עבור לתוכן
  • צור חשבון
  • צור חדש...

קונסולות 1967 -2016 | ספיישל.

Eliz
 Share

Recommended Posts

קונסולות 1967-2016 | ספיישל. 

שלום לכולם!

וברוכים הבאים לעוד ספיישל חדש ונוצץ מהניילון מבית אליז :) 

קודם כל אני ממש שמח ש''ספיישל מוניטין'' תפס בפורום וגם משתמשים נוספים מפרסמים ספיישל, המשיכו כך ;)

וכן, אני כבר על 1360 מוניטין ולא עשיתי ספיישל ה-מ-ו-ן זמן, רעיונות יש לי, וזמן אין לי XD

בכל מקרה, הספיישל הזה הוא יהיה 3 חלקים ב-3 נושאים שונים ומעניינים :)

היום רציתי לדבר על משהו שחקרתי לא מעט זמן, והוא כל היסטורית הקונסולות.

אז איך בעצם הכל התחיל? 

שנת 1967: התיבה החומה:

102711247p-03-04.jpg

מהנדס טלוויזיה גרמני, בשם ראלף באר, וחבריו לעבודה עיצבו את הקונסולה הראשונה שעובדת עם טלוויזיה. החבר'ה האלו עבדו על משחק בו 2 קוביות צריכות לרדוף אחר השניה. המשחק אמנם לא היה כזה מענין אבל אז הם החליטו ליצור עוד 12 משחקים כדי לפלפל את העניינים.

שנת 1972: אודיסאה:

Odysseye2m.png

לאחר שהמהנדס הגרמני ראלף באר כבר הבין יותר את התחום הוא יצר אב טיפוס לקונסולה חדשה והציג אותה לחברת מגנבוקס. אמנם הקונסולה הייתה התקדמות משמעותית בתחום אבל לא הייתה הצלחה במכירות במיוחד בשל העובדה שרבים לא ידעו שאפשר לשחק בקונסולה הזאת בכל טלוויזיה ולא רק בטלוויזיות של מגנבוקס.

שנת 1975: פונג:

Pong_iv.jpg

חברת אטארי יצאה בשנת 1975 עם הקונסולה 'פונג' שהייתה להיט בתקופתה. לקונסולה היה רק משחק אחד והוא כפי שכבר ניחשם – פינג פונג \ טניס שולחן ובו כדור עף לכל צד וכל שחקן צריך לנווט את המחבט שלו כדי להחזיר את הכדור לצד השני. הקונסולה הצליחה במיוחד בגלל שהיא הציגה דברים שלא היו לפני כן ובראשם אפקטים קוליים ושליטה נוחה יותר במשחק.

שנת 1985: Nintendo NES:

NES-01.jpg

עד 1983 היו משחקי הוידאו פופולרים ביותר, אבל אז קרתה המפלה הגדולה והעסק התחיל להשתבש. בשנת 1984 כבר היו משחקי המחשב הלהיט המדובר וקלות התיפעול והמשחקים המהנים סיפקו את הקהל כמו שצריך והם חשבו שלא צריך יותר מזה. הקהל הבין שהוא טעה שבשנת 1985 יצאה הקונסולה של נינטנדו, עם כינוי החיבה המקוצר NES, שנקרא בארץ ''מגאסון''. לאריזת הקופסא צירפו את המשחק ''האחים סופר מריו'' ושניהם הפכו במהרה להצלחות מסחררות במיוחד ביפן ובארצות הברית. במקומות אחרים בעולם העדיפו את הקונסולה המתחרה Sega שיצאה שנתיים אח''כ.

שנת 1988: Sega Genesis:

SegaGenesis1.jpg

התחרות של Sega מול נינטנדו לא הסתיימה כל כך מהר והקונסולה הזאת הצליחה לא רע. המשחקים סוניק ומורטל קומבט האלים היו להיטים והקהל התלהב מהקונסולה החדישה.

שנת 1990: Game Boy:

l3U5HPIL-gameboy-s-.png

בזמן שההצלחה של ה-NES עוד לא דעכה, הפתיעה חברת נינטנדו והציגה קונסולה ניידת ראויה בפעם הראשונה. המשחק טטריס שיצא לקונסולה הזאת הוסיף להצלחה הגדולה ובמהלך השנים יצאו משחקים נוספים ואפילו גרסאות חדישות יותר כדוגמת Game Boy Color שהוא גימבויי צבעוני ובשנת 1998 שהפכו למצליחים לא פחות שכיכבו לצד משחקי הפוקימון הפופולרים.

שנת 1992: Super NES:

SNES.jpg

לאחר ש-Sega Genesis הפריעה בדרכם של נינטנדו במיוחד בגלל טכנולוגיית ה-16 ביט המתקדמת אז, הקונסולה הזאת הצליחה לעשות את העבודה גם כן ולאחר התחלה קצת צולעת היא הצליחה לכבוש את הפסגה תודות למשחקים מעולים שיצאו איתה.

שנת 1995: Playstation:

large_ps1-console-original-1.jpg

חברת סוני עבדה עם נינטנדו על קונסולה חדשה וטובה שתעבוד על דיסקים, וכשנינטנדו העדיפו לא להתעסק ב''שטויות'' הם הוציאו במקום זה את ה-SNES שעובדת על קלטות איחסון, סוני לא התייאשה והוציאה את הקונסולה הראשונה שלהם על פי החזון לקונסולה שהמפתחים יוכלו ליצור לה משחקים מורכבים יותר עם יותר מידע והוציאה את הקונסולה המצליחה Playstation ששינתה לגמרי את התחום. הקונסולה הייתה יפה ובעלת בקר בצורת בומרנג עם שלל כפתורים והמשחקים הלא רעים בכלל הפכו את הקונסולה להצלחה מסחררת. 

שנת 1996: Nintendo 64:

4-original-nintendo-64.jpg

נינטנדו לא ידועים כוותרנים גדולים ושנה לאחר יציאת הפלייסטיישן הם הוציאו את הקונסולה שלהם שזכתה לשמה בגלל מעבד ה-64 ביט שלה. הקונסולה זכתה להצלחה גדולה בזכות הגרפיקה והמשחקים המפורסמים שבה כמו ''סופר מריו 64'' ו-''האגדה של זלדה'' אך לא הצליחה להביס את פלייסטיישן...

שנת 2000: Playstation 2:

%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93.jpg
5 שנים לאחר הקונסולה הקודמת סוני שחררו את הקונסולה הזאת. הקונסולה המעולה הזאת בהחלט ראויה לכל התשבוחות שהיא מקבלת. הקונסולה הציגה מעבד חזק ואיכות מעולה בנוסף לכמות המשחקים הענקית שהיא מאפשרת כולל אפשרות לשחק במשחקים של הקונסולה הקודמת. המשחקים המעולים שיצאו לה וביניהם GTA, Final Fantasy ו-Metal Gear כבשו את הקהל והיא אפילו איפשרה להקרין סרטי DVD באמצעותה! הקונסולה שברה שיאים רבים ובראשם הקונסולה הנמכרת ביותר בכל הזמנים!!!

שנת 2001: XBOX:

Xbox_whitebg.jpeg

בשנה זו, מייקרוסופט החליטה להיכנס לתחום הקונסולות והיא עשתה את זה מהר ככל האפשר ושחררה קונסולה שהתבססה על מחשב רגיל. דבר זה עלה לה במחיר יצור גבוה יחסית ובהפסדים בשנים הראשונות. בסופו של דבר זה השתלם והיא הצליחה להשתחל לתחום ואף להיות אחת המובילות בו עד היום.

שנת 2002: Game Boy Advance:

nintendo-game-boy-advance.439322.jpg

הקונסולה הניידת הזאת של נינטנדו הצליחה להרשים גם את הספקנים ביותר. הקונסולה הייתה יפה ונוחה ואיפשרה הצגה של עד 32,000 צבעים. הקונסולה הזאת הצליחה במכירות ללא ספק והמשיכה להצליח גם לאחר שהקונסולה הבאה של נינטנדו יצאה לאוויר העולם.

שנת 2004: Nintendo DS:

ds0104-6101.jpg

נינטנדו החליטה שהיא רוצה קצת יותר מהקונסולות הניידות שלה והוציאה את המכשיר הזה שהכיל 2 מסכים ואפילו מסך מגע שלא היה כל כך נפוץ באותה תקופה ואפילו מיקרופון מובנה. בגרסאות חדישות יותר הוסיפו גם מצלמה והגדילו את המסך. מה שהוסיף לקונסולה הזאת הוא שלמרות השינוי הטכנולוגי בקונסולה עדיין אפשר להריץ עליה משחקים ישנים יותר של Game Boy.

שנת 2005: Playstation Portable:

Psp1.png

אתם מכירים אותה בשם PSP. קונסולה שמאפשרת לשחק, לראות סרטים, לשמוע מוסיקה ומספקת שעות רבות של הנאה עוד לפני שהסמארטפונים הראשונים הפציעו. הקונסולה הצליחו מאוד אך פחות מהמצופה ולא הצליחה לעקוף את Nintendo DS.

שנת 2005: XBOX 360:

xbox_360_0.jpg

הפעם בתחרות בין סוני למייקרוסופט היו אלו מייקרוסופט שהוציאו ראשונים את הקונסולה המתקדמת יותר לפני Playstation 3. זו הייתה לאחת הקונסולות המצליחות ביותר בכל הזמנים ועד היום נמכרו יותר מ-50 מיליון יחידות ממנה!

שנת 2006: Wii:

3849-1.jpg

בשלב זה נינטנדו הבינו שתחרות עם סוני ומייקרוסופט על הקונסולות המתקדמות לגיימרים תהיה קשה מדי והם החליטו לפנות לקהל יעד אחר, קהל יעד של אנשים שלא נוהגים לשחק יותר מדי במשחקים ולא מחפשים גרפיקה משוכללת ומעבדים עצומים. הקונסולה הזאת בהחלט עונה על הצרכים וכך גם מחירה ביחס לקונסולות האחרות. המשחקים התאימו לקהלים שונים והחלק המעניין והמיוחד בה הוא ההשפעה של החיישנים והשימוש בשלט שפועל על פי תנועה ולא בהכרח על סמך הכפתורים כמו בשאר הקונסולות.

שנת 2006: Playstation 3:

super-slim-ps3-580x436.jpg

כשנה לאחר שיצא ה-XBOX 360 הוציאה מייקרוסופט את התשובה שלה לסיפור. למרות שהיא עשתה זאת באיחור ולאחר דחיות רבות, בסוף שנת 2006 זה קרה והקונסולה לא איכזבה. גם לה היו עשרות מיליוני מכירות וקצב המכירות לא דעך ואף עלה כשבשנת 2010 שוחרר ה- Playstation Move שפועל בדומה ל- Wii – על חיישנים.

שנת 2014/5: Playstation 4 + XBOX ONE:

consoles.jpg

למעשה, התחרות בין מייקרוסופט וסוני מתקיימת יותר מעשור והיא לא הולכת להיפסק בקרוב. שתי החברות הענקיות מנסות להתחרות זו בזו בכל מיני פיצ'רים חדשים לאותם הקונסולות ומשחקים אקסלוסיבים אך הבסיס זהה בשתי הקונסולות בעוד שנינטנדו מנסה ללכת לכיוונים שונים ועושה זאת גם בהצלחה.

וזה הכל :)

לדעתי, מי שלא יודע את זה - הוא לא באמת גיימר...

מקווה שנהנתם מהספיישל, חלקים א' - ב' יצאו במוצאי החג, יש למה לצפות ;) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא הרגת אותי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! עמדתי לפרסם אשכול בדיוק כזהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה

ועל הדרך גם גילית תשובות לשאלות בחידון

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

אני אתנחם בזה שידעתי הכל ויכולתי להרחיב על זה

נערך על-ידי LazyLand
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא הרגת אותי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! עמדתי לפרסם אשכול בדיוק כזהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה

ועל הדרך גם גילית תשובות לשאלות בחידון

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

אני אתנחם בזה שידעתי הכל ויכולתי להרחיב על זה

חח אני לא ממש ''גיימר'' ובטוח שאתה יותר ממני והיית יכול להרחיב יותר, אבל כיף לדעת שהקדמתי אותך 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אני לא ממש ''גיימר'' ובטוח שאתה יותר ממני והיית יכול להרחיב יותר, אבל כיף לדעת שהקדמתי אותך 

לא סתם הקדמת אותי הייתי אמור היום לפרסם אותו!!! הוא כמעט מוכן!!!!

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

טוב נו אני אעשה על משהו אחר.

מה אתה אומר לעשות על CS:GO סיקור? על Black ops 3 אני לא יכול כי שיחקתי רק כמה פעמים אצל חברים....

יודע מה נראה לי GTA יהיה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

מה אתה אומר לעשות על CS:GO סיקור? על Black ops 3 אני לא יכול כי שיחקתי רק כמה פעמים אצל חברים....

תעשה על אגדת זלדה.

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

תעשה על אגדת זלדה. או על fnaf.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא

נראה לי GTA...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספיישל!!!! לא התקתי את העיניים שלי עד שגמרתי לקרוא!! עשית אשכול מושלם!! תמונות, הסברים, עיצוב מצויין, אני לא מאמינה שהצלחת לרתק אותי בכזה נושא XD, כל כך מהר נגמר האשכול ולא שמתי לב. "הזמן חלף ביעף" ^^

ודרך אגב, מה זה "אחראי הקהילה"? דרגה חדשה? נראה לי הדרגה הרביעית שלך כבר ^^

עריכה: עכשיו גיליתי בהגבה שלך שהייתה בהתראות מה זה, אבל ב"תודה רבה" שלך השתמשת בסמלון של בנות ^^ (^_^)

נערך על-ידי ♥!Kushina
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד חסרים לי ה-3DS, הווי יו והגיימקיובבבבבבבבבבבב איך אפשר לפספס את הגיימקיובבבבבבבבבבבבבב הדבר הזה מדהים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד חסרים לי ה-3DS, הווי יו והגיימקיובבבבבבבבבבבב איך אפשר לפספס את הגיימקיובבבבבבבבבבבבבב הדבר הזה מדהים

אבל הם לא חוללו שינוי מהפכני בעולם הגיימרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הם לא חוללו שינוי מהפכני בעולם הגיימרים...

ה-3DS מוכר מלאאא

ולגיימקיוב יש מלא משחקים טובים ואפילו משחק אחד שיצא לפני 15 שנה ועדיין משחקים בו בטורנירים גדולים ברמות גבוהות באופן תחרותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים