עבור לתוכן
Constantine

The Batman Who Laughs

Recommended Posts

Batman - The Batman Who Laughs Framed poster | Buy at Europosters
The Batman Who Laughs

ביוני 2020 שוחררה החוברת הראשונה של "Dark Nights: Death Metal", חוברת הקרוסאובר שמשלבת את אירועי באטמטאל עם אירועים מהיקום המרכזי של DC. את דמות הנבל המרכזי לוקחת דמות בשם The Batman Who Laughes, שלפי דעתי היא אחת הדמויות הכי מעניינות שהסיפור של באטמן גולל אי פעם. לכבוד יציאת חוברת זו, אני רוצה להמליץ לכם על קריאת חוברות הקומיקס שבהם הדמות מופיעה (אצרף את שמן אחר כך) ולהתעמק גם כן בהופעה הקצרה יחסית של הדמות המוזרה והמסקרנת הזו שהצליחה לטרוף את הקלפים גם עבור סיפור קלאסי כמו זה של באטמן.

ברוס וויין: צדק, לא נקמה

גרסה זו של באטמן היא אכן ברוס וויין. אמנם היקום בו חי הוא שונה, אבל אלמנטים גדולים ומהותיים נשארו אותו דבר עד אותה תקרית שהפכה אותו מבאטמן לנבל הכי גדול של באטמן, הוא בעצמו.
כשברוס היה ילד, הוריו נרצחו בסמטה על ידי רוצח אלמוני. הוא נאלץ לצפות בדבר, שמילא אותו בזעם וחוש טבעי לצדק, בשבועה להילחם בפשע ולהחזיר צדק לגות'האם, התאמן במשך שנים להפוך לבאטמן ולהילחם בנבלים בעירו.
כמו באטמן המוכר והאהוב, גם לו הייתה "משפחה" יחסית מורחבת. באטגירל, נייטווינג, רובין, רד רובין וגם בנו דמיאן כולם היו כאילו דבר לא השתנה, וכמו כן גם היה חלק מליגת הצדק. 
ביקום זה, לקס לות'ור מנסה להיות גיבור-על, אבל כשרוצה להתקבל לליגה, רק ברוס מסרב, תוך הבנה של כוונותיו האמיתיתות של לות'ור. אירוני באופן מושלם שהגיבור בעל חוש הצדק הכי גדול יהיה זה שיהפוך לסיוט הכי גדול של כל אחד, לא?

צחוק אחרון

באותו יקום, באותה העיר, מן הסתם שחי גם הג'וקר - האויב הקלאסי של באטמן. גוסס מאותם חומרים וכימיקלים שהפכו אותו לנסיך הפשע, בלי כלום להפסיד, יוצא למסע צלב בעיר גות'האם והורג את כל מי שהוא רק יכול. בין ההרוגים נמנים כל האויבים של באטמן, וגם חברו הבודד של ברוס, ג'ים גורדון, שמלכודת חומצה המיסה לו את הפנים.
באטמן מנסה לעצור אותו, אבל הג'וקר תופס ומסמם אותו, מה שגורם לו להיות משותק באופן זמני.
העונש שהג'וקר נותן לבאטמן הוא אישי, והוא גורם לו לצפות בכל הכאוס שקורה בלי יכולת לעשות דבר. הג'וקר משתלט על בית-חולים וחוטף את כל הילדים בו, וכדי לעשות את זה ממש כואב, הוא הורג את הוריהם מול העיניים של ברוס, בעוד שאין לברוס יכולת לעשות דבר, הג'וקר מזריק לילדים את הרעל הייחודי לו, רעל שגורם לחיוך בלתי נשלט ויוצר מחזה גרוטסקי של לסת מחייכת בכוח, ובעצם, נותן לאדם המורעל חוויה של להיות הג'וקר לפני שהוא מת.
באטמן, שלאט לאט חזר לתזוזה, מלא בכעס וטראומה, תפס את הג'וקר בצוואר, והרג אותו.
לצערו של ברוס, הג'וקר החזיק בתוך ליבו את אותו הרעל שהפך אותו לג'וקר, וסידר כך שישתחרר ברגע שמת. ברוס שאף את הגז בלי לדעת מה הוא, וכאן דברים מתחילים להסתבך.

יום-כיף עם המשפחה

המצב של ברוס החמיר מאותו היום. כולם יכלו לראות את השינוי הענקי בהתנהגות שלו, וה"משפחה" הציעה לו עזרה. באטגירל, רד רובין, רובין ונייטווינג הציעו עזרה לברוס, מתוך כוונה אמיתית לעזור.
ברוס, שדחה את ההצעה שלהם ואמר שהוא לא רוצה שום עזרה, ואז שלף רובים וירה בהם למוות. (טוויסט!)
ברוס שיכנע את בנו, דמיאן וויין, להצטרף אליו והשתמש באותו רעל שנשם עליו כדי שיהיה כמוהו. אחר כך, חטפו את הילדים שהג'וקר הרעיל והפכו אותם לצבא שלם של רובינים. צבא מעלה אימה של יצורים בתלבושת רובין.
הוא משתמש בהם כדי לטבוח בליגת הצדק ולגנוב נשקים של נבלי-עבר שהוחרמו. בין נשקים אלו, מצליח ברוס לסנתז קריפטונייט אפל (כן, הזה מסמולוויל. זה קאנון).
במגדל השמירה של הליגה, הוא מחליש את סופרמן בכך שמשחרר גז-קריפטונייט לאוויר. הוא מביא מולו את אשתו לואיס את הבן שלהם, ג'ון, ואומר לקלארק להגיד להם שהכול יהיה בסדר. הוא מסרב.
ברוס זורק את הקריפטונייט האפל לעבר קלארק וג'ון, והם מתחרפנים וקורעים את לואיס לגזרים. זמן לא ארוך אחרי שהם הרגו אותה, מתו גם הם כתופעת לוואי.
בעולם ללא גיבורי על, באטמן יכל להשלים את השינוי שלו עד הסוף. באטמן מת. נשארה רק דמות אפלה ומפחידה שנראית כמו הילד של הג'וקר והאנטיקרייסט.

הסוף של יקום -22

באטמן החדש הורג את בני האלמוות שחיים על כדור הארץ, ומתחיל במתקפות טרור על העולם כולו. ברוס מתחיל להשמיד ולהכחיד את אנשי העולם לאט לאט, ולמרות התנגדותם מצליח להדוף כל ניסיון לעצור אותו. הוא מצליח.
נשארו רק הוא וצבא הרובינים. עולם ריק מאנשים, עם שליט אחד מטורף. כשהיקום שלו התחיל להימחק אט-אט מקיום, בגלל ההרס והטרור שהשליט בו, ברבאטוס (אל העטלף, שתפקידו לאסוף עולמות שהגיעו אל קיצם) מראה לו את השער לשאר המולטיוורס האפל, וכאן הסיפור מתחיל.
באטמן מטורף אחד וצבא של רובינים מול גרסה אפלה של כל יקום קיים של DC עד עכשיו, ובסופו של דבר, מלחמה אל מול היקומים הרגילים. 

דעתי האישית

אני נורא נורא אוהב את הדמות הזו. קשה לי להיצמד לאלטרואיזם ולצדק כל הזמן, ואני לא רוצה נבל עם סיפור חיים קשה שגורם לי להתחבר אליו, וזה מה שמביאים לי פה. מביאים לי דמות שקל לשנוא. אני מודע לכך שמה שהוא עושה רע, אבל בואו נודה באמת, לא היינו מתעניינים בעולם שכולו טוב. צד עמוק שקבור בכולנו, בעיקר בתקופות של אסונות, גורם לפקפק בחוקים ובעצם מדרדר אותנו לאנרכיה. לדכא את הצד הזה הוא רעיון רע, אבל גם לתת לו להשתחרר בכל מצב הוא רעיון רע, אפילו יותר. הסיפור הזה של באטמן מחזיר אותנו רגע למוסר הבסיסי שלנו, ומזכיר לנו למה החוקים האלו קיימים בכלל. בלי קשר לאקשן המטורף ולאדרנלין שכל דף ודף יודע להביא מחדש ולהתנגשויות האפיות שקורות בו תוך התעלמות מכל חוק מוסרי או צודק, הסיפור עצמו מדבר על מקומות אפלים שקיימים בתוכנו, בתוך כל אחד מאיתנו, ומזכיר לנו לרגע כמה אחריות יש לנו על המעשים שלנו בעזרת איש אחד. ברוס וויין, שהוא סמל לצדק עבור כל אחד, פתאום הופך לאנרכיה אחת מהלכת. DC הציגו את הדמות הזו בצורה מעולה, ועד כה לא התאכזבתי ממנה בכלל. מומלץ בטירוף לכל מי שלא קשה לו עם גלישה מערכי המוסר.

ועכשיו, לנספחים

כן, DC הוציאו טריילר לסדרת הקומיקסים שלהם, וזה נראה פשוט מדהים.

דמות זו מופיעה בכל קומיקס שהשם Metal מוזכר בו. Metal הוא שם כולל לסדרת הסיפורים שקושרים את הדמות הזו לעולם המרכזי של באטמן. מומלץ בחום.

קרדיטים:  

הוייקי של די.סי., ממליץ להיכנס לקרוא עוד מידע שלא הוספתי, אזהרה: ספוילרים כבדים.
https://dc.fandom.com/wiki/Bruce_Wayne_(Earth_-22)
וכמובן ל-DC על הדמות.

*וכמובן שאני רוצה להתבכיין, אז נעשה את זה פה. תמיד כשאני רוצה לכתוב על קומיקס נורא נורא קשה לי, כי זה לא רק ספרות. זה שילוב של ציור וסיפור שבא בכריכה יפה-יפה. אני בעד לפתוח פורום חדש לקומיקס ומנגה (ולהסיר את הקטגוריה "מנגה" מאנימה ומנגה כמובן) ואולי לעשות סדר בפורום. אני אפתח הצעה אם יהיה כוח.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כל אשכול שלך הוא יצירת מופת, רואים שאתה משקיע את כל מה שיש לך בכל אשכול, הלוואי שיהיו עוד אשכולות שלך ><

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מעניין, בעצם לפי הקומיקס הג'וקר מחדיר חומר/ משחרר חומר מתוך גופו שהופך אנשים לג'וקר...

למיטב ידיעתי מה שהפך את הג'וקר לג'וקר זה שיגעון נפשי עקב מאורעות נוראים שקרו במהלך חייו.

אשמח לתשובה 🙂

נ.ב. אשכול מדהים ומושקע המשך כך ^_^

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

איזה אורך!! כמה השקעה!!

סתם שתדע איך שכתתבי במאט שעשעית אשוכל אייל התרגש ורץ לפורום :S 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
לפני 1 שעה Hero אמר:

מעניין, בעצם לפי הקומיקס הג'וקר מחדיר חומר/ משחרר חומר מתוך גופו שהופך אנשים לג'וקר...

למיטב ידיעתי מה שהפך את הג'וקר לג'וקר זה שיגעון נפשי עקב מאורעות נוראים שקרו במהלך חייו.

אשמח לתשובה 🙂

נ.ב. אשכול מדהים ומושקע המשך כך ^_^

ספוילרים כבדים לחלקים האחרונים של הקומיקס של באטמן (הנוכחי, רץ מ-2017) אז אני אשים ספוילר (אמ;לק: אין סיפור אחד):

אחרי אירועי אפוקוליפס (דארקסייד וזה, האלים החדשים) באטמן שם את הידיים שלו על כיסא עם טכנולוגיה מורכבת (של אותו אחד שיצר את המאדרבוקס הראשונה). מן הראוי שהוא ישאל מי זה הג'וקר, אבל הכיסא נתן 3 תשובות שונות. כרגע יש כמה סיפורים לגבי איך הג'וקר הפך לדמות, ומן הסתם שיהיו כמה מרכזיים יותר. העובדה שיש 3 יוצרת מצב שיש 3 סיפורים שהם קאנוניים מתוך השבעה (?) שקיימים. אז.. כן. 

נערך על-ידי Constantine

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים