עבור לתוכן
tamirr

עובדות על קובייה הונגרית

Recommended Posts

הנה מספר עובדות על קובייה הונגרית:

• הקובייה ההונגרית הומצאה על ידי פרופסור לאדריכלות הונגרי בשם ארנה רוביק בשנת 1974.

• לממציא הקובייה ההונגרית לקח חודש לפתור אותה בניסיון הראשון.

• שיא העולם בפיתרון קובייה הונגרית הוא 3.33 שניות והוא נקבע על ידי פליקס זמדגס.

• הקובייה ההונגרית הרגילה (3X3 בכל פאה) יש לה 43,252,003,274,489,856,000  אפשרויות ערבוב שונות ורק אחת מהם תוביל אותך לפתרון שלה.

• קובייה הונגרית היא הצעצוע הפופולרי ביותר בעולם עם מעל 300 מיליון מכירות של קובייות הונגריות וחיקויים שלה בעולם!

• לקובייה ההונגרית יש עוד גרסאות שבהם יש מספר שונה של קוביות קטנות בכל פאה, כגון 2X2, 4X4, 5X5, 6X6 7X7 ו8X8, יש לה גם גרסאות של צורות גאומטריות שונות כגון משולש, קונוס ובצורת מגדל. 

download_42.jpg                                                           51ysaf5KYoL._AC_SY355_.jpg

קובייה הונגרית בעלת 12 צדדים                                                                                   קובייה הונגרית 2X2

download_43.jpg                                    download_44.jpg                                                                                                                                                                                                             קובייה הונגרית בצורת מגדל                                          קובייה הונגרית בצורת קונוס                                            

נערך על-ידי tamirr

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
Guest ARayquaza

וואו אחלה אשכול ואשכול שני של תמיר ביום! אני מתעלף פה!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה על שיתוף המידע, מדוע בחרת לשתף אותנו במידע דווקא על קובייה הונגרית?

האם יש לך קובייה הונגרית משלך?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני כעת Hawks אמר:

תודה על שיתוף המידע, מדוע בחרת לשתף אותנו במידע דווקא על קובייה הונגרית?

האם יש לך קובייה הונגרית משלך?

סתם לא היה לי רעיון וזה מה שעלה לי לראש

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 9 שעות tamirr אמר:

הנה משהו שכנראה לא ידעת לא רק שיש הרבה סוגים של קוביה אלה שיש מעל 30 סוגים שונים של קובייה הונגרית ובערך 15 מהם אני מכיר

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

וואי זה מזכיר לי שכשאני רואה קוביה הונגרית אני מתעלף

היו איזה 10 וכולם התערבבו לי ולא הצלחתי להחזיר אף אחת!!!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 10 שעות tamirr אמר:

• הקובייה ההונגרית הומצאה על ידי פרופסור לאדריכלות הונגרי בשם ארנה רוביק בשנת 1974.

• הקובייה ההונגרית הרגילה (3X3 בכל פאה) יש לה 43,252,003,274,489,856,000  אפשרויות ערבוב שונות ורק אחת מהם תוביל אותך לפתרון שלה.

• קובייה הונגרית היא הצעצוע הפופולרי ביותר בעולם עם מעל 300 מיליון מכירות של קובייות הונגריות וחיקויים שלה בעולם!

• לקובייה ההונגרית יש עוד גרסאות שבהם יש מספר שונה של קוביות קטנות בכל פאה, כגון 2X2, 4X4, 5X5, 6X6 7X7 ו8X8, יש לה גם גרסאות של צורות גאומטריות שונות כגון משולש, קונוס ובצורת מגדל. 

download_42.jpg                                                           51ysaf5KYoL._AC_SY355_.jpg

קובייה הונגרית בעלת 12 צדדים                                                                                   קובייה הונגרית 2X2

download_43.jpg                                    download_44.jpg                                                                                                                                                                                                             קובייה הונגרית בצורת מגדל                                          קובייה הונגרית בצורת קונוס                                            

נייס אשכול טוב! קיבלת לייק!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 24 דקות mmm2 אמר:

הנה משהו שכנראה לא ידעת לא רק שיש הרבה סוגים של קוביה אלה שיש מעל 30 סוגים שונים של קובייה הונגרית ובערך 15 מהם אני מכיר

כמה סוגים האמת לא ידעתי תודה על המידע 🙂

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע! הייתי מוסיף עוד טיפה מידע על קוביות בגדלי 2 על 2 ו4 על 4

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני כעת Pink cookie אמר:

תודה על המידע! הייתי מוסיף עוד טיפה מידע על קוביות בגדלי 2 על 2 ו4 על 4

למה דווקא ספציפית עליהם?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 7 דקות tamirr אמר:

למה דווקא ספציפית עליהם?

נתת שלל צורות וגוונים אבל בתכלס' ה"מיוחדות" הראשונה היו הן.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 1 דקה Pink cookie אמר:

נתת שלל צורות וגוונים אבל בתכלס' ה"מיוחדות" הראשונה היו הן.

כי המיוחדות יותר מעניינות לדעתי לפחות מאשר הם

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

היתרונות של קוביה הונגרית להתפתחות המוח - FXP ניישב את הסכסוך

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 10 שעות tamirr אמר:

כמה זמ לא שיחקתי בקובית אונגרית

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע

אשכול יפה מאוד החזרתה אותי ללפני 2-3 שהייתי פותר בערך דקה קוביה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

ווואאיייי אני חנון קובייה אונגרית באמת אני פותר כל קובייה שתיתן לי תקוביה  הרגילה פתרתי תוך 40 שניות (השיא שלי) 

לפני 13 שעות tamirr אמר:

download_42.jpg                                                                                                                                                   

את הקובייה הזאת פתרתי בין ל12 דקות ל20 דקות

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 29 דקות מגניב אמר:

ווואאיייי אני חנון קובייה אונגרית באמת אני פותר כל קובייה שתיתן לי תקוביה  הרגילה פתרתי תוך 40 שניות (השיא שלי) 

את הקובייה הזאת פתרתי בין ל12 דקות ל20 דקות

ממש מרשים  אני יודע רק 2 שכבות ב3X3 ולפתור 2 על 2(את זה סתם שיחקתי בזה והבנתי איך לפתור לבד)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אמאלה ואני חשבתי שיש רק קוביה הונגרית מרובעת.

ממש תודה על המידע!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 1 דקה Archer אמר:

אשכול מעולה כאלו שאני אוהב מתומצתים ומעניינים כל הכבוד!

תודה 😄

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני בחיים לא אפתור אותה... :(

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים