עבור לתוכן
Echo

סיקור ל-Tanki Online!

Recommended Posts

היושים לכולםםםם והגעתם לעוד אשכול! אישית, הוא נחשב בעיניי למאוד מאוד מיוחד! כי היום אסקר לכם את המשחק שנחשב בעיניי בשנים האחרונות כ-מעוז מפני צרות היום יום. יחד עם זאת חשוב לי לציין ולהודות לאלי שעזר לי רבות עם התמונות שתראו בהמשך, אז בלי עיכובים, בואו נתחיל!

~

סביר להניח שבמרוצת הזמן, כל אחד מאיתנו נתקל לפחות פעם אחת בשם - Tanki Online (ולחובבי העברית מבינינו - טנקים מקוונים), בין אם שיחק במשחק באופן ישיר ובין אם לא. עם זאת, חשוב לציין שברחבי העולם המשחק תפס כר תהודה נרחב מאוד והגיע לכמעט 26 מיליון שחקנים, כשבכל רגע ביום משחקים בו למעלה מ-12,000 שחקנים! נתון מדהים לכשעצמו! המשחק נוסד בשנת 2009 במהלך תחילת חודש יוני (ואתם יכולים לנחש בסמיכות לאיזה יום הולדת כמובן). במהלך שהותי במשחק נדהמתי תמיד, מאחוז השחקנים הישראלים ששמעו ואו ששיחקו בעברם הרחוק והמפואר במשחק. אי-אפשר שלא להרגיש את תחושת ההזדהות והשמחה כשבצ'אט לפתע מתנוססת השאלה - Israeli? העילה לתהודה הכל-כך רחבה שהמשחק צבר בקרב הקהל הישראלי די אנגימטית, אך ניתן להסיק, כי בשל סוג המשחק המבוסס על קרבות בין טנקים מרובי משתמשים, והמציאות היום-יומית שבו ישראל שרויה מבחינת ביטחונית, הובילו לכך שמצאו בו כמעין מקור הזדהות חזק ומשמעותי. מפתחי המשחק הלא הם - AlternativaPlatform שעשו עבודה יוצאת דופן במשחק הספציפי הזה ובשאר המשחקים שהוציאו. בעבר, המשחק הושתת על Adobe Flash שעזר להפוך את חווית המשחק לעשירה ומציאותית, אבל ברור לכולנו שמהפכת הטכנולוגיה כבר דפקה על הדלת ומאז כבר הספיקו לטוס לחלל כמה חלליות יחד עם עוד המצאות מהפכניות. לכן, החליטו על העברת המשחק ל-HTML5 מה ששיפר את איכות התצוגה והפך אותה לחיה ומקורית מאי-פעם. 

E71XuCg.jpg

שלט במשחק ועליו מוטבע סמל המשחק, מעליו, אחד מן הטנקים (~תמונה אישיות~)

כידוע, המשחק מתמקד בעיקר בטנקים (כשמו כן הוא) ומטרת השחקן היא כמובן לנצח ולהשיג כמה שיותר יהלומים (שזה למעשה הכסף במשחק), זאת כשיש למעלה מ-6 סוגים שונים של טנקים - מהירים, הגנתיים, התקפייםגבוהים ונמוכים

iN7katt.jpg

הטנקים (/הצריחים) השונים הנמצאים לרכישה במשחק

ולמעלה מ-10 סוגים של רובים - קצרי טווח, ארוכי טווח, מדויקים, מונחים, מקפיאים, ושורפים ובעיקר מהנים -

C5MQ3tT.jpg

הרובים השונים הנמצאים במשחק

כל זאת כשהטנק שלנו מקושט בצבעים המדליקים והמגניבים ביותר הכוללים בתוכם גם צבעי הסוואה וצבעים נדירים במיוחד -

cWiU2ER.jpg

דוגמאות לצבעים במשחק

ניתן ממש לומר כי המשחק למעשה מנחה את השחקנים לסגל לעצמם את הטקטיקות הנוחות והאהובות של השחקן באמצעות המגוון הרחב של הרובים, הטנקים והצבעים.

~

המשחק ותוכנו לגמרי הולמים את כל הגילאים. לא ניתן למצוא בו אלימות מכל סוג שהיא או תכנים בוטים לסוגיהם. הוא משלב המון מחשבה, סבלנות, עבודת צוות, יצירתיות, כושר החלטה והנהגה וכמובן איך שלא - גם מזל. תכונות אלה חשובות מאוד להטעמה כבר בגילאים צעירים מה שיכול לעודד ולקדם את הדור הצעיר לטובה ולהנחיל בחייהם ערכים חיובים.

~

כעת אסקור בקצרה אודות סוגי הקרבות השונים:

---> CTF - שמשמעותו Capture the Flag (ללכוד את הדגל - כי מי לא אוהב עברית?) - המוד/הסוג הזה של הקרב בעצם מחלק את השחקנים שנכנסו ל-2 קבוצות - כחולים ו-אדומים. מטרת כל קבוצה להביא את הדגל של יריבה ולהפקיד אותו בבסיסם. מניסיון אישי, אני יכול להגיד שבשבילי זה בין המודים המרתקים ביותר! לא פעם הייתי רואה שחקנים אסטרטגיים שהיו הולכים דרך המערות ה-נבובות  במשחק וגונבים מאיתנו את הדגל בקלות ובמהירות. יתרה מכך, ראוי להדגיש שגם למפות עצמן תפקידי מפתח באסטרטגיות של השחקנים. ישנן מפות גדולות במיוחד בהן הקבוצות חולשות על שטחים נרחבים מאוד ומקשות הן על ההגנה והן על ההתקפה.

---> CP - שמשמעותו Control Points (שליטה על נקודות) - על המפה מצויות נקודות (בד"כ נקראות לפי האותיות באנגלית A, B, C וכן הלאה). גם כאן הקבוצות מחולקות. על כל קבוצה להשתלט על נקודות ולשמור על הנקודות שבשליטתן.

--> TDM - שמשמעותו Team DeathMatch (קבוצות הרג) - כל קבוצה צריכה לפוצץ כמה שיותר טנקים של הקבוצה היריבה. כמובן שהקבוצה בעלת המספר הרב ביותר מנצחת. 

--> Rugby - (רוגבי) - מי מכאן לא מכיר את המשחק האהוב רוגבי? אז על אותו עיקרון מתבסס המוד הזה - כדור מסוים יורד במוקדים ספציפיים ומסומנים במפות ועל כל קבוצה לנסות ולהביא את הכדור לבייס של היריב.

--> Juggernaut (סופר טנק) - אם חשבתם שלטנק צריך להיות רק רובה אחד אז כדאי שתחשבו שוב - במוד הזה יש 2 טנקים שנבחרים באופן רנדומלי אחד מכל קבוצה. אותם טנקים "זוכים" להפוך להיות סופר טנקים עם שלושה רובים!! (שמעתם נכון!) יחד עם מהירות יוצאת דופן, מה שמקשה מאוד על הריגתם. 

--> Assault (התקפה) - המוד הזה ספציפית דומה מאוד למוד של CP רק שכאן הקבוצות נחלקות - קבוצה אחת תפקידה להפקיד דגלים שמפוזרים בשרירותיות במפה ועל הקבוצה השנייה להגן על הבייס ולמנוע מהיריבים את הפקדת הדגלים.

--> Siege (מצור) - גם המוד הזה דומה עקרונית למוד של CP אבל כאן הנקודות שעליהן צריך להשתלט מועטות וקשות הרבה יותר לשליטה מה שמקשה באופן דרסטי על הסיכוי לנצח. 

fz5BTTi.jpg

סוגי הקרבות בצורה שבה מופיעים במשחק

~

בנימה אישית, אני לא זוכר מתי המשחק היה שומם. אפילו כשהשעון מורה על השעה 4:00 לפנות בוקר תמיד אפשר למצוא שחקנים קשוחים שלא מוותרים על אף שעה ביום להילחם ולהוציא מהם את הכי טוב 🙂 אפשר ממש להגיד שגדלתי עם המשחק ובתור אחד שמשחק בו כבר למעלה מ-8 שנים, אני נהנה בכל פעם מחדש. עם העדכונים האחרונים אני שם לב שהוא מתחיל לאבד מהפופולריות שלו אך בעיניי הוא עדיין שומר על מעמדו ה-תמיר והרם. בנוסף למה שציינתי, יש עוד עשרות אפשרויות שאותן המשחק מציע כמו למשל מוד של חלל (כן כן, לפעמים אפשר גם סתם לעופף במפה בלי כוח המשיכה), שגורם להמון צחוקים וכיף, ומוד של לילה לאנשים שאוהבים לראות את האורות של היריות של הרובים ואת האפלוליות בקרבות החשוכים. כמו כן, עוד נדבכים חשובים שרציתי לציין הם הגולדים שנופלים מן השמיים בשמוע אזעקת צופר שלוקחים חלק משמעותי בחווית המשחק (ואף סכום היהלומים שנושאים משתנה לפי האיוונטים הפוקדים את המשחק), הקונטיינרים שלהם נדרש מזל רב כדי להשיג את הפרסים הנכספים ביותר וגם את התחרויות נושאות הפרסים של ההנהלה (שבאחת מהם זכה במקום השביעי מכל העולם של עבדכם הנאמן 😉).

לסיכום, אגיד שמבחינתי המשחק בהחלט מקבל את הניקוד של 10/10 ואצרף מספר תמונות ואף סרטון שאשמח לחלוק בו איתכם ^^

eXg7TmT.jpg

חלק מהתמונות הנחשבות בעיניי כזיכרונות מהמשחק כשבפינה הימנית למעלה נמצא הטנק שיצרתי במציאות וזכה במקום השביעי בתחרות העולמית (~תמונות אישיות~)

סרטון מהמשחק מומלץ לפתוח את השמע (~סרטון אישי~)

* הערות:

- המילים שנתבקשו לתחרות מסומנות כך.

- טנקי אונליין, ויקיפדיה.

~

כל שנותר לי להגיד הוא שאני מצפה לראות אתכם במשחק ואם אתם שם תקפצו להגיד שלום 🙂 

7GYuJ0C.jpg

(~תמונה אישית~)

שלכם עד לאשכול הבא,

שניר

נערך על-ידי Intrepid

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

סיקור מדהים!

הדרך בה שילבת את המילים בסיקור מצוינת, איכות תוכן האשכול לא ירדה כתוצאה משילוב המילים.

ישר כוח!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

רגע שניר היה בתחרות?

אוי למה נרשמתי 😞 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

וואו אשכול הזוי!

כל הכבוד שניר

ובתור ילד הייתי ממש אוהב את המשחק הזה ממליץ

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

האשכול מושקע ברמה הזויה כאחד שראה את הדרך בה יצר נטו תמונות עבד על זה מלא שעות עד שהגיע למה שאתם רואים כאן כל הכבוד!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא שיחקתי במשחק ממזמן, ואז אחרי שנתיים (עכשיו) חזרתי לשחק, זה משחק ממש כיף, ואני ממליץ לכולם.

אחלה סיקור!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

סיפקת מידע נרחב על המשחק כמצופה מסיקור רציני, בו זמנית כמעריץ שלו שיתפת חוויות חיוביות שאיתן ובעזרת ניסוח קולח וקליל, ניתן להזדהות ולרצות להרגיש גם כן את ההנאה הצפויה ממצבי המשחק השונים, כל זאת באופן מרשים ומעורר עניין.

תודה על אשכול מעולה! כל הכבוד :)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים