עבור לתוכן
  • צור חשבון
Lucy

מדריך|פוטושופ וכליו

Recommended Posts

כל מה שרק רציתי לדעת על עיצוב - פוטושופ וכליו

שלום וברכה לכל קוראי המדריך (:

במדריך זה אלמד אתכם על הכלים השימושיים ביותר בפוטושופ לפי דעתי
בואו נתחיל ^-^

ככה הולכת להראות הסביבת הפוטושופ שלכם בכללי :
סרגל כלים עליון, סרגל כלים צדדי, שכבות ואפקטים

lnnhfjgvfogj.png
סרגל כלים עליון :
1) file

ma23ljtnqmdn.png
new - (1.1 כאן אנחנו נפתח קובץ חדש, בשביל חתימות אני ממליצה לפתוח את הקובץ בגודל של400X200 פיקסל
1.2)open - נשתמש כאשר אנחנו רוצים לפתוח תמונה בפוטושופ או קובץ קיים
1.3)save ניתן להשתמש בשביל לשמור עבודה לא גמורה *התמונה לא תישמר כתמונה שרואים אלה כקובץ פוטושופ שאפשר לפתוח ולעבוד עליו*
1.4) save as ניתן להשתמש בסיום העבודה ולשנות את הקובץ לסוג התמונה שאתם רוצים שיהיה (מומלץ png מכיוון שהוא מאיכות הכי טובה אך הוא גם הכי כבד אז החלטה שלכם)
2)filter

ox1ytmlcmjnt.png
2.1) filter gallery - ניתן למצוא שמה כל מיני אפקטים נחמדים שבדרך כלל לא משתמשים בהם אבל לפעמים יכולים להפתיע
2.2) blur- אני מאוד אוהבת להשתמש בעיקר במה שסימנתי, האפקטים בblur  מטשטשים את הדמות והם מאוד טובים בתור צל לפי דעתי
*כנראה שיש עוד דברים בסרגל הכלים העליון שהם יכולים לעניין שאני פשוט לא משתמשת בהם אז כל מי שיודע מוזמן לחלוק את הידע שלו בתגובות (:*
סרגל כלים צדדי :

dzfiinzothhd.png
1)עכבר- זה העכבר הרגיל שנועד לגרור דברים ולהקליק על דברים ולהיות .. עכבר ? XD
2)שרביט הקסמים- בעיקרון נניח ויש לנו דמות שיושבת על רקע לבן ואנחנו רוצים להעיף את הרקע הלבן, אנחנו יכולים ללחוץ על הרקע הלבן עם שרביט הקסמים והוא יסמן אותו ונוכל למחוק אותו. שרביט הקסמים לא נועד רק למחיקת רקעים אלה לסימון מדוייק, נגיד אזורים שרק שם תצבעו וכאלה. כשתנסו להשתמש בו תבינו יותר טוב (:
3)מברשת- אם נרצה לצבוע חלקים נשתמש במברשת, המברשת באה בצורות שונות ואפשר להוריד עוד צורות של מברשות מהאינטרנט מי שלא מסתפק במה שמגיע עם הפוטושופ
4) מחק- ניתן למחוק איתו דברים גם הוא מגיע בצורות שונות ואפשר להוריד לו צורות מהאינטרנט
5) gradient tool
5.1) עושה צבע ליניארי (שילוב בין 2 צבעים כמו אומברה) הצבעים שתבחרו בתיבת הצבעים יהיו הצבעים שהכלי יעשה מהם צבע ליניארי
5.2) צובע שטח מסוים בצבע אחיד

6)smash tool - כדי להגיע אליו צריך ללחוץ קליק ימיני ולהחליף לסמאש, הוא מורח צבע
7)text tool- בפשטות כותב טקסט בסרגל כלים העליון תוכלו לבחור באיזה פונט צבע וגודל יכתב הטקסט
8)תיבת הצבעים- בתיבת הצבעים ישנם 2 צבעים לבחור, הצבע העליון הוא הצבע שבדרך כלל נשתמש בו הצבע התחתון נבחר בשביל שימוש באפקטים מסוימים כמו הכלי שעושה צבע ליניארי
שכבות ואפקטים :

zyzm2gzmnkmw.png
1) שכבה חדשה- כאן תוכלו לפתוח שכבה חדשה בה תכניסו אפקט חדש, אם תעלו תמונה שתרצו שתהיה אפקט היא תהיה אוטומאטית שכבה חדשה.
1.1) שכבת בסיס- לא נוגעים בה אלה אם כן רוצים להוריד רקע מדמות ואז זורקים אותה
2) פח- לכאן זורקים את מה שרוצים להוריד
3)נראה\אינו נראה - אם נרצה לדעת איך יראה התמונה בלי השכבה הזאת ספציפית נלחץ על האינו נראה, בדרך כלל כל השכבות על נראה
4) אפקטים
4.1) gadient map - היא תצבע את החתימה שלכם בצבעים שתבחרו, אישית אני תמיד אוהבת לדחוף לחתימות שאני מעצבת שחור לבן
4.2) תאורה- כלי זה מכשיך או מבהיר את כל התמונה
** ישנם עוד הרבה אפקטים שימושיים שאני לא זוכרת איך להשתמש בהם כי לא עשיתי את זה ממזמן ככה שזה נושא שאתם מוזמנים לחקור בעצמכם (:**
5)אני לא ממש יודעת איך קוראים לזה אבל ככה בעיקרון אנחנו משלבים את האפקט שלנו בתמונה
5.1) אפקטים חשוכים
5.2) אפקטים בהירים
5.3) משהו באמצע
5.4) אפקטים הזויים קצת … XD
בעיקרון בשביל לשלב תמונה אתם צריכים לשחק עם האפקטים האלה ולבדות מה הכי מתאים לכם לרוב soft light תמיד מתאים אבל שווה לבדוק גם אחרים
טריקים שימושיים במקלדת :
ctrl+J-לשכפל שכבה
ctrl+T- להזיז תמונה
ctrl+E- לאחד שכבות
ctrl+shift+E- איחוד כל השכבות לאחת
כמובן שיש עוד דברים אבל אני נותנת לכם לחקור קצת בעצמכם ^-^  

נערך על-ידי Lucy

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מדריך מצוין מפורט ומושקע! חובה להמליץ!

עיצבת את הכל בצורה נוחה לעין בתוספת צבעים ותמונות מסומנות ואני אישית שלא ידעתי פשוט כלום בפוטושופ אני יודע כעת קצת את הבסיס :)

היום אני אאתגר את עצמי לעבוד קצת עם הפוטושופ ^^

תודה רבה על פרסום המדריך! את אלופה ותמשיכי ככה :)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מדריך מעולה :)

לי באופן אישי אין פוטושופ, אבל אפשר לראות כאן פירוט רב על סוגים שונים של השימושים בפוטושופ.

אשכול צבעוני ומסוגנן + תמונות מתאימות ומפורטות - מדריך למופת.

מקווה שיעזור לגרפיקאים המתחילים בפורום שלנו~

המשיכי כך!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

רעיון אדיר למדריך!! לא קראתי את כולו האמת, אבל ייתכן ויום יבוא ואני עוד יעשה את זה (מוחעחעחעחעחע!) כל הכבוד ! 

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חחחח תודה רבה על כל המחמאות ואני מקווה שמי שקרא ומתעניין יראה לי תוצאות בקרוב <: (יעני לכו לנסות לעצב חמודים)
חייבת לציין שהרעיון של לעשות הכל ככה בצבעים הוא לא שלי 
זה ממדריך לפאנסאב שבמקום צבעים השתמשו במספרים
אם היה לי מושג מי עשה אותו הייתי נותנת לו קרדיט על הרעיון 
~אבל התוכן במדריך הזה הוא מקורי שלי אז אל דאגה אנשימו~

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מדריך מעולה!!!

אני תמיד רציתי להשתמש בפוטושופ אבל לא היה לי מושג איך וגם לא היה לי כוח ללמוד ועכשיו אני יודע את הבסיס

תע״ה!!!!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו