• צור חשבון
עבור לתוכן
  • צור חדש...

Kara No Kyoukai: fukan fuukai

Recommended Posts

אתמול סיימתי את הסרט הראשון של גבול הריקנות וחשבתי לעצמי אף אחד לא יצא בריא מצינוק האימה הזה אז למה לא לפתוח את האשכול הזה רק בשביל לזעזע אנשים?
על אחריותכם בלבד הסרטים 16+.

ARS6H7NLpaoAAAAAElFTkSuQmCC.png

סיקור: kara no kyoukai 1: fukan fuukai

שם בעברית: גבול הריקנות: נוף משקיף
הפירוש המערבי לקארה נו קיוקאי הוא The Garden Of Sinners [גן החוטאים], אך אני אישית חושב שהשם גבול הריקנות מתאים יותר.
מדובר בטרילוגיה של שמונה סרטים המבוססת על לייט נובל בעל אותו השם היום אסקר את הסרט הראשון בלבד [ולא יודע אם את האחרים]
הסדר של הסרטים לא כרונולוגי קחו בחשבון [וגם לא מומלץ לצפות בסדר כרונולוגי]
סטודיו: UFOTABLE [דימון סלייר]
תאריך הקרנה: האחד לדצמבר 2007
מספר דקות: 50

תקציר:
בשנת 1998 שרשרת של התאבדויות אקראיות גורמת ליפן להיות מבולבלת וחסרת אונים, נערה בשם שיקי ריוגי חוקרת את הסיבה להתאבדויות האלה.

הביקורת:
אחת הסיבות שהחלטתי להיכנס לגבול הריקנות הייתה בגלל שמי שיצר אותה היה קינוקו נאסו, היוצר של פייט סטיי נייט אותה אני כל כך אוהב. באתי אל קארה נו קיוקאי עם ציפייה למשהו דומה ובפועל קיבלתי משהו שונה יותר מכל סדרה שראיתי עד עכשיו, קארה נו קיוקאי בסרט הפתיחה שלה הוכיחה לי דבר אחד: היא צינוק אימה מצמרר, בקארה נו קיוקאי אין רגע של שמחה, הסדרה חוקרת את נושא ההתאבדות לעומק ואת הסיבה ללמה אנשים רוצים להתאבד, יש אנשים שיתאבדו כי הם מרגישים נטל על הסביבה שלהם, יש כל מיני סיבות.
קארה נו קיוקאי כמו שהיא אפלה היא גם אכזרית רואים שם התאבדות ישירה, דמות שליטרלי חותכת לעצמה יד והסאונד ממשששש מפחיד בעיקר אם אתם תצפו בזה בלילה., לא יזיק העובדה שסטודיו UFOTABLE אפילו בתקופה הזו עשה אנימציות נפלאות ואכן קארה נו קיוקאי שופעת אנימציה , אך זה לא הדבר היחיד שניתן לשבח על כך אותם, UFOTABLE השתמשו בהרבה צלליות על מנת לגרום לסדרה לקבל אווירה קודרת ומראה מחריד ומפחיד יותר מפייט זירו ודימון סלייר בפער וזה גרם לי לא מעט פעמים להגיד "מה לעזאזל קורה פה"?
אני אוהב את זה שקארה נו קיוקאי מצליחה לשמור על הטון הבוגר שלה לאורך כל הסרט ללא רגיעה בצורה טובה.
בואו נדבר על הדמויות, בקארה נו קיוקאי לא ממש יוצא לנו להכיר לעומק אישיות של דמוית בסדרה שלדעתי נובע ממיקומו של הסרט הראשון כסרט הרביעי בסדר הכרונולוגי ומרפרוף קטן על הסרט השני המתרחש ראשון כרונולוגית אני באמת סבור שזו בעיה זמנית ומינורית שתיפתר במהלך הסרטים הבאים.
כמו בכל התחלה של סדרה לא נכנסים לעומק לאישיות הדמות ושכן עדיין הסרט הזה נותן רושם ראשוני לדמויות שיהיו איתנו במהלך הסרטים הבאים והנה הרושם שלי, יש כמה דמויות מעניינות קירי פוג'ו [זאת בת], דמות מסתורית ומעניינת שאיבדה את היכולת לראות ונדמה שיש לה קשר לשרשרת ההתאבדויות שפקדה את יפן לאחרונה.
שיקי ריוגי, הדמות הראשית [כן היא הפרוטאגוניסט והיא אישה] בסרטי קארה נו קיוקאי, היא באדאס רצינית ונראה שעברה הרבה טראומות, ניכר כי היא איבדה את חוש הטעם שלה [לא משהו מוכח רק אני חושב ככה]. שיקי גם מחזיקה בעין המיסטית של תפיסת המוות אשר מאפשר לה לראות קווי מוות של כל אובייקט  בסביבה שלה  בין אם זה בן אדם או חפץ וברגע שהיא חותכת את קווי המוות האובייקט ימות.
מיקיה קוקוטו, הדמות הכי כנה ושהכי התחבבה עליי כנראה, הוא דמות ממש נחמדה  וניכר כי הוא מבין מה פירוש הרצון להתאבד.
אאוזאקי טוקו, היא מי שאחראית על החברה ממנה שיקי חוקרת את מקרי ההתאבדות, ניכר כי יש לה הבנה רבה בכוחות השוררים בעולם הזה.

סיכום:
הסרט הראשון של קארה נו קיוקאי נתן לי ציפייה רבה לסרטים הבאים שאצפה בהם.
הסדרה בוגרת, מסתורית, פילוסופית ואכזרית וכמובן האנימציה והסאונד שלה הם שלמות.
מי שאין לו בעיה עם אלימות קשה [אם התמונה בתחילת האשכול לא הפחידה אתכם אתם חופשיים לנסות] ועם פילוסופיה אתם יותר ממוזמנים לנסות אותה.
ציון: 9/10

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

סיקור נחמד מאוד נשמע כמו סרט נחמד מאוד ממני שון 🙂 מחכה לסיקור הבא שלך 🙂

נערך על-ידי BabyMonster
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אחלה סיקור! אהבתי מאוד, אם יהיה לי זמן אצפה בזה.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים