עבור לתוכן
  • צור חשבון
Zeref

ל"ג בעומר.

Recommended Posts

ל"ג בעומר.
תוצאת תמונה עבור תמונה של ל"ג בעומר

דברים המותרים בל"ג בעומר - 

אני לא היכנס עכשיו לדברים הלכתיים של ספרדים ואשכנזים.
מתחילת ספירת העומר אסור להסתפר. מל"ג בעומר אפשר להסתפר וכמובן אותו דבר גם עם השירים. אסור לשמוע שירים בספירת העומר עד ל"ג בעומר מי ל"ג בעומר מותר. (ככה נוהגים בני עדות המזרח. אני לא יודע מה מנהג האשכנזים)
נוהגים עד ספירת העומר כמובן לא להתחתן. אין להתחדש ב- בגדים ויש הנוהגים שגם לא לשפץ\לבנות בית חדש.
ולאלו ששואלים שאלה - האם מותר לשמוע שירים ביום העצמאות? הרי הוא חל בספירת העומר וזה יום שמח.
תשובה - אין שום התר לשמוע שירים ביום העצמאות. יש המקלים אבל הספרדים לא שומעים שירים וגם חלק מהאשכנזים.

- מה הסיבה ל- 'ל"ג בעומר' - 
תלמידיו של רבי עקיבא מתו במגפה משום שלא נהגו כבוד זה בזה. וב- ל"ג בעומר פסקה המגפה. (נפרטו 24,000 תלמידיו של רבי עקיבא)
זה גם יום ההילולה של רשב"י הקדוש. (רבי שמעון בר יוחאי - 'בר' פירושו בן)

- מתי חל ל"ג בעומר  - 
ספירת העומר מתחילה ב-ט"ו (יום טוב ראשון של פסח) ניסן ולאחר 33 יום ב- י"ח אייר מדליקים מדורות.

- מנהגים בל"ג בעומר -
רבים נוהגים לעלות מידי שנה לקברו של 'רבי שמעון בר יוחאי' ולעשות את ההילולה שם. קברו של רשב"י נמצא ב-מירון. יש כאלו שנוהגים לבוא לקברו של רשב"י כ- מספר ימים לפני ההילולה להשתטח על קברו.
עוד מנהג שקשור ל- 'רבי שמעון בר יוחאי' הוא שב-ל"ג בעומר נוהגים לבוא אנשים עם ילדיהם שמלאו להם כ-3 שנים שאז כידוע לכולם עושים לילדים הקטנים 'חלאקה' 

- סיבה להדלקת המדורות - 
יש מספר סיבות.
א. כתוב בספר הזוהר שכאשר רבי שמעון בר יוחאי נפטר הקבר שלו עלה בלהבות.
ב. ביום זה פסקו תלמידי רבי עקיבא למות ולכן זה סימן טוב להדליק מדורות כדי 'לשרוף' את היצר הרע ונלמד מהפסוק "ובערת הרע מקרבך"

- בקשה אחרונה בל"ג בעומר -
בבקשה לא להתקרב למדורות. לשחק באש. ושאר דברים מסוכנים.
אש האו דבר מסוכן שאני לא ממליץ לאף אחד לקבל מימנו כוויה חס וחלילה.

ל"ג בעומר שמח.

נערך על-ידי BlackZY

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אשכול מצוין, גם אני פתחתי בעבר אשכול הלכות על ל"ג בעומר :)

ל"ג בעומר זה יום חשוב מאוד וכדאי מאוד לנצלו~

תודה רבה על הפרסום.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הדלקת המדורות באה מכך שרבי עקיבא בעצמו מת בתאריך זה ואמר לתלמידיו הנותרים לא להתאבל ביום זה אלא לשמוח (אם אני זוכר נכון חח)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נחמד מאוד^^

אם אני לא טועה, המדורות זה על שאנשים תקשרו מאחד לאחד כך במלחמה (מכאן בא החץוקשת),

אני פשוט לא בטוח איזו מלחמהXD

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נחמד מאוד^^

אם אני לא טועה, המדורות זה על שאנשים תקשרו מאחד לאחד כך במלחמה (מכאן בא החץוקשת),

אני פשוט לא בטוח איזו מלחמהXD

זה לא קשור לל"ג בעומר...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה שתסבירו לי מה הקשר בין ל''ג בעומר לבר כוכבא.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה שתסבירו לי מה הקשר בין ל''ג בעומר לבר כוכבא.

לדעתי הטעות הזו נוצרה כי פעם אנשים היו מתקשרים ע"י מדורות, וכך משערים שבר כוכבא היה מתקשר עם החיילים שלו בזמן המרד על הרומאיים, והרי מנהג ישראל עושים מדורות לכבוד ההילולא של בר יוחאי, אז אנשים שלא ממש מבינים קישרו את שני הדברים יחד.. (פחחחח..) 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לדעתי הטעות הזו נוצרה כי פעם אנשים היו מתקשרים ע"י מדורות, וכך משערים שבר כוכבא היה מתקשר עם החיילים שלו בזמן המרד על הרומאיים, והרי מנהג ישראל עושים מדורות לכבוד ההילולא של בר יוחאי, אז אנשים שלא ממש מבינים קישרו את שני הדברים יחד.. (פחחחח..) 

לגמרי. 

אני אתמול הסברתי ל4-5 חילונים שבכלל אין קשר בין ל''ג בעומר לבין בר כוכבא והם פשוט היו המומים... 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אשכול מצוין, גם אני פתחתי בעבר אשכול הלכות על ל"ג בעומר :)

ל"ג בעומר זה יום חשוב מאוד וכדאי מאוד לנצלו~

תודה רבה על הפרסום.

תודה על התגובה.

אחלה אשכול אליז מישהו פתח לפניך חחח

תודה. מודע לזה.

הדלקת המדורות באה מכך שרבי עקיבא בעצמו מת בתאריך זה ואמר לתלמידיו הנותרים לא להתאבל ביום זה אלא לשמוח (אם אני זוכר נכון חח)

אני יודע מה הסיבה האשכול נערך. תודה על התגובה.

אני יודע מה הסיבה האשכול נערך. תודה על התגובה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו

• צופים לאחרונה   0 משתמשים