עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • צור חדש...

מדריך| מצבי הפוקימונים

Darkrai
 Share

Recommended Posts

• Eliz featured this topic

שלום לכולם וברוכים הבאים למדריך שלי מצבי הפוקימונים

הרבה פעמים נתקלתם במשחק במושג מצב הפוקימון ולא הבנתם מה זה אז אני אשתדל בעזרת השם להסביר לכם.

מצב הפוקימון (nature=טבע) הוא כמו אופי שהפוקימון נוצר איתו כמו שיש לאנשים יש רגועים מטבעם ויש כעסנים יש זריזים ויש איטיים כך פחות או יותר גם אצל הפוקימונים.

אוקיי הבנתי אבל למה זה כל כך חשוב?

בגלל שמצב הפוקימון משפיע על הנתונים הבסיסיים שלו.

לדוגמא: ניקח את המצב relaxed (רגוע) ההשפעה שלו על הפוקימון היא שהוא מעלה לפוקימון את ההגנה הבסיסית ב-10% ומוריד את המהירות של הפוקימון ב-10%.

אוקיי הבנתי אבל זה טוב או רע?

זה תלוי בפוקימון שיצא עם אותו מצב.

לדוגמא: נראה את הנתונים הבסיסיים של הפוקימון גראודון:

100 חיים

150 התקפה

140 הגנה

100 התקפה מיוחדת

90 הגנה מיוחדת

90 מהירות

בהתבוננות מהירה בנתונים אפשר לראות מה הצד החזק והחלש של גראודון הצד החזק הוא ההתקפה וההגנה הרגילה (פיזית) והצד החלש הוא ההתקפה המיוחדת ההגנה המיוחדת והמהירות שהנתונים שלהם נמוכים באופן ניכר מההתקפה וההגנה הרגילה שלו.

אם כן נראה מה יקרה אם גראודון יוצא עם המצב relaxed שמעלה הגנה רגילה ומוריד מהירות.

הגנה 140 +10%=154 הגנה

מהירות 90 -10%=81 מהירות

המצב מצויין לגראודון כי הוא מחזק לו את היתרונות עוד יותר ומחליש את החסרונות שבן כה חלשות ליותר חלשות.

הכלל הוא תמיד שהמצב יחזק יתרונות ויחליש חסרונות ולא מצב שיחזק חסרונות ויחליש יתרונות.

אוקיי הבנתי אבל גם לא הבנתי למה לא כדאי שהמצב יצמצם את החסרונות וכך הפוקימון יהיה יותר מאוזן?

לדוגמא: ניקח שוב את הפוקימון גראודון עם מצב hasty (פזיז) שמעלה מהירות ומוריד הגנה רגילה.

ואז הנתונים יהיו יותר מאוזנים:

הגנה 140 -10%=126

מהירות 90 +10%=99

הבעיה בזה שגם התוספת של ה-10% מהירות לא תהיה מועילה נגד פוקימון שהוא מהיר מטבעו לדוגמא: הפוקימון מיוטו שיש לו בנתונים הבסיסיים 130 מהירות והוא מהיר מגראודון באופן ניכר על אף המצב שמעלה לו מהירות אם כן יוצא שהעלת מהירות לפוקימון איטי על חשבון הורדת יתרון לא משתלמת אלא רק גורעת מהפוקימון עוד יותר במקום שיקבל חיזוק ליתרון שלו ובכך יהיה עוד יותר חזק באותו נתון אנחנו רק מחלישים אותו יותר ומעלים לו מהירות שלא תועיל נגד פוקימונים מהירים מטבעם.

לכן אני חוזר שוב הכלל הוא תמיד לחזק יתרונות ולהחליש חסרונות ולא להפך.

אוקיי הבנתי רק עוד שאלה קטנה האם כל המצבים של הפוקימונים מעלים נתון בסיסי ומורידים נתון אחר?

שאלה מצויינת יש מצבים מיוחדים שלא משנים בפוקימון אף נתון בסיסי לא מעלים ולא מורידים מצבים אלו נקראים מצבים מאוזנים.

יש 5 מצבים כאלה ושמם: bashful,docile,hardy,serious,quirky.

אוקיי הבנתי אבל הם נחשבים מצבים טובים?

הם מצבים בינוניים מכיוון שמצד אחד הם לא מחלישים אף נתון בפוקימון אבל מצד שני הם גם לא מחזקים אף נתון בפוקימון.

אם כן יוצא שלעומת גראודון במצב relaxed הם יהיו חלשים יותר כי ההגנה שלו תהיה הרבה יותר חזקה מאשר אם הוא יהיה במצב מאוזן שלא מעלה לו כלום.

אבל לעומת גראודון במצב hasty הם יהיו חזקים יותר מכיוון שלא נפגעה להם ההגנה כמו במצב hasty ולכן הם יהיו חזקים יותר.

לסיכום יוצא 3 אפשרויות למצב פוקימון:

1)מצב טוב-מעלה יתרון ומחליש חסרון.

2)מצב בינוני-שלא מעלה ולא מוריד אף נתון בסיסי (מצב מאוזן).

3)מצב לא טוב-מעלה חסרון ומוריד יתרון.

אוקיי הבנתי רק שאלה אחרונה איפה אני יכול לראות את כל המצבים וההשפעות שלהם?

אתה יכול לראות בקלות באתר המשחק בלשונית "מידע ועזרה" שנמצאת מתחת ללוגו של האתר ושם תבחר "על מצבים".

תוכל ללחוץ גם בקישור ולעבור ישירות לשם:http://www.pokeisrael.net/?page=information&category=mod-info

זהו כאן הגיע לסיומו המדריך שלי אני מאוד מקווה שהמדריך עזר לכם ולימד אתכם דברים שלא ידעתם.

אני מאוד אשמח לתגובות שלכם אם אתם רוצים שאני הוסיף משהו לא הבנתם משהו מסויים או סתם לחוות דעתכם על המדריך כל דבר תכתבו כאן ואני אשתדל בעזרת השם לתת מענה בהקדם.

יש לכם שאלות ספציפיות על פוקימון מסויים בקשר למצב שלו תשלחו לי בהודעה פרטית באתר או בפורום ואני אשתדל לעזור לכם בעזרת השם.

מדריך שיעזור להמון, וא]ילו עזר לי אישית להבהרת הדברים!

האשכול סומן כמומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש עזר אחי תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד!

מדריך מצוין.

עכשיו אני יודע איזה מצב טוב.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדריך שיעזור להמון, וא]ילו עזר לי אישית להבהרת הדברים!

האשכול סומן כמומלץ.

ממש עזר אחי תודה

מדריך ממש מצוין, רואים שהשקעת :) 

כל הכבוד!

מדריך מצוין.

עכשיו אני יודע איזה מצב טוב.

תודה רבה!

תודה רבה לכם ממש שמחתם אותי כל כך כיף לדעת שזה באמת עוזר לכם!

אליז תודה מיוחדת אחי שסימנת את האשכול כמומלץ אין עליך אחי!

נערך על-ידי Darkrai
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי לציין שמצב מעלה מהירות ממש מועיל לרוב הפטקימונים גם אם המהירות בביס לא הכי גבוהה חוץ מזה מדריך מעולה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו כל הכבוד רואים שהשקעת! זה ממש יעזור לשחקנים חדשים! 

תמשיך להוסיף מדריכים! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואוו כל הכבוד רואים שהשקעת! זה ממש יעזור לשחקנים חדשים! 

תמשיך להוסיף מדריכים! :)

תודה רבה אחי אני אשתדל בעזרת השם להוסיף עוד מדריכים שמח שאהבת!

כדאי לציין שמצב מעלה מהירות ממש מועיל לרוב הפטקימונים גם אם המהירות בביס לא הכי גבוהה חוץ מזה מדריך מעולה 

אחי יש מקרים שמצב מעלה מהירות ממש לא מועיל כמו בדוגמא שהבאתי גראודון גם ככה הוא מאוד איטי אם הוא נלחם נגד פוקימון מהיר תמיד הוא יהיה איטי יותר לכן זה יהיה ממש מיותר בשבילו ולכן עדיף בשבילו מצב שמעלה התקפה או הגנה פיזית ועדיף בשביל גראודון על חשבון מהירות בגלל שיש לו גם מתקפות מיוחדות לכן עדיף שיוריד במהירות מאשר בהתקפה מיוחדת אולי אפשר במקום להוריד מהירות להוריד הגנה מיוחדת.

שמח שאהבת תודה רבה אחי!

נערך על-ידי Darkrai
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה אחי אני אשתדל בעזרת השם להוסיף עוד מדריכים שמח שאהבת!

אחי יש מקרים שמצב מעלה מהירות ממש לא מועיל כמו בדוגמא שהבאתי גראודון גם ככה הוא מאוד איטי אם הוא נלחם נגד פוקימון מהיר תמיד הוא יהיה איטי יותר לכן זה יהיה ממש מיותר בשבילו ולכן עדיף בשבילו מצב שמעלה התקפה או הגנה פיזית ועדיף בשביל גראודון על חשבון מהירות בגלל שיש לו גם מתקפות מיוחדות לכן עדיף שיוריד במהירות מאשר בהתקפה מיוחדת אולי אפשר במקום להוריד מהירות להוריד הגנה מיוחדת.

שמח שאהבת תודה רבה אחי!

זה נכון אבל יש גם פוקימונים איטיים ואדז תמיד עדיף שהו יהיה יותר מהיר = מתקיף ראשון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון אבל יש גם פוקימונים איטיים ואדז תמיד עדיף שהו יהיה יותר מהיר = מתקיף ראשון

יש משהו במה שאתה אומר אבל כמובן לא כאופציה ראשונה או שנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו במה שאתה אומר אבל כמובן לא כאופציה ראשונה או שנייה.

נכון בכל מקרה מדריך מעולה ואני בטוח שיעזור לאחרים חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו לא כל כך הבנתי את העניין עם המצבים, אבל אחרי שקראתי את המדריך הבנתי בצורה מצויינת. אני חושב שזה מדריך מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו לא כל כך הבנתי את העניין עם המצבים, אבל אחרי שקראתי את המדריך הבנתי בצורה מצויינת. אני חושב שזה מדריך מעולה.

אחי אני שמח מאוד שעזר לך תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים