עבור לתוכן
BadBunny

סיקור משחק: Call Of Duty Cold War

Recommended Posts

BOCW-BETA1-TOUT.jpg

שם המשחק: Call Of Duty: Cold War

יוצרים: Treyarch, Raven software

מפיצים: Activision

פלטפורמות: Microsoft Windows, Playstation 4-5, Xbox One, Xbox S/X

תאריך יציאה: 13 בנובמבר 2020 

סוג המשחק: שוטרים (first person shooter)

הגבלת גיל: 17+

עלילה:

"לאדלר יש כמה חתיכות מהפאזל. אבל הוא לא יודע שהוא חתיכה ממנו בעצמו. הוא לא יחיה מספיק זמן כדי לפתור את זה, אני לא אראה לו את הרחמים שהוא הראה לי." 

- ויקהור "תפר" קוזמין, אחד מפעילי ברית "Warsaw Pact" הצבאית, האנטגוניסטית

השנה הייתה 1981. נשיא ארצות הברית הנוכחי, רונלד רייגן, הציב אתגר לפעיל הCIA ראסל אדלר - לצוד את הסוכן הנקרא "פרסאוס", במטרה למנוע ממנו לתקוף את העולם החופשי. אדלר מחליט לאסוף צוות מהמעלה הראשונה של פעילים בכירים ואנליסטים כדי להפיל אותו. "פרסאוס" אינו רק אדם אחד, אלא זהו גם שמה של קבוצת הטרוריסטים המרגלים, הפועלים נגד הCIA, ובראשה עומד "Stitch" (תפר). אבל האלימות לא התחילה שם, היא הולכת שנים אחורה, מתחילה בחשבון שהיה ל"תפר" לסגור עם אדלר. במהלך פשיטת הCIA על אתר הנשק הניסיוני של ברית המועצות, שנקרא "Rebirth Island", איבד תפר את עינו השמאלית לידיו של אדלר במהלך החקירה שאותה הוביל. תפר תיכנן את נקמתו במשך שנים - לאחר שהארגון שלו דאג ליציאתו מהכלא, והחזיר אותו אל האי, תפר החל ליצור חומר עצב קטלני. אדלר וקבוצתו בהמשך גילו שתפר יצר כמות הרסנית של Nova 6 (נשק ביוכימי שפותח על ידי מדענים), והם מבינים שהוכנה להם מלכודת.

Rebirth Island

אותו האי היה בסיס סובייטי שפשטו עליו וסגרו אותו הCIA בשנת 1968, אותו האירוע בו אדלר לכד את מפקד הבסיס "תפר". תפר לאחר מכן בנה והפעיל מחדש את המתקן ששכן באי ב1984 במטרה ליצור ולבחון את Nova 6, אותו הגז הקטלני. במשחק, לאי יש מספר מקומות חדשים לגלות, כמו מעבדות, צריפים, אזורי טיהור ועוד. למבקרים באי בפעם הראשונה, ניתן לצפות ל16 אתגרים חדשים הנכללים באוונט בזמן מוגבל. אפשר להשיג קסמים, מדבקות, סמלים, תכנית LMG ועוד מגוון סודות שרק נותר לחשוף.

שלושה פועלים חדשים:

1. Stitch - Warsaw Pact

BOCW-WZ-S1-ANNOUNCE-001.jpg

מומחה כלי נשק כימיים לשעבר שהוטל עליו לפקח על ייצור נשקים ביולוגים על Rebirth Island עד הפשיטה על האי ב1968. איבד את עינו במהלך החקירה לאחר שנתפס על ידי אדלר. הנהגת ברית המועצות ראתה את איבוד האי ככישלון ושלחה את "תפר" אל הכלא. שם "פרסאוס" גייסו אותו. מאוחר יותר, "פרסאוס" דאגו לשחרורו מהכלא, מה שהוביל לחזרתו לאי בה התחיל ביצירת אותו החומר הקטלני. ניתן להשיג אותו במשחק באמצעות "Season One Battle Pass".

2. Bulldozer - Nato

BOCW-WZ-S1-ANNOUNCE-002.jpg

חבר מוסמך ומיומן בצוות התגובה המיוחד של חיל הנחתים האמריקני (US Marine corps special reaction team). מומחה בחילוץ בני ערובה, וויאט "בולדוזר" ג'ונס שואף להגן על חסרי האונים ומשרת את תפקידו במסירות רבה. ניתן להשיג אותו ב"Store Bundle".

3. Zeyna - Nato

BOCW-WZ-S1-ANNOUNCE-003.jpg

מומחית לניידות ונשקים כבדים. גדלה בין מוסכיו של אבא שלה, נהג ראלי, היא מתמחה בכל הנוגע להתניידות ושימוש בכלי רכב כבדים בשעת קרב. ניתן להשיג אותה ב"Store Bundle".

נשקים חדשים:

1. SMG (תת מקלע)

2. Assault Rifle (רובה סער)

3. Shotgun (רובה ציד)

4. Melee (פטיש)

5. Melee (חרב הדומה לקטאנה)

מודים חדשים:

1. Gunfight - 2v2

אתם, ושותפכם, תתמודדו מול שני אויבים באחת מן ארבעת המפות החדשות, ותנסו להוריד אותם. במקרה ונגמר הזמן, דגל הארכה יוצב למשך 10 שניות נוספות ולכל צוות תהיה ההזדמנות לתפוס אותו ולנצח את הסיבוב. אם אף אחד מן הצוותים לא יתפוס את הדגל, הצוות עם סטאט החיים הגבוה ביותר ינצח.

2. Prop Hunt - 6v6

בהחלט המוד החביב על מעריצי המשחק. שתי הקבוצות מתחלפות בין תפקוד כאביזרים או כציידים - הקבוצה שמשחקת כאביזרים מסווה את עצמה בתור פריטי יום-יום שכולנו מכירים, ומתפזרת לאורך המפה (מתוך מגוון מפות הרב-שחקנים). לקבוצת האביזרים גם יש את היכולת לבצע פיצוץ, במקרה וההסוואה שלהם קרובה להיחשף, ואפילו יכולים לשבט את עצמם כדי לבלבל ולהקשות על הציידים. למרות זאת, בכל 20 שניות האביזרים ישרקו באופן אוטומטי, מה שעוזר לציידים לגלות את מיקומם (אם השמיעה שלהם חדה מספיק, כמובן). הסיבוב יגמר כאשר כל האביזרים ימצאו או יושמדו (לטובת הציידים) או עד שאפילו אביזר אחד ישרוד עד סוף הזמן (לטובת האביזרים). הקבוצה הראשונה שתצלח שלושה סיבובים, תנצח. (המוד גם מוכר במשחקים אחרים, כמו Garry's Mod).

3. Dropkick - 6v6

שני צוותים יתמודדו על השליטה בתיק חשוב ומיוחד ביותר. תחילה שני הצוותים יתחרו עד למיקום של המזוודה הגרעינית, וינסו לקחת אותה. כאשר תופסים את המזוודה מצטיידים באופן אוטומטי באקדח נדיר וחזק, אבל השמירה על נושא התיק תלויה בשאר חברי הצוות. הצוות הראשון שיאסוף 200 נקודות ינצח.

4. Combined Arms - 12v12

בדומה למוד הDropkick, שני צוותים ילחמו על הבעלות על הHardpoint שיסתובב בכל המפה, וירוויחו נקודות על כל זמן שהם בתוך האזור המסומן. כמו בגרסת ה6 על 6, הצוות שיצבור את מירב הנקודות עד שיגמר הזמן או שיאסוף את שיא הנקודות, ינצח. במשחק גם יהיו ארבעה זירות קרב של 12 על 12 לבחור מהן.

מפות רב-משתתפים חדשות:

1. The Pines - 6v6

2. Raid - 6v6

3. Nuketown '84 Holiday - 6v6

4. Gameshow - 2v2

5. ICBM - 2v2

6. KGB - 2v2

7. U-Bahn - 2v2

8. Sanatorium - 2v2

דעה אישית:

קול אוף דיוטי היא סדרת משחקים שאני פשוט לא רואה אי פעם מאכזבת. תמיד יש התרגשות ענקית והמון ציפיות לפני כל משחק חדש בסדרה, וכמעט כל המעריצים יעידו שהם אף פעם לא איכזבו. לא מזמן בGame Awards, קול אוף דיוטי הועמדה במספר קטגוריות (כמו משחק הרב-משתתפים של השנה, משחק הEsports, משחק הMobile וגם Ongoing Game) אבל לא זכתה באף אחת מהן, וחשבתי שזה פספוס ענקי. המשחק לא חווה בעיות טכניות משמעותיות כמו משחקים אחרים שזכו, למרות מספר המשתמשים הגדול, הוא עומד בעומס ומביא ביצועים מעולים גם מעבר לקונספט של המשחק עצמו. בקצרה, זאת סדרת משחקים מעולה ואני כנראה אף פעם לא אפסיק להתלהב כשיוצא משחק חדש. זה גדול ממני. לגמרי.

הערות:

גרסת הפלייסטיישן 4 של המשחק נמכרה ב84,475 עותקים פיזיים בשבוע המכירות הראשון שלה ביפן, מה שהפך את המשחק למשחק הרב-מכר המוצלח של השבוע במדינה.

המשחק עולה 90 דולר בMicrosoft (נתמך גם בXbox), ובסביבות ה103 דולר אצל Playstation.

*חשוב גם לציין כי גרסת Playstation 5 נכללת רק בקניית הCross Bundle Edition או Ultimate Edition של המשחק. בUltimate Edition גם נכללת חבילת סקינים של AIR LAND & SEA והBattle Pass.

".Revenge is a dish best served cold"

נערך על-ידי BadBunny

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

סיקור מצוין, אין לי מה להעיר לך, סיקרת את המשחק הכי טוב שיכול להיות.

אני בעצמי שיחקתי בכמה מה- "קול אוף דיוטי" שיצאו בעבר כמו בלאק אופס, ואני בהחלט מסכים איתך שזה משחק מצוין וכיפי.

מה שכן, עוד לא יצא לי לשחק בקולד וואר, נקווה שיצא לי לשחק בקרוב 😉

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

משחק שיוצא כל שנה לא יכול להיות טוב, ואני הייתי מעריץ COD מושבע.

בכ"מ, סיקור טוב, תמשיך ככה :)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

סיקור מדהים יפה ומסודר באמת דייקת הכל בצורה מדהימה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים