• צור חשבון
עבור לתוכן
  • צור חדש...

סיקור ספר| מר אל, כאן אנה

eri

Recommended Posts

הספר "מר אל, כאן אנה" אינו ספר עלילתי כמו שאני מסקר בדרך כלל, אז אני לא ממש יודע מאיפה להתחיל... הספר לא מדבר על דת. הוא מדבר על אלוקים, כפי ששום ספר אחר לא עושה. הספר כתוב ברמה יחסית גבוהה, אבל הפעם זה לא העיקר- הספר הוא ספר עמוק, מלא בתובנות בתחום האמונה, והפשטות שבה הדברים מוסברים. המספר הוא נוצרי, ולמרות זאת, הספר מדבר על אלוקים- הוא חוצה את הגבולות של הדת כך שמאמיני שלושת הדתות יכולים כולם לקרוא אותו.

שם הספר: מר אל, כאן אנה

מחבר: פין (שם עט)

תמונה:

מר אל, כאן אנה – ויקיפדיה

לילה אחד פוגש בחור בן 19 המכונה "פין" את אנה בת החמש. בשלוש השנים שלאחר מכן גרה אנה בביתו, ונפשו נקשרת בנפשה. בגיל שמונה אנה מתה בתאונה כשניסתה להציל גור חתולים- "בוא נתערב פין, שמר אל ירשה לי להיכנס לגן עדן בגלל זה". בחייה הקצרים הספיקה אנה להכיר את מלוא תכלית ההוויה ולדעת את משמעות האהבה. כמו כן, היא הייתה גם תיאולוגית, מתמטיקאית, פילוסופית, משוררת, מלחינה וגננת פרחים. כל פרק בספר מגלגל את סיפורה של שאלה נוספת ששאלה אנה, ואת התשובה שמצאה לבסוף. ספר מדהים.

מקווה שנהניתם מהסיקור, ושתיהנו ותסיקו מסקנות גם מהספר. תודה שקראתם, וקריאה מהנה!

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי, קודם כל תודה על הסיקור.

הסיקור כתוב מעולה וההקדמה עשתה לי טוב בעין.

אבל הנה כמה הערות:

1. האשכול קצר מידי. אני מרגיש שבקושי קיבלתי מידע על הספר.

הנה אשכול עם מספר טיפים בנושא:

חוץ מזה, כפי שהגבתי לך באשכול הקודם, אני עדיין עומד על כך שדעתך על הספר תרד למטה ולא תהיה בהתחלה, תפצל את זה מההקדמה שלך.

תודה על האשכול!

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 1 שעה cactus אמר:

חוץ מזה, כפי שהגבתי לך באשכול הקודם, אני עדיין עומד על כך שדעתך על הספר תרד למטה ולא תהיה בהתחלה, תפצל את זה מההקדמה שלך.

אני משתמש בזה כהקדמה, ולדעתי זה המקום לשים בו דעה אישית, לפני שיעזבו את האשכול כי הוא לא ממש מעניין... בנוגע לזה שהסיקור קצר, אין לי הרבה מה להגיד על ספר לא עלילתי קצר. זהו אומנם ספר עם הרבה משמעות, אבל היא נמצאת בתוכו ולא בסיקור, ותמיד התקשיתי לכתוב דברים פשוטים בצורה ארוכה....

נערך על-ידי eri
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

אורח
הוסף תגובה

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

טוען...
  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.

• תוכן דומה

• על-ידי eri
      האשכול נפתח לתחרות.
      היי, שוב אני כאן עם סיקור חדש. רדו שורה ותתחילו לקרוא!
      הקדמה: הספר הזה הוא ספר פנטזיה ישראלית, ואחד מוצלח. היתרון העיקרי של הסיפור לדעתי הוא האנושיות של הדמויות- ניתן להבין את הפעולות שלהן ע"י הרגשות שמתוארים, ואת הרגשות ע"י הפעולות שהן מבצעות. הסיפור מסופר כל פעם מנקודת המבט של דמות אחרת, ומעביר אלינו היטב את המחשבות, הרגשות והאופי של הדמויות. החיסרון של הספר הוא שסיפור הרקע די ריק מתוכן- הספר מתמקד בעיקר בהווה, בעלילה. יתרון נוסף של הספר היא שהאירועים מתרחשים כאן, בארץ. באזורים שכולנו מכירים, לאורך הירדן מכינרת עד ים המלח. היחסים בין היצורים הדמיוניים בספר גם הם מרשימים.
      שם הספר: אגם הצללים
      שם הסופרת: רוני גלבפיש
      תמונה:

עלילת הספר:
      "אני עפה!" יערה שומעת את קולה של תמר בתוך ראשה. כולם יודעים שאסור לעוף, אבל תמר נעלמה, ויערה מגלה שלפעמים צריך לעבור על החוקים. תמר נחטפת אל המדבר, ושם היא מגלה את האמת על עצמה. תמר ויערה הן תאומות, בנותיה של מלכת הסהר נגה. כל אחת, ממקומה האישי בעלילה, עוברת תהליך שפוקח את עיניהן לעולם ואל הקסם שבו, לצד הניסיון לעצור את המלחמה המתקרב בין בני הסהר לבני רשף.

דמויות עיקריות:
      יערה ותמר- תמר ויערה הן הגיבורות והדמויות הראשיות, בנותיה של מלכת הסהר הנוכחית, נוגה. תמר היא נערה אימפולסיבית, נטע זר בקהילת בני הסהר. יערה היא הילדה הטובה, וכשתמר נעלמת היא יוצאת מגדרה כדי להשיב אותה.

אייר- אחיהן הגדול של התאומות, בן סהר מוכשר וחזק. בגדול, הוא דמות שקל להתחבר אליה, ונהניתי לקרוא את הקטעים מנקודת מבטו.

נגה- נגה היא מלכת בני סהר ואימן של התאומות. היא צריכה להחליט החלטות קשות ומורכבות בין רגשות סותרים וחובות.

ענת- מנהיגת בני רשף. היא עושה מה שידרש כדי להשלים את מטרתה, ומאמינה במטרתה.

יפתח- אביהן של התאומות, אדם פשוט ומעשי.

שחף- בן רשף נחמד בסך הכול.

ציון: 7.5/10 (אני קמצן בציונים) 

עד כאן הסיקור שלי. קריאה מהנה!
    • על-ידי eri
      זה האשכול הראשון שלי, והחלטתי לכתוב סיקור אחרי שקראתי את הספר. הרגשתי שאני חייב. אז בלי לחפור יותר מדי-

שם הספר: המהלכים בקצוות
      סופר: דיאנה ווין ג'ונס
      תמונת הספר:

דעתי  על הספר בקצרה: ספר עם נקודת מבט מעניינת, שכתוב בצורה מאוד טובה.

הספר מדבר על ילד בשם ג'יימי, ילד רגיל מאוד, שבטעות הגיע למקום הלא נכון. לאחר שראה את "ההם" הוא הופך לגורם אקראי במשחק, ויש צורך להניח אותו בצד של הלוח. לאחר מכן ג'יימי נאלץ לנדוד כמוקצה בין העולמות, כשבדרך הוא פוגש אנשים נוספים כמוהו. כפי שהוסבר לו, אם יצליח להגיע חזרה לעולם שלו הוא יוכל להישאר. אבל המטרה שלו לא יכולה כבר להיות לחזור הביתה. עכשיו כשהוא יודע, הוא חייב לעצור את ההם. וכדי לעשות את זה ג'יימי צריך לנצל את החוקים לטובתו.

זהירות ספוילר!
      החלק האדום מכיל הסבר למה אהבתי/לא אהבתי את הספר, ומכיל ספוילרים
      אהבתי את הרקע של הדמות של אוקאר. הרקע שלו מחבר את כל החלקים בספר, ויוצר משחק מטורף על תקווה ויאוש, ועל עוגנים של המציאות. למי ששם לב, מדובר פה בסיפור דומה לשל פרומתאוס.
      האמת היא, שלמרות שסופים כאלה בדרך כלל מבאסים אותי, ומוצגים בצורה מוגזמת, ההקרבה של ג'יימי בסופו של דבר לא הפכה לסיום טראגי או עצוב, אלא לפרידה קצרה ופשוטה יותר, שחותמת את הספר בטוב. ג'יימי מייצג בסיפור הזה את כירון ואת הרקולס יחד, הוא משחרר את אוקאר מהכבלים שלו ולוקח על עצמו את העונש של הבדידות הנצחית כעוגן.
      אהבתי גם את הצורה שבה מסופר הספר. הסגנון הזה קיים גם בספר "אדרות הלחש", סיפור שמסופר על ידי הדמות, מנקודת זמן שנמצאת לפניך, ולא ביחד איתך. לדעתי ההבדל בין שני הספרים האלה, הוא שבמהלכים בקצוות נקודת המבט של המספר על הסיפור יוצרת משהו מרענן שמעניק תחושת זמן לסיפור שבו זמן די חסר משמעות. באדרות הלחש צורת הסיפור הזו יוצרת סיפור כבד יותר אחרי המעבר בין העבר, להווה, לעתיד (כשנקודת הזמן לא משתנה, ובסופו של דבר המספרת מדברת על העתיד כאופציות) ומעמיקה את העלילה האפלה יותר.

לסיכום: אני מקווה שתיהנו מהספר, וגם מהסיקור שלי. תודה.
      (אשמח לשמוע הערות לשיפור, כי אני בהחלט מתכוון ליצור עוד כאלה אם יתאפשר!)
    • על-ידי TheNightmare
      היי לכולם, זה ראיקוזה 🙂
      אחרי מלא זמן יבש (יבש=בלי אשכולות, חם, קיץ, עוגה שאני מכין) אני סוף סוך עושה אשכול! (אשכול=ענבים, פורום הליגה, פורומים בכללי, 42, ענבים אחרים)
      אז... תיהנו! (הנאה=משהו לא קיים)
      שם הספר
      בשורות טובות-נבואותיה הנחמדות והמדויקות של אגנס נאטר, מכשפה (נחמדות=מדויקות באנגלית עתיקה)

סופרים
      ניל גיימן+טרי פראצ'ט

כריכה

דמויות מרכזיות
      קראולי-הנחש מגן עדן; שד; אחד המורים של אדם. אזירפאל-מלאך; בעל החרב המתהפכת; המורה האחר של אדם. אם-בן השטן; החיה הגדולה הנקראת דרקון; מביא יום הדין וכולי. יש עוד מספר דמויות חשובות, אבל הן חשובות פחות ולא יוזכרו כאן.

עלילת הספר
      כמו שנאמר ב"ניו יורק טיימס"-'צאצא ישיר של המדריך לטרמפיסט בגלקסיה'.
      הספר מספר על כך שהעולם ייחרב בקרוב. בשבת הקרובה, למען הדיוק, ועל אזירפאל וקראולי שמנסים למנוע את חורבן העולם כי הם אוהבים אותו. ואיך הם עושים בעיות ושטויות בדרך, כמובן.

דעה אישית
      מה לומר-אחרי שהתחלתי לקרוא, לקחתי גם לכיתה וקראתי מתחת לשולחן בשיעור ^.^
      לדעתי זה מעין שיפור של ה'מדריך', שבעצמו ספר מעולה. אין מה להוסיף חוץ מזה-שימו לב להערות שוליים. רק מוסיפות 🙂

ניקוד אישי
      9.6 מ-10

אז... זהו לבינתיים 🙂 מקווה שניהנתם! אשמח לתגובות וביקורות! קריאה נעימה!
      (נ"ב האשכול מוקדש לכל הותיקים הרנדומליים שמשום מה התחברו לאחרונה 🙂)
    • על-ידי cactus
      היי, אז נכון הסיקור החודשי אמור להמליץ לכם על ספרים מודפסים שתוכלו לקרוא בשעות הפנאי.
      אבל הסיקור החודשי של החודש יהיה חלק מכמה אשכולות שלי שיפתחו בזמן הקרוב (מידע סודי)
      ולכן סיקור החודש עוסק ב"השועל וצוות ההריסה"
      אגב זו גם הסיבה שלא פתחתי אשכול כולכך הרבה זמן, אנחנו מתחילים ברצף של אשכולות 🙂 
      נתחיל!
      תמונה של הספר: ללא (נ.ב ראיקוזה פנה אלי בפרטי נעצב לך אחת 😉)
      מאת: @ARayquaza
      תקציר: בעולם שבו צוות ההריסה שולטים, קמו ועמדו כמה גיבורים! באופל הם מנסים להילחם. אך האם את האהבה ואת השנאה יצליחו לקבל?!
      את הבוגדים יהיה עליהם לקבל. ועם מוכר עלוב יאלצו לריב באופן שפל.
      (אהבת ראיקוזה? כמו שיר קטנציק)
      קהל יעד: כול הגיליאים! מ0 ועד 120!
      יש סרט?: לא, ראיקוזה מחכים לך 😞 
      מה דעתי: סיפור מטורף! כתיבה ברמה גבוהה יכולת מתח משגעת.
      קהל מעריצים ענק !
      כולם מחכים לפרק הבא... (שמושם מה לא יוצא 😞 )
      בנוסף הסיפור משולב עם מלא בונוסים! בינהם משחק תפקידים!
      בנוסף ממש עכשיו יצא מועדון מעריצים! בואו בהמונכים!

קישור לספר: לחצו עלי לחוויה מהעננים!
      כמה דמויות:
      בתימצות? כי יש הרבה.
      רועי: גיבור הספר בעל יכולות סיף מדהימות מאוהב בליאן
      ליאן: גיבורת הספר בעלת חץ וקשת ושליטה בה באופן מדהים, מאוהבת ברועי בהתחלה ביוחאי באמצע ושוב ברועי בסוף.
      גלעד: בגד בליאן ורועי ולאחר מכן חזר אליהם.
      יוחאי: העוזר של מנש ומצטרף לליאן רועי וגלעד במסע.
      מנש: מוכר מפורסם בעל יכולת ולהכין ולרפות כול דבר, חבר ותיק של רועי.
      יכולות השתנות:
      רועי: שועל
      מנש: ארבוק
      גלעד: ראיקוזה
      ליאן: פיצ'ו
      יוחאי: ללא יכולת השתנות
      עד כאן האשכול שלנו! מזומנים לחכות לחלק הבא של המסע שלנו 😉 בעוד המסע! נמשך.