עבור לתוכן
 • צור חשבון
×
×
 • צור חדש...

אנונימוס

משתמשים
 • הודעות פעילות

  177
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • ימי ניצחון

  1

יצח לאחרונה ב June 7

ל- אנונימוס היו הכי הרבה סימוני אהבתי לתכנים!

אודות אנונימוס

פרטים נוספים

 • מין
  לא אומר/ת
 • שם במשחק
  g20

מבקרים אחרונים

485 צפיות בפרופיל

ההישגים של אנונימוס

מאמן באור הזרקורים

מאמן באור הזרקורים (8/14)

 • החודש הראשון שלי
 • מגיב בחיוב
 • השבוע ראשון שלי
 • משתמש קפדן
 • משתתף פעיל

פרסים אחרונים

24

מוניטין

 1. @cactus להיות בלתי מנוצח כמו קקניה, זה לא בהכרח דבר טוב... זה אומר להיות ההפך מבלתי מנוצח. כלומר, סופר מנוצח?
 2. בשמחה. אשכול יפה! מאוד אהבתי את הרעיון והנושא.
 3. אהבתי את הרעיון של האשכול! @TheNightmare אבל, לגבי מספר דברים: אני אחדד קצת את הדברים פה. אסטרטגיה שולטת מוגדרת כך שלא תלות במעשי היריב האדם יבחר להשתמש בה (משום שהיא תיתן בכל מצב את התוצאה הטובה יותר עבורך). לדוגמא: ניקח מקרה דומה למה שנתת, אתה וחבר שלך משחקים "אבן, נייר" (כלומר "אבן, נייר ומספריים" רק בלי ה"מספריים") - ולכן, במשחק שכזה, האסטרטגיה המנצחת עבורך תהיה להשתמש ב"נייר". הסיבה? ננתח את המצב. היריב משתמש ב"נייר" - אז אתה תעדיף להשתמש ב"נייר" (כי עבור זה תקבל תיקו ועבור "אבן" תקבל הפסד). היריב משתמש ב"אבן" - אז אתה תעדיף להשתמש ב"נייר" (כי עבור זה תקבל ניצחון ועבור "אבן" תקבל תיקו). מה אנחנו רואים? שהשימוש ב"נייר" מביא לך את התוצאה הכי טובה בכל אחד מהמקרים. ולכן, במשחק מהסוג הזה, האסטרטגיה השולטת (אגב, של כל אחד מהצדדים) - תהיה שימוש ב"נייר". זה לא דילמת האסיר (לפחות לא בצורה הבסיסית שלה). הדילמה המקורית היא זו: האסטרטגיה המנצחת עבור כל אחד מהם זה להודות ולכן יווצר מצב ששניהם יודו ויקבלו את התוצאה כמעט הכי גרועה עבורם (בשביל כל אחד זו התוצאה השנייה הכי גרועה). (את טענת שזה לא משנה אם שניהם מלשינים או רק אחד). לא הגדרה מדויקת. נקודת שיווי המשקל של נאש היא המצב הבא: לאף שחקן לא ישתלם לשנות את האסטרטגיה שלו בהנחה והשני נשאר באותה אסטרטגיה. אם ניקח את הטבלה ממקודם (של דילמת האסיר), נראה את המצבים הבאים: שניהם שותקים - אז ישתלם לכל אחד מהם לשנות את האסטרטגיה כאשר הוא יודע שהשני לא ישנה ולכן זו אינה נקודת שיווי משקל של נאש. אחד שותק והשני מלשין - לשותק ישתלם לשנות אסטרטגיה ולכן זו אינה נקודת שיווי משקל של נאש. שניהם מלשינים - לאף אחד לא משתלם לשנות האסטרטגיה (כי השני לא משנה את שלו) - ולכן, זו נקודת שיווי משקל של נאש. טבלה? לא נכון בכלל. יש מספר פתרונות לדילמת האסיר. הדרך לפתרון הוא פשוט ע"י שינוי הטבלה, כלומר לשנות את סדר העדיפויות של שני האנשים כך שיווצר מצב שהתוצאה הטובה ביותר עבור שניהם זה לשתוק. אני אתן כאן אחד כדוגמא: בא עבריין נוסף ואומר לשניהם את הדבר הבא: "מי מכם שילשין (על השני) - ימות, אם שניכם תלשינו זה על זה - שניכם תמותו", ולכן, סדר העדיפויות של כל אחד מהשחקנים ישתנה. כעת, ננתח את המצב של השחקנים: שחקן א' - מלשין - מת. שחקן א' - שותק - אם שחקן ב' מלשין אז שחקן א' יקבל 25 שנים בכלא, אם שחקן ב' שותק, שניהם יקבלו את התוצאה העדיפה ביותר עבורם - 3 שנים בלבד. ולכן, במקרה הבא, יווצר מצב שהאסטרטגיה השולטת (של כל אחד מהם) היא לשתוק ולכן המצב יהיה ששניהם שותקים. סביר להניח כי בכיתה שלך זה הוצג כמשחק, והאמון והמחוייבות של ה"שותפים" זה לזה הייתה נמוכה יותר. שוב, הטבלה? לא הבנתי כל כך מה אתה מנסה להציג עם הבלוט וכו' (אולי פשוט כי אין טבלאות וכדומה). אבל בכל מקרה, הסיום שלך בפסקה הזו הוא שגיאה גדולה, תורת המשחקים באה לנתח מצב רציונלי ולא אמוציונלי ולכן "רגשות" וכו' לא רלוונטים עבורנו. תורת המשחקים מתייחסת למצב שבו כל הנוגעים בדבר יפעלו בצורה רציונלית. נתת דוגמא לחוסר הבנה (בדומה לסוף הפסגה הקודמת) של תורת המשחקים. שוב, אם האדם פועל ע"פ תורת המשחקים הוא תמיד יבחר לקחת את כל ה - 100 לעצמו. משום שזו החלטה רציונלית. המצב שאותו אתה מציג זה שילוב אמוציונלי בהחלטה שאמורה להיות רציונלית, ומדבר על נושא אחר, "כלכלה התנהגותית". היות ומספר פעמים התייחסת לטבלאות, אני מניח שנפלה שגיאה, אין אף טבלה שמופיעה באשכול שלך...
 4. אשכול יפה! @RamYo יש כוונה לפרסם אשכול כזה כל שבוע?
 5. בבקשה, אשכולות ראיון לאנשים שהם לא צוות (חוץ מ - @cactus), שהיו מוצלחים. וזה תלוי במה הראיון עוסק, לאן תיקח אותו? ברור שאם תשאל על הליגה חבר צוות וסתם שחקן , של החבר צוות יהיה יותר מעניין כי יש לו יותר מה להגיד. אז תשאל על דברים אחרים.
 6. אני לא מסכים בכלל. אם ראיון עם שחקן רגיל מעניין יותר, אין סיבה שהוא לא יקבל יותר נק'.
 7. ההצעה לא פורסמה במקום הנכון. תבקש מאחד מחברי הצוות להעביר אותה. ההצעה הייתה צריכה להתפרסם כאן: https://www.pokeisrael.net/forum/index.php?/forum/14-הצעות-פורומים/ וע"פ הפורמט הבא:
 8. ראיון מצוין!!! @TITAN אני רק מציע שתשחק קצת עם הסדר של השאלות, זה קצת מבולגן ולא קשור הקפיצות בין שאלה לשאלה... לדוגמא, השאלה הזו: והשאלה הזו: שאלות שהייתי ממליץ לך להצמיד אחת לשנייה.
 9. ראיון מצוין!!! @RamYo אותי מעניין לדעת, איך אתה חושב שאפשר לשפר את המצב בפורום? (באופן פרקטי - איזה שינויים אתה חושב שצריך?) אשמח אם תענה.
 10. בשעה טובה, אני שמח לבשר שאשכול החתימות (הראשון שלי - והיחיד, לבנתיים) הגיע לתומו . על מנת למנוע הקפצה באשכול החתימות, אני מעדכן באמצעות האשכול הזה, שכל אלו אשר נאלצו לחכות לחתימה שלהם, אינם צריכים עוד לחכות, החתימות כולם מוכנות: *במידה ולא שמתי לב באשכול לבקשה של מישהו/שכחתי לעדכן חתימה/יש בעיה עם חתימה כלשהי, אתם מוזמנים לפנות אלי בתגובות באשכול הזה או בפרטי. בנוסף, אתם מוזמנים לבקש באשכול הזה בקשות לחתימה. אני מזכיר, טופס בקשת חתימה:
 11. ועדיין, איזו סיבה יש לך לפחד? ואם אתה לא מפחד, דבר לא מונע ממך לקחת את הזמן לענות לו.
 12. מישהו חכם אמר פעם: אז שאני אבין, אם אתה חזק יותר, מה יש לך לחשוש שהוא ירביץ לך?
 13. זה לא יעשה שינוי גדול בפורום, זה לא יזיק אבל כבר היום יש העברת אשכולות ברמה מספקת, אם ייקח שעה פחות לעשות את זה - זה לא בעיה גדולה או דבר שיש לשפר ולשנות. ואני גם מאמין שזה לא הדבר היחיד שאתה שואף לשנות בפורום על מנת לשפר אותו. תקן אותי אם אני טועה @trenkl ツ.