• צור חשבון
עבור לתוכן
  • צור חדש...

המלצה על ספר

super2

Recommended Posts

שם : SUPER

שם הספר: אליפים

הספר עליו אני ממליץ הוא גם סדרת מתח  בלי דיבורים מיותרים נתחיל 

הוספה: הספר יעסוק בדרמה יומית סוחפת ומרגשת 

תקציר : הסדרה תעסוק במתח בין אינבידואליזם לקונפורמיזם .בין יחיד לקבוצה .בנושאים של שייכות למקום .ולמשפחה. לקבוצה וברצון להיות חלק מקבוצה תוך שמירה על זהות אינדבואלית

הספר מספר על רוני, נער מתבגר שאיבד את אמו, העובר ללמוד בפנימיה החקלאית "גנות". עלילת הספר מתרחשת בישראל של שנות השישים. בבית הספר הפנימייתי נכנס רוני כתלמיד כיתה ט' – "אליף" (על אותו משקל מכונים תלמידי כיתה י' – "בטיחים", תלמידי י"א – "ג'מילים", וי"ב – "דלידים"). רוני וחבריו נאלצים להתמודד עם הדלידים, אשר מכינים עבורם טקסי-קבלה משונים. כאשר הדלידים גילחו את שערם של הבנים, רוני הוביל את שאר התלמידים לגלח את ראשם. האליפים גם משיגים לעצמם טלוויזיה אחרי שהדלידים רצו מהם כסף לראות את משחק הכדורסל של מכבי תל אביב. את כל אלה רוני קיבל, כחלק מהווי בית הספר. אך כאשר הדלידים מנצלים את סמכותם לרעה, והופכים מספר תלמידים חלשים לעבדים שלהם, הוא מוביל מהלך מול מנהלת בית הספר ומגן על חבריו.

רוני צריך להתמודד גם עם דוידי, נער יתום מאם שבא משכונת-מצוקה, אשר אביו נהג להכותו, עד שנכנס לכלא בעוון גנבה. במהלך הספר דוידי מתאהב באילנה, אהובתו של רוני. דוידי מנסה לשקם את חייו אך נתקל בקשיים מרובים. במהלך שנת הלימודים מתיידד רוני עם נערים ונערות משכבתו, ביניהם שאול הידוע בכינוי קטנצ'יק, ילד דל גוף וחולה, אשר נאלץ לעבור ניתוח לב, הדסה, ילדה ביישנית אשר מאוהבת בשמוליק מדריך הגינון המבוגר ממנה בשש שנים, ניצול-שואה שתלאות-החיים הפכוהו לטיפוס רדוף ומסוגר חובב מוזיקה קלאסית, ניצה, בת-זוגו של רוני לזמן מה, וגם עם אילנה, אהובתו בסתר. רוני מתמודד גם עם מערכת יחסים מאוד מורכבת עם אביו ואמו החורגת. רוני שונא אותה, וחושב שאביו שכח את אמו. לאחר שנולדת לו אחות קטנה לימור, היחסים ביניהם מתחילים להשתפר. הספר מבוסס על הפנימייה החקלאית "כנות" השוכנת ליד צומת גדרה, מקום בו לימדה הסופרת תקופה מסוימת. המושבה ג' המצוינת בספר מבוססת על העיר גדרה

קצת היסטוריה על הספר :אליפים הוא רומן נעורים מאת הסופרת אסתר שטרייט-וורצל, שראה אור בשנת 1982 בהוצאת עמיחי. זהו ספרה השמיני, ואחד מספריה המצליחים ביותר. הספר זכה בפרס זאב לספרות ילדים ונוער. בשנת 2005 עובד הספר להצגה לילדים ונוער באותו שם, ובשנת 2011 עובד לסדרת טלוויזיה באותו שם.

ממליץ בחום לקרוא/לראות  אליפים - הפקת טלויזיה מבית טדי הפקות

נערך על-ידי super2
הוספת תקציר וכמה נקודות ששחכתי
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נשמע ספר מאוד טוב, אבל אני כנראה לא אקרא. לא חושב שזה הסגנון שלי.

תוסיף את שם הספר לכותרת האשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
  • אחראי הקהילה

יש לי את הספ הזה בבית וכבר קראתי אותו! ממליץ

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נשמע ספר ממש מעניין.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היי, קודם כל אהבתי את הסיקור.

אבל קצת בילבלו אותי כמה דברים בעיצוב, הייתי שמח אם היית מוסיף את הכותרות משנה בצבעים שונים או אפילו בגודל טיפה יותר גדול כדי שנדע איפה ההבדל.

אשכול לדוגמא: 

חוץ מזה, אשכול מדהים. כל הכבוד.

נערך על-ידי cactus
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים