• צור חשבון
עבור לתוכן
  • צור חדש...

סיקור - קוד גיאס: המרד של לאלוש

Recommended Posts

קחו את האנימה מחברת המוות תוסיפו לה אקשן, רובוטים ותחליפו את הנבל באנטיגיבור ומה תקבלו?

סיקור אנימה: קוד גיאס: המרד של לאלוש.

אציין שאעבור רק על עונה אחת.

תעודת זהות:

שם אנימה: קוד גיאס: המרד של לאלוש
שם באנגלית : code gease: lelouch of the rebellion
שם ביפנית: code gease: hangyaku no lelouch
תמונה:
Code Geass: Hangyaku no Lelouch

תאריך שידור: השישי לאוקטובר 2006
תאריך סיום: העשרים ותשעה ליולי 2006
פרקים: 25
סטודיו: sunrise [inuyasha, gintama]

ז'אנר: דרמה, כוח על, אקשן, מתח, מדע בדיוני, בית ספר, מקא [מקא - ז'אנר שיש בו רובוטים]

תקציר:
בשנת 2010, בריטניה הכריזה מלחמה על יפן במטרה לכבוש אותה, בעיצומו של הקרב הבריטים השתמשו בטכנולוגיה חדשה, מדובר ברובוטים הנקראים נייטמר פריים [NIGHTMARE FRAME] והלך להם דיי טוב, יפן נכבשה ואיבדה את הכבוד, את שמה את אזרחיה ואת כל איזורה, עכשו היפנים נקראים אילבנים ומתגוררים באיזור הנקרא איזור 11.
תלמיד בתיכון בריטי בשם לאלוש לאמפרג' שלפני שנים היה נסיך בריטניה [לאלוש וי בריטניה] בעקבות רצח אימו ופציעה קשה של אחותו מתכוון להשמיד את בריטניה באמצעות כוח מיוחד שקיבל מאישה בשם C.C המאפשר לו לפקוד על בן אדם פקודה שאותה הוא חייב לקיים ולאחר שהוא מקיים את הפקודה הוא מאבד את הזיכרון של מה שעשה באותו הזמן.

ביקורת:
אויי קוד גיאס כמה עברתי איתך בהתחלה היה נחמד אבל אבל אז נהיית לי לסדרה פסיכולוגית מסוג ששוחתת דמויות באכזריות. [כמו שאני אוהב!]
קוד גיאס מאלצת את הדמויות להיאבק בקרובים אליהם ולבצע פשעים נבזיים ולא אנושיים ואז לשאת את עול האשמה הכבד על החטאים שלהם בדיכאון וצער.
הסדרה גם מציגה את עצמה בצורה דומה לשוואה רוב היפנים מתגוררים באיזור שנקרא איזור 11 שהוא בעצם סוג של גטו והסדרה באופן כללי מראה לנו עד כמה האילבנים [היפנים] מרגישים עצובים ודיכאונים מאז שיפן נכבדה ברמה שיש סם שמיוצר ליפנים שהוא מאפשר להם לגרום להם לחשוב שהם חזרו לתקופה שלפני כיבוש יפן וזה היה כל כך עצוב שכמעט והזלתי דמעה.
ליפנים כמעט ואין זכויות שם היחס של בריטים אל אילבנים [היפנים] הוא אכזרי והיפנים חלשים כמו גפרור, אין להם מעמד.
העלילה הייתה עלילה מקורית ומעניינת עם הרבה מיסתורין בתוכה בניגוד לDEATH NOTE קרב המוחות אולי מורגש הרבה אבל לקוד גיאס יש גם משהו משלה להציע הדרך בה הם נלחמים הם גם ברובוטים שלהפתעתי לראשונה באמת אהבתי קרב שקרה באנימה מז'אנר המכה והרובוטים. לסדרה יש לא מעט טוויסטים לא צפוים שמרעננים לכם מחדש תעלילה.
בנוסף לכך, לקוד גיאס יש מבחר דמויות מעניינות להציע לנו ביניהם הכוכב הראשי של הסדרה לאלוש וי בריטניה שדומה מאוד באיזשהו מובן ללייט מDEATH NOTE, אך יש הבדל שהופך את לאלוש לטעמי לדמות הרבה יותר טובה מלייט: לייט הוא נבל ולאלוש הוא אנטיגיבור.
ללייט אין  מצפון ותמיד הרג את החפים מפשע על מנת לברוח מעונש ללאלוש יש מצפון ויותר מזה ללוש לא יתקוף חבר גם אם יאלץ להילחם בו, הוא יעשה את הכל בשביל לא לפגוע בו פיזית, בנוסף ללאלוש יש שתי מטרות עיקריות: הראשונה היא ליצור עולם נדיב בו אחותו הקטנה נאנאלי תוכל לחיות וזה מוביל אותנו למטרה השנייה למצוא את מי שרצח את אימו ופגע בנאנאלי בצורה שגרמה לה לאבד את היכולת ללכת ולראות.
לאלוש הוא דמות מורכבת שפועל מתוך שנאה ורצון להגשמת החלום אפילו שהוא מודע לכך שהדרך בה הוא לוקח לשנות את העולם היא קיצונית והשמדת בריטניה  כרוכה בהמון רצח  שהוא בסופו של דבר יצטרך לשאת בעול האשמה של החטאים שלו ויאלץ להענש בחומרה.
עוד דמות מעניינת היא קורורוגי סוזאקו שהוא בעצם יפני וגם חבר ילדות של לאלוש [וגם חבר שלו בנוכחי] של לאלוש שנילחם לצד הצבא הבריטי ללא ידיעתו של לאלוש עם רובוט בשם לאנסלוט [רובוט נייטמר פריים הנחשב לדור השביעי והחזק ביותר] שמפריע לביצוע התוכניות של לאלוש.
בנוסף, לסוזאקו יש רצון דומה לשל לאלוש גם הוא רוצה להשיב את יפן ולהפוך את העולם למקום נדיב, אך סוזאקו אינו מאמין בשפיכת דם למען מטרה זו ויוצר בעצם ניגודיות של האידיאלוגיה שלו לאידיאלוגיה של לאלוש.
במהלך הסדרה היה קשה לי להבדיל בין טוב ורע בהתחלה הרי חשבתי שהבריטים אשמים בכל, אך מדובר במשהו הרבה יותר מורכב מזה אפילו למנהיגי הצבא הבריטי יש רגשות צער ועצב עמוקים כשהם מאבדים אנשים ובעצם בקוד גיאס מוכיחה לנו אין טוב ורע בסיפור וזה בעצם אנשים שיעשו הכל למען התגשמות האידיאלוגיה שלהם.

ציון אישי:9/10
אם אתם מחפשים סדרה איכותית קוד גיאס כאן לשירותכם 
הסדרה זמינה בנטפליקס.

נערך על-ידי Kiritsugu
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גם לאנשים שלא אוהבים אנימה, אשכול של קאיטו הוא חתיכת אטרקציה.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 7 שעות cactus אמר:

גם לאנשים שלא אוהבים אנימה, אשכול של קאיטו הוא חתיכת אטרקציה.

קוד גיאס הוא חתיכת אטרקציה אם כבר

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

וואו. אין מילים על סיקור כזה ^.^ הסדרה נשמעת מעניינת מאוד, ואני בהחלט חושב שהיא קשורה/מבוססת קצת על השואה, ולא רק דומה קצת.

תודה על הסיקור 🙂 הייתי כותב שאני אראה אולי בקרוב, אבל בדיוק עברתי לעונה שתיים של כיתת ההתנקשות >< אולי אחרי זה 🙂

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 3 שעות Doctor Strange אמר:

וואו. אין מילים על סיקור כזה ^.^ הסדרה נשמעת מעניינת מאוד, ואני בהחלט חושב שהיא קשורה/מבוססת קצת על השואה, ולא רק דומה קצת.

תודה על הסיקור 🙂 הייתי כותב שאני אראה אולי בקרוב, אבל בדיוק עברתי לעונה שתיים של כיתת ההתנקשות >< אולי אחרי זה 🙂

יאפ יש גם חיסולים כמו בגטאות וחיסולים גדולים וחלקם כואבים ואבסורדים

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מציק לי בעין, מה זה הכדור הזה שיש לו ביד?, לא מצאתי בסיקור שלך.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על סיקור מעולה!!!

מצפה לראות את הסדרה מתישהו

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני ב-7.5.2021 at 09:40 mmm2 אמר:

מציק לי בעין, מה זה הכדור הזה שיש לו ביד?, לא מצאתי בסיקור שלך.

בוא נגיד שבגלל שהוא נסיך בריטניה הוא לא ממש רוצה לחשוף את זהותו אז זה לא כדור  זה בעצם קסדה 

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים