצעת רעיון כפול.

  שם משתמש במשחק: Kill4fun ההצעה: העלת סיכויים למציאת חפצים כשהורגים אגדי כיצד אני חושב שהיא תעזור למשחק: כיום לא לוכדים את רוב האגדיים שצריך בשבילם מאטסר. אז אני חושב שההצעה הזאת תעזור בכך שאם תילחם נגד אגדי ותהרוג לפחות יצא לך משהו טוב מזה שפגשת אחד. שוב זה לא 100% למציאת חפץ. שרק הסיכויים יעלו לבחירתכם. הצעה: שמנהיגים בקבוצות יוכלו להזמין שחקנים לקבוצה כיצד אני חושב שהיא תעזור במשחק: יש יותר מידי לחץ על האחראיים. ומנהיגים בתאכלס לא עושים כלום בקבוצה. אז שיעשו שמנהיגים יכולים להוסיף שחקנים לקבוצה וככה להפחית מהלחץ של מנהלי הקבוצה.
 24. 1 point
  yoel1b

  ביקורת- Undertale

  סיקור מעולה! וואו! לדעתי המשחק קצר טיפה, סיימתי את הסוף הינטרלי ושוחר השלום ביום אחד :/ לגבי הרצח עם, לא ידעתי עליו אפילו! חייב להוריד שוב את המשחק ולנסות אותו. לדעתי המשחקיות מעולה, טיפה חוזר על עצמו בחלקים של קרבות עם מפלצות שכבר ניצחת, אבל סהכ מעולה. תודה על הסיקור! מעולה! המשך כך :)
 25. 1 point
  Max11

  Flash-ביקורת

  שלום אני ממליץ על הסדרה-"הפלאש-Flash" עלילה- ברי אלן חוקר מז"פ בן ה24 שנפגע ע"י ברק במאיץ החלקים שהתפוצץ, ברי היה בתרדמת 9 חודשים!, לאחר מכן שהתעורר גילה שהוא הבן אדם הכי מהיר על פני האדמות, החברים שלו ממעבדת סטאר עזרו לו להציל את העולם ולשלוט במהירות שלו, סיסקו וקייטלין וכמובן גם וולס. ברי שהיה קטן אמא שלו-נורה אלן נהרגה על ידי "וולס" הפלאש הצהוב ע"י סכין וכמו כן, גם וולס-הפלאש הצהוב קיבל את כוח המהירות שנקרא "ספיסדטר", אבו של ברי הואשם ברצח אמו של ברי ונשלח לכלא, ברי עבר לחברים הטובים של הורם, ג'ו, ובתו איריס, ברי ואיריס הם חברים טובים מגיל 11. ברי מציל את העולם ומסתיר מרובם שהוא ה"פלאש" חברו עוזרים לו כך, זאת סה"כ סדרה טובה מאוד לדעתי על כל מה שהולך וכל פרק יש משהו חדש ומעניין :) אני באמת מקווה שתראו את הסדרה אגב היא לא ניתנת בארץ בישראל ניתן לראות אותה רק בNETFLIX שחקנים ראשיים- ברי אלן- הפלאש אייריס- חברה של ברי קייטלין- ידידה טובה של ברי שעוזרת לו במעבדת ס.ט.א.ר ג'ו- אבא של איריס וולס- הפלאש הצהוב
 26. 1 point
  Hahaha

  ביקורת - Pokemon Omega Ruby

  תודה על המחמאות האמת שאני נמנעתי להשתמש בוונדר טרייד בגלל שזה מקל על השלמת הפוקידקס בהרבה. ולגבי X וY אני עומד להתחיל לשחק את X, ואולי לעשות עליו גם ביקורת.
 27. 1 point
  Hahaha

  Majora's Mask- ביקורת

  אישית אני חושב שהרעיון של ה72 והתסכול שאתה מקבל- מלא להספיק את הquest שהתמקדת בו רק תורמים לאווירה האפלה של המשחק. חוץ מזה לגבי מי שהזמן הציב להם אתגר ישנו את השיר שמאט את הזמן פי 2 שבעזרתו ניתן להשלים את רוב המערות בלי להגיע לfinal hours. למרות כל אלה, אני יכול להסכים איתך שה72 שעות יכולות לפעמים להרוס יותר מאשר שהן תורמות, והאמת שנתתי למשחק בכל זאת את הציון 9 זה כי החוויה הכללית שלי עם המשחק הייתה כל כך טובה שזה לא השפיע לי על ההנאה שלי מהמשחק.
 28. 1 point
  GarbageTruck

  a link between worlds -ביקורת

  תודה רבה על הביקורת שלך! אישית למשחק הזה בסדרה מאוד התחברתי ואני מסכים לגבי המשחקיות שלו ועל שבירת התבניות שקיימת שם. במהלך רוב המשחקים של 'האגדה של חמדה' (נינטנדו ישראל, אני שונא אותם) יש תבנית שחוזרת על עצמה ובסופו של דבר זה נהיה פשוט... משעמם. הדבר היחיד שמשתנה ממשחק למשחק הוא העלילה ופחות המשחקיות, שזה דבר חשוב, אבל לא מביא משהו שונה לשולחן. אישית המשחק הזה הוא אחד המשחקים האהובים עליי בסדרה. מקווה לראות עוד סיקורים וביקורות ממך!
 29. 1 point
  Hahaha

  מעיף לכם ת'סכך | Talking Heads

  סיקור מעולה! בזכות הסיקור הלכתי לשמוע שירים של הלהקה, אפילו שאני פחות מתחבר לשירים מהז'אנר הזה, עדיין נהניתי מהם ואני חושב שחלק מהסיבה זה הסיקור המצויין שלך (אני לא יודע ממש איך להסביר את זה, אבל הסיקור הוא חלק מזה.)
 30. 1 point
  Dangerous-territory

  ביקורת - Pokemon Omega Ruby

  הוא נראה חביב מאוד
 31. 1 point
  w

  ביקורת - Pokemon Omega Ruby

  תודה רבה על הביקורת, לצערי אין לי 3DS ולכן אני לא אוכל לשחק במשחק הזה. מצפה לעוד ביקורות מדהימות בקרוב. :)
 32. 1 point
  Hahaha

  Flash-ביקורת

  היי, קודם כל כמה דברים: -כל הכבוד על כתיבת הסיקור! -הדעה האישית הייתה קצרה מדי, אולי תפרט מעט יותר על מה דעתך על כל חלק בסדרה, או תכתוב על איך שהיו בה דברים מעניינים ששמת לב אליהם ואהבת לדוגמא. (ישנם אלפי אפשרויות לאיך אתה יכול להרחיב) -לא פירטתת יותר מדי על כל דמות, וכדאי גם להוסיף תמונה לכל דמות. -חוץ מזה אחלה סיקור!
 33. 1 point
  ori~

  שינוי חנות המטבעות

  שם משתמש במשחק:BrOnFuul1 קישור למשתמש:https://www.pokeisrael.net/index.php?page=profile&player=BrOnFull1# ההצעה שלי היא כזאת. שינו חנות המטבעות בחנות המטבעות כרגע לא השתנתה מאז 2016 ואין שם דברים מעניינים. ההצעה שלי היא להוסיף לשם תיבת פלטניום שוויה כ 350 מטבעות. להוסיף כמות מכובדת של זהב לדוגמא 50 מטבעות 25 זהב אבן חלום כחולה 300 מטבעות פוקדורי הוקרה מכייון שהם נדירים 30 מטבעות אבן הגנה 5000 מטבעות. להוריד גם את המחיר של תיבת הכסף מ 50 מטבעות ל 20 מטבעות המחיר של קרבות מאמן
 34. 1 point
  שלום אברהם

  להחזיר עטרה ליושנה

  בעד הכול חוץ מהאפקטים. זה נראלי מסובך מידי לשים את זה בליגה. וגם לא נראלי כל כך יתאים. וכולם יהיו צריכים להתרגל לשיטת משחק שונה..
 35. 1 point
  TheFastest

  דרגון בול

  תודה ואת זה באנגלית ידעתי
 36. 1 point
  Yehonatan

  מכירות וחפצים

  יש לי כמה דברים שאני חושב שיהיה מגניב שיוסיפו הצעה ראשונה זה יהיה במחוז ויקראו לזה מכירה פומבית:אז מה זה אומר אני שם חפץ למשל טבעת מהירות במחיר התחלתי של 140 זהב עכשיו הזמן שזה נמצא שם הוא 24 שעות בדיוק מאותו רגע ששמת את זה ואנשים יכולים להיכנס להציע מחירים בסוף ה 24 שעות מי שהציע הכי הרבה יקבל את החפץ שהוא הציע עליו אפשר לשלם בזהב בלבד אלה אם מי שהחליט למכור שם את החפץ בכסף מעבדה:אז ההצעה השנייה והיותר מעניינת שלי זה שיוסיפו במחוז מעבדה בעצם מקום שאפשר לשבט את מיו למיוטו התהליך עולה 100 זהב והסיכוי הצלחה הוא 40% סיכוי שיצא דיטו 10% וסיכוי לכשלון בתהליך הוא 50% רעיון נחמד לא? תגידו מה אתם חושבים עוד משהו שחשבתי עליו זה שבמרכז המסחר אני יוכל לחפש שמות של אנשים ואת החפץ שלהם כי הכול מבולגן שם ושיהיה אפשר לכתוב משהו ליד החפץ כמו במרכז ההחלפות
 37. 1 point
  SkyLugia

  נו''ד - "מהר! היא נטענת!" "אגרוף!"

  באלי בייגלה
 38. 1 point
  ram4861

  מכון האימונים של ProShot!

  שלום! אני מאמן פוקימונים ממש מהר. מחירי האימונים:מרמה 1-20: זהב 1 לרמה.מרמה 20-60: 2 זהב לרמה.מרמה 60-80: 3 זהב לרמה.מרמה 80-100: 4 זהב לרמה.אימון איוי הוא 3 זהב מרמה 1-80. מרמה 80 עד 100 - 5 זהב לרמה לאימון איוי.טופס לקבלת אימון:הפוקימון שאני רוצה שתאמן:מאיזה רמה עד איזה רמה:
 39. 1 point
  נתנל

  לוחות ארכאוס

  בעד בענק!!!!!!!!!
 40. 1 point
  TheFastest

  המכרז של Power

  חחחח
 41. 1 point
  ⚡ Eliz ⚡

  המכרז של Power

  זמן יקר הא
 42. 1 point
  הכי חשוב שנהנו אין עליך בעולם אליז אחד הטובים
 43. 1 point
  LazyLand

  שירות צבאי - דיון

  כן משהו כזה חבל שהפורום מת צריך לעשות גם פגישת מחזור של כל מיני מנהלים ואנשים כאלה שהיו פעילים מתישהו טוב נראה לי שאני אחזור לפורום לבדוק מה קרה רק בעוד כמה שנים אז נדבר אחי
 44. 1 point
  אתה נראה לי מוכר....
 45. 1 point
  עדיין קיימת בליגה או שפרשת לתמיד?
 46. 1 point
  RoarDialga

  הארי פוטר

  היי, מישהו רוצה שהאשכול הזה בעצם יהפוך לדיון בנושאי הארי פוטר שונים? אני אשמח אם כי לא חסרים פורומים שכאלו ברחבי הרשת, אבל מעניין אותי למצוא פה עוד מעריצים. אז, אעלה נושא לדיון: מכירים את הרגעים האלה, לקראת קטעי השיא בספרים, שבהם הארי מחליט לפעול לבד במקום ללכת ולבקש עזרה בקלי קלות ממישהו הרבה יותר מנוסה, חזק ומקצועי ממנו? אתן דוגמה, בספר השני (הארי פוטר וחדר הסודות), כאשר הארי מגלה שהכניסה לחדר היא מחדר השירותים, ויודע שיש בפנים בסיליסק - למה לעזאזל לא לקרוא למקגונגל וסנייפ למשל? זה לא הגיוני שהוא יצליח להתמודד עם זה... אשמח לתגובות.
 47. 1 point
  כסףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף
 48. 1 point
  אני לא יודע מה איתכם. אני התגעגעתי.
 49. 1 point
  לאחר 15 סיבובים, אלוף הליגה הנוכחי של ליגת הפוקימונים הוא: shoval2568 מקום שני: Asaf13 מקום שלישי: Horse הפרסים הם: מקום ראשון: - משתמש+ ל- 15 ימים - 650 זהב - 100,000 כסף - תואר "אלוף הליגה" מקום שני: - משתמש+ ל-10 ימים - 500 זהב - 75,000 כסף מקום שלישי: - משתמש+ ל-5 ימים - 350 זהב - 50,000 כסף צרו קשר לקבלת הפרסים. הליגה הבאה תפתח בעוד כשבוע. תכינו את השישייה שלכם כמו שצריך - ומי ייתן ותהיו אלופי הליגה הבאים של ליגת הפוקימונים!
 50. 1 point
  TheUnreal

  טופס הגשת הצעה/רעיון

  הצעה שתפורסם ללא טופס זה, תנעל. טופס הגשת הצעה/רעיון חובה לעשות את זה כסקר עם 2 אפשרויות: - בעד - נגד *בהצעת פוקימון חובה לצרף ג'יף קדמי וג'יף אחורי. אופציונאלי: gif מוזהבים, סטאטים, אלמנטים, מתקפה חדשה. וזה הכל. תודה לכל מציעי הרעיונות.