• צור חשבון
עבור לתוכן
  • צור חדש...

light novels-שווה לקרוא?

Recommended Posts

לכולנו קרא שסיימנו לראות סדרת אנימה שעדיין לא סיימה את שידוריה וצריך לחכות לפעמים שנים בין עונות, ולאחרונה זה קרא גם לי. סיימתי לראות שלוש עונות של overlord אבל רציתי עוד. מה עושים במצב כזה? אפשר לחכות עד שעונה חדשה תצא, אבל מכיוון שאין לי סבלנות לזה החלטתי ללכת למקור בעצמי ולקרוא את הרומן שעליו האנימה מבוססת.
בהתחלה היו לי הסתייגויות. אחת הסיבות שאני נהנה מאנימה היא האנימציה המיוחדת והמוזיקה הכיפית, אבל כשקוראים סיפור אין אף אחד מאלה. בסוף עזרתי אומץ והתחלתי לקרוא, ואני יכול להגיד שלא התאכזבתי. 
אז מה זה בעצם light novel? הוא סיפור יפני קצר במקורו, אך יש כרכים המגיעים לאלפי עמודים. רוב האנימה והמנגה התחילו כרומנים קצרים, וקיבלו אדפטציה מאוחר יותר. בתהליך האדפטציה, אמנם הסיפור "קם לחיים" ומקבל אנימציה, קולות ומוזיקה, אבל כשמקבלים תמיד צריך לתת משהו בתמורה. ברומן הקצר המקורי, בניגוד לאדפטציות בדרך כלל, אפשר לקרוא על הדמויות ועל הסיפור הרבה יותר לעומק, ולהבין את האישיות והמניעים של הדמויות בצורה הרבה יותר טובה. אולי הדמויות באנימה זזות ומדברות, אבל הדמויות ברומנים הקצרים מרגישות עמוקות יותר. 

אחרי שקראתי את הרומן הקצר overlord שוב נפלה עלי תחושת הריקנות. רציתי לקרוא עוד. גיליתי עולם חדש שהיה זר לי עד אז ותהיתי אילו מהאנימה שראיתי מבוססות על רומנים קצרים טובים. 
אך לצערי התאכזבתי במקצת. גיליתי שרוב הרומנים הקצרים מתורגמים לאנגלית בצורה פשוטה מאוד ולא כתובה טוב, עם שגיאות כתיב במקרה הטוב ומשפטים חסרי הגיון במקרה הרע. אבל לא הכל היה רע, הצלחתי למצוא כמה תכנים מהנים מאוד. 

עכשיו הגעתי לחלק של ההמלצות, אדבר בקצרה על כל רומן קצר שקראתי ונהניתי ממנו בתקווה שעוד אנשים יתעניינו כמוני. בנוסף, אם כבר ראיתם את האנימה המבוססת על הרומן הקצר, עדיין תוכלו להנות מהם. יש הרבה תוכן שלא היה באנימה.

הראשון, שכבר דיברתי עליו קצת, הוא overlord. הסיפור עוקב אחרי מומונגה (momonga), אשר נשאר בתוך משחק המחשב האהוב עליו שעומד להיסגר עד לרגע האחרון, אך הוא מגלה שהוא נתקע בעולם המשחק. ויותר מכך, הוא מגלה כי כל הדמויות של המשחק קמו לחיים ומתנהגים כאנשים רגילים. 
במהלך הסיפור מומונגה מנסה למצוא את מקומו בעולם החדש בו הוא נתקע ביחד עם הדמויות אותן הוא ייצר עוד בתקופת המשחק. יש בסיפור קטעים מרגשים, קטעים מצחיקים, קטעים רומנטים ואף אירוטים, וקטעים שיכולים להיות קשים לקריאה לבעלי לב חלש (עינויים וכאלה). 
החלק האהוב עלי ברומן הזה הוא בניית העולם. כשקראתי אותו, יכולתי להרגיש כמה מחשבה נכנסה לכל פרק ונהניתי לעקוב אחר הדמויות הראשיות שלנו במסען.
יש כרגע 14 כרכים (volumes) ויהיו עוד בעתיד. השפה ברומן הזה היא קצת גבוהה בהתחלה, ואפילו אני הייתי צריך לחפש במילון כמה מילים שלא הבנתי, אבל זה משתפר מאוחר יותר. 

אחרי שסיימתי את overlord יישר התחלתי לחפש עוד רומן קצר ומצאתי את arifureta. בדומה לoverlord, גם בarifureta הדמות הראשית שלנו, הג'ימה (hajime), נתקעת בעולם אחר. הג'ימה בייחד על כל הכיתה שלו זומן על ידי האל של עולם בעל קסם, וכל חברי הכיתה שזומנו קיבלו כוחות על אנושיים ויכולות מיוחדות, חוץ מהג'ימה. הוא נשאר כמעט אנושי לחלוטין מבחינת הכוחות הפיזיים, והיכולת המיוחדת שהוא קיבל היא יכולת יחסית נפוצה המשמשת בעיקר בנאים. הכיתה הזאת זומנה לעולם הזה במטרה להילחם בשדים, האויבים של בני האדם ועל מנת להתאמן הם נכנסים לצינוק להילחם במפלצות. יום אחד כשהם יורדים לצינוק הם נתקלים במפלצת חזקה מהצפוי והג'ימה נתקע בקומה תחתונה בצינוק בה המפלצות חזקות ומסוכנות. 

הסיפור מהנה לקריאה. בניית העולם לא הייתה טובה כמו בoverlord, אבל היא עדיין הייתה מהנה. הכוחות של הדמויות הראשיות ומערכות היחסים שלהן מעניינות והדמות הראשית כיפית במיוחד. בנוסף, הרומן הזה כבר נגמר ולכן אפשר לקרוא מתחילת הסיפור ועד סופו בלי לחכות לפרקים חדשים. לא הרומן הכי טוב מרשימה אבל עדיין מהנה.

הרומן הקצר הבא שקראתי הוא only i level up. רומן זה עוקב אחר סאנג ג'ין וו (sung jin-woo). סאנג חיי בעולם מודרני בו יום אחד התחילו להיפתח שערים על כדור הארץ מהן יוצאים מפלצות התוקפות בני אדם. באותה תקופה, החלו לצוץ אנשים בעלי כוחות על אנושיים ואפילו קסומים, ואנשים אלה, הידועים כציידים, לקחו על עצמם להיכנס לשערים האלה ולהרוג את המפלצות בשביל להגן על העולם, ובשביל הכסף הניתן להשיג מהחומרים הנדירים הנמצאים בשערים האלה. סאנג הוא גם צייד אך הוא ידוע בעיר שלו כ"צייד החלש ביותר". יום אחד, הוא וקבוצה של ציידים נכנסים לשער שנפתח כרגיל על מנת לצוד את המפלצות בפנים, אך לאחר סדרת אירועים מסכני חיים, סאנג מקבל יכולת מיוחדת המאפשרת לו לקבל כוח מסוים. יותר מזה יהיה ספוילר אז אעצור פה חח.
only i level up הוא כנראה הרומן הקצר הטוב שקראתי. נקשרתי לדמות הראשית ולקושי שהוא צריך לעבור, ושמחתי כל פעם שהוא מצליח לעבור עוד מכשול ולהגיע למקומות רחוקים יותר. אין כל כך בניית עולם מכיוון שהסיפור מתרחש בדרום קוריאה של ימינו (רק עם כוחות על ומפלצות), והחלק שהכי נהניתי ממנו זה הדמויות. לכל דמות יש את הייחודיות שלה וזה מרגיש כאילו הם אנשים אמתיים מתמודדים עם בעיות אמתיות. גם הרומן הקצר הזה הוא גמור ואפשר לקרוא את כולו.

והרומן הקצר האחרון שקראתי, למרות שהוא לא בדיוק קצר, הוא the legendary mechanic. שוב ברומן זה הדמות הראשית, האן שיו (han xiao) מגלה את עצמו בעולם אחר (זו ג'נרה נפוצה היום), ומבין שהעולם הזה הוא העולם של המשחק אותו הוא שיחק בעבר הנקרא galaxy, משחק ענקי בעל גלקסיה שלמה בתוכו. הוא מגלה שהוא נכנס לעולם שנה לפני פתיחת המשחק לציבור, אבל לא בתור שחקן אלא בתור npc. הוא משקיע את כל זמנו על להתחזק על מנת שיוכל להגן על עצמו בעולם החדש. הוא נתקל בסכנות מהרגע הראשון שהוא מגיע לעולם החדש, אבל הוא משתמש בידע שלו על העתיד ובהכירות שלו עם כל התכונות של המשחק על מנת להתחזק כמה שיותר מהר. העולם מרגיש עשיר וענק, ומקבלים תחושה שלא משנה כמה ארוך יהיה הסיפור עדיין יהיו דברים לא ידועים, וזה נותן לעולם תחושה אמיתית.

ברומן הזה נהניתי מאוד מבניית העולם המיוחדת ומהדמות הראשית המעניינת בעיקר בגלל צורת החשיבה המאוד אנושית שלו. הוא סבלני ועובד קשה, ולפעמים דברים לא עובדים כמו שהוא ציפה. הסיפור מאוד מהנה למרות שהוא מתחיל קצת חלש, אבל לאחר כמה פרקים לא יכולתי להפסיק לקרוא. יש לרומן ה"קצר" הזה כמעט 1400 פרקים כרגע, אבל רק 1200 בערך תורגמו רשמית לאנגלית, יש תרגומים לא רשמיים לאנגלית שאפשר לקרוא אבל לא הייתי ממליץ.

אלה כל הרומנים הקצרים שאני אמליץ אליהם היום, אולי אמליץ על עוד בעתיד אחרי שאקרא עוד. אפשר למצוא את כולם ועוד באינטרנט, אבל אספק קישורים לאלה שדיברתי עליהם. מקווה ששכנעתי מישהו לתת הזדמנות לחלק מהרונים המהנים האלה, ותודה שקראתם עד פה. שבוע טוב:)

Overlord- https://novelfull.com/overlord-ln.html

Arifureta- https://novelfull.com/arifureta-shokugyou-de-sekai-saikyou-wn.html

Only i level up- https://novelfull.com/i-alone-level-up.html

The legendary mechanic- https://novelfull.com/the-legendary-mechanic.html

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על האשכול, אני חושב שזה הראשון שלך לא?

נהנתי - אבל יש כמה דברים שקצת הפריעו לי, למשל, שאין כותרות וזה טיפה הפריע לי בתור אחד שיש לו הפרעת קישב וריכוז גבוה, לא ידעתי לאן להסתכל והיה לי מאוד קשה לקרוא.

תוסיף מעט צבע, כשזה אפור זה טיפה משעמם.

חוץ מזה, אהבתי נורא!! תמשיך ככה, אני רוצה לראות עוד אשכולות שלך.

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים