עבור לתוכן
 • צור חשבון

White Fang

משתמשים
 • הודעות פעילות

  2050
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  34

יצח לאחרונה ב November 9 2018

ל- White Fang היו הכי הרבה סימוני אהבתי לתכנים!

7 עוקבים

אודות White Fang

 • דרגה
  הניב הלבן
 • יום הולדת February 14

פרטים ליצירת קשר

 • מסנג'ר
  וזה....?
 • כתובת אתר
  לא פתחתי אבל אני אפתח שנה הבאה אפליקציה
 • ICQ
  חחחח איזה ישנים אתם
 • Yahoo
  מה זה?
 • סקייפ
  שאני אגלה לכם?! טוב נו..... בחלומות אני אגלה לכם.

פרטים נוספים

 • מין
  זכר
 • מיקום
  רואה אנימות או חולם שאני בעולם אחר, בטח קוטל דרקון.
 • תחומי עניין
  אממממ..... לא יודע.
 • שם במשחק
  MrShisoy

מבקרים אחרונים

36877 צפיות בפרופיל
 1. בגלל שממש משעמם לי:

  תורת היחסות של איינשטיין דפוקה.
  כאילו, כן, הוא היה גאון וזה, אך תורת היחסות דפוקה מיסודה. אי אפשר להתייחס לטענה לפי דוברה, אלא לגופה בלבד.

  למה היא דפוקה? אין שום קשר בין הכל להכל, למה? מכיוון שחלק מהם אלה מדדים שלנו שלא קיימים באמת במציאות, יש כאלה שכן קשורים, כמו ממד רוחב וממד אורך, זה כי שניהם באים מאותו העולם.

  בכל מקרה, אתרכז בעיקר ברעיון של הזמן - הזמן הוא מדד שלנו והוא קבוע, מכיוון שהוא נמצא על ציר זמן עליו הכל נמצא. משמע - הזמן לא יכול להיות מושפע ממשהו, כי הוא רק ציר.

  עכשיו, איינשטיין החליט שזה ממד, אז זה כמו כל שאר הממדים ושזה דומה לשאר המדדים, אך, לא, כי ממדים אלה צירים שמגדירים את המרחב.

  בכל מקרה, הוא גם החליט שהזמן מושפע ממסה, מהירות ואנרגיות. אני לא יודע למה לעזאזל, מכיוון שזו טענה דפוקה בפני עצמה, אבל אתייחס בעיקר להוכחות:
  איך *אנחנו* מודדים את זה? בעזרת שעון ושעון אטומי.
  שעון רגיל בנוי על ידי מגנטים, כלומר, שינויים במגנטיות או הכוחות שמפעילים על המגנט עצמו, מה שמשנה את מהירות תקתוק השעון. משמע, מה שמושפע זה לא הזמן מכל מה שהזכרתי, אלא השעון עצמו.
  ככה גם בשעון אטומי, בשעון אטומי מודדים את האנרגיות הקנטיות שיוצאות מהאטום כתנודות, אך גם כאן יש דפקאט. כל מה שאיינשטיין הזכיר כמשנה את הזמן, בעצם משפיע על האטומים עצמם, לא על הזמן.

  בין היתר, הוא גם דיבר על כל מיני דברים מוזרים כמו שמרחב לא קיים במהירות האור, אבל זה סתם טמטום שהוא המציא בגלל שמהירות האור שווה למהירות של האור, שבעזרתו אנחנו מקבלים אינפורמציה על המרחב, אך יש לזכור שיש אור מכל מקום בערך, לא רק מהנקודה שממנה יצאת.
  בכל מקרה, גם אם נניח שלא נראה כלום, הבעיה היא בנו, לא בזמן או במרחב.

  או במילים אחרות: צריך להבדיל בין דפאקטים אצלנו או דפאקטים בטבע.

  שוב, איינשטיין היה גאון, אבל בכל זאת.

  הייתי מפרט עוד, אבל עייף לי.

  1. SkyLugia
  2. GarbageTruck

   GarbageTruck

   בוא ותסביר לי איך תשנה תנודות קינטיות או כוחות מגנטיים בחלל בזמן שאתה נוסע במהירות האור.
   כמובן שאתה תמיד יכול להגיד 'אבל הכול דפוק מהיסוד' וככה זה שזה היסוד שלך. יש לך פה יותר מדי 'מה אם'ים שלא לצורך. להגיד שתורת היחסות מטומטמת ודפוקה מהיסוד- פחות הקטע כשאתה לא יכול להציע פתרון יותר טוב.
   מה גם, אם נסתכל על אפקטים קיימים בעולם כמו אפקט דופלר, נוכל לראות כל מיני קווים משיקים פה ושם. אתה צריך לשים לב שאור הוא גלקיק אלקטרומגנטי בסופו של דבר, ואחרי משוואת מקסוול אפשר להגיד שכל הפיזיקה הקלאסית בפח והפיזיקה המודרנית ופיזיקת הקוונטים (רנדומאליות מוחלטת ביקום, אם תהיה אי פעם ב-IMAX אשמח להסביר לך את זה, שלח הודעה). שים לב שאם ניקח את תורת היחסות ונשווה אותה לאחת הדוגמאות הקלאסיות של גלילאו:
   שני אנשים עומדים על האדמה. אחד זורק כדור והשני מפיל. 
   שני אנשים עומדים על משטח נע עם V=כל דבר. האחד זורק כדור והשני מפיל באותה עוצמה בדיוק.
   עכשיו, כל עוד לא מקנים כוח מסוים לגוף אבל אתה כן נמצא על משטח נע, הכוח של המשטח יוקנה אל הגוף. הדבר גורם לאותה תוצאה בדיוק והמרחק בין הכדורים יהיה שווה. מוזמן לחפש- Galilean relativity. 
   עכשיו כשאתה יודע את הדבר הזה, נדבר על מייקלסון-מורלי. הניסוי שלהם בעצם אמר בואו ננסה לראות תבניות התאבכות של אור מזוויות שונות והפלא ופלא- כל התבניות היו זהות. בעצם, הדבר גרם להשמדה מוחלטת של האת'ר. עכשיוף התפתחותה של טכנולוגיה ואתה תצטרך להאמין לי שקבוע C הוא הכי מדויק שהוא יכול להיות כרגע. עכשיו, בוא נדבר קצת על מקסוול. מקסוול הביא לנו משוואות כל כך יפות ושעובדות מעולה ומתאימות לחוקי הטבע- אולי לא באופן הכי אידיאלי וקצת לא נעים לחישוב בשביל כולם, אבל משוואות ממש קטלניות, מגניבות ורעננות. בזכותו אנחנו גילינו את קיום האלקטרומגנטיות. עכשיו, עם הידיעה שיש קשר בין קבוע C לאלקטרומגנטיות, למה שלא ניצור הפרעות אלקטרומגנטיות באור עצמו? (עוד פעם- IMAX. דבר איתי. המשקפיים שם ממש מגניבות ועובדות לפי פיזיקת הקוואנטים, אני נלהב!) והדבר קרה. ונוצר משקל כלשהו. עכשיו- המשקל מנע ממהירות האור להגיע למקסימום שלה, וככה אנחנו יודעים כיום שלעולם לא נוכל לשדר מידע במהירות גבוהה ממהירות האור (עד שנפצח את הסודות האלקטרומגנטיים עד הסוף ונבנה מנועים מתוחכמים מאוד, בתקווה שלא נמות). עכשיו, הזמן כמימד- מוסכם לגמרי שהדבר לא נכון. כולם יודעים שהמימד הרביעי הוא זמן-חלל. ברגע שאתה מגביל את עצמך למחשבה והבחנה לא נכונה בין זמן לזמן-חלל, אתה לא יכול לבסס טענות. עכשיו, אתה בחור חכם. אתה יודע שכדור הארץ מתרחק מהמיקום שלו ככל שה'זמן' חולף. אתה יודע שקורדינאטות תקפות לאורך זמן רק אם זה לא היה קורה. עכשיו, מה מאפיין את ההתרחקות הזו של כדור הארץ במרחב? איך אנחנו נוכל 'לעקוב' אחרי הדבר ולגלות אותו? כרגע- אנחנו לא. אבל זה בסדר, יש לנו מספיק זמן לגלות. הדבר היחיד שכן הצלחנו לגלות הוא שהדבר לא קשור רק בזמן, אלא גם במרחב עצמו. רוצה דוגמה קלאסית? יש לך נמלה. יש דף. לנמלה לוקח 20 שניות לעבור מקצה לקצה של הדף. אם היית צריך לגרום לנמלה לעבור מצד לצד בפחות זמן בלי המחשבה של לקפל את הנייר- מעולם לא היית מצליח. וזה בדיוק הקטע, מה אם אנחנו יכולים לכופף את המרחב ולהשפיע על הזמן? לכן, כשאנחנו מדברים על זמן-חלל, הדברים חייבים לבוא יחדיו. כעיקרון, בגלל שעדיין לא פיצחנו את סודות ה'זמן' וההגדרה הכי טובה שלנו לזה היא כמות הזמן שלוקח לאור להגיע\לצאת מכדור הארץ (ראה: -אזורי זמן בכדור הארץ) ההגדרה של זמן-חלל למדענים שונה משל שאר האנשים שאצלם זמן הוא רק תחושה- כשאתה מדבר על זמן עם מדענים אתה מדבר על כמות שניות שלוקח לפוטון לצאת\להגיע לכדור הארץ. נגיד שזה 100000000 פוטונים לשנייה, אז כל 100000000 פוטונים עוברת שנייה. עכשיו- מה אם אנחנו נזוז באותה מהירות של הפוטונים האלו- כך שהם מעולם לא יעזבו אותנו? כמובן שזה יהיה מאוד מאוד מתסכל לעשות את זה בלי דרך לעוות את כדור הארץ ליצור מפלצתי שכל מה שהוא עושה זה לעקוב אחרי פוטונים, אבל זה הדבר הכי מדויק שיש לנו. 
   זו תאוריה והיא מבוססת כמעט על כל ההיסטוריה של הפיזיקה והתגלית הכי גדולה שלנו- חשמל (שגם אם זה יש בעיות, בגלל טרנזיסטורים קטנים מדי שגורמים לאלקטרונים לקפוץ ממקום למקום כי הם קטנים מדי כדי להיחשב משפיעים במרחב, מוזמן לקרוא על זה עוד). אז עד שלא יהיה לנו יותר מושג בפיזיקת הקוואנטים- התאוריה הזו היא הדבר הכי טוב שיש לנו, ואנחנו עובדים בשיטת מפל התיאוריות פה, אז זה די Go big or go home- אם אין לך משהו יותר טוב לשים על השולחן, למה אנחנו משלמים לך? 
   בסופו של דבר מובן למה הפחד- אבל אם אני אשים כדור על פן פועל זה לא אומר שהצלחתי לנצח את הגריבטציה, פשוט השתמשתי בחוקים שונים מהחוק הבסיסי שאומר שהכול נופל. איינשטיין אומר דברים מעניינים ונכונים אם נשקול את כל הידע שבא על זה- אם נסתכל על צורה של טסרקט שזה מה שעשינו כבר בעזרת תוכנות מחשב, נראה משהו שמשנה את הצורה המרחבית שלו, אבל לא הרבה אנשים עדיין ניסו להוסיף את הזמן כפונקציה לכך. כמובן שכרגע אם נתייחס לצורה היחסים של זמן כהגדרה של פוטונים למהירות האור- הדבר והתיאוריה של איינשטיין נראים מובנים יותר.
   מקווה שהסברתי לך קצת יותר- פשוט נורא קשה לי עם השלילה שלך. אם השלילה שלך הייתה יותר מבוססת עוד יכולתי להסכים, אבל זה לא קרה פה.

×