עבור לתוכן
  • צור חשבון
Lucy

מדריך| תאורה

Recommended Posts

כל מה שרק רציתי לדעת על עיצוב - תאורה

שלום וברכה לכל קוראי המדריך (:

במדריך זה אלמד אתכם על תאורה בתמונה

*יש להדגיש כי המדריך מסביר על תאורה ולא על שימוש בפוטושופ*

אז בואו נתחיל ^-^

תאורה בקצרה

התאורה שאנחנו מכירים היא תאורה פשוטה של אור וצל, אך בפוטושופ עולם שמלא באור וצבע תאורה יכולה לבוא במגוון צרכים שונות ומשונות
כל הליריקה מאחורי תאורה
*את החלק הזה לא חייבים לקרוא אבל לפי דעתי הוא מאוד חשוב לפני שמתחילים*
חשוב להזכיר שאת הכל אנחנו רואים בעזרת אור, בלי אור היה חושך, בלי חושך לא היה אור. אור וחושך נועדו להשלים אחד את השני ולכן איזון בין השניים מאוד חשוב כשאנחנו רוצים להביע שלמות. אנחנו צריכים לדעת איך להשתמש בשניהם על מנת להביע את הרגש שאנחנו רוצים להביע, דיכאון, כעס ,כאב או שמחה, רוגע, אהבה. הכל בא לידי ביטוי על ידי התאורה.
כאשר נשלוט בתאורה, נשלוט במה שמי שמסתכל על החתימה שלנו מרגיש.

צל:

דוגמא:
~מתנצלת… אין לי ממש איך להביא לכם דוגמא כרגע אך אעדכן בהמשך~
יש כאלו שלא יסכימו איתי אבל אישית אני חושבת שצל !מאוד! מוסיף לתמונה או חתימה בכל דרך אפשרית, זה נותן גיוון לרקע זה נותן עומק לדמות וגורם לה להיראות מציאותית יותר
את הצל אפשר לעשות בכמה דרכים וזה מה שמיוחד בכל מה שקשור לצל, הוא יכול להיות גוש שחור מטושטש כמו שהוא יכול להיות צורה שחורה של הדמות שאותה אנחנו רוצים לעצב. הכל תלוי ברנדר, הדמות המרכזית. כמו שאמרתי כבר בשאר המדריכים שלי, כל החתימה באה לייצג את הרנדר ושהוא המרכז לכן תבחרו כל צעד שאתם עושים בזהירות.

מיקוד:

דוגמא:
http://www.siz.co.il/my.php?i=d3ndzaoxuzgn.png - ללא מיקוד
http://www.siz.co.il/my.php?i=5wtxou2mwoky.png - עם מיקוד

ישנן הרבה סוגי חתימות שהשקענו את כל הנשמה בהן והרקע יצא בולט מידי
בכל זאת אנחנו רוצים שהדמות שלנו תהיה מרכז העניינים ואנחנו לא רוצים לוותר על הרקע המדהים שעשינו כי נקשרנו אליו עמוק בלב >: , אנחנו נשתמש במיקוד. התאורה תתמקד בדמות ותגרום למי שמתבונן בתמונה להרגיש שהדמות יותר בוטלת
כמובן שגם חתימה בלי מיקוד תהיה יפה מאוד, צריך לחשוב טוב טוב לפני השימוש בכלי הזה כי הוא יכול להרוס לכם את הרקע באותה המידה שהוא יכול להוסיף לדמות

כתמים של צבע:

דוגמא:
http://www.siz.co.il/my.php?i=yrirdjgzmkem.png - ללא כתמים של צבע
http://www.siz.co.il/my.php?i=0o4ytty2quk2.png - עם כתמים של צבע
אם התפרענו קצת עם הצבעים, או שאנחנו רוצים חתימה יותר רגועה, אחת מהאפשרויות שאני אוהבת לפחות זה להפוך את כל החתימה לשחור לבן ולמחוק חלקים מסוימים מהשחור לבן כדי שיראו כתמים של צבע , החתימה שלנו עדיין צבעונית אבל חלקה אינה צבעונית.
השיטה הזאת יכולה לגרום לתמונה להראות עצובה יותר או שלווה יותר הכל תלוי באיך נשתמש בה

צבעים דומיננטיים:

דוגמא:

http://www.siz.co.il/my.php?i=1tnfgocgyloe.png
אם תסתכלו טוב על העניים של הדמות שהבאתי בדוגמא תוכלו לראות שהשתמשתי בשתי הצבעים החזקים יותר של הדמות - ירוק וסגול בשביל להבליט את החלקים שאני רוצה שיהיו בולטים, כמו העניים שמדגישות יותר את השיגעון של הדמות. ואם תסתכלו ממש טוב יש תאורה כזו של צבעים דומיננטיים במקומות חשוכים בחתימה שגם אמורים להוסיף לעוצמה של הדמות, להראות עד כמה היא חזקה בדרך כזו או אחרת (כלומר לא ביישנית)
שימוש בצבעים דומיננטיים יכול מאוד להוסיף כאשר החתימה חשוכה, זה סוג תאורה שמביאה צבעים שונים ומגוון מאוד את הרקע של החתימה. וכמו שציינתי למעלה הצבעים הדומיננטיים יכולים מאוד להדגיש דמות בעלת אישיות חזקה ולעזור לה לפרוח. הייתי מאוד ממליצה בשימוש בצבעים דומיננטיים לא משנה באיזה מקרה, הם בדרך כלל מוסיפים חיים.  

אחרון ומאוד לא חביב: שריפה

לשריפה אין לי ממש דוגמא, אני יכולה להביא אחת קיצונית אבל זה לא ממש יעזור
שריפה בעיקרון זה שלקחתם את כל הצבעים ועשיתם להם את התאורה הכי חזקה שיכולתם ופשוט שינים הכל
זה נכנס לרשימת ה!!!אל תעשה!!!
תאורה זה טוב ומקסים אבל לכל דבר יש גבול !אם נבהיר יותר מידי או אם נחשיך יותר מידי החתימה תהיה דוחה ולא יפה ואנחנו נאבד את הדברים הטובים שאותם כל כך רצינו להבליט
איך נדע מתי שרפנו ?
טוב זה תלוי בתחושות שלכם, אתם מרגישים שזה שרוף אז זה שרוף
אז מה עושים אם שרפנו חתימה ?
פשוט מאוד, אנחנו נאזן עם אחת השיטות שנמצאות ממש כאן במדריך הזה, אם היא חשוכה מידי נוסיף חיים בעזרת אור לבן ואם היא בהירה מידי נשתמש באור שחור על מנת להחשיך מעט ואת זה נעשה במקומות ששרפנו בהם, ולא בכל החתימה.  

שאלות נוספות בכל הקשור יענו בברכה בתגובות D:

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

וואו

איך אני אוהב שאנשים משקיעים במה שהם מעלים

יכול להיות שזה יגרום לי להתחיל לעשות חתימות :)

אשכול ממש יפה ומושקע

אני גרוע בפוטושופ אז גם אם הייתי רוצה לעשות חתימות זה לא היה יוצא יפה לי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני גרוע בפוטושופ אז גם אם הייתי רוצה לעשות חתימות זה לא היה יוצא יפה לי

גם אני, אני מעדיף שיעשו לי חתימות וגם יש כבר הרבה יוצרי חתימות

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אף פעם לא ניסיתי פוטושופ....

הייתי שמח עם היו מעצבים חתימות בציור ולא בפוטושופ

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מדריך מעולה :)

אני לא ממש משתמש בפוטושופ אבל אני יכול להגיד שכמעט את כל החתימות שלי אני שורף, אבל לפחות לי זה נראה יפה.

תודה רבה על הפירוט על תאורה, תמשיכי כך~

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו