• צור חשבון
עבור לתוכן
×
×
  • צור חדש...

יום האהבה בפתח-מה שווה לראות?


Recommended Posts

גם השנה כמו כל שנה מגיע הארבעה עשר בפבואר, הידוע גם כValentines או יום האהבה, ואפשר להרגיש את הרומנטיקה באוויר.
כדי להיכנס לאווירה, הכנתי רשימה וסיקור קצר של 10 אנימות רומנטיקה ששווה לראות. הרשימה כתובה בסדר עולה, והסדרות האחרונות הן המומלצות ביותר.  הייתי ממליץ לחפש את שירי הפתיחה ביוטיוב ולראות אותם במקרה ואתם לא בטוחים האם לצפות בסדרה או לא, מכיוון ששירי בפתיחה בדרך כלל מציגים איך תראה שאר הסדרה.

1. Toradora! 
Toradora!

טורדורה היא סדרה המתמקדת על ריוג'י, נער נחמד ועדין בעל מראה של פרחח אשר גורם לאחרים להתרחק ממנו, וטוגה, נערה בעלת מבנה קטן ומזג חם. יום אחד הם מגלים שהם מחבבים את הידיד\ה זה של זו, ומחליטים לשתף פעולה על מנת לעזור זה לזו להתקרב למושא אהבתם. עם הזמן, השניים מתקרבים ומתחברים. הסדרה מלאת קומדיה קלאסית של אי הבנות מצחיקות ותאונות מביכות. הדמויות הראשיות כיפיות לצפיה ומערכת היחסים שלהם משונה אך מבדרת. ההבדל בין האישיות שלהם לבין המראה החיצוני מוסיף להומור. הדמויות המשניות גם מעניינות ואף מעצבנות לעיתים, אבל תמיד מבדרות. 
הצד החזק יותר של הסדרה הוא השילוב בין קומדיה לדרמה. מצד אחד אפשר להנות מצפיה מרגיעה ומבדרת ומצד שני מרגישים חיבור לדמויות ולקושי שהן עוברות. הדבר נהיה בולט בשלב מאוחר יותר בסדרה כאשר מבינים את הסיטואציה של הדמויות טוב יותר.
הצד החלש יותר של הסדרה הוא הקצב האיטי לפעמים בו העלילה מתקדמת. 

2. Gamers!
Gamers!
גיימרס היא סדרת אנימה המתמקדת במערכות היחסים של קבוצת חברים, בין אם רומנטיות ובין אם יריבות. הדמות הראשית נראה בהתחלה כדמות הקלאסית והחוזרת על עצמה של נער חסר יכולות חברתיות המבלה את כל זמנו במשחקי וידאו אך רוצה קשרים אנושיים. כבר בפרק הראשון אפשר לראות את התבנית הרגילה כאשר הדמות הראשית, קאיטה, נתקל במקרה בנערה הפופולארית קארן מבית הספר שלו בחנות משחקים ומגלה שהיא בעצם אוהבת משחקי וידאו, ואפילו חלק ממועדון משחקי וידאו. הוא מגיע למועדון בהזמנתה ומכיר עוד נערים בגילו המבלים את זמנם במשחקי וידאו. הוא מיד מתחבר לקבוצה וכשהוא נשאל אם הוא מעוניין להצטרף למועדון משחקי הוידאו, הוא כמובן עונה... לא. עד לרגע הזה חשבתי שזו הולכת להיות סדרה ממוצעת במקרה הטוב, אבל דעתי השתנתה אחרי הפרק הראשון. 
הצד החזק של הסדרה גיימרס הוא בניית מערכת היחסים בין הדמויות הראשיות, ולא רק בין הזוג הראשי, ואיך הם מנסים להבין את הרגשות של עצמם ושל האחרים (ובמקרים רבים נכשלים ויוצרים סיטואציות מצחיקות ביותר). חוץ מזה, האנימציה של הסדרה היא טובה ביותר ונעימה לעין. 
הצד החלש יותר של גיימרס הוא... הפסקול? למען האמת, אני לא חושב שיש משהו שבאמת הפריע לי כשראיתי את הסדרה. כל פרק היה מהנה ובקצב טוב. הדבר היחידי שאני יכול להגיד שהיה פחות טוב הוא המוזיקה, וזה בגלל שהיא לא הייתה מיוחדת ואני לא זוכר ממנה כלום, אבל רעה היא לא הייתה. 

 

3. Lovely complex 
Lovely Complex
לאבלי קומפלקס, או תסבוך רומנטי\נהדר, היא סדרת רומנטיקה יחסית ישנה והכי ישנה ברשימה היצאה בשנת 2007. הסדרה מתמקדת בנערה ריזה, אשר הרבה מעל הממוצע הגובה של נשים יפניות, ואוטני, נער נמוך מהממוצע היפני הגברי. 
בשל הבדלי הגובה המגוחכים והריבים שלהם, הם הפכו להיות הצמד הקומי של בית הספר. אך ככל שהם מתקרבים זה לזו רגשות אחרים מתחילים לבצבץ. הסדרה היא קומדיה רומנטית עם לא מעט דרמה. הדמויות בסדרה, אפילו הראשיות, מאוד שונות מדמויות ראשיות רגילות בעיניי. בדרך כלל, אפשר להבין את הדמויות הראשיות אפילו אם הן עושות דברים שאנחנו בתור הצופים, יודעים שאינם נכונים כי לנו יש יותר מידע. אבל בסדרה הזאת, הדמויות לפעמים מתנהגות בצורה "לא הגיונית", אבל אמתית מאוד. דבר זה לפעמים גורם להרגיש שהן מעצבנות קצת, אבל באותו הזמן הרבה יותר אמתיות. אנחנו לא תמיד הגיוניים בעיקר כשרגשות מעורבים והסדרה הזאת מציגה את זה באופן נהדר.
הצד החזק של הסדרה הוא בניית הדמויות ומערכות היחסים שלהן. מכיוון שהדמויות עצמן מרגישות מאוד אמתיות, עם כל הצדדים הטובים והרעים שלהן, מערכות היחסים שלהן גם מרגישות אותנתיות. תסביכי הגובה של שתי הדמויות הראשיות מביא בעיקר רגעים קומיים, אבל גם אפשר לראות כיצד התסביכים משפיעים על האישיות שלהם כל בכל פעולה שהם עושים.
הצד החלש יותר של הסדרה הוא הסוף. לקראת סוף הסדרה זה הרגיש שיוצריה מיהרו קצת וניסו לדחוף הרבה תוכן שחלקו היה מיותר. דבר נוסף זה האנימציה. לא הייתי בטוח בהתחלה עם לשים את האנימציה כדבר טוב או רע, כי מצד אחד, האנימציה היא ישנה ומחוספסת. הדמויות לא מאוד דינמיות ולא עושות תנועות קטנות כל כך, אבל מצד שני, הבעות הפנים שלהן מעבירות את כל מה שצריך להעביר, בין אם זה קומדיה או דרמה. 
 

4. The troubled life of miss kotoura
The Troubled Life of Miss Kotoura
החיים הקשים של קוטורה היא סדרה העוקבת אחר חייה של נערה בשם קוטורה, אשר נולדה עם הכוח לקרוא מחשבות של אנשים בקרבתה. בתור ילדה היא לא הבינה שהיא שונה מאחרים ולא ידעה שהקולות שהיא שומעת מהמחשבות של האנשים סביבה לא אמורים להישמע. בגלל זה, ילדים התרחקו ממנה בבית הספר ואפילו ההורים שלה לא התקרבו עליה מחשש שמחשבותיהם יחשפו. בשל כך, קוטורה נשארה לבד. יום אחד היא פוגשת נער בשם מנבה (Manabe) ומגלה למרבה הפתעתה שלא רק שהוא לא פוחד מהכוחות שלה ומנסה להחביא את מחשבותיו, הוא אפילו מוצא הנאה בלדמיין דברים שגורמים מבוכה לקוטורה ולראות את התגובות שלה. אחרי זה היא פוגשת עוד אנשים שרוצים להתחבר איתה למרות כוחותיה הפולשניים. 
הפרק הראשון של הסדרה גרם לי להתחבר לקוטורה כמעט מייד. אחרי שרואים איך ילדה תמימה סובלת בגלל כוח שהיא אפילו לא מבינה ונשארת בודדה, קשה שלא להרגיש סימפטיה, והסדרה מבצעת את זה באופן מושלם. שאר הדמויות מאוד כיפיות ומיוחדות בדרכן שלן.
הצד החזק של הסדרה הוא יצירת הרגשות הנכונים בצופים לפי דעתי. כשראיתי את הסדרה לפעמים הרגשתי כמעט בדמעות ולפעמים צחקתי בקול רם. לראות איך קוטורה מתחילה להיפתח לחברים הראשונים בחייה גורם לתחושה מאוד מספקת. 
הצד החלש יותר של הסדרה הוא הדמויות המשניות. אמנם כיף לראות אותן והן מספקות קומדיה או דרמה במקרה הצורך, לא הרגשתי חיבור חזק עליהן והן היו מעט שטוחות לדעתי. אך למרות זאת הן היו מהנות לצפיה.

 

5. My next life as a villainess 
My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom!
החיים הבאים שלי בתוך מרשעת היא סדרה חדשה השודרה שנה שעברה המספרת על נערה האהבה משחקי מחשב יום אחד מגלה שהיא עכשיו בגוף של ילדה בשם קטרינה-הדמות הרעה במשחק סימולציית דייטים שהיא שיחקה. במשחק, סופה של הדמות הרעה במקרה הטוב היה גירוש מהמדינה, ובמקרה הרע-מוות. לאחר שהיא מבינה את זה, היא מתחילה לעבוד בשקידה על לשנות את גורלה המר באמצעות הידע שלה על שאר הדמויות. בזמן שהיא מבלה את כל זמנה בלשפר את מערכות היחסים שלה עם כל האנשים סביבה על מנת למנוע את סופה המר, היא כל כך שקועה בלשנות את העתיד שהיא לא שמה לב לרגשותיהם של האנשים סביבה. 
הסדרה הזאת היא סדרה מהנה ביותר אשר מתרכזת בעיקר בקומדיה. למרות שקטרינה מנסה לשנות את גורלה ויוצרת מערכות יחסים חדשות, ה"מעופפות" שלה מספקת הרבה הומור. 
הצד החזק של הסדרה לדעתי הוא הדמות הראשית, קטרינה. קטרינה היא אדם נחוש, יצירתי, סתגלתן אך מעופף, ובעלת לב טוב. תכונות אלה הופכות אותה לדמות שקל לאהוב. לשמוע את המונולוג הפנימי שלי תמיד מבדר ולראות את הגישה המיוחדת שלה לבעיות וחוסר ההבנה החברתית שלה גורמת לתחושה של חיבור. 
הצד החלש יותר של הסדרה הוא הזמן הקצר שקיבלו דמויות שנכנסו מאוחר יותר לסדרה. מכיוון שהעולם שקטרין נכנסה עליו הוא עולם של סימולציית דייטים, יש הרבה דמויות בסדרה. הדמויות שנכנסו בשלב מאוחר יותר לא קיבלו הרבה זמן מסך בשל זה. אבל לדעתי, בעונה הבאה דבר זה ישתפר מכיוון שכל הדמויות מוכרות ואין צורך להכיר לנו את העולם, הם יוכלו להתמקד יותר בדמויות.

 

6. Tonikawa: over the moon for you
TONIKAWA: Over the Moon for You
טוניקוואה: מעל הירח בשבילך היא גם סדרה יחסית חדשה השודרה שנה שעברה. הסדרה מתחילה כאשר נער בשם נאסה אוהב ממבט ראשון נערה מסתורית בשם צוקסה (Tsukasa) לאחר שהצילה את חייו מתאונת דרכים. לאחר שהוא מספר לה מיד איך הוא מרגיש, היא אומרת לו שהיא מוכנה לצאת איתו רק אם הוא מסכים להתחתן איתה. אולי בגלל האנדרנלין והפציעה מהתאונה נאסה מסכים כמעט ללא היסוס. זמן מה לאחר המקרה צוקסה מגיעה לביתו וחייהם כזוג נשוי מתחילים.
הסדרה הזאת מאוד יוצאת דופן במובן שרוב האנימות הרומנטיות מנצלות את רוב הזמן שלהן בלהראות איך הדמויות הראשיות מתקרבות ואיך הרגשות שלהן נוצרים, ורק לקראת סוף הסדרה הם חושפים את הרגשות שלהם. בניגוד לתבנית הזאת, בטוניקוואה הרגשות של הזוג ברורים להם כמעט מייד ושאר הסדרה מציגה איך מערכת היחסים שלהם מתקדמת כזוג נשוי. אין ממש אי הבנות היוצרות סיטואציות מביכות ומצחיקות או חוסר תקשורת והבנה של רגשות, אלא הסדרה מראה כיצד הזוג מנסה להבין זה את זו ולהתקדם במערכת היחסים שלהם באופן הדדי. 
הצד החזק של הסדרה בעיני הוא ההצגה של מערכת יחסים בריאה בה הזוג באמת מדבר זה עם זו באופן כנה. הדרך הכי טובה לתאר את זה לדעתי זה "חמוד".
הצד החלש יותר של הסדרה היא שהיא רגועה מידי. אין במהלך הסדרה הרבה קונפליקטים, דבר היוצר סביבה רגועה המאפשרת לזוג הטרי ללמוד זה על זו בשלווה יחסית. לדעתי זה דבר טוב ומרגיע ביותר, אך לאנשים שמחפשים משהו עם יותר "אקשן", אולי טוניקוואה רגועה מדי. 

 

6. Oresuki: Are you the only one who loves me? 
ORESUKI: Are you the only one who loves me?
אורסוקי: האם את היחידה שאוהבת אותי? היא סדרה שבדומה לסדרות כמו Gamers שוברת את התבנית. בתחילת הסדרה אנחנו מכירים את הדמות הראשית קיסראגי (kisaragi) אשר מתנהג כמו נער קלאסי מאנימות הארם (אנימות בהן מספר נשים מביאות עניין רומנטי בדמות הראשית). הוא מתנהג כבן אדם אכפתי ולא מנסה להביע עניין רומנטי בידידותיו, אך מתחת לדמות שהוא יצר, הוא למעשה אדם תככן וציני. יום אחד כאשר נערה יפה מבית ספרו מזמינה אותו להיפגש אחרי הלימודים הוא חושב שסוף סוף העמדת הפנים שלו משתלמת והוא ישיג חברה, אך למרבה הפתעתו הנערה מספרת לו שהיא מעוניינת בחברו הטוב. לאחר שגם ידידה נוספת שלו מאכזבת אותו באופן דומה, הוא מגלה שמכל הנשים בחברתו, רק נערה הנראית חנונית של ספרים אותה הוא לא ממש מכיר באמת מחבבת אותו. 
הסדרה הזאת נראית כמו קומדיה רומנטית פשוטה ולפי התבנית בהתחלה, אך לא לוקח הרבה זמן להבין שזאת אינה סדרה פשוטה כל כך. אף דמות לא פשוטה כמו שהיא מתנהגת בפני השטח, וככל שהזמן עובר אפשר לראות עוד ועוד צדדים שלהם. 
הצד החזק של סדרה זאת לדעתי הוא הדמויות המורכבות, המניפולציות הנעשות על ידי כל מיני דמויות, כולל הדמות הראשית וההומור, העצב, בגידה, אכזבה ועוד רגשות המועברים באופן נהדר. השינויים וההתפתחויות שהדמויות עוברות במהלך הסדרה, בעיקר הדמות הראשית, גורמים לחיבור מיוחד לדמויות ולרגשות שלהן.
הצד החלש של הסדרה הוא הסוף המרגיש קטוע. אחרי הסדרה, יש פרק OVA שסוגר את הסיפור, אבל הסדרה עצמה מרגישה לא סגורה ללא הפרק הזה.

 

7. Science fell in love, so i tried to prove it
Science Fell in Love, So I Tried to Prove It
המדע התאהב, אז ניסיתי להוכיח את זה היא סדרה יחסית חדשה ויוצאת דופן. בתחילת הסדרה, ממש בדקות הראשונות חוקרת בשם איימה (Ayame) מספרת לחוקר העובד איתה בשם שיניה (Shinya) שהיא מאוהבת בו. לאחר ההפתעה, שיניה, בתור איש של מדע, שואל אותה מה הביסוס לדעה שלה, אבל היא לא מוצאת הסבר הגיוני. לאחר מכן, הם מנסים להבין באמצעות ניסויים ומחקרים האם היא באמת אוהבת אותו, והאם הוא אוהב אותה, והאם אפשר בכלל לכמת אהבה. 
מכיוון ששתי הדמויות הראשיות הן אנשים של מדע והיגיון, אין הרבה אי הבנות או רגעים מביכים. וגם כשיש, הם מיד מתחילים לחשוב מה הסיבה לכך ופותרים את זה מהר. הקומדיה בסדרה מהנה וייחודית. לראות זוג אנשים שבילו את כל חייהם בלהבין דברים בעזרת הגיון צרוף פתאום נתקלים בבעיה חסרת הגיון, אך מנסים לפתור אותה בהיגיון בכל זאת יוצר הרבה סיטואציות מצחיקות וחמודות. בנוסף, הסדרה לוקחת זמן להסביר את הניסויים שהם עושים ואת הסיבה המדעית מאחורייהם. הניסויים נעשים בצורה מאוד מדעית, עם הרבה חזרות, בקרות וחישובים. ככה שלא רק שהסדרה מצחיקה, היא אפילו חינוכית. 
הצד החזק של הסדרה לדעתי הוא צורת החשיבה הייחודית של הדמויות הראשיות, אשר לא בורחים מהרגשות שלהם למרות שהם לא מבינים אותם, אלא מתעמתים מולם ראש בראש בדרך הייחודית שלהם-בעזרת מדע. הדמויות המשניות נותנות נקודת מבט של בן אדם "נורמלי" ומביאות היגיון בריא בניגוד להיגיון הצרוף של הדמויות הראשיות. 
הצד החלש יותר של הסדרה הוא... אין לדעתי ממש צד חלש. אולי זה שלא כולם יתחברו לצד המדעי של הסדרה יכול להיחשב כצד יותר חלש.

 

8. Kokoro connect (בנוסף יש ארבעה פרקי ספיישל שמסיימים את הסדרה, הנקראים Kokoro connect: michi random)
Kokoro Connect
קוקורו קונקט היא סדרת רומנטיקה עם הרבה דרמה וקומדיה כשצריך. הסדרה עוקבת אחר קבוצה של חמישה נערים הלומדים בבית ספר אשר חובה להצטרף למועדון כלשהו, אך כל אחד מהסיבות שלו לא התחבר עם מועדונים אחרים ולכן הם החליטו ליצור אחד משלהם. יום אחד, שניים מהחברים במועדון מגיעים לפגישה ומספרים שאתמול בלילה הם החליפו גוף. לאחר זמן מה, כל חברי המועדון מתחילים להחליף גוף כל כמה זמן. בשל הסיטואציה בה הזהות של חברי הקבוצה מתחילה להטשטש, פחדים, חרדות ותחושות שונות מתחילות לצאת מכל אחד. 
האינטראקציה בין קבוצת החברים הזאת בסיטואציה משונה כל כך מראה דברים מאוד מעניינים. פתאום דברים שבדרך כלל לא מדברים עליהם צריכים להיאמר. הפחד מהלא נודע בוחן ומחזק את הקשרים שלהם ומערבב את הדינמיקה בחבורה.
הצד החזק של הסדרה הוא ללא ספק הדמויות העמוקות וההתמודדות שלהן עם הסיטואציות המשונות המכריחות אותן להתמודד עם דברים שבדרך כלל מתחמקים מהם. אף אחד מהם לא מושלם, אבל לא רואים את זה מיד, אלא רק אחרי שהם לא יכולים יותר להתנהג בצורה נורמלית.  הסוף של הסדרה מאוד מספק מכיוון שהוא מראה כמה כל הדמויות התקדמו והתפתחו.
הצד החלש יותר של הסדרה הוא שהיא לא ארוכה יותר. אמנם הסוף מספק, אבל לדעתי אם היא הייתה ארוכה יותר היו דברים שהיה כדאי להוסיף. 

 

9. Kaguya-sama: Love is war
Kaguya-sama: Love Is War
קאגויה-סאמה: אהבה זו מלחמה היא סדרת קומדיה רומנטית אשר עוקבת אחרי משחקי המוחות של קאגויה ומיוקי בהם כל אחד מהם מנסה לגרום לשני להתוודות על אהבתם. מיוקי וקאגויה לומדים בבית ספר יוקרתי, ובו מיוקי הוא ראש מועצת התלמידים וקאגויה היא סגנית הנשיא. קאגויה באה ממשפחה עשירה ביותר וחונכה להיות "ליידי" מושלמת ומצליחה, בעוד שמיוקי גדל בבית ממוצע אך נכנס לבית הספר היוקרתי הודות לציונים היוצאים מן הכלל שלו. בעוד ששניהם עושים את עבודתם במועצת התלמידים, שניהם חושבים שלשני יש רגשות כלפיהם ובטוחים שכל רגע האחר הולך להתוודות על רגשותיהם, אך חצי שנה עוברת ללא שינוי ומשחקי המוח מתחילים. בעוד שקאגויה משתמשת בהון של משפחתה ובתחכום שלה ליצור סיטואציות בהן מיוקי עשוי להראות את רגשותיו, מיוקי משתמש בחשיבה המהירה שלו להתחמק מהמלכודות של קאגויה ולהפוך עליה את היוצרות. איתם במועצת התלמידים עובדת גם צ'יקה, אשר מכניסה אלמנט של כאוס לכל התכניות והמזימות שלהם. 
הסדרה הזאת מזכירה מאוד את death note למי שמכיר, רק שהדמויות הראשיות משתמשות ביכולות האינטלקטואליות שלהן על מנת לגרום למושא אהבתן להתוודות להם. הסיבה שהם לא מוכנים להתוודות בעצמם, למרות שזה הפתרון הפשוט, היא לא חוסר ביטחון, אלא גאווה. דבר זה יוצר סיטואציות מיוחדות בהן שתי הדמויות הראשיות בטוחות שהאחר אוהב אותן, והם צודקים, אבל אף אחד מהם לא מוכן להיות הראשון שיגיד את זה.
הצד החזק של הסדרה לדעתי הוא הצד הקומדי. ההומור בסדרה הוא אחד הטובים מהסדרות ברשימה אם לא הכי טוב. כל פרק גרם לי לצחוק. הבסיס של ההומור בסדרה הוא שהם לוקחים סיטואציות יחסית פשוטות ומסבכים אותן לרמה מגוכחת. האנימציה והבעות הפנים המוקצנות שלהם מוסיפות לכך. הומור כזה עשוי היה להפוך למשעמם אחרי כמה פרקים, אבל בעזרת צ'יקה בעיקר שמוסיפה אלמנט של כאוס, זה לא מרגיש שזה חוזר על עצמו ומבדר כל פעם.
הצד החלש יותר של הסדרה לדעתי הוא... אין. סדרה מושלמת.

 

10. Your lie in April
Your lie in April
הסדרה האחרונה ברשימה היא השקר שלך באפריל. סדרה זאת עוקבת אחר הדמות הראשית קוסאי (kousei) אשר למד לנגד על פסנתר מגיל צעיר מאוד וזכה בהרבה תחרויות בשל כישורו לנגן יצירות בצורה מאוד מדוייקת, וכך הוא זכה לכינוי "המטרונום האנושי". קוסאי נחשב לגאון מוזיקלי עם עתיד בהיר עד שאמו מתה ומאז הוא לא הצליח לנגד בפסנתר. יום אחד הוא פוגש בנערה בשם קאורי המנגנת בכינור בצורה מאוד לא שגרתית. בניגוד לקוסאי העוקב אחר היצירות לחלוטין, קאורי מנגנת את היצירות בצורה שהיא רוצה. לאחר הפגישה שלהם, קאורי מנסה להחזיר את קוסאי לבמה ולפסנתר. 
סדרה זאת היא מאוד מוזיקלית, ואמנם אני לא מבין במוזיקה, אבל שמעתי מאנשים שמבינים שצורת הנגינה באנימה הזאת מאוד מדוייקת. הרבה מהרגשות שהסדרה רוצה להעביר היא מעבירה באמצעות הנגינה של הדמויות. ההתפתחות שהדמויות עוברות, בעיקר קוסאי, מרגשת ומהנה לצפיה. הקשר בין הדמויות מתפתח גם הוא במהלך הסדרה בקצת טוב, לא מהיר מדי ולא איטי. 
הצד החזק של הסדרה הוא ללא ספק המוזיקה. בהקשרים שונים, הסדרה מצליחה להעביר כל מיני רגשות שונים באמצעות הנגינה של הדמויות הראשיות. לפעמים המוזיקה שמחה ומהנה, לפעמים היא מלאת רגש, לפעמים סוערת ולפעמים היא רגועה. בנוסף, האנימציה באיכות ממש טובה, ואפילו יש להם שפתיים, שזה משהו נדיר באנימה. 
הצד החלש יותר של הסדרה הוא שיש הרבה מונחים של מוזיקאים שבתור אחד שלא למד מוזיקה, לא תמיד מבין. אבל זו לא בעיה גדולה במיוחד כי בדרך כלל אפשר להבין מההקשר מה הכוונה או שזה לא חשוב במיוחד לסיפור. לא צריך להבין במוזיקה כדי להנות מהסדרה הזאת.

 

זוהי כל הרשימה. אני מקווה שתוכלו למצוא לפחות סדרה אחת חדשה פה שלא ראיתם ולהנות ממנה. יום אהבה שמח:)

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

פשיייייייי אהההההההההההה הסיקור הכי ארוך שאני זוכר שראיתי!

אחלה סיקוררררררררררר כל הכבודדדדדדדדדדדדד (הבטחתי שאני אקרא ואגיב זוכר? 🙂)

נערך על-ידי ARayquaza
קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 8 שעות Universin אמר:

גם השנה כמו כל שנה מגיע הארבעה עשר בפבואר, הידוע גם כValentines או יום האהבה, ואפשר להרגיש את הרומנטיקה באוויר.
כדי להיכנס לאווירה, הכנתי רשימה וסיקור קצר של 10 אנימות רומנטיקה ששווה לראות. הרשימה כתובה בסדר עולה, והסדרות האחרונות הן המומלצות ביותר.  הייתי ממליץ לחפש את שירי הפתיחה ביוטיוב ולראות אותם במקרה ואתם לא בטוחים האם לצפות בסדרה או לא, מכיוון ששירי בפתיחה בדרך כלל מציגים איך תראה שאר הסדרה.

1. Toradora! 
Toradora!

טורדורה היא סדרה המתמקדת על ריוג'י, נער נחמד ועדין בעל מראה של פרחח אשר גורם לאחרים להתרחק ממנו, וטוגה, נערה בעלת מבנה קטן ומזג חם. יום אחד הם מגלים שהם מחבבים את הידיד\ה זה של זו, ומחליטים לשתף פעולה על מנת לעזור זה לזו להתקרב למושא אהבתם. עם הזמן, השניים מתקרבים ומתחברים. הסדרה מלאת קומדיה קלאסית של אי הבנות מצחיקות ותאונות מביכות. הדמויות הראשיות כיפיות לצפיה ומערכת היחסים שלהם משונה אך מבדרת. ההבדל בין האישיות שלהם לבין המראה החיצוני מוסיף להומור. הדמויות המשניות גם מעניינות ואף מעצבנות לעיתים, אבל תמיד מבדרות. 
הצד החזק יותר של הסדרה הוא השילוב בין קומדיה לדרמה. מצד אחד אפשר להנות מצפיה מרגיעה ומבדרת ומצד שני מרגישים חיבור לדמויות ולקושי שהן עוברות. הדבר נהיה בולט בשלב מאוחר יותר בסדרה כאשר מבינים את הסיטואציה של הדמויות טוב יותר.
הצד החלש יותר של הסדרה הוא הקצב האיטי לפעמים בו העלילה מתקדמת. 

2. Gamers!
Gamers!
גיימרס היא סדרת אנימה המתמקדת במערכות היחסים של קבוצת חברים, בין אם רומנטיות ובין אם יריבות. הדמות הראשית נראה בהתחלה כדמות הקלאסית והחוזרת על עצמה של נער חסר יכולות חברתיות המבלה את כל זמנו במשחקי וידאו אך רוצה קשרים אנושיים. כבר בפרק הראשון אפשר לראות את התבנית הרגילה כאשר הדמות הראשית, קאיטה, נתקל במקרה בנערה הפופולארית קארן מבית הספר שלו בחנות משחקים ומגלה שהיא בעצם אוהבת משחקי וידאו, ואפילו חלק ממועדון משחקי וידאו. הוא מגיע למועדון בהזמנתה ומכיר עוד נערים בגילו המבלים את זמנם במשחקי וידאו. הוא מיד מתחבר לקבוצה וכשהוא נשאל אם הוא מעוניין להצטרף למועדון משחקי הוידאו, הוא כמובן עונה... לא. עד לרגע הזה חשבתי שזו הולכת להיות סדרה ממוצעת במקרה הטוב, אבל דעתי השתנתה אחרי הפרק הראשון. 
הצד החזק של הסדרה גיימרס הוא בניית מערכת היחסים בין הדמויות הראשיות, ולא רק בין הזוג הראשי, ואיך הם מנסים להבין את הרגשות של עצמם ושל האחרים (ובמקרים רבים נכשלים ויוצרים סיטואציות מצחיקות ביותר). חוץ מזה, האנימציה של הסדרה היא טובה ביותר ונעימה לעין. 
הצד החלש יותר של גיימרס הוא... הפסקול? למען האמת, אני לא חושב שיש משהו שבאמת הפריע לי כשראיתי את הסדרה. כל פרק היה מהנה ובקצב טוב. הדבר היחידי שאני יכול להגיד שהיה פחות טוב הוא המוזיקה, וזה בגלל שהיא לא הייתה מיוחדת ואני לא זוכר ממנה כלום, אבל רעה היא לא הייתה. 

 

3. Lovely complex 
Lovely Complex
לאבלי קומפלקס, או תסבוך רומנטי\נהדר, היא סדרת רומנטיקה יחסית ישנה והכי ישנה ברשימה היצאה בשנת 2007. הסדרה מתמקדת בנערה ריזה, אשר הרבה מעל הממוצע הגובה של נשים יפניות, ואוטני, נער נמוך מהממוצע היפני הגברי. 
בשל הבדלי הגובה המגוחכים והריבים שלהם, הם הפכו להיות הצמד הקומי של בית הספר. אך ככל שהם מתקרבים זה לזו רגשות אחרים מתחילים לבצבץ. הסדרה היא קומדיה רומנטית עם לא מעט דרמה. הדמויות בסדרה, אפילו הראשיות, מאוד שונות מדמויות ראשיות רגילות בעיניי. בדרך כלל, אפשר להבין את הדמויות הראשיות אפילו אם הן עושות דברים שאנחנו בתור הצופים, יודעים שאינם נכונים כי לנו יש יותר מידע. אבל בסדרה הזאת, הדמויות לפעמים מתנהגות בצורה "לא הגיונית", אבל אמתית מאוד. דבר זה לפעמים גורם להרגיש שהן מעצבנות קצת, אבל באותו הזמן הרבה יותר אמתיות. אנחנו לא תמיד הגיוניים בעיקר כשרגשות מעורבים והסדרה הזאת מציגה את זה באופן נהדר.
הצד החזק של הסדרה הוא בניית הדמויות ומערכות היחסים שלהן. מכיוון שהדמויות עצמן מרגישות מאוד אמתיות, עם כל הצדדים הטובים והרעים שלהן, מערכות היחסים שלהן גם מרגישות אותנתיות. תסביכי הגובה של שתי הדמויות הראשיות מביא בעיקר רגעים קומיים, אבל גם אפשר לראות כיצד התסביכים משפיעים על האישיות שלהם כל בכל פעולה שהם עושים.
הצד החלש יותר של הסדרה הוא הסוף. לקראת סוף הסדרה זה הרגיש שיוצריה מיהרו קצת וניסו לדחוף הרבה תוכן שחלקו היה מיותר. דבר נוסף זה האנימציה. לא הייתי בטוח בהתחלה עם לשים את האנימציה כדבר טוב או רע, כי מצד אחד, האנימציה היא ישנה ומחוספסת. הדמויות לא מאוד דינמיות ולא עושות תנועות קטנות כל כך, אבל מצד שני, הבעות הפנים שלהן מעבירות את כל מה שצריך להעביר, בין אם זה קומדיה או דרמה. 
 

4. The troubled life of miss kotoura
The Troubled Life of Miss Kotoura
החיים הקשים של קוטורה היא סדרה העוקבת אחר חייה של נערה בשם קוטורה, אשר נולדה עם הכוח לקרוא מחשבות של אנשים בקרבתה. בתור ילדה היא לא הבינה שהיא שונה מאחרים ולא ידעה שהקולות שהיא שומעת מהמחשבות של האנשים סביבה לא אמורים להישמע. בגלל זה, ילדים התרחקו ממנה בבית הספר ואפילו ההורים שלה לא התקרבו עליה מחשש שמחשבותיהם יחשפו. בשל כך, קוטורה נשארה לבד. יום אחד היא פוגשת נער בשם מנבה (Manabe) ומגלה למרבה הפתעתה שלא רק שהוא לא פוחד מהכוחות שלה ומנסה להחביא את מחשבותיו, הוא אפילו מוצא הנאה בלדמיין דברים שגורמים מבוכה לקוטורה ולראות את התגובות שלה. אחרי זה היא פוגשת עוד אנשים שרוצים להתחבר איתה למרות כוחותיה הפולשניים. 
הפרק הראשון של הסדרה גרם לי להתחבר לקוטורה כמעט מייד. אחרי שרואים איך ילדה תמימה סובלת בגלל כוח שהיא אפילו לא מבינה ונשארת בודדה, קשה שלא להרגיש סימפטיה, והסדרה מבצעת את זה באופן מושלם. שאר הדמויות מאוד כיפיות ומיוחדות בדרכן שלן.
הצד החזק של הסדרה הוא יצירת הרגשות הנכונים בצופים לפי דעתי. כשראיתי את הסדרה לפעמים הרגשתי כמעט בדמעות ולפעמים צחקתי בקול רם. לראות איך קוטורה מתחילה להיפתח לחברים הראשונים בחייה גורם לתחושה מאוד מספקת. 
הצד החלש יותר של הסדרה הוא הדמויות המשניות. אמנם כיף לראות אותן והן מספקות קומדיה או דרמה במקרה הצורך, לא הרגשתי חיבור חזק עליהן והן היו מעט שטוחות לדעתי. אך למרות זאת הן היו מהנות לצפיה.

 

5. My next life as a villainess 
My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom!
החיים הבאים שלי בתוך מרשעת היא סדרה חדשה השודרה שנה שעברה המספרת על נערה האהבה משחקי מחשב יום אחד מגלה שהיא עכשיו בגוף של ילדה בשם קטרינה-הדמות הרעה במשחק סימולציית דייטים שהיא שיחקה. במשחק, סופה של הדמות הרעה במקרה הטוב היה גירוש מהמדינה, ובמקרה הרע-מוות. לאחר שהיא מבינה את זה, היא מתחילה לעבוד בשקידה על לשנות את גורלה המר באמצעות הידע שלה על שאר הדמויות. בזמן שהיא מבלה את כל זמנה בלשפר את מערכות היחסים שלה עם כל האנשים סביבה על מנת למנוע את סופה המר, היא כל כך שקועה בלשנות את העתיד שהיא לא שמה לב לרגשותיהם של האנשים סביבה. 
הסדרה הזאת היא סדרה מהנה ביותר אשר מתרכזת בעיקר בקומדיה. למרות שקטרינה מנסה לשנות את גורלה ויוצרת מערכות יחסים חדשות, ה"מעופפות" שלה מספקת הרבה הומור. 
הצד החזק של הסדרה לדעתי הוא הדמות הראשית, קטרינה. קטרינה היא אדם נחוש, יצירתי, סתגלתן אך מעופף, ובעלת לב טוב. תכונות אלה הופכות אותה לדמות שקל לאהוב. לשמוע את המונולוג הפנימי שלי תמיד מבדר ולראות את הגישה המיוחדת שלה לבעיות וחוסר ההבנה החברתית שלה גורמת לתחושה של חיבור. 
הצד החלש יותר של הסדרה הוא הזמן הקצר שקיבלו דמויות שנכנסו מאוחר יותר לסדרה. מכיוון שהעולם שקטרין נכנסה עליו הוא עולם של סימולציית דייטים, יש הרבה דמויות בסדרה. הדמויות שנכנסו בשלב מאוחר יותר לא קיבלו הרבה זמן מסך בשל זה. אבל לדעתי, בעונה הבאה דבר זה ישתפר מכיוון שכל הדמויות מוכרות ואין צורך להכיר לנו את העולם, הם יוכלו להתמקד יותר בדמויות.

 

6. Tonikawa: over the moon for you
TONIKAWA: Over the Moon for You
טוניקוואה: מעל הירח בשבילך היא גם סדרה יחסית חדשה השודרה שנה שעברה. הסדרה מתחילה כאשר נער בשם נאסה אוהב ממבט ראשון נערה מסתורית בשם צוקסה (Tsukasa) לאחר שהצילה את חייו מתאונת דרכים. לאחר שהוא מספר לה מיד איך הוא מרגיש, היא אומרת לו שהיא מוכנה לצאת איתו רק אם הוא מסכים להתחתן איתה. אולי בגלל האנדרנלין והפציעה מהתאונה נאסה מסכים כמעט ללא היסוס. זמן מה לאחר המקרה צוקסה מגיעה לביתו וחייהם כזוג נשוי מתחילים.
הסדרה הזאת מאוד יוצאת דופן במובן שרוב האנימות הרומנטיות מנצלות את רוב הזמן שלהן בלהראות איך הדמויות הראשיות מתקרבות ואיך הרגשות שלהן נוצרים, ורק לקראת סוף הסדרה הם חושפים את הרגשות שלהם. בניגוד לתבנית הזאת, בטוניקוואה הרגשות של הזוג ברורים להם כמעט מייד ושאר הסדרה מציגה איך מערכת היחסים שלהם מתקדמת כזוג נשוי. אין ממש אי הבנות היוצרות סיטואציות מביכות ומצחיקות או חוסר תקשורת והבנה של רגשות, אלא הסדרה מראה כיצד הזוג מנסה להבין זה את זו ולהתקדם במערכת היחסים שלהם באופן הדדי. 
הצד החזק של הסדרה בעיני הוא ההצגה של מערכת יחסים בריאה בה הזוג באמת מדבר זה עם זו באופן כנה. הדרך הכי טובה לתאר את זה לדעתי זה "חמוד".
הצד החלש יותר של הסדרה היא שהיא רגועה מידי. אין במהלך הסדרה הרבה קונפליקטים, דבר היוצר סביבה רגועה המאפשרת לזוג הטרי ללמוד זה על זו בשלווה יחסית. לדעתי זה דבר טוב ומרגיע ביותר, אך לאנשים שמחפשים משהו עם יותר "אקשן", אולי טוניקוואה רגועה מדי. 

 

6. Oresuki: Are you the only one who loves me? 
ORESUKI: Are you the only one who loves me?
אורסוקי: האם את היחידה שאוהבת אותי? היא סדרה שבדומה לסדרות כמו Gamers שוברת את התבנית. בתחילת הסדרה אנחנו מכירים את הדמות הראשית קיסראגי (kisaragi) אשר מתנהג כמו נער קלאסי מאנימות הארם (אנימות בהן מספר נשים מביאות עניין רומנטי בדמות הראשית). הוא מתנהג כבן אדם אכפתי ולא מנסה להביע עניין רומנטי בידידותיו, אך מתחת לדמות שהוא יצר, הוא למעשה אדם תככן וציני. יום אחד כאשר נערה יפה מבית ספרו מזמינה אותו להיפגש אחרי הלימודים הוא חושב שסוף סוף העמדת הפנים שלו משתלמת והוא ישיג חברה, אך למרבה הפתעתו הנערה מספרת לו שהיא מעוניינת בחברו הטוב. לאחר שגם ידידה נוספת שלו מאכזבת אותו באופן דומה, הוא מגלה שמכל הנשים בחברתו, רק נערה הנראית חנונית של ספרים אותה הוא לא ממש מכיר באמת מחבבת אותו. 
הסדרה הזאת נראית כמו קומדיה רומנטית פשוטה ולפי התבנית בהתחלה, אך לא לוקח הרבה זמן להבין שזאת אינה סדרה פשוטה כל כך. אף דמות לא פשוטה כמו שהיא מתנהגת בפני השטח, וככל שהזמן עובר אפשר לראות עוד ועוד צדדים שלהם. 
הצד החזק של סדרה זאת לדעתי הוא הדמויות המורכבות, המניפולציות הנעשות על ידי כל מיני דמויות, כולל הדמות הראשית וההומור, העצב, בגידה, אכזבה ועוד רגשות המועברים באופן נהדר. השינויים וההתפתחויות שהדמויות עוברות במהלך הסדרה, בעיקר הדמות הראשית, גורמים לחיבור מיוחד לדמויות ולרגשות שלהן.
הצד החלש של הסדרה הוא הסוף המרגיש קטוע. אחרי הסדרה, יש פרק OVA שסוגר את הסיפור, אבל הסדרה עצמה מרגישה לא סגורה ללא הפרק הזה.

 

7. Science fell in love, so i tried to prove it
Science Fell in Love, So I Tried to Prove It
המדע התאהב, אז ניסיתי להוכיח את זה היא סדרה יחסית חדשה ויוצאת דופן. בתחילת הסדרה, ממש בדקות הראשונות חוקרת בשם איימה (Ayame) מספרת לחוקר העובד איתה בשם שיניה (Shinya) שהיא מאוהבת בו. לאחר ההפתעה, שיניה, בתור איש של מדע, שואל אותה מה הביסוס לדעה שלה, אבל היא לא מוצאת הסבר הגיוני. לאחר מכן, הם מנסים להבין באמצעות ניסויים ומחקרים האם היא באמת אוהבת אותו, והאם הוא אוהב אותה, והאם אפשר בכלל לכמת אהבה. 
מכיוון ששתי הדמויות הראשיות הן אנשים של מדע והיגיון, אין הרבה אי הבנות או רגעים מביכים. וגם כשיש, הם מיד מתחילים לחשוב מה הסיבה לכך ופותרים את זה מהר. הקומדיה בסדרה מהנה וייחודית. לראות זוג אנשים שבילו את כל חייהם בלהבין דברים בעזרת הגיון צרוף פתאום נתקלים בבעיה חסרת הגיון, אך מנסים לפתור אותה בהיגיון בכל זאת יוצר הרבה סיטואציות מצחיקות וחמודות. בנוסף, הסדרה לוקחת זמן להסביר את הניסויים שהם עושים ואת הסיבה המדעית מאחורייהם. הניסויים נעשים בצורה מאוד מדעית, עם הרבה חזרות, בקרות וחישובים. ככה שלא רק שהסדרה מצחיקה, היא אפילו חינוכית. 
הצד החזק של הסדרה לדעתי הוא צורת החשיבה הייחודית של הדמויות הראשיות, אשר לא בורחים מהרגשות שלהם למרות שהם לא מבינים אותם, אלא מתעמתים מולם ראש בראש בדרך הייחודית שלהם-בעזרת מדע. הדמויות המשניות נותנות נקודת מבט של בן אדם "נורמלי" ומביאות היגיון בריא בניגוד להיגיון הצרוף של הדמויות הראשיות. 
הצד החלש יותר של הסדרה הוא... אין לדעתי ממש צד חלש. אולי זה שלא כולם יתחברו לצד המדעי של הסדרה יכול להיחשב כצד יותר חלש.

 

8. Kokoro connect (בנוסף יש ארבעה פרקי ספיישל שמסיימים את הסדרה, הנקראים Kokoro connect: michi random)
Kokoro Connect
קוקורו קונקט היא סדרת רומנטיקה עם הרבה דרמה וקומדיה כשצריך. הסדרה עוקבת אחר קבוצה של חמישה נערים הלומדים בבית ספר אשר חובה להצטרף למועדון כלשהו, אך כל אחד מהסיבות שלו לא התחבר עם מועדונים אחרים ולכן הם החליטו ליצור אחד משלהם. יום אחד, שניים מהחברים במועדון מגיעים לפגישה ומספרים שאתמול בלילה הם החליפו גוף. לאחר זמן מה, כל חברי המועדון מתחילים להחליף גוף כל כמה זמן. בשל הסיטואציה בה הזהות של חברי הקבוצה מתחילה להטשטש, פחדים, חרדות ותחושות שונות מתחילות לצאת מכל אחד. 
האינטראקציה בין קבוצת החברים הזאת בסיטואציה משונה כל כך מראה דברים מאוד מעניינים. פתאום דברים שבדרך כלל לא מדברים עליהם צריכים להיאמר. הפחד מהלא נודע בוחן ומחזק את הקשרים שלהם ומערבב את הדינמיקה בחבורה.
הצד החזק של הסדרה הוא ללא ספק הדמויות העמוקות וההתמודדות שלהן עם הסיטואציות המשונות המכריחות אותן להתמודד עם דברים שבדרך כלל מתחמקים מהם. אף אחד מהם לא מושלם, אבל לא רואים את זה מיד, אלא רק אחרי שהם לא יכולים יותר להתנהג בצורה נורמלית.  הסוף של הסדרה מאוד מספק מכיוון שהוא מראה כמה כל הדמויות התקדמו והתפתחו.
הצד החלש יותר של הסדרה הוא שהיא לא ארוכה יותר. אמנם הסוף מספק, אבל לדעתי אם היא הייתה ארוכה יותר היו דברים שהיה כדאי להוסיף. 

 

9. Kaguya-sama: Love is war
Kaguya-sama: Love Is War
קאגויה-סאמה: אהבה זו מלחמה היא סדרת קומדיה רומנטית אשר עוקבת אחרי משחקי המוחות של קאגויה ומיוקי בהם כל אחד מהם מנסה לגרום לשני להתוודות על אהבתם. מיוקי וקאגויה לומדים בבית ספר יוקרתי, ובו מיוקי הוא ראש מועצת התלמידים וקאגויה היא סגנית הנשיא. קאגויה באה ממשפחה עשירה ביותר וחונכה להיות "ליידי" מושלמת ומצליחה, בעוד שמיוקי גדל בבית ממוצע אך נכנס לבית הספר היוקרתי הודות לציונים היוצאים מן הכלל שלו. בעוד ששניהם עושים את עבודתם במועצת התלמידים, שניהם חושבים שלשני יש רגשות כלפיהם ובטוחים שכל רגע האחר הולך להתוודות על רגשותיהם, אך חצי שנה עוברת ללא שינוי ומשחקי המוח מתחילים. בעוד שקאגויה משתמשת בהון של משפחתה ובתחכום שלה ליצור סיטואציות בהן מיוקי עשוי להראות את רגשותיו, מיוקי משתמש בחשיבה המהירה שלו להתחמק מהמלכודות של קאגויה ולהפוך עליה את היוצרות. איתם במועצת התלמידים עובדת גם צ'יקה, אשר מכניסה אלמנט של כאוס לכל התכניות והמזימות שלהם. 
הסדרה הזאת מזכירה מאוד את death note למי שמכיר, רק שהדמויות הראשיות משתמשות ביכולות האינטלקטואליות שלהן על מנת לגרום למושא אהבתן להתוודות להם. הסיבה שהם לא מוכנים להתוודות בעצמם, למרות שזה הפתרון הפשוט, היא לא חוסר ביטחון, אלא גאווה. דבר זה יוצר סיטואציות מיוחדות בהן שתי הדמויות הראשיות בטוחות שהאחר אוהב אותן, והם צודקים, אבל אף אחד מהם לא מוכן להיות הראשון שיגיד את זה.
הצד החזק של הסדרה לדעתי הוא הצד הקומדי. ההומור בסדרה הוא אחד הטובים מהסדרות ברשימה אם לא הכי טוב. כל פרק גרם לי לצחוק. הבסיס של ההומור בסדרה הוא שהם לוקחים סיטואציות יחסית פשוטות ומסבכים אותן לרמה מגוכחת. האנימציה והבעות הפנים המוקצנות שלהם מוסיפות לכך. הומור כזה עשוי היה להפוך למשעמם אחרי כמה פרקים, אבל בעזרת צ'יקה בעיקר שמוסיפה אלמנט של כאוס, זה לא מרגיש שזה חוזר על עצמו ומבדר כל פעם.
הצד החלש יותר של הסדרה לדעתי הוא... אין. סדרה מושלמת.

 

10. Your lie in April
Your lie in April
הסדרה האחרונה ברשימה היא השקר שלך באפריל. סדרה זאת עוקבת אחר הדמות הראשית קוסאי (kousei) אשר למד לנגד על פסנתר מגיל צעיר מאוד וזכה בהרבה תחרויות בשל כישורו לנגן יצירות בצורה מאוד מדוייקת, וכך הוא זכה לכינוי "המטרונום האנושי". קוסאי נחשב לגאון מוזיקלי עם עתיד בהיר עד שאמו מתה ומאז הוא לא הצליח לנגד בפסנתר. יום אחד הוא פוגש בנערה בשם קאורי המנגנת בכינור בצורה מאוד לא שגרתית. בניגוד לקוסאי העוקב אחר היצירות לחלוטין, קאורי מנגנת את היצירות בצורה שהיא רוצה. לאחר הפגישה שלהם, קאורי מנסה להחזיר את קוסאי לבמה ולפסנתר. 
סדרה זאת היא מאוד מוזיקלית, ואמנם אני לא מבין במוזיקה, אבל שמעתי מאנשים שמבינים שצורת הנגינה באנימה הזאת מאוד מדוייקת. הרבה מהרגשות שהסדרה רוצה להעביר היא מעבירה באמצעות הנגינה של הדמויות. ההתפתחות שהדמויות עוברות, בעיקר קוסאי, מרגשת ומהנה לצפיה. הקשר בין הדמויות מתפתח גם הוא במהלך הסדרה בקצת טוב, לא מהיר מדי ולא איטי. 
הצד החזק של הסדרה הוא ללא ספק המוזיקה. בהקשרים שונים, הסדרה מצליחה להעביר כל מיני רגשות שונים באמצעות הנגינה של הדמויות הראשיות. לפעמים המוזיקה שמחה ומהנה, לפעמים היא מלאת רגש, לפעמים סוערת ולפעמים היא רגועה. בנוסף, האנימציה באיכות ממש טובה, ואפילו יש להם שפתיים, שזה משהו נדיר באנימה. 
הצד החלש יותר של הסדרה הוא שיש הרבה מונחים של מוזיקאים שבתור אחד שלא למד מוזיקה, לא תמיד מבין. אבל זו לא בעיה גדולה במיוחד כי בדרך כלל אפשר להבין מההקשר מה הכוונה או שזה לא חשוב במיוחד לסיפור. לא צריך להבין במוזיקה כדי להנות מהסדרה הזאת.

 

זוהי כל הרשימה. אני מקווה שתוכלו למצוא לפחות סדרה אחת חדשה פה שלא ראיתם ולהנות ממנה. יום אהבה שמח:)

כל הכבוד על ההשקעה מגיע לך פרס על זה ברבו! [אבל שלא תעז להדריפ את סבן דאדלי סין בדיוק כשהסדרה משתפרת מפרק 4]

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

וואו! איזה סיקור פצצה! כול הכבוד!

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כל הכובד על הסיקור.

אני מתכנן לראות ממה שרשמת את השקר שלך באפריל ואת קיוגה.

אני ראיתי את האם את היחידה שבאמת אוהבת אותי,

ואני חייב להגיד - זו בין הסדרות היותר טובות שראיתי, של הז'אנר הזה.

כל הכבוד על הסיקור, נראה כי השקעת המון, המשך כך :)

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

פ-יצוץץץץץץ באמת שאני מת על אנימות רומנטיקות!!!

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

אורח
הוסף תגובה

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

טוען...
  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

    אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.