מעבר לתוכן

דיון: הארי פוטר או פרסי ג'קסון והאולימפים

הודעות מומלצות

היי, מה נשמע?

היום טיפה שקעתי במחשבות על הספה ופתאום צץ לי בראשי רעיון, לפתוח אשכול בליגה!. אז הסתכלתי על מבחר הספרים של הארי פוטר ואז עלה בדעתי עוד רעיון, לעשות אשכול דיון,  על הארי פוטר ופרסי ג'קסון.

נראה לי שהבנתם את הקונספט, אבל אני אסביר בקצרה. זהו דיון רציני!(עד כמה שאפשר להיות..) וחלים בו כל החוקים הגלובאלים וכולי ;). לבסוף, אשמח שהדיון התנהל בכך שרק מי שמבין וקרא את שניהםאו מבין את הסיפור עצמו של שני הספרים ישתתף אבל אפשר גם להשתתף בלי להביע דעה.

מטרתו של הדיון היא לנסות להבין מה עדיף יותר לקרוא? הארי פוטר או פרסי ג'קסון. אני לא אתייחס לסרטים והם לא יהיו קשורים לדיון..

המשך וויכוחים פורע ומהנה!(סתם ציני אל תיהיו סחי) יאללה, בוא נתחיל?

נערך בתאריך - על-ידי פרון
קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הכי אני אוהב הארי פוטר, כמובן- הוא נגיש, כתוב בצורה יפה, ועם בניית עולם מקורית וחדשנית.

פרסי ג'קסון- כבודו במקומו מונח, אבל בעוד שהוא נמצא אצלי במקום ה6 ברשימת הספרים האהובים- הארי פוטר עומד במקום ראשון עם ראש מורם.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, ההשוואה נוגעת ביותר מסגנון כתיבה או מבנה הסיפור.

אני אתחיל בכל זאת ממבנה וכתיבה-

איכות הכתיבה בספרים היא דומה. הארי פוטר כתוב בסגנון שמתאים יותר, לדעתי לפחות, לקוראים צעירים. פרסי ג׳קסון מכוון מעט למעלה יותר מבחינת גילאים, וכולל הרבה רפרנסים היסטוריים שפונים גם לקהל בוגר יותר.

מבנה הסיפור: מבנה הסיפור של פרסי ג׳קסון הוא מבנה מבוסס מיתולוגיה והיסטוריה, שיוצר מרקם חזק וברור לעולם של הסיפור. קוראים ימצאו את עצמם שקועים בספר ועוקבים אחרי העלילה כמעט כאילו הספר מתממש. ההתפתחות של הסיפור היא לא שחוקה מדי ומעניינת סך הכל.

בניית העולם של הארי פוטר ממשית הרבה פחות. חפצים מוזרים כמו מחוללי זמן וארוניות מעלימות, קסמים שהגבול שלהם והחוקים שלהם ברורים פחות וסביבה שיכולה להימתח כמעט עד אינסוף יוצרים באופן טבעי שאלות ודיונים מעניינים מאוד, והעלילה שהיא מעט שחוקה כבר שואבת מהפרטים המקוריים את הכוח להפוך לסיפור מורכב ומעניין.

קריאה מעשירה:

פרסי ג׳קסון היא סדרה שהקריאה שלה יכולה להעשיר מאוד את הידע הכללי של הקורא בנוגע למיתולוגיה. הרבה מהידע שלי לגבי מיתולוגיה מגיע מהספרים של ריק ריירדן.

הארי פוטר לעומת זאת הוא ספר בו העולם הרגיל, העולם שלנו הוא מקום רע שממנו הגיבור בורח. בספרים של הארי פוטר יש מעט מאוד רפרנסים למציאות שמוצגים ככאלה.

עוד משהו חשוב להסתכל עליו הוא קהילה-

על ספרי הארי פוטר ניתן למצוא כמות גדולה של תוכן נוסף שנוצר על ידי מעריצים, הרבה ממנו איכותי מאוד. לעומת זאת פרסי ג׳קסון לא זכה לאותה האהדה שלה זכה הארי פוטר, ואפילו תוכן רשמי כמו סדרות וסרטים נמצא ברמה נמוכה בהרבה מזה של הארי פוטר.

לסיכום. אם תשאלו אותי: ״מה עדיף לי לקרוא, הארי פוטר או פרסי ג׳קסון?״ התשובה שלי אינה חד משמעית. התשובה תלויה בגיל שלכם, בסגנון הכתיבה המועדף עליכם ובנכונות שלכם להיכנס לעולם תוכן רחב יותר דרך קריאת הספר.

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא יותר אוהב את פרסי ג'קסון והאולימפיים כי בעוד הארי פוטר מתמקד רק במקום אחד הוגוורטס ואולי בעוד כמה מקומות לא חשובים בפרסי ג'קסון הם יוצאים למסעות חיפושים כל הזמן ורוב העלילה לא נמצאת במחנה החצויים וגם בפרסי ג'קסון מה שמגניב זה שלכל אחד יש כוח מיוחד משלו בעוד אצל הארי פוטר זה מתוך בחירה או חולשה כלשהי שמונעת ממך להצליח או לרצות לעשות איזה כישוף כלשהו

קישור לתוכן
שיתוף באתרים אחרים

הצטרפות לשיח

באפשרותך לשלוח הודעה כעת ולהירשם מאוחר יותר. אם ברשותך חשבון, ניתן להתחבר עכשיו לשליחת הודעה דרך חשבונך.

אורח
הוספת תגובה

×   הדבקה כטקסט עשיר.   הדבקה כטקסט רגיל במקום

מאושרים אך ורק 75 סמייקונים.

×   הקישור שלך מוצמד אוטומטית.   הצגה כקישור במקום

×   תוכן הקודם שלכם שוחזר.   ניקוי עורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• צופים לאחרונה   0 משתמשים

• אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.
  • יצירת חדש...